Skoči na vsebino

Triumph Explorer 1200


KeC
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34,

Priporočene objave

seveda da je fajn če maš šanso probat..

jest sm tut vse probal..razen ktm-a ki je pa vseeno druga zgodba kot pa explorer, gs itd..

jest sm pa sam hotu povedat da je konkurenca trenutno taka kot je..in novega gs-a še ni..

me zanima kje v sloveniji bi vse litrske SS motorje lahko probal preden bi kupil..

žal trenutno ne moreš, ker ga ni in ne vemo točno kdaj pride itd.

sklepam pa, da nekdo, ki želi porabit ta denar (ki je kar zajeten), želi najboljše in ni vrag, da ne bo počakl še teh par mesecev..no jaz bi, pa tudi če bi bilo obratno in bi Triumph začel to poglavje.

Popravljeno . Popravil jan999
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

žal trenutno ne moreš, ker ga ni in ne vemo točno kdaj pride itd.

sklepam pa, da nekdo, ki želi porabit ta denar (ki je kar zajeten), želi najboljše in ni vrag, da ne bo počakl še teh par mesecev..no jaz bi, pa tudi če bi bilo obratno in bi Triumph začel to poglavje.

načeloma ti dam prav..

po drugi strani pa...koliko bmw farerjev bo šlo probat kaj drugega preden bojo kupil novega gs-a? zelo malo..

in nekdo ki dejansko noče bmw-ja (ja tudi taki so) bo šel kupit..pač ne bmw-ja pa tut če jutr dajo novga za probat..

in nikjer ne piše da bo novi gs boljši od explorerja..lahko pa da bo..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po drugi strani pa...koliko bmw farerjev bo šlo probat kaj drugega preden bojo kupil novega gs-a? zelo malo..

to sicer ne vem..

in nekdo ki dejansko noče bmw-ja (ja tudi taki so) bo šel kupit..pač ne bmw-ja pa tut če jutr dajo novga za probat..

in nikjer ne piše da bo novi gs boljši od explorerja..lahko pa da bo..

se strinjam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oh, koliko božanja je potrebno za občutljive BMW dušice :yawn:

Triumpha bi rad probal, GS-a pa sem in vem, da gre za zelo dober motor. Nista pa vredna niti 3umph Ex 15k€ niti GS 16-17 ali kolikor že k€ pride z malce več opreme. In če se že primerja, potem se primerja tisto kar je na trgu in se da primerjat, ne pa tisto kar vozi Mr. Spock v Star Treku.

Tole je tema o Triumphu Explorerju 1200. Nekatere zanimajo mnenja o tem motorju brez, da na vsako omembo GS-a pade stran replik. Za opravičevat precenjen izdelek pa res ni treba jokcat v vsaki temi, prosim. Upoštevajte tudi, da so mnenja posameznikov le njihova mnenja in da to verjetno večina bralcev tudi dojema.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oh, koliko božanja je potrebno za občutljive BMW dušice :yawn:

Triumpha bi rad probal, GS-a pa sem in vem, da gre za zelo dober motor. Nista pa vredna niti 3umph Ex 15k€ niti GS 16-17 ali kolikor že k€ pride z malce več opreme. In če se že primerja, potem se primerja tisto kar je na trgu in se da primerjat, ne pa tisto kar vozi Mr. Spock v Star Treku.

Tole je tema o Triumphu Explorerju 1200. Nekatere zanimajo mnenja o tem motorju brez, da na vsako omembo GS-a pade stran replik. Za opravičevat precenjen izdelek pa res ni treba jokcat v vsaki temi, prosim. Upoštevajte tudi, da so mnenja posameznikov le njihova mnenja in da to verjetno večina bralcev tudi dojema.

jest pa mislim da je 15k€ vreden Explorer..tut več bi dal zanjga..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest pa mislim da je 15k€ vreden Explorer..tut več bi dal zanjga..

Če je zate toliko vreden in si pripravljen dati, potem kapo dol. Upoštevaje, da so motorji luksuz pa vseeno menim, da so cene šle izven razumnih okvirjev. Za 15k€ dobiš dober avto. Saj vem, da motor ni avto pa vendar...v tistem avtomobilu bo precej več sodobne tehnologije, materiala in dela kot v motorju. Ampak, dokler so kupci, je tudi trg.

Glede na to, da si oba stestiral, GS-a sicer bistveno bolj, a nisi BMW-jevega para-lever, telelever vzmetenja nič pogrešal?

Pa še glede kopiranja..kopirali so marsikaj, kar postaja standard za velike endure, le tako grdega motorja jim ni ratalo narediti kot bavarcem :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahk bi test pogledal in videl ;)

ja ne vem..jest osebno bi raj dal 5k€ več za motor ki me ne bo razočaral vsak teden..več kaj mislim?

seveda je luksuz..in naj bo tak kot se zagre ne?

sicer pa..vse je drago..francoska štručka 1.70€? to je 400 tolarjev bemu..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahk bi test pogledal in videl ;)

ja ne vem..jest osebno bi raj dal 5k€ več za motor ki me ne bo razočaral vsak teden..več kaj mislim?

seveda je luksuz..in naj bo tak kot se zagre ne?

sicer pa..vse je drago..francoska štručka 1.70€? to je 400 tolarjev bemu..

- ne gledam, raje berem ;)

- ne vem kaj misliš?

- jah, luksuza bo za večino čedalje manj in tem bo res vse čedalje bolj drago...je pa res, da se zato visoki luksuz toliko bolje prodaja...strinjam pa se, da o tem nima smisla žnarit izven konteksta tega, kako so nekateri čustveno navezani na svojo investicijo. V končni fazi pa tako pri mopedih, kot pri avtih, gre le za industrijske izdelke...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda, saj je celih 7 let novejši. Kot bi primerjali starega BMW x5 z novim MB ML..

IMO bi v tem trenutku bilo smotrno počakat s kakršnim koli nakupom, ker sezona gre proti koncu in prihaja novi GS (ni nujno, da bo boljši od Triumpha), vsaj za bolj pošteno primerjavo.

No v nekaj sem prepričan..novi GS ne bo kopija Triumpha. ;)

Ojoj spet te kopije. Hmmm upam, da novi GS ne bo kopija DR800 - aja to je itak že od ... hja bolj kot ne od začetka ali pa vsaj od takrat ko so mu nadeli kljun.

Sezona naj bi se za to vrsto motociklov nikoli ne končala.

Jah nevem no..meni se zdi nekako logično, da se primerja tehnologijo istega časa. Predvsem pa se ne čudim temu, da je golf 5 boljši od hrošča iz šestdesetih.

Ne vidim razloga zakaj nekdo, ki kupuje motocikel in ne skejta, ne bi počakal še par mesecev in probal še naslednika motocikla, katerega je Triumph vzel kot merilo in se pol odloči..lahko, da bo GS popolno sranje (no vrjetnost je zelo zelo mala).

Golf5 pa horšč iz 60-ih? A bejž no a tko je treba nategovat, da kao nastane argument?

Seveda lahko počaka, da pride novi gs, pa potem še par mesecev za novo SuperTenere, pa mogoče še malce za novega Guzzija? Hmmm a ne bi še kakšen mesec za preoblečenega Crossturerja? In tako dalje. Kje se konča? Ajaaaa pri GSu seveda :D

Malo majavi so tile tvoji argumenti. Pa nič hudega vsakemu svoje, nekaterim novi vodno hlajeni motor naslednje leto (hmm vodno hlajeni? da ne kopirajo mogoče angležev?) enim pa pač odličen trivaljnik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah nevem no..meni se zdi nekako logično, da se primerja tehnologijo istega časa. Predvsem pa se ne čudim temu, da je golf 5 boljši od hrošča iz šestdesetih.

Ne vidim razloga zakaj nekdo, ki kupuje motocikel in ne skejta, ne bi počakal še par mesecev in probal še naslednika motocikla, katerega je Triumph vzel kot merilo in se pol odloči..lahko, da bo GS popolno sranje (no vrjetnost je zelo zelo mala).

zakaj bi nekdo cakal pol leta na novega bmwja....

ce je trenutno explorer v vseh segmentih boljsi??

pac malce nelogicno....

opazam da ful ego bmwjasev ta trenutek trpi....... saj bo....

ta trenutek se je pac treba z 2 mestom zadovoljit.

kec kdaj bos probal in menjal?

lp m

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj bi nekdo cakal pol leta na novega bmwja....

ce je trenutno explorer v vseh segmentih boljsi??

pac malce nelogicno....

opazam da ful ego bmwjasev ta trenutek trpi....... saj bo....

ta trenutek se je pac treba z 2 mestom zadovoljit.

kec kdaj bos probal in menjal?

lp m

V vseh segmentih :lol1: sam sem vozil Explorerja in imam ..........ne bom napisal,da ne zadanem v občutljiv Triumphov ego in ja Explorer je res dober stroj in če bi se odločal zdaj bi defenitivno vzel Explorerja,sam ne mi prosim nabijat ,ker govorim iz tega ker sem probal oba motorja lahko trdim,da je vzmetenje od..........veliko bolje kot od Explorerja,da ima........več dometa kot Explorer ,manjšo porabo,pa lahko bi še našteval ne veliko a bi se najdlo,skratka ne mlatit prazne slame in kot bi zahteval argumente Kec jih lahko priložiš tudi ti Hilton....resnično me zanima ta test in kdo ga je naredil ,da je Triumph boljši v vseh segmentih......in ne mi prosim spet razni Fritzi o občutljivih egotih,ki jih imate sami najbolj občutljive -_-

Še enkrat pa napišem,za telebane ,ki ne razumejo,če bi se zdaj odločal bibil moj motor Explorer,sam tok o egotu in podobnih bučah ^_^

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V vseh segmentih :lol1: sam sem vozil Explorerja in imam ..........ne bom napisal,da ne zadanem v občutljiv Triumphov ego in ja Explorer je res dober stroj in če bi se odločal zdaj bi defenitivno vzel Explorerja,sam ne mi prosim nabijat ,ker govorim iz tega ker sem probal oba motorja lahko trdim,da je vzmetenje od..........veliko bolje kot od Explorerja,da ima........več dometa kot Explorer ,manjšo porabo,pa lahko bi še našteval ne veliko a bi se najdlo,skratka ne mlatit prazne slame in kot bi zahteval argumente Kec jih lahko priložiš tudi ti Hilton....resnično me zanima ta test in kdo ga je naredil ,da je Triumph boljši v vseh segmentih......in ne mi prosim spet razni Fritzi o občutljivih egotih,ki jih imate sami najbolj občutljive -_-

Še enkrat pa napišem,za telebane ,ki ne razumejo,če bi se zdaj odločal bibil moj motor Explorer,sam tok o egotu in podobnih bučah ^_^

Glej Preberi kaksno revijo kakor PS.. Motorad , Mc.... itn.....

in ce pogledama da gsa pride cirka 4000€ vec.........

in v bistu tesko trofis ego anglezev ker samo bmwjasi jamrate :grim

in dejansko je cas da snames svoja roza ocala,

- ker bmw gs ima tesko konkurecno

- poraba je enaka :grim dejansko sprobal oba na ac pri isti hitrosti ista relacija...

- domet pri gsa--- je definitivno vecji.. tega ne oporeka noben

- navor kje si bmw se sprasujem

- vozne zmogljivosti..... je spet tiger spredaj :sleep2:

-vzemetenje..... bmw..... ampak za razliko v ceni si omislim kaj bolj eksoticnega :grim

- navor....... kje si bmw.......

in razlika v ceni 3500€......

imam akrapota+ vso dodatno opremo( kovcki, meglenke) zascita motorja itn......

in tak je to kmet ves......

bos moral 2013 novega bmwja kupit, da potesis svoj ranjen ego!!

lp m

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kec kdaj bos probal in menjal?

lp m

Sprobal sem že :D

http://www.motosvet.com/tabla/topic/36289-triumph-explorer-1200/page__st__150#entry1932400

Menjal bom tudi ampak ne za Explorerja.

Kljub temu, da je Explorer "all that and a bag of chips" ne predstavlja tega kar iščem v motorju. Je tudi želja se podati v malo bolj enduro vode enkrat v prihodnosti ampak za to pa bi se veliko raje odločil za manjšega bratca torej 800XC ali pa še kaj lažjega (celo bmw x-challenge bi bil v igri).

Kar pa se raznih bmw primerjav tiče pa je po testih že dolgo vse jasno in bmw fani bodo pač morali počakati na vodno hlajenega, da bodo spet najboljši in oh in sploh ... če jim to pač toliko pomeni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej KMET, a si ti prej probal Explorerja preden si kupil GS ? Men se zdi, da ne. Valjda da ima tvoj BMW večji domet, če imaš pa celo cisterno sabo, primerjaj OSNOVNEGA GS-a in OSNOVNEGA Explorerja !!! O ceni je pa itak brezveze govort, za take dnarje ko nekateri date za GSe si lahko kupiš Explorerja + dobro OHLINSOVO vzmetenje pa ti še ostane za kakšen soliden AVTO :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bi kdo od sodelujocih pocasi rad imel nekaj "veliko vec" casa za razne opravke okoli hise, zenske, voznega parka? :evilgrin:

naslov teme je triumph explorer 1200.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Danes sprobal.....z nekaj urno vožnjo po Prekmurskih cestah.

Moram priznat, da sem bil prijetno presenečen......odzivnost, pospeški, zavore......udoben sedež, vodljivost......BP.

So pa rahle zamere........naprimer vzmetenje je idealno za nekoliko bolj hitro vožnjo po asfaltu......a ko ta postane luknjast ( to v naši rodni SLO ni teško najti )....pa je pesem malenkost slabša.....enako velja za makadam.

Testna verzija ima sorazmerno nizko šipco.....zato je vožnja po banu pri hitrosti večji od 150 rahlo neprijetna ( jebat ga, pač vse ocenjujem z vidika super potovalnikov ).

Pripomba sovoznice.......preširok zadnji sedež ( ja kdo je revčki kriv, da ima tako malo ritko....ne glede na to, da je simpatična )......je pač delan za večje kalibre sopotnikov ali sopotnic.

Zahvala KEC-u.....za info........in Španiku, za ustrežljivost.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sprobal.....z nekaj urno vožnjo po Prekmurskih cestah.

Moram priznat, da sem bil prijetno presenečen......odzivnost, pospeški, zavore......udoben sedež, vodljivost......BP.

So pa rahle zamere........naprimer vzmetenje je idealno za nekoliko bolj hitro vožnjo po asfaltu......a ko ta postane luknjast ( to v naši rodni SLO ni teško najti )....pa je pesem malenkost slabša.....enako velja za makadam.

Testna verzija ima sorazmerno nizko šipco.....zato je vožnja po banu pri hitrosti večji od 150 rahlo neprijetna ( jebat ga, pač vse ocenjujem z vidika super potovalnikov ).

Pripomba sovoznice.......preširok zadnji sedež ( ja kdo je revčki kriv, da ima tako malo ritko....ne glede na to, da je simpatična )......je pač delan za večje kalibre sopotnikov ali sopotnic.

Zahvala KEC-u.....za info........in Španiku, za ustrežljivost.

si probal vseh 9 polozajev sipice :closedeyes: ......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Triumph JE lepši kot BMW. Triumph ima VELIKO boljši agregat kot BMW. BMW ima BOLJŠE vzmetenje kot Triumph. BMW ima boljšo servisno mrežo kot Triumph.

Vzmetenje na Triumphu se da izboljšat. Agregata na BMW-ju ne. Mogoče bo vodno hlajeni bolj poskočen. NIKOLI pa ne bo tako miren. (agregat namreč)

Kaj kupit? Kar ti paše seveda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pejte v rit vsi skupaj. Trikrat smo vas prosili, če se lahko držite teme, pa se ne znate.

Hvala za nabijanje v imenu tistih, ki iščejo uporabno informacijo o motorju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob prebiranju testa o Triumph Trophy-u 1200 sem zasledil, da naj bi do konca leta bili na voljo update-i ki naj bi še izboljšali delovanje tempomata in pa spremenili odzivnost drive-by-wire podajanja plina. Tako da če je že kdo lastnik se mu po moje splača malce pozanimati o teh zadevah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!