Skoči na vsebino

Pogosto menjavanje motociklov


Fadil

Priporočene objave

... ,pač moje mnenje in kritiziram lahko po mili volji,saj zato pa je ta tema a ne?! ...

NE. Še enkrat si preberi naslov teme - "Pogosto menjavanje motociklov" ; kot podnaslov jaz razumem tako, da piŠeŠ (če seveda to počneŠ) predvsem o vzrokih za tako dejanje.

LP

Popravljeno . Popravil Fazer03
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je mal smešno, kako nekateri popadejo BMW in pol to utemeljujejo, tisti k ga ne morjo kupt, al pa niso pripravljeni kupovat motorja na kredit, pa pluvajo po njemu. Potem še SV1000S motor rojen sred devetdesetih primerjaš z K1200s. Kot da bi primerjal Suzuki Baleno 1995 in BMW 120i 2007. Isti segment. Kao. Lahko primerjaš. ampak jasno je, da rezultati ne bodo ne vem kako uporabni.

Če bi SV1000S primerjal z R1150RS. . . :hmm: pol pa ne vem, kako bi govoril. Enako velja za K 1200S. Prepričan sem, da je VFR1200 vsaj tako dobra. Žal je nisem peljal, da bi lahko to osebno potrdil. Sem pa pelajl dovolj BMWjev da vem, da to niso neke vesoljske ladje, da so razlike v plus enako majhne kot razlike v minus. Če so ti je BMW in njihovi tleleleleelleveverji in čudni patenti všeč, ti drugi motorji najbrž ne bodo. In obratno. Če ti teleleleleleverji in servo žlajfi niso všeč, ne boš imel BMWja.

BTW nenormalno sem si želel r1150r. prow fuuul. in sm se z njim peljal. . . pol sem si želel k1200s. na papirju, jurja kubov, 4je bati, meni pisano na kožo. . . . Zdej si ju res res ne želim več. Zelo rad bi peljal še R1200R in R1200Gs, ker mi spet obljubljajo revolucijo. Skepsa iz preteklosti pa mi ne dovoljuje kakega silnega optimizma. Obstaja pa tudi BMW ki mi je bil všeč na prvo furo. amazing igračka. Zlomka, čist navadn F650 Mk2. Perfect little thing.

No, še zmer mislim, da eni vozijo, drugi pa menjujejo. Eni bi bruhali na števc z 100 000Km drugi pa ob misli, da bi se vsako sezono znova privajali na motor. Tistim ki menjujejo želim, da bi motorje prodajali cele in brez problemov, Ta drugim, pa da bi se dost vozili.

Motorja ki sem jih primerjal sta SV1000S letnik 2005 in K1200S letnik 2006 pa ne mi govort kdaj je kdo rojen......ker ti jaz potem spet lahko rečem da je bil GS rojen v 80-ih letih.....če pa Suzuki od sredine devedesetih pa do letnika 2005 ni nič naredil je to to o čemer govorim :slap:

Pa da ne odgovarjam posebej še boych,vama skupaj povem in vsem tukaj gor še enkrat,da je tema menjavane motociklov,razlogi,utemeljitve......zato sem povedal svoje razloge,in argumentiral......nobenmu pa nisem jaz prvi pisal in ga napadal in ga primerjal z otrokom,če je povedal zakaj ja zamenjal motor,kater se mu ne dopade več itd.... :closedeyes: ,vsak naj zapiše za sebe a ne Cartman pa Boych,povejta svoje izkušnjo in če boš v njo,primer zapisal,da je BMW sranje,to podpri z svojimi izkušnjami pa pika......in jaz te ne bom prepričeval ,da to ni res,ker to je pač vaša izkušnja :klicaj: in tako se ne vtikejta v mojo izkušnjo in pripoved,lahko kej pametnega vprašata zakaj to tako vidim(korektno)ne me pa primerjat z otrokom,bogataškom in ne vem ščem še :BUA:

In še vedno mislim,da je Bmw motor,vse ostalo pa samo prevozna sredstva.........in to je moje osebno videnje iz mojih osebnih izkušenj(dolgoletnih) ........in naj vama ,kot otrokoma povem primer...........zdej se ne vžgeta in začneta srat in scat po men,ampak me kot odrasla osebka,predvidevam inteligentna (če se seveda ne strinjata z mano) vprašata zakaj tako mislim.........in to se mi potem več ne zdi prepucavanje med znamkami motorjev ampak izmenjavanje mnjenj iz izkušenj članov tega foruma........zato pa je forum.....ne pa za napade,žaljenja in razne primerjave :grim

Lp Sergej

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NE. Še enkrat si preberi naslov teme - "Pogosto menjavanje motociklov" ; kot podnaslov jaz razumem tako, da piŠeŠ (če seveda to počneŠ) predvsem o vzrokih za tako dejanje. LP
Kaj pa zdej teb ni jasno.....sledi temi.....povedal sem vzroke zakaj sem jih zamenjal.....pa so me japončki napadli.....heheheeh....
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa zdej teb ni jasno.....sledi temi.....povedal sem vzroke zakaj sem jih zamenjal.....pa so me japončki napadli.....heheheeh....
menjavanje motociklov oz. pogosto menjavanje....dej ne bod tako dlakocepski...
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še to povej, kateri od teh ti je najbolj ostal v lepem spominu? Zakaj?

Saladin! Rad bom odgovoril; Honda Africa Twin 750

Ni motorja, s katerim bi bil-a (oba) bolj zadovoljna. Posebno za potovanja. (Če bi imel 10 KM več, se pa sigurno nebi nič pritožil))

Res pa je, da ne moreš endur metati v isti koš kot "cestarje" ki so popolnoma.... Saj veš;

Imamo konje za na njivo in tiste za na dirke... To je isto. Potem pa tiste, nekaj vmes.

Z motorji je enako.

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

menjat motorje pogosto ... po meni precej "nespametna" reč; vsak motor zahteva neko "dobo privajanja", preden ga lahko zares izkoristiš ... ergo, če menjaš pogosto se ali ne navadiš na motor ali pa si izredno prilagodljiv in "dojemljiv" ... jzst nisem ne eno ne drugo :lol: hecno pa je, da o "mestih" po katerih sem se vozil, ko sem nabavil zdajšnji motor nisem niti razmišljal da bi se zapeljal, pa verjamem da nisem edini s tako izkušnjo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, če že vsi, bom pa še jst malo pomislil;

(Kup mopedov, pa NSU Prima, pa MZ, pa Jawa pa.. .) potem pa resni začetki:

Triumph Bonewille 650 - Norton 850 Commando -

Od konkretnega začetka do danes je preteklo dobrih 40 let. Zdej me pa ne vprašat koliko sem.. ...

kam si pa ta dva skril??? :D

zaenkrat še nisem nič menjal...kupujem... pa kakšnega bi še nabavil ko se mi kredit izteče ... sem človek s hrčkovim sindromom ( tisti k so vidli garažo lahko potrdijo - zdaj moram za bonija drugo spraznit ..no do 3/4 sem prišel samo kaj ko je še več kot pol noter) in neko čustveno navezanostjo na to železje ..

tazadnja stvar ki bi šla od hiše je pa apn4 ki je bil od mojega dedka ..sva v dveh letih naklepala nekih 10-11 jurčkov kilometrov ... nebeških in tudi malo avanturističnih ..

z gn-om vsako leto po 4500 - več se štromu ne da delat pač .. "prodaj gn-a pa boš mel za polog1" so mi vsi govorili .. eh je veliko lažje pol leta več kredita vzet kot dat svoj prvi motorinčk od hiše ...

ne - ne bom še menjal .. če bomo lačni pa ja .. no za apn-a bi moral bit pa že otrok lačn ...

fantje in punce vseeno je kaj kako kje in s kakšnim motornim dvokolesom se lajhate .. važn da se ! pa varno vožnjo in veliko užitkov vam želim!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...

 Vidim, da se tradicija pri Slovencih nadaljuje. Menjavanje motociklov kot po tekