Skoči na vsebino

Planirana potovanja v 2012


nordkap

Priporočene objave

Točno tako... natančneje: trajekt v eno smer je 104 € (motor + voznik), nazaj se peljem čez Francijo (Verdun, Provansa.. .)

Pa še ena "ugodnost" je v eno smer s trajektom: Odhod iz Genove je ob 13.h, prihod v Barcelono ob 7.h, torej lepo "predremlješ" v kakem kotu ali na zicu (aprila neke gužve ni) - se ni problema "kje zleknit" (tudi brez kabine), zjutraj veselo obdelaš mesto in pičiš dalje... V primeru vožnje z motorjem je treba tem 857 km dodat še strošek 1 nočitve... trajekt je torej res v prednosti!

Vse lepo in prav, sam užitka pa ni, ko takole gledaš motor na trajektu, kako sameva, ti pa dremlješ. :zzz:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako,

moja trasa balkan je z moje strani končana, sedaj pa čakam na soboto, da jo sfriziramo, dopolnimo, popravimo, dodamo.

Uspel sem reducirati na 7.dni ne , da bi kaj zaradi tega trpelo.

Takole pride: 7.dni - 3.020 km - 42 ur čiste vožnje - 13x tankanje, od tega 9-10 polnih, 3-4 preventivne.

Ostalo v soboto, kdor pride.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno tako... natančneje: trajekt v eno smer je 104 € (motor + voznik), nazaj se peljem čez Francijo (Verdun, Provansa.. .)

Pa še ena "ugodnost" je v eno smer s trajektom: Odhod iz Genove je ob 13.h, prihod v Barcelono ob 7.h, torej lepo "predremlješ" v kakem kotu ali na zicu (aprila neke gužve ni) - se ni problema "kje zleknit" (tudi brez kabine), zjutraj veselo obdelaš mesto in pičiš dalje... V primeru vožnje z motorjem je treba tem 857 km dodat še strošek 1 nočitve... trajekt je torej res v prednosti!

Če ti ni prevelik strošek in ga s kom še deliš je kabina dobra izbira. Barcelona je jebena z motorjem, tko da boš mogu bit spočit. Če imaš samo letalski zic ali kakšen kot zna bit s spanjem kar malo jeba.

Vse lepo in prav, sam užitka pa ni, ko takole gledaš motor na trajektu, kako sameva, ti pa dremlješ. :zzz:

Tudi ni užitka 900km delat po avtocesti pa gas ožemat, preverjeno, večkrat. Če pa to razdaljo prekrižariš po lepih vzporednih cestah pa potrebuješ za to vsaj 3 dni v eno smer in če si omejen s časom ti grejo tukaj 4 dnevi, ki jih lahko drugače posvetiš španiji.

Tako,

moja trasa balkan je z moje strani končana, sedaj pa čakam na soboto, da jo sfriziramo, dopolnimo, popravimo, dodamo.

Uspel sem reducirati na 7.dni ne , da bi kaj zaradi tega trpelo.

Takole pride: 7.dni - 3.020 km - 42 ur čiste vožnje - 13x tankanje, od tega 9-10 polnih, 3-4 preventivne.

Ostalo v soboto, kdor pride.

šit, menda res ne planirate fur na tak način? Ok, kakor komu paše. Meni osebno veliko bolj sede da motor usmerim v približno pravo smer potem pa kar bo bo. Do sedaj se mi je vedno obrestovalo.

"Če zadaneš cilj, si zgrešil vse ostalo"

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na relaciji Genova - Barcelona - Tangier Med se med redkimi avanturisti namenjenih v Afriko, vozijo predvsem emigranti s črne celine. On deck ali avionski sedež se mi ne zdi sprejemljiva izbira. Razen, če potnik ne uživa v polnem pomenu kulturne razlike.

Popravljeno . Popravil Whiskey
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na relaciji Genova - Barcelona - Tangier Med se med redkimi avanturisti namenjenih v Afriko, vozijo predvsem emigranti s črne celine. On deck ali avionski sedež se mi ne zdi sprejemljiva izbira. Razen, če potnik ne uživa v polnem pomenu kulturne razlike.

Verjetno se bo določil za samo Genova - Barcelona. To je drug trajekt. Emigrantov na tej relaciji ni. Kljub temu priporočam kabino.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On deck ali avionski sedež se mi ne zdi sprejemljiva izbira. Razen, če potnik ne uživa v polnem pomenu kulturne razlike.

Če si doživel ladisko nesrečo takšnega tipa kot jo lahko sedaj spremljaš na televiziji je edino sprejenljivo ležišče deck (paluba). Pred mnogimi leti se je naš trajekt med Barijem in Igumenico (Grčija) zaletel v Albansko obalo ( prejšnji večer je bila na TV pomembna nogometna tekma). Spredaj ga je mankalo za eno pvprečno slovensko hišo. Panika na ladiji je bila takšna kot v filmu Titanik. Sledilo je reševanje z rešilnimi čolni in večndnevno čakanje na kufre in motor. Naslednje leto se je zgodila ladiska nesreča na otoku Parosu. Kar sem videl da se je dogajalo v podpalubju ni vredno mojega slabega spanca in more, kaj šele denarja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ti ni prevelik strošek in ga s kom še deliš je kabina dobra izbira. Barcelona je jebena z motorjem, tko da boš mogu bit spočit. Če imaš samo letalski zic ali kakšen kot zna bit s spanjem kar malo jeba.

Tudi ni užitka 900km delat po avtocesti pa gas ožemat, preverjeno, večkrat. Če pa to razdaljo prekrižariš po lepih vzporednih cestah pa potrebuješ za to vsaj 3 dni v eno smer in če si omejen s časom ti grejo tukaj 4 dnevi, ki jih lahko drugače posvetiš španiji.

šit, menda res ne planirate fur na tak način? Ok, kakor komu paše. Meni osebno veliko bolj sede da motor usmerim v približno pravo smer potem pa kar bo bo. Do sedaj se mi je vedno obrestovalo.

"Če zadaneš cilj, si zgrešil vse ostalo"

Ja, ravno tako, jaz pač prej si vse splaniram, da okvirno vidim pri čem sem, pa saj to ni tako slabo, tudi potem zaradi financ, itd..

Ko pa sem na poti pa itak pride kaj vmes, me kam zanese kot praviš, si pogledam še kaj ostalega, tako, da se moj plan potem tudi odpelje kdaj iz začrtane trase.

Nek cilj pa ja moraš meti pred sabo, ane, to traso pa sem delal tudi z namenom nekega cilja.

Ja kot praviš kakor komu paše, zato pa smo si različni.

Pa uživaj, jaz vedno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Planirano potovanje za 2012. Če ne bo nemirov v Tuniziji bo varianta 1, drugače varianta 2

post-13449-0-68814900-1326877609_thumb.jpg

Srečno!

Me zanima nekaj za 2. varianto. Ste se že kaj pozanimali. Je taka pot že možna? - mišljeno je na prehod iz Rusije v Abhazijo in Gruzijo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako si računal (velja za oba, ki planirata to pot) glede prenočišč (kamiranje, apartmaji, hostli), stroškovno in pa ali si kje vračunal počitek dan ali dva (madrid, barca...) ali vožnjo vsak dan?

ne vem no, meni se zdi 18 dni premalo za tako pot...se mi zdi, da bo bolj matrarija in nič kaj dosti ogledov, čiliranja oz. doživljanja španije.

meni je lansko leto ta turca ušla (finance so šle za druge stvari)...računal pa sem nekje 3 do 4 (raje) tedne (sicer v septembru takrat) in sem prišel s kampiranjem, lastno hrano (kuharček party)...na nekje 2.000€ za par na motorju (okvirna računica) in dobrih 9.000km...

če bi "nas" šlo več, bi verjetno za enak denar lahko spali v apartmajih (vsaj do sedaj se je izkazalo tako)

tudi za letos mi diši ta pot ampak ne vem, kako bom kaj finančno :)

zaenkrat ne kaže najbolj obetavno, hehe, zato se raje ne bom nikjer "pofočkal" :P

bi jo pa definitivno raje opravil v družbi, kakor da greva z mojo sama na pot

ideja s trajektom v eno smer (samo eno, ker moja še ni videla nič od Azurne obale ipd.) ni tako slaba...je za razmisliti

lp

ž

Sem že objavil... in vabljen:

Nekako sem planiral štart 18.4. in povratek 6.5. (18 dni potovanja, za 9 dni dopusta)... vožnja v smeri Genove... trajekt do Barcelone (ceneje kot da se pelješ)... ob obali proti Valenciji, skok preko 3000 m visoke siere, ogled Cordobe, Sevile, Gibraltarja, ...pa ob obali proti Lizboni, Rt Rocca, ... čez notranjost centralne španije (južno od Madrida) proti Andori, ...dalje proti Avignonu, Verdunskem kanjonu, s postanki v Nici, Monaku in po AC preko Italija domov... takole v grobem, sicer pa malo obraten krog od Lord & Lady, od njiju imam tudi vse informacije in CD v zvezi z ogledi itd... in tudi sam iščem sopotnike...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pol pa se prmaješ do mene pa greva do portoroža..pa sva obe veseli :P

jah, saj veš, glede na to da se skoraj nič ne vozim po Sloveniji, el AC do NM je to malce večji problem, vsekakor se bom enkrat potrudila, itak se pa začnem voziti šele takrat ko je 20 stopinj :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Srečno!

Me zanima nekaj za 2. varianto. Ste se že kaj pozanimali. Je taka pot že možna? - mišljeno je na prehod iz Rusije v Abhazijo in Gruzijo...

Ne nisem se pozanimal ali je pot normalno prehodna. Me zelo zanima kako je okoli Kavkaza. Edina neznanka je Čečenija, vstop iz Turčije in izstop. Nazadnje sem gledal oddajo na rtvslo Čez planke v Čečeniji in se mi je res dopadlo. Malo ciganarije pomešano s staro jugo : )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne nisem se pozanimal ali je pot normalno prehodna. Me zelo zanima kako je okoli Kavkaza. Edina neznanka je Čečenija, vstop iz Turčije in izstop. Nazadnje sem gledal oddajo na rtvslo Čez planke v Čečeniji in se mi je res dopadlo. Malo ciganarije pomešano s staro jugo : )

Tule o prehodu meje med Rusijo in Gruzijo (Kazbegi - Stepansmida) takole:

სააგენტოს ცნობით, საქართველოს ხელისუფლებამ ეს გადაწყვეტილება რამდენიმე დღის წინ მიიღო. ...

Slovenski prevod (Googlov) pa je:

Agencija poroča, da je vlada sprejela odločitev pred nekaj dnevi.

Spomnimo, da je pred nekaj meseci se je vlada odločila, da je v Gruziji pravice do vstopa brez vizumov dovoli le ruskih državljanov, ki živijo v republikah na severu Kavkaza.

Drugi ruskih državljanov v Gruziji je pobrala vizum za vstop v Gruziji chasuliqvnen ali City Airport, da bi dobili pravico.

Vendar pa je odločitev vlade, se bo, tokrat z vsemi državljana Ruske vizuma na meji postaja zaprta to....

Tudi mene še enkrat vleče tja!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tule o prehodu meje med Rusijo in Gruzijo (Kazbegi - Stepansmida) takole:

სააგენტოს ცნობით, საქართველოს ხელისუფლებამ ეს გადაწყვეტილება რამდენიმე დღის წინ მიიღო. ...

Slovenski prevod (Googlov) pa je:

Agencija poroča, da je vlada sprejela odločitev pred nekaj dnevi.

Spomnimo, da je pred nekaj meseci se je vlada odločila, da je v Gruziji pravice do vstopa brez vizumov dovoli le ruskih državljanov, ki živijo v republikah na severu Kavkaza.

Drugi ruskih državljanov v Gruziji je pobrala vizum za vstop v Gruziji chasuliqvnen ali City Airport, da bi dobili pravico.

Vendar pa je odločitev vlade, se bo, tokrat z vsemi državljana Ruske vizuma na meji postaja zaprta to....

Tudi mene še enkrat vleče tja!

Slovenski prevod razumem približno toliko kot gruzinski original. Se pravi meja Rusija - Gruzija za tujce ni prehodna?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst bom šel ene 20 x na morje! :O

A to tudi šteje??

"Enkrat vozim hit'r, enkrat pa počas'........ kakor mi zapaše. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Midva planirava od 14.6 do 4.7 in sicer Francija, Španija, Portugalska. Ideja o eni smeri z ladjo (genova-barcelona ali obratno) tudi ni slaba, za priŠparat nekaj moči in časa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst bom šel ene 20 x na morje! :O

A to tudi šteje??

"Enkrat vozim hit'r, enkrat pa počas'........ kakor mi zapaše. :grim

Seveda šteje, vsak km šteje, sicer pa tk nisi napisal katero morje, lhk je avstralsko, pa jonsko, pa mrtvo, pa...tk, da so to tud izleti, a ne.

Jaz pa vedno vozim zmerno, a mi paše al ne. :OK:

Kako pa si kaj drugače?? Kako ti uspeva urediti gledeture po jugi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole se se bi dalo vozit po Veliki planini. Dostop je ok. Lahko te spremljam na bordu. Sam še oporoko napišem.....

če daš sol v lavur :lol1: še ne pomeni, da si na morju :kva1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole se se bi dalo vozit po Veliki planini. Dostop je ok. Lahko te spremljam na bordu. Sam še oporoko napišem.....

:grrr !!! Za take podvige so moji testisi premajhni, oziroma kar izginejo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js pa nikoli nič ne planiram. Približno vem do kod bi rad prišel in koliko časa imam pa dnarja seveda. Pa avtokarte vzamem s sabo ali jih pa kupim spotoma ko pridem v novo državo. Pol se pa potepam, se ustavim kjer mi je všeč, sploh ne gledam da bi moral vsak dan prit v nek vnaprej splaniran kraj. Ob šestih zvečer si začnem iskat prenočišče in si pred spanjem ponavadi malo pogledam kako naslednje jutro dalje in to je to. Do zdaj se mi je ta sistem obnesel.... In kam bom šel letos? Balkana sem se že malo naveličal, tako da verjetno nekam proti zahodu ali pa severu, bom še videl :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Arriba, se pravi brez načrtov (planov).

Eeeh to pa pol niso avanture, ker te nič na potovanju ne more presenetiti.

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!