Skoči na vsebino

Planirana potovanja v 2012


nordkap

Priporočene objave

Veš, kar se tiče takega planiranja je lahko zelo zanimivo... Septembra sem splaniral 4 dnevno YUfuro... mesec dni pred odhodom nas je bilo 5 motorjev... teden dni pred odhodom 3... en dan prej 2... ko sem odštartal sem samo s pogledom ošfrknil zbirno pumpo - kjer ni bilo nobenega - in opravil zadan krog...

par let nazaj sem na četrtek objavil na motosvetu da bi se mal zapelu po Dalmaciji in BIH, če gre kdo zram... naslednji dan sem 3 čisto nove prijatelje spoznal pri zborni gostilni... in smo šli...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz priporočam prehod Sukobin na Ulcinju, smo kar čez peŠ cono mimo vrste rinili motorje, k se nas je carinik že od daleč usmilil, pa Še Škodra se ogneŠ :) Drugače smo pa zelo podobno turo prevozili 2 leti nazaj na izi v 9 dneh, en dan je bil brez motorjev, en dan smo se pa samo potepali okrog Ohrida. Moje osebno mnenje je pa, da z več kot 4-5 motorjev in motoristov, ki jih od prej poznam (stil vožnje, kompliciranje itd itd) ne grem nikamor dlje od slovenskega morja. Zaenkrat se je je vedno odlično obneslo ;)

ta prehod čez mejo je čisto regularen in motoristi, če vejo lahko brez problemov prečkajo mejo :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ta prehod čez mejo je čisto regularen in motoristi, če vejo lahko brez problemov prečkajo mejo :OK:

Zanima me glede garmina a je treba kkšne dodatne karte naložit in ali je dost naš pasport a rabmo kakšno vizo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veš, kar se tiče takega planiranja je lahko zelo zanimivo... Septembra sem splaniral 4 dnevno YUfuro... mesec dni pred odhodom nas je bilo 5 motorjev... teden dni pred odhodom 3... en dan prej 2... ko sem odštartal sem samo s pogledom ošfrknil zbirno pumpo - kjer ni bilo nobenega - in opravil zadan krog...

par let nazaj sem na četrtek objavil na motosvetu da bi se mal zapelu po Dalmaciji in BIH, če gre kdo zram... naslednji dan sem 3 čisto nove prijatelje spoznal pri zborni gostilni... in smo šli...

Točno tako kot si napisal zdej nas je 5 Ob odhodu če bova dva bom smatrov,da je projekt uspel.Zato se ne obremenujem z številomudeležencev.Kdor je zainteresiran je dobrodošel
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me glede garmina a je treba kkšne dodatne karte naložit in ali je dost naš pasport a rabmo kakšno vizo

Za Albanijo ne potrebuješ vize dovolj je že osebna izkaznica.

Će boš prečkal na prehodu Sukobine kolono na prehitevaj po levi strani, tam je namreč koridor ca kolesarje in motoriste.

Sicer se ti lahko zgodi, da te kolona ne izpusti na drugo stran. Dokumente zelo temeljito pregledajo, ampak si v senci. :)

Lepo se imejte.

Scarabeo

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno tako kot si napisal zdej nas je 5 Ob odhodu če bova dva bom smatrov,da je projekt uspel.Zato se ne obremenujem z številomudeležencev.Kdor je zainteresiran je dobrodošel

Ja gusar, jaz sem sigurno 100%, drugače si ne bi pri šefu izboril izostanek od šihta, ha, ha. Drugač pa glede garmina ne skrbi, bom imel na zumotu čisto vse prštelano, če ne pa bo moral sam najti, seveda tudi papir mapo bom vzel, pa osebno pa kartice pa malo gnarja, pa vejko volje in veselja pa bo to to.

Kdor bo šel bo šel, kdor ne pač ne, jebi ga, prsilit ne morš nobenga, saj ga tudi ne bi htel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pol se pa zmenva, ti mene do portoroža peleš, jaz pa tebe do drača :P

mona

pajkica, a ti nas pa ne bi peljala vse skupaj do Drača pa po jugi itd.. Saj š vedno je ženska družba dobrodošla... :wub:

Daj se nam pridruži.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me glede garmina a je treba kkšne dodatne karte naložit in ali je dost naš pasport a rabmo kakšno vizo

Glavne ceste so na karti, če imaš zadnjo verzijo se nimaš kaj bati :OK: pojdite v Albanijo, ker čez par let nebo več takšna kot si jo mi predstavljamo :yea1:

ps: AR- 3.30 je celo boljša kot CN EU- 2012.30 :grupni:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glavne ceste so na karti, če imaš zadnjo verzijo se nimaš kaj bati :OK: pojdite v Albanijo, ker čez par let nebo več takšna kot si jo mi predstavljamo :yea1:

ps: AR- 3.30 je celo boljša kot CN EU- 2012.30 :grupni:

Imam vse to našteto na zumotu, zahvale za pomoč gredo snecer-ju, thnk's še enkrat.

Albanija - seveda grema, pa makar crko...ha,ha

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me glede garmina a je treba kkšne dodatne karte naložit in ali je dost naš pasport a rabmo kakšno vizo

na, že komplicirate :O pa naute garmina sabo vlekl :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pajkica, a ti nas pa ne bi peljala vse skupaj do Drača pa po jugi itd.. Saj š vedno je ženska družba dobrodošla... :wub:

Daj se nam pridruži.

:P mogoče kdaj drugič ... mi pa ni vsako leto se po isti poti vozit... drugače pa mamo za prvomajske že vse splanirano ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:P mogoče kdaj drugič ... mi pa ni vsako leto se po isti poti vozit... drugače pa mamo za prvomajske že vse splanirano ;)

nič ne de, ponudba ostane vnaprej.

Garmin, jah, jebeš ga, od viška glava ne boli, pa neka bude uz mene...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugač pa govori srbski,da te razume celi svijet K sem začel vozit špedicijo sploh nismo uporabljal ne gar. ne map ampak si sr ustavu pr prumu,k sga vidu,prašov pa gas naprej. Je pa res če že greš pejt ornk.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugač pa govori srbski,da te razume celi svijet K sem začel vozit špedicijo sploh nismo uporabljal ne gar. ne map ampak si sr ustavu pr prumu,k sga vidu,prašov pa gas naprej. Je pa res če že greš pejt ornk.

ha, ha, ha ta je dobra

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za Albanijo ne potrebuješ vize dovolj je že osebna izkaznica.

Će boš prečkal na prehodu Sukobine kolono na prehitevaj po levi strani, tam je namreč koridor ca kolesarje in motoriste.

Sicer se ti lahko zgodi, da te kolona ne izpusti na drugo stran. Dokumente zelo temeljito pregledajo, ampak si v senci. :)

Lepo se imejte.

Scarabeo

se ne spomnem kako je bilo lani :hmm: a se je lahko šlo z osebno? Makedonci so že jebali in so hoteli imeti pasoš... :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Albanija:

http://www.amzs.si/d...drzava=1&info=0

Osebni dokumenti potrebni za vstop v državo pixel.gif999999.gif potni list RS ali osebna izkaznica (za bivanje do 30 dni) 999999.gif plačilo vstopne takse ni več potrebno

Makedonija:

Osebni dokumenti potrebni za vstop v državo pixel.gif999999.gif potni list RS ali osebna izkaznica (od 1.10. 2008)

za Makedonijo vem, da je hotel pasoš in sem ga pošiljal v pm :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Novost:

Državljani RS lahko potujejo v Makedonijo tudi z veljavno osebno izkaznico.Vizum ni potreben (Sklep Vlade Republike Makedonije z dne 22.06.2004).

Torej natisni si sklep njihove vlade iz leta 2004 pa mej poleg osebne :)

http://www.mzz.gov.si/si/predstavnistva_po_svetu/evropa/makedonija/

Pristojni mejni organi Makedonije ne dajejo več pečatov v potne liste držav članic Evropske unije. Namesto tega se pečati odtisnejo na poseben kartonček.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Novost:

Državljani RS lahko potujejo v Makedonijo tudi z veljavno osebno izkaznico.Vizum ni potreben (Sklep Vlade Republike Makedonije z dne 22.06.2004).

