Skoči na vsebino

Pogosto menjavanje motociklov


Fadil

Priporočene objave

Če ljudje ne bi kupovali novih motorjev, potem tudi drugi ne bi mogli starih kupit. 20 let sem vozil rabljene motorje, zadnjih 10 let pa samo nove. A povem razliko ... pa bom ... ne kupim več starega, samo še novega. In zakaj ... zato, ker tako hočem in mi paše. Več motorjev pa nočem imet in zakaj ... zato, da vsaj tega izkoristim kokr se da.

Aja ... pa kljub temu delam cca 25.000 km na leto.

Tisti, ki pa primerjate avtomobile in babe z motorjem ... eh ... škoda besed .. tega se ne da primerjat.

PIKA

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spet ena tema za filozofirat.

Vsak, ki ima motor še ni motorist! Zakaj ga (jih) kdo ima in koliko pa ve le on.

lp, Mirč

ps, srečno vožnjo v letu 2012 pa želim vsem!

Popravljeno . Popravil MiNa
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj pa je car nekdo, ki vztraja na enem in istem motorju? To, da je zvestoba isti ženi vrednota, lahko razumem, za motor pa pravzaprav ne, vsaj dokler nanj gledaš kot na kup tehnike oz. mehanike.

Je pa res, da je vztrajanje na istem verjetno najbolj racionalno s finančnega vidika. Ampak če bi gledali le finančni vidik, motorjev sploh ne bi vozili.

LP

Saj se ne obremenjujem! Samo razmišljam in komentiram... Mi je všeč naprimer, ko berem prispevke od forumskega kolega MARJA, ker ima na Triumphu že skoraj 200.000 km. Ali tip iz šenčurja, Lord in njegova žena Lady na Yamaha choperju 250.000km +! To so res carji... Pa verjamem, da bi lahko motor zamenjali brez kakšnih večjih problemov!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno to!

Jaz imam v povprečju motor 3-4 leta. In čeprav sem z motociklom zadovoljen, mi dela, pri meni ni več tistega prvinskega navdušenja nad njim. Takrat je čas za nekaj "novega", mogoče drugačen segment, itd, in spet se tisti čar, ki te vleče na motor obudi :)

Mogoče tudi jaz enkrat pristanem na modelu, ki bo ostal pri hiši in se ga ne bom naveličal. Ampak bo treba prej še probat par različnih motorjev. Do sedaj sem imel chopperja, nakeda, supersport, letošnjo sezono pa začnem s sport touring. Seveda ob tem doma ostaja en SS samo za dirkališče, izključno za pisto je po mojem mnjenjo to edina smiselna izbira.

Lahko da se po par letih tudi ST segmenta naveličam in grem nazaj na supersport ali pa mogoče še bolj v potovalne oz enduro vode. Do takrat pa vsake par let drug motor, da sprobam na lastni koži vse kar različne vrste dvokolesnikov ponujajo :)

Če prav štejem, imaš potem 4 motorje? Aaa, pa ti si skor moj vozrnik ejga. :D Samo ne vem kdaj bi vse to poservisiral, že z dvema se kr zavleče, če naredim to pošteno in kot se spodobi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če prav štejem, imaš potem 4 motorje? Aaa, pa ti si skor moj vozrnik ejga. :D Samo ne vem kdaj bi vse to poservisiral, že z dvema se kr zavleče, če naredim to pošteno in kot se spodobi.

k maš makaronarja..sej veš..5 ur šraufaš, 20 minut voziš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No no... letos se jih niti enkrat nisem z gedoro dotaknil med sezono. Bojda se GSi na pol denejo v kardanu, ko imajo vsega dovolj? :D

EDIT; da ne bom offtopic, letos bo 6. sezona, en motor zamenjal, enega dokupil, pa še kakšnega bi. Trenutna ne bosta nikoli naprodaj, če bodo razmere normalne.

Popravljeno . Popravil MihaJ
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če prav štejem, imaš potem 4 motorje? Aaa, pa ti si skor moj vozrnik ejga. :D Samo ne vem kdaj bi vse to poservisiral, že z dvema se kr zavleče, če naredim to pošteno in kot se spodobi.

Ubistvu so trenutno res štirje, vendar bolj po naključju, zgoraj našteti so bili motocikli ki sem jih imel, oz še imam od začetka moto kariere pa do sedaj.

Je pa situacija nanesla tako, da sem kupil "nov" motor predno sem prodal starega, zato trenutno en Suzuki in še en Hyosung (ki je bil najprej mišljen za kose, pa sem se odločil, da ga ne bom razstavljal ker je brezhiben, ampak prodal kar takega), čakata na kupca :)

Tako da bosta pri hiši samo dva, eden za na cesto, pa sportak za na pisto :) Bi z veseljem imel še kaj, samo je finančno nemogoče, da bi si lahko privoščil še kakšnega več, že dva sta dovolj velik strošek.. Če pa ne bi vse sam servisiral in rihtal, pa tudi to absolutno ne bi šlo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti ki motor vozijo, ker jim je to lepo, v poprečju strojev ne menjujejo tako pogosto. Ta del plemena zadovoljstvo dobi na cesti, med vožnjo. Ko motor stoji, pač stoji. za nov šus je trenba sam užgat in odpelat.

pred 15 minurtami sta skoz Postojno peljala dva k mata veselje Tiger Mk2, in F650 Mk2. . . . nism fouš. ker vem da jez u takem ne smem na motor. drgača pa full :D

A je bil kdo od tukaj?

post-311-0-08426600-1326084245_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To pa sigurno, saj model zamenja Iža za Planeto in potem za Urala, pa spet Iž ... takole na dva meseca. Temu se niti lak še ni posušil, ker je tako nov.

rrrr

@cartman: Pa bi kofe ponudil, če že na cesto ne smeš!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ampak kakorkoli dobra tema....veliko različnih vidikov,pa da podelim z vami še mojega:

1. motor Puch....4leta....zamenjal,ker mi je neki ata z petrola ponudil veliko denarja :kva2:

2.motor Tomos avtomatik.....ukradli :blush:

3.motor Tomos APN 6.....2leti....zaribal.....sem se učil frizirat...elko bat,znižanje glave,brušenje cilindra...šlo ko puščica, :OK:

4.motor BMW F650cs ....3leta.......enostavno prešvoh......mlad mulc,rabi pač veliko konjev in nič v glavi :smoke:

5. motor Suzuki SV 1000S bomba od motorja......a po 300km...sem mislu,da mi bodo roke odpadle,sploh če sem mel tamalo vzad,da o nogah ne govorim,,velik sem 188cm...kateri poznajo motor bodo vedeli,da sem zgledal gor,kot Krpan na kobilici :grim 4leta

6. motor BMW K1200s....3leta....nenormalen preskok iz suzukija,razlika v moči,ciklistiki,opremi ESA...sem mislu,da sem se še enkrat rodil,kot najstnik....sem mislu,da mi motor dopušča vse vragolije,dok se nisem pobližje spoznal z asvaltom.....koma,hude,poškodbe....motor pa v večna lovišča....a vseno,ko sem probal tega BMW-ja sem si obljubil da je to znamka za vse življenje :notworthy:

7. motor BMW K1300S ....1leto....kot pravi motorist sem ga naročil ,že ko sem bil v bolnici.....ne rabim govort,da je žena znorela :headbang: ,moral sem ji obljubiti,da ga prodam in kupim nekaj bolj prijaznega po moči in hitrosti in tako sem pristal na

8.motor BMW F650GS.....2leti......in seveda zgodba se je ponovila...motor sicer odličen.....a v meni spet zaživi najstnik(premalo moči....pa moja višina 188) in tako zdaj ležim v postelji po operaciji od posledic 6motorja(nič hujšega,da se ne bi kdo zasekiral..heheheh) in pričakujem

9. motor BMW R1200GSA Triple Black.....dobim ga konec meseca :010

No to bi bilo vse od mene,zakaj sem jaz menjaval motorje......in še nekaj za plastičarje.....ko boste enkrat probali BMW....drugo več ni motor ampak samo prevozno sredstvo :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kmet2,

dober motor boš dobil. Želim ti le, da bo tudi žena dala svoj žegen, da ne boš spet kot krpan na kobilici ;)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

k maš makaronarja..sej veš..5 ur šraufaš, 20 minut voziš

u pizda.

moj Kawasaki je biu taljanski!!!!!!!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsak, ki ima motor še ni motorist! Zakaj ga (jih) kdo ima in koliko pa ve le on.

lp, Mirč

:worship: Mirč! :worship: :grim

Popravljeno . Popravil semering
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kmet2,

dober motor boš dobil. Želim ti le, da bo tudi žena dala svoj žegen, da ne boš spet kot krpan na kobilici ;)

LP

heheehh je že dala......je podedovala mojga F650gs....čist zadovoljna :kva2:
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je bil kdo od tukaj?

