Skoči na vsebino

Tomos nastavitev upljinjača


Jaka Pogačnik

Priporočene objave

ja kot se že v naslovu bi prosil za kakšne slike da bi videl ket se nastavi mešanico bencin/zrak v automatikovem fergazarju oz. če bi mi kdo natančno povedal kje je ta šrauf

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tega šraufa ni. Nastavi se z velikostjo dize, zraka pa dobi toliko, kot ga spusti filter čez. Original diza, original (čist) filter - nastavitev uspešna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tega šraufa ni. Nastavi se z velikostjo dize, zraka pa dobi toliko, kot ga spusti filter čez. Original diza, original (čist) filter - nastavitev uspešna.

Nemorem verjet ! Pri " vsakem" fergazerju se mora dati nastavit mešanico goriva in zraka v prostem teku neglede na veličino dize.Nastavi se tako zrak kot tudi mešanico,zrak se nastavi tako da se z vijakom dvigne ali zniža batek za plin nekje s strani pa je še vijak za nastavitev mešanice (goriva in zraka).Dobro poglej in boš našel ta vijak, sicer pa fergazer poslikaj in pripni drugače me nemoreš prepričat, da tega vijaka nima.Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nemorem verjet ! Pri " vsakem" fergazerju se mora dati nastavit mešanico goriva in zraka v prostem teku neglede na veličino dize.Nastavi se tako zrak kot tudi mešanico,zrak se nastavi tako da se z vijakom dvigne ali zniža batek za plin nekje s strani pa je še vijak za nastavitev mešanice (goriva in zraka).Dobro poglej in boš našel ta vijak, sicer pa fergazer poslikaj in pripni drugače me nemoreš prepričat, da tega vijaka nima.Lp.

Nima vijaka.

Da se nastavljat z dvigovanjem oz spuščanjem igle, ampak je to bolj tko-tko.

Kot je že nekdo napisal se da "nastavljat" z dizo in filtrom.

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nemorem verjet ! Pri " vsakem" fergazerju se mora dati nastavit mešanico goriva in zraka v prostem teku neglede na veličino dize.Nastavi se tako zrak kot tudi mešanico,zrak se nastavi tako da se z vijakom dvigne ali zniža batek za plin nekje s strani pa je še vijak za nastavitev mešanice (goriva in zraka).Dobro poglej in boš našel ta vijak, sicer pa fergazer poslikaj in pripni drugače me nemoreš prepričat, da tega vijaka nima.Lp.

Ne klobasaj, to kar si ti napisal so nastavitve PROSTEGA TEKA (oz. minimalno odprtega plina), to ni motorka!!!

Vijak z vzmetjo pa je koliko obratov boš imel v prostem teku. Drugega ni!

Popravljeno . Popravil drjanez
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jah veste kaj tega vijaka z vzmetjo se bojim da ga ni ker sem pregledal fergazer u nulo pa nič o tem vijaku na drsniku je pa samo ena pozicija na katero lahko daš zajlo ni tko kot pri apn-ju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O kakšnem Tomosu je govora?

Apn ima uplinjač Bing 12, kateri ima vijak za nastavitev obratov prostega tega (tisti z vzmetjo).

Če se gre za (predvidevam) avtomatika, je ta imel dva tipa uplinjača: Bing Encarwi ter Dell'Orto 14/12.

Encarwi tega vijaka (obrati prostega tega) nima, ker je zaug narejen tako, da stisneš gumbek na gas ročki ter jo zavrtiš naprej, da teče zrak nad drsnikom. Prosti tek nastavljaš z vijakom na zajli za gas pri gas ročki. Mešanice bencin/zrak nastavljaš z velikostjo šobe ter pretočnostjo zračnega filtra.

Dell'Orto ima vijak za prosti tek na desni strani uplinjača. Tudi pri tem ravno tako kombiniraš velikost šobe/pretočnost filtra.

Ta vijak dviga/ spušča drsnik ter tako uravnava količino bencina, ki priteka v motor.

še nekaj slik za lažjo predstavo:

-Encarwi: http://www.bromfietsnet.nl/home/picture/sub/bromfiets/berini_techniek/carburator.jpg (Enak kot pri Tomosovem, le zračni filter je drugačen. Na sliki so prikazani vsi deli.)

-Dell'Orto: http://www.themopedjunkyard.com/images/dellorto.jpg (Delov je veliko več, ta je bolj kakovosten kot Encarwi. Vijak je pod št. 14.)

-Bing 12 (APN): http://www.chbcesi.com/db/slike/219999.jpg (Vijak je tisti z vzmetjo na njem.)

Bremzer: Tej starejši modeli Tomosa niso imeli vijaka bencin/zrak. Za novejše modele pa nisem siguren.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

O kakšnem Tomosu je govora?

Apn ima uplinjač Bing 12, kateri ima vijak za nastavitev obratov prostega tega (tisti z vzmetjo).

Če se gre za (predvidevam) avtomatika, je ta imel dva tipa uplinjača: Bing Encarwi ter Dell'Orto 14/12.

Encarwi tega vijaka (obrati prostega tega) nima, ker je zaug narejen tako, da stisneš gumbek na gas ročki ter jo zavrtiš naprej, da teče zrak nad drsnikom. Prosti tek nastavljaš z vijakom na zajli za gas pri gas ročki. Mešanice bencin/zrak nastavljaš z velikostjo šobe ter pretočnostjo zračnega filtra.

Dell'Orto ima vijak za prosti tek na desni strani uplinjača. Tudi pri tem ravno tako kombiniraš velikost šobe/pretočnost filtra.

Ta vijak dviga/ spušča drsnik ter tako uravnava količino bencina, ki priteka v motor.

še nekaj slik za lažjo predstavo:

-Encarwi: http://www.bromfiets.../carburator.jpg (Enak kot pri Tomosovem, le zračni filter je drugačen. Na sliki so prikazani vsi deli.)

-Dell'Orto: http://www.themopedj...es/dellorto.jpg (Delov je veliko več, ta je bolj kakovosten kot Encarwi. Vijak je pod št. 14.)

-Bing 12 (APN): http://www.chbcesi.c...like/219999.jpg (Vijak je tisti z vzmetjo na njem.)

Bremzer: Tej starejši modeli Tomosa niso imeli vijaka bencin/zrak. Za novejše modele pa nisem siguren.

hvala vsem za odgovore
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

zivijo mene pa nekaj zanima,imam bing 12,motor pa mi vzge le z zaprtim bencinom. pa tudi ko se hocem peljat ce dam polni gas crkne ce dam 3/4 dela dokaj normalno.

k aj bi lahko bilo??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 let pozneje...
6 hours ago, Gasmen said:

Pozdravljeni mene pa zanima ali ima uplinjač encarwi iglo pri drsniku?

Ne nima

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
  • 2 let pozneje...
On 6/16/2013 at 2:32 PM, tjaz112 said:

zivijo mene pa nekaj zanima,imam bing 12,motor pa mi vzge le z zaprtim bencinom. pa tudi ko se hocem peljat ce dam polni gas crkne ce dam 3/4 dela dokaj normalno.

 

k aj bi lahko bilo??

Premalo bencina

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!