Skoči na vsebino

Planirana potovanja v 2012


nordkap

Priporočene objave

Ker se je novo leto 2012 začelo in verjetno imamo vsaj v glavah tudi plan potovanj(predvidenih ali nepredvidenih) za to leto bi bilo dobro malo predebatirati, pa se lahko tudi skupaj kam odfuramo.

A ma mogoče kateri plan v majskih praznikih, tm konec aprila v začetku maja pičit malo po bivši jugi. Sam nameravam malo dol pogledat, pa ne bi bilo slabo, če bi še kateri šel ali pa če se kateremu lahko zraven prlepim.

Nekako bi šel po avtocesti do Srbije in skoz dol do Makedonije in po možnosti še v Albanijo in pa pol po jadranki vse nazaj. Lahko pa tudi drugače, domišljiji je pot odprta.

Če je kateri interesent, ajde.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Celju me je en frend spraševal,će grem za prvomajske eno tako furo po jugi.Imam pa zamisel,da bi šli preko Bosne v Srbijo,Makedonijo ,Albanijo,Črno goro in po magistralki nazaj.Ker mi avtoceste na ležijo (domišljiji je pot odprta)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čez dolomite v Toskano, pol pa na ladjo v Anconi, pa na sardelce na Zlarin. Nazaj grede pa še na čevape v Bosno :OK:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Celju me je en frend spraševal,će grem za prvomajske eno tako furo po jugi.Imam pa zamisel,da bi šli preko Bosne v Srbijo,Makedonijo ,Albanijo,Črno goro in po magistralki nazaj.Ker mi avtoceste na ležijo (domišljiji je pot odprta)

ni problema, tud jaz ne maram avtostrade. Drugač mi je vseeno kako bi se dogovorili, sam da gremo.

a maš kak mail, da ne svinjamo tule gor, ali pa mi na pm napiši, da se uskladimo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest mam splanirano svašta :whistle: Kar pomeni, da bo ful stvari odpadlo :D

Resne želje so 1 vikend dolomiti, in dopust na Ohridu. Do Makedonijatetete po jadranski magistrali, čez Črno Goro in Albanijo.

O Toskani Liguriji in Francoskih Alpah trenutno ne morem razmišlat. :cry:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni problema, tud jaz ne maram avtostrade. Drugač mi je vseeno kako bi se dogovorili, sam da gremo.

a maš kak mail, da ne svinjamo tule gor, ali pa mi na pm napiši, da se uskladimo.

velikanjejanez@gmail.com
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Parkrat po Jadranki do Makarske(lani 6x).pa do Makedonije, ker mi lani ni zlaufal,tud Romunija je v planu,mimogrede še Srbija...

pa tud vsaj enkrat za par dni čez DOLOMITE,tu so še dnevne turce,tak da SE NABERE KAKIH 20tkm,če bo zdravje bo itak zlaufal... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Plan je, samo še razdelati ga je treba. Vsekakor pa tja kjer je dražji bencin, kot pri nas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam že nekaj let ali bolje rečeno zim prakticiram planiranje za prihajajočo sezono; je pa tako, da mi vedno še nekaj neodvoženega ostane od preteklega leta in tem načrtom pač dodam še nekaj novih. Se je mnogokrat zgodilo, da se je slaba vremenska napoved na sredini tedna spremenila v lep viken povsod okoli, potem pa gruntaš KAM? , saj tistih "Bledov" in "Bohinjev" pa "Portorožev" je že tako ali tako preveč. Za sezono 2012 je ta hip v nastajanju kar nekaj dvo in več dnevnih potovanj. Prvo je sigurno za prvomajske praznike (1 dan dopusta in zato potem od petka do srede ob pogoju dobrega vremena lahko rata kar lep kratek dopust) ...

Konkretno za prvi maj sta pri meni dve opciji: ali Lago di Garda ali pa ob Jadranu: smer: edina možna: Monte Negro.

