Skoči na vsebino

Triumph Explorer 1200


KeC
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34,

Priporočene objave

glede na to, da so kopiral gs-a in mu dal mal življenja (konjev) (to je to kar gs-u manjka), mora bit super super motor..

upam da niso kje kaj zajebali :D

Zajebal so ! 3cilindre so pokonc postavl..

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede na to, da so kopiral gs-a in mu dal mal življenja (konjev) (to je to kar gs-u manjka), .......

bo tudi tanov vodni gs pridobil mal na konjenici. naj bi prišel do ene 135 konj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kdaj pride testna flota k nam na test?

A španik kej bere tele poste???

ce bi ti bral kaj druga kakor ms.... bi vedel kdaj pa kako :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce bi ti bral kaj druga kakor ms.... bi vedel kdaj pa kako :grim

ok, bom še kaj drugega prebral, da izvem kaj novega :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če koga zanima, Motorrad klinik v Laibnitzu ima testnega na razpolago, ... moj kolega je za vikend testiral ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bo tudi tanov vodni gs pridobil mal na konjenici. naj bi prišel do ene 135 konj.

Pa tudi na teži, težka je ta voda :D

Bosta kar dobra konkurenca takole na tehnični pogled.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Na začetku posta naj povem,da se mi motor dopade in ga bi prav rad enkrat stestiral . Ne morem pa mimo objavljenih postov,ki zanikajo vse kakršno podobnost z GS-om in za vse dvomljivce in goreče pristaše Triumphov .....ima novi Explorer še kako veze z GS-om in veliko imata skupnega,kar priznavajo tudi ustvarjalci dotičnega motorja....

V novi reviji motosi si lahko preberete članek z naslovom"To je vojna napoved" in podnaslov"Stil je BMW-jev.Zasnova je BMW-jeva.Pristop je BMW-jev.

Tekst je napisal številka 1 motorističnega novinarstva v svetu -Alan Cathcart in zato se naj goreči pripadniki Triumph znamke spravijo na njega in ne na mene....

Po prebranih postih se mi zdi da ste Triumph-ovci še hujša kasta kot BMW-jisti :grim

Zakaj se je Triumph sploh odločil za tak motocikel,ki javno priznava,da ima veliko skupnega z GS-om.....odgovor je sila enostaven.......hočejo del pogače :sleep2: saj je BMW z svojim GS-om vodilni v tem segmentu motorjev.

Pri dizajniranju so imeli pred očmi GS iz katerega so izhajali in izboljšali marsikateri tehnični detajl....kot naprimer,kakovost so postavili na prvo mesto :OK: in novi Triumph ima enkrat daljši servisni interval,kar se meni zdi naravnost fantastično,ter stremeli k temu,da je motocikel z vso opremo za 3% cenejši kot BMW z vso opremo :OK:

Te parametre pa so postavili že leta 2006 pravi produktni meneger Simon Warburton.

Po BMW-ju so se zgledovali tudi kar se tiče dodatne opreme saj nudijo ogrevane ročice,sedež,dodatne luči,vtičnice in seveda zmogljiv generator,ki da od sebe 950W in ima akumolator kapacitete 18Ah,kar je spet bolje kot pri BMW-ju...pa ABS......

Skratka preberite si članek........moje mnenje je ,da bo to super motocikel in bo velik konkurent GS-u....že samo če pogledam sam sebe,ki sem pristaš BMW-ja že lepo št. let mi je ta motocikel od Triumpha takoj padel v oko :)

Ne mi pa govort,da nima Triumph nič skupnega z GS-som,saj ponavljam je bil GS motocikel iz katerega so izhajali,ga izboljšali ,dodelali v nekaterih podrobnostih a se še vedno niso približali terenskim sposobnostim BMW,kar tudi priznavajo......ustvarjalci tega motocikla ki jih vodi John Bloor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja Kmet no, kje ti živiš? v deželi Triumph? ne ga srat no..

Seveda je tako kot si povedal.

In je prav da je tako..ali pa je bolje da vsi govorijo da ne, da sploh ni tekmec GS-a, da je čist drug segment, da je za čist druge ljudi..

In ja, se strinjam..tale trumph mora bit hud motor če ga niso kje zajebal..

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na začetku posta naj povem ...

Joooj kakšne jokice.

Resno, kje si ti videl, da je kdorkoli od nas zanikal, da gre za motor istega segmenta v katerem kraljuje GS?

In če hočeš vstopiti v nek segment povsem na novo, se zgleduješ po najslabših ali najboljših v tistem segmentu? Doh!

Oporekam edino trditvi, da so kopirali design. Ljudje omenjajo kljun, ki pa ga je imel že Suzuki DR800. Pa sem že lepo prosil, da naj mi nekdo po vrsti našteje, kje je bil design kopiran. Matr imate prijave, kot da bi se motorizem začel z GS-om pred tem pa ni bilo ničesar.

Kot sem že enkrat dejal sem pristaš znamke Triumph ampak nikoli na način, da bi dajal v nič ostale znamke (samo posamezne modele :D). Bi z veseljem imel kakšnega BMW-ja v garaži, ampak iz povsem drugega segmenta.

P.s. Explorerja in pa ostale triumphe se bo dalo videti: RAT Fura

P.P.S. Catharta z veseljem berem ampak o ostalem naboru moto.si-ja pa raje nebi zgubljal besed.

Popravljeno . Popravil KeC
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot sem že enkrat dejal sem pristaš znamke Triumph ampak nikoli na način, da bi dajal v nič ostale znamke..........

Kec a mi lahko razložiš kje v mojem postu sem naredil to...........razen,da sem motor in znamko pohvalil in sem tudi sam navdušen nad njim,zaenkrat samo vizualno in po prebranem.

Ko ga sprobam,če ga sprobam,pa bom lahko kaj več povedal o vožnji z njim po tem, ter bom lahko tudi iz prve roke povedal razliko med omenjenima motorjoma.

P.S.Resno, kje si ti videl, da je kdorkoli od nas zanikal, da gre za motor istega segmenta v katerem kraljuje GS?

A se hecaš ? Kdo govori ,da je kdo zanikal od pripadnikov Triumph znamke,da sta v istem segmentu? Zanikate pa podobnost oz. več tehničnih bombončkov od BMW-ja!!!

R.A.T. fure bi se pa z veseljem udeležil,če ne bi svojo prisotnost že potrdil na uvodni furi BMW kjer nam bodo na razpolago isto testni motorji.......kot Explorerja si še bolj želim stestirat novega K1600GTL

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot sem že enkrat dejal sem pristaš znamke Triumph ampak nikoli na način, da bi dajal v nič ostale znamke..........

Kec a mi lahko razložiš kje v mojem postu sem naredil to...........razen,da sem motor in znamko pohvalil in sem tudi sam navdušen nad njim,zaenkrat samo vizualno in po prebranem.

Ko ga sprobam,če ga sprobam,pa bom lahko kaj več povedal o vožnji z njim po tem, ter bom lahko tudi iz prve roke povedal razliko med omenjenima motorjoma.

Govoril sem o sebi, ne vem zakaj na vsak način poizkušaš najti sebe v tem stavku?

A se hecaš ? Kdo govori ,da je kdo zanikal od pripadnikov Triumph znamke,da sta v istem segmentu? Zanikate pa podobnost oz. več tehničnih bombončkov od BMW-ja!!!

Ne morem pa mimo objavljenih postov,ki zanikajo vse kakršno podobnost z GS-om in za vse dvomljivce in goreče pristaše Triumphov .....ima novi Explorer še kako veze z GS-om in veliko imata skupnega,kar priznavajo tudi ustvarjalci dotičnega motorja.

Mogoče tukaj?

Pa še enkrat, res lepo prosim, da mi nekdo napiše, kje v designu so kopirali bmw-ja in sedaj še kateri so tisti tehnični bombončki, ki so jih kopirali. Hvala.

P.s. Lahko tudi, ko prideš do kompija, pokličeš in mi lepo ob pivu oz. kofetu lepo počasi razložiš.