Torej natisni si sklep njihove vlade iz leta 2004 pa mej poleg osebne :)

http://www.mzz.gov.s...opa/makedonija/

Pristojni mejni organi Makedonije ne dajejo več pečatov v potne liste držav članic Evropske unije. Namesto tega se pečati odtisnejo na poseben kartonček.

Mah, jebat ga najbolje je vzeti tako pasoč in osebno, pa nema problema itak.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Novost:

Državljani RS lahko potujejo v Makedonijo tudi z veljavno osebno izkaznico.Vizum ni potreben (Sklep Vlade Republike Makedonije z dne 22.06.2004).

Torej natisni si sklep njihove vlade iz leta 2004 pa mej poleg osebne :)

http://www.mzz.gov.s...opa/makedonija/

Pristojni mejni organi Makedonije ne dajejo več pečatov v potne liste držav članic Evropske unije. Namesto tega se pečati odtisnejo na poseben kartonček.

mogoče me je jebal zaradi tega, ker sem šel v Grčijo :grim

Mah, jebat ga najbolje je vzeti tako pasoč in osebno, pa nema problema itak.

Itaq je to najbolje :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čez vse naštete mejne prehode gre brez problema z osebno, nergal je samo makedonski policaj :smoke: na AL/MKD mejii, ker mora baje v tem primeru nekaj pisat, če pa mu daš pasoš pa ne... no ja, njemu se ni dalo pisat, nama se pa ni dalo razkopavat po kufrih...pa na koncu pisanje le ni dolgo trajalo.

Ne pa pozabit zelene karte! :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čez vse naštete mejne prehode gre brez problema z osebno, nergal je samo makedonski policaj :smoke: na AL/MKD mejii, ker mora baje v tem primeru nekaj pisat, če pa mu daš pasoš pa ne... no ja, njemu se ni dalo pisat, nama se pa ni dalo razkopavat po kufrih...pa na koncu pisanje le ni dolgo trajalo.

Ne pa pozabit zelene karte! :grim

Ja saj to je to, pasoš, osebna pa green card.Vse tri lepo v magnet tank torbi v levem žepku poleg denarnice in rezervnih ključev, pol pa naj si zmisli kar hoče, dobi v trenutku. Je pa fajn dati pasoš, da ti zelo pomemben organ ovekoveči z štemplom, bom imel vsaj dokaz , da sem bil tam :OK:

Drugač pa delam po planu. Ravno sem naredil dokončno traso v mapsourceju z upoštevanjem guserjevih želja in z vsemi zanimivimi ogledi in seveda namiga pajkice(ada Bojana), itd...

Dobil sem celih 3.061 KM in 8.dni. Če pa združimo prva dva dni, ko sem dal malo manj fure, pa smo na 6.dneh, sam mislim, da je 7.dni zelo realnih.

Seveda pa se bomo o vsem skupaj dogovorili na 1.srečanju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še nekaj me bega. A ma kdo pojma kako je s plačevanjem, mislim, kaj je najboljŠa varianta za zraven. A že doma kaj menjati, ali je možno plačevanje povsod v €, ali kako.

Ker pač gre za 6 držav in povsod imajo svojo valuto. Če ma kateri že izkuŠnje, mislim najboljŠo varianto, ga prosim naj pove.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja varjanta v teh deželah je izključno mastercard ter mogoče nekaj malega €... Nikoli nisem nobenih valut naročeval pri naših bankah...

Bankomati so povsod - marsikje celo NLBjevi... drugače povsod najdeš "priznane" EU banke, tako da z dvigi ni težav... tankal sem tudi povsod s kartico...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja varjanta v teh deželah je izključno mastercard ter mogoče nekaj malega €... Nikoli nisem nobenih valut naročeval pri naših bankah...

Bankomati so povsod - marsikje celo NLBjevi... drugače povsod najdeš "priznane" EU banke, tako da z dvigi ni težav... tankal sem tudi povsod s kartico...

kaj pa provizija, a je kaj večja kot če plačujem pri nas v slo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!