Lago di Garda 1. maj 2012:

1.dan: od doma pa do jezera: cca ... km

Dž. – Nova Gorica (AC) – Udine – Pordenone – Vittorio Veneto – Tavena – Passo San Boldo – Feltre – Treno- Riva del Garda – Garda: cca 440 km (hrana in spanje B&B / 4-krat):

2.dan: Garda - Torbole – Riva del Garda – Tenno – Passo del Ballino (755 m) – San Lorenzo in Banale – Lago Di Molveno – Spormaggiore – Mezzolombardo – Trento – Vezzano – Arco – Torbole – Garda: cca 225 km

3.dan: Garda – Lazise – Peschiera del Garda – (če bo želja in volja se lahko spotoma zapeljemo še do Sirmiona) - Desenzano del Garda – Brescia – Iseo (jezero Lago d'Iseo) – okoli jezera (Marone-Pisogne-Castro-Riva di Solto-Sarnico-Iseo) - Brescia – Desenzano – Garda: cca 235 km

4.dan: Garda - Torbole – Riva del Garda – Limone – Gargnano – Lago di Valvestino – Idro – (Lago di Idro) – Tione di Trento – Stenico – Sarche – Dro – Arco - Torbole- Garda: cca 270 km

5.dan: Garda – Torbole – Rovereto – Vallarsa – Passo Pian di Fagazze – Schio – Thiene – Bassano – Montebelluna – Mestre (AC )- Villese – Nova Gorica – Dž.: cca ... km

http://www.molveno.it/?s=1 (jezero Molveno)

http://www.gardainforma.com/en/index.php

http://www.lagoiseo.it/

No pa še en primer ideje.

Schladming 2012:

1.dan: od doma pa do avstrijskega Schladminga:

Dž. – Kranj – Tržič - Ljubelj (1058 m) – Klagenfurt – Moosburg – Feldkirchen – Glodnitz – Flattnitzer hohe (1400 m) – Stadl an der Mur – Murau – Schoder – Solkpass (1790 m) – Schladming (hrana in spanje B&B / 2-krat): cca 280 km

2.dan: Schladming – Eben im Pongau (B320) – Annaberg im Lammertal (B166) – Rusbach (B 166) - Pass Gschutt (968 m) – Hallstattersee – Bad Ischl – Strobl – Wolfgangsee – Sankt Gilgen - Montsee – Unterach am Attersee - Steinbach am Attersee – Neukirchen - Altmunster – Traunsee – Traunkirchen - Bad Ischl – Bad Goisern – Potschenhohe (994 m) – Bad Aussee – Bad Mitterendorf – Trauntenfels – Grobming – Schladming: cca 270 km

3.dan: Schladming – Ramsau – Filzmoos - Eben im Pongau – Radstad – Radstadter Tauernpass (1739 m) – Mauterndorf - Tamsweg – Predlitz – Turracherhohe (1763 m) – Klagenfurt - Ljubelj (1058 m) - Kranj - Dž.: cca 300 km

Nekaj povezav:

http://www.wolfgangsee.at/de/4-00-0-1525072/start/sommer.html

http://www.mondsee.at/de/4-00-0-1447408/start/sommer.html

http://www.attersee.at/de/4-00-0-1470521/start/sommer.html

http://www.traunsee.at/de/4-00-0-1485893/start/sommer.html

DOLOMITI 2012:

1.dan (petek):

Dž. – Kr. gora – Trbiž – Tolmezzo – Ampezzo – Passo della Mauria (1298 m) – Pieve di Cadore – Cortina D' Ampezzo – Passo di Giau (2233 m) – Colle Santa Lucia – Passo di Fedaia (2067 m) – Canazei (hrana in spanje B&B / 2-krat): cca 330 km

2.dan (sobota):