Popravljeno . Popravil KeC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Definitivno nima tako grde maske kot BMW oz. večina BMW-jev :P

Verjetno gre za zelo dober motor, ki bo konkurenca BMW-ju, vprašanje je le, kje oz. na kak način. Konkurenca BMW-ju je tudi mali V-Strom, ki ga je dvakrat zapored porezal na Motorradovem Alpentestu, pa to ne pomeni, da je mali Strom boljši od GS-a. Nikakor. Je pa po kriterijih za Alpentest najboljši allrounder z najboljšim razmerjem cena-kvaliteta. Ali bo Explorer tisti, ki bo s kvaliteto in zmogljivostmi na ravni GS-a in ga bo porezal s ceno ali kaj drugega lahko vidimo in bomo še videli po tem, kako se bodo odzvali kupci.

Triumph ima image izdelovalca dobrih motorjev s kvalitetnimi agregati in to ostaja. Zame osebno pa bo kdorkoli težko prišel ob bok GS-u, dokler ne bo na nek način skopiral njegov sistem vpetja mašine-kardanske roke-para-lever/tele-lever vzmetenja in nizkega težišča, kar mi je pri vožnji GS-a dajalo izredno dober občutek. Ampak 15.000€ pa ne dam zanj...tudi 12.000€ ne. Za nobenega. Explorerja pa bom z veseljem preizkusil, če se mi bo ponudila prilika.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kopiral so ga pa pika.So pa to naredil profesionalno tako da lahko rečejo da to je Triumph in ne BMW.

Mogoče bi se lahko tudi reklo da so si GS-a vzeli za vzor in tako prišli do zelo lepega in uporabnega Triumph-a.

Če bi bil pri dnarju bi ga sigurno prej kupil kot pa GS-a.

Lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dizajn kopirajo Kitajci..zato so kitajci drek..ko se bojo naučl kopirat ostalo so ga ostali najebal..

Explorer je valda skopiran..drgač bi Triumph vztrajal na Tigru 1050..ampak jim najbrž ni šlo tko kot so upal..zato pa Explorer..

Upam da ga niso "zajebal" in kje uporabil kitajski primer :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje 2006_pd977437_1.JPGmislim da je kljun imel prvi Moto Guzzi....... s tekmovalnim modelom narejenim v vetrovniku

Popravljeno . Popravil bajsi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kopiral so ga pa pika.So pa to naredil profesionalno tako da lahko rečejo da to je Triumph in ne BMW.

Mogoče bi se lahko tudi reklo da so si GS-a vzeli za vzor in tako prišli do zelo lepega in uporabnega Triumph-a.

Če bi bil pri dnarju bi ga sigurno prej kupil kot pa GS-a.

Lep pozdrav

točno tako. Za vzor so si vzeli GS-a 800 in 1200 - oba in probali narediti konkurenčen motor (tiger 800 in explorer 1200)

Koliko jim je to uspelo bomo pa videli v roku 2-3let, ko bomo brali prodajne številke motorjev.

kateri je lepši (triumph vs. bmw) je pa itak stvar okusa.

Ali kot pravijo vsakemu se rodi najlepši otrok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko takole ze dalj časa sledim različnim proizvajalcem motorjev, opažam, da jim sploh ni jasno, kaj je na GS-u, kar oni ne znajo in ne vidijo, zakaj je najbolje prodajan motor že nekaj let.

Tudi jest ne vem v čem je boljši oz.slabši, vem samo to, da sem zadovoljen in uživam v vožnji z njim in sploh nimam želje, da bi si omislil, kakšen drug motor, sedaj imam že tretjega in kar vidim je to, da je vsak še boljši od predhodnega.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

naslednjo soboto bom podrobno preveril, kaj so na Explorerju prekopiral od Ninđe :ninja:

če so kj .. pol je explorer dober motor :OK:

:lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja usi kopirajo GS. pa usi avti kopirajo Citroena Tracion Avant in MiniMorisa, ker majo prednji pogon, in precn 4valnik. Pa usi sport motorji kopirajo Hondo CB. Tud BMW. Če je zadeva spremenila merila in pričakovanja kupcev, pol je čist normalno, da konkurenca sledi kupcem. Ce pomislimo na avte....Golf. Golf 1 je bil sam, brez konkurence. Zdej ima 15 odličnih konkurentov, pa je še vedno merilo, tud če so nekateri v določenih stvareh boljši. In met original pač nekaj velja (v glavah nekaterih) tud zato se BMW iz konkurence vleče z edino stvarjo ki se ne da prekopirat, in nima objektivnih slabosti. Značka. Tud če bo Japonc v vsem enak ali celo boljši, ne bo BMW. S1000rr je tipičen primer.

Triumph je big name, in ima dobre stroje. Ziher je tud Explorer fantastičen. Če bi ble prodajne cifre merilo kako dobr je motor, bi bil fazer600 delč boljši od vseh BMW in Triumphov skupej. Zato je res bedno nabijat, kaj je kopiralo koga in kako bomo cez leta vidli, kaj je dobro.

Popravljeno . Popravil Cartman
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja usi kopirajo GS. pa usi avti kopirajo Citroena Tracion Avant in MiniMorisa, ker majo prednji pogon, in precn 4valnik. Pa usi sport motorji kopirajo Hondo CB. Tud BMW. Če je zadeva spremenila merila in pričakovanja kupcev, pol je čist normalno, da konkurenca sledi kupcem. Ce pomislimo na avte....Golf. Golf 1 je bil sam, brez konkurence. Zdej ima 15 odličnih konkurentov, pa je še vedno merilo, tud če so nekateri v določenih stvareh boljši. In met original pač nekaj velja (v glavah nekaterih) tud zato se BMW iz konkurence vleče z edino stvarjo ki se ne da prekopirat, in nima objektivnih slabosti. Značka. Tud če bo Japonc v vsem enak ali celo boljši, ne bo BMW. S1000rr je tipičen primer.

Triumph je big name, in ima dobre stroje. Ziher je tud Explorer fantastičen. Če bi ble prodajne cifre merilo kako dobr je motor, bi bil fazer600 delč boljši od vseh BMW in Triumphov skupej. Zato je res bedno nabijat, kaj je kopiralo koga in kako bomo cez leta vidli, kaj je dobro.

Pizdumater Cartman :P ne vem kaj ni teb jasno......a znaš brat......predvidevam ,da znaš...potem preberi članek v reviji,ki sem jo omenil v svojem postu in boš videl kdo,kaj nabija.Sami proizvajalci motorja priznavajo našteto v mojem postu ,na čelu z priznanim motorističnim novinarjem in to ni edini tak članek........ :closedeyes:

Edino če ti veš kaj več..........lahko pokličeš vodjo Explorer projekta Johna Bloorja,produktnega menegerja Simona Warburtona ali pa mogoče Alana Cathcarta priznanega(v svetovnem merilu) novinarja,pa mogoče še dizajnersko firmo Xenophya ki je dizajnirala tudi Tiger 800XC ki po tvojem tudi nima nič z BMW F800GS a ne Cartman in jim poveš,da nimajo pojma kaj trobezljajo :grim .......mogoče bi pa mogel biti njihov predstavnik za javne stike,pa se pole ne bi pisalo takih (po tvoje)nabijanj.!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pizdumater Cartman :P ne vem kaj ni teb jasno......

no ja. . .napisal sem tudi tole

Če je zadeva spremenila merila in pričakovanja kupcev, pol je čist normalno, da konkurenca sledi kupcem.

Debata na tem forumu mi ni jasna. Kako pomembno je imeti, meni ne gre u lajšto, ker sm zabit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem se ravno vrnil iz celovca, kjer je sejm avto - moto, sejem je drugač brez veze, edino kar je za videti je novi Triumph Explorer, ki stoji zraven Bmw štanta, sem si ga dobro ogledal in ni kaj je lep motor, samo več kot očitno je videti iz katerega motorja izvira - GS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!