A si bil ti tukaj....puščava pa lj tablice....kje se nahaja ta puščava?
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...in še nekaj za plastičarje.....ko boste enkrat probali BMW....drugo več ni motor ampak samo prevozno sredstvo :yea2:

hehe, saj si povedal čisto resnico in se popolnoma strinjam z tabo ampak tole je pa provokacija. :devil: Tudi BMW pač ni za vsakega čeprav ponuja iz leta v leto bolj široko paleto motorjev in to se pozna tudi pri prodajnih številkah.

Tudi jaz od lastništva prvega BMW-ja sploh ne razmišljam o menjavi oziroma bom rekel takole. Da trenutni motor (bog-ne-daj) razbijem, grem direkt po novega istega BMW-ja :OK: Ali kvečjemu kakšnega večjega bratca ampak to šele po probi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehe, saj si povedal čisto resnico in se popolnoma strinjam z tabo ampak tole je pa provokacija. :devil: Tudi BMW pač ni za vsakega čeprav ponuja iz leta v leto bolj široko paleto motorjev in to se pozna tudi pri prodajnih številkah.

Tudi jaz od lastništva prvega BMW-ja sploh ne razmišljam o menjavi oziroma bom rekel takole. Da trenutni motor (bog-ne-daj) razbijem, grem direkt po novega istega BMW-ja :OK: Ali kvečjemu kakšnega večjega bratca ampak to šele po probi.

sem doma, dolgčas mi je pa sem mislu,da se bodo plastičarji kej zakurl......pa nč :zzz: ,
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

......in še nekaj za plastičarje.....ko boste enkrat probali BMW....drugo več ni motor ampak samo prevozno sredstvo :yea2:

No ja, saj ne rečem, je BMW sigurno dober motor, ampak sploh pa ne vem zakaj bi naj po tvoje bil tako superioren? Za to tako nimaš tehtnega razloga, tako kot ga nimam jaz, da je zame Honda ena in edina, pač, enostavno mi je všeč in je to to. Sicer pa, spet ena od tem, za brezvezno nabijanje... :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem za ostale tu, ampak jaz osebno bi imel najraje kar VSE motorje, pa žal finance ne dopuščajo.

Razlog se meni zdi jasen; komur motor ni zgolj prevozno sredstvo (takšni so najbrž redki, bolj skuteristi?) ampak hobi, zabava in strast, tak bo želel izkusiti čimveč in to velja tako za nove ceste kot motorje.

Mogoče je primerna kakšna analogija z ženskami...?

offtopic: kar se BMWjev tiče, probal sem samo F650 prve generacije in neizmerno užival, ni dvoma, ampak nekaj dam pa tudi na lepoto :D

Popravljeno . Popravil nsignific
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja, saj ne rečem, je BMW sigurno dober motor, ampak sploh pa ne vem zakaj bi naj po tvoje bil tako superioren? Za to tako nimaš tehtnega razloga, tako kot ga nimam jaz, da je zame Honda ena in edina, pač, enostavno mi je všeč in je to to. Sicer pa, spet ena od tem, za brezvezno nabijanje... :grim

Ma ne jezi se demon.....kje ti je smisel za humor,mal se hecam...sej je tud Honda v redu,ampak BMW je reeeees dober,ti dam en krog pa boš vidu :blush:
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem za ostale tu, ampak jaz osebno bi imel najraje kar VSE motorje, pa žal finance ne dopuščajo.

Razlog se meni zdi jasen; komur motor ni zgolj prevozno sredstvo (takšni so najbrž redki, bolj skuteristi?) ampak hobi, zabava in strast, tak bo želel izkusiti čimveč in to velja tako za nove ceste kot motorje.

Mogoče je primerna kakšna analogija z ženskami...?

offtopic: kar se BMWjev tiče, probal sem samo F650 prve generacije in neizmerno užival, ni dvoma, ampak nekaj dam pa tudi na lepoto :D

Ja mogoče maš pa prav..heheeh...bolj je lepa bolj je glupa....bolj je vsakdanja bolj je uporabna :grim
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej plastičarje še kje drugje delajo kot na japonskem. Mogoče bi pa BMWjaši mogl še kej drugega probat, pa bi se jim še en svet odpru :D

Vsaj ta Bmw-jaš je probu...mel japonca ,omejen na asvalt,zdaj BMW po naravi,na morje na obalo po kolovozni poti in če obvladaš ga lahko po ridah do tačk spustiš.....ja šele z BMW-jem se ti odpre svet....morš probat,jaz sem probal,probaj še ti pol pa komentiraj o odpiranju svetov
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!