Canazei - Vigo di Fassa – Passo di Costalunga (1752 m) - Nova Levante – Cornedo all'Isarco – Prato all'Isarco - Fiè allo Sciliar – Castelrotto – Ortisei – Selva di Val Gardena – Passo di Gardena (2137 m) – Corvara – La Villa – Passo Valparola (2192 m) – Passo Falzarego (2117 m) – Livinallongo – Arabba – Passo di Pordoi (2239 m) – Canazei: cca 175 km

3.dan: (nedelja)

Canazei - Passo Pordoi (2239 m) – Arabba - Passo di Falzarego (2117 m) - Cortina d'Amezzo - Passo tre Croci (1809 m) – Laggo di Misurina (1754 m) – Dobiaco – Lienz – Oberdrauburg - Gailbergsattel (981 m) – Kotschach Mauthen – Hermagor - Villach – Korensko sedlo (1077 m) – Kr. Gora – Dž. : cca 345 km

http://www.belledolomiti.it/en/index.htm

... in če bo zdravje, pa dosti €€€ za bencin in prostega časa bom (bova ali bomo) to pač realizirali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Celju me je en frend spraševal,će grem za prvomajske eno tako furo po jugi.Imam pa zamisel,da bi šli preko Bosne v Srbijo,Makedonijo ,Albanijo,Črno goro in po magistralki nazaj.Ker mi avtoceste na ležijo (domišljiji je pot odprta)

zgleda de bo kar gužva v tej smeri,...sam če bo vreme...!!! najbol de grem jest po magistralki dol pa vam okol drača nek pomaham.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm za prvi maj nekam proti jugu za 3 dni, poleti pa ce bo vse po planih za minimalno 7 dni proti jugu ali pa proti spaniji... vse je sicer pod vprasanjem casa in denarja :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz bom pa letos probala prit do Portoroža :blush: .... lani mi ni uspel......

Povnga tankej pa ti bo mogoče ratal :kva2:
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Celju me je en frend spraševal,će grem za prvomajske eno tako furo po jugi.Imam pa zamisel,da bi šli preko Bosne v Srbijo,Makedonijo ,Albanijo,Črno goro in po magistralki nazaj.Ker mi avtoceste na ležijo (domišljiji je pot odprta)

Ja Sandi iz CE ki vozi Atlantic500 je tudi moj prijatelj, meni pa je še ostalo dosti lanskega dopusta, da o novem ne govorim in morda gremo v troje ali več, prvi del dopusta 10 dni bom imel 1.Maja, ostali pa še čez poletje sledijo, samo da bo vreme dokaj ugodilo . Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z Nordkapom imava v pripravi dve varianti Piši mi na moj mail ti pošlem variante.Imam bolj šfoh spomin ampak mislim ,da sva govorila v Celju z Sandijem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Plan je, samo še razdelati ga je treba. Vsekakor pa tja kjer je dražji bencin, kot pri nas.

Portugalska čez Romunijo mogoče?

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Portugalska čez Romunijo mogoče?

Seveda je mogoče! Le, da moraš na tej relaciji prečkati Ural.. :O :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda je mogoče! Le, da moraš na tej relaciji prečkati Ural.. :O :yes:

Tud čez Kamčatko greš lahko.Lepa tura ti rečem.Fantje vici so na drugem mestu Popravljeno . Popravil gusar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Portugalska čez Romunijo mogoče?

No ja .. če kitajski garmin jebe... smo že šli čez Bosno v Bolgarijo :P .. po najkrajši možni poti ... tko da... ja možmo je preke Romunije na Portugalsk ... poznam primere :lol:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Narediti čimveč km-jev ............................................................................................. s kolesom ... :surrender:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo v redu tema ...ideje so vedno dobrodošle, pa tudi kaka ekipa se bo mogoče na ta način dobila skup. Tudi sam razmišljam o turi proti Makedoniji in pa po notranjosti Apeninskega polotoka ...še brez detajlov. Za prvomajske praznike mogoče ... pa ne vem, če bo zneslo... so počitnice pa bo treba kaj z otroci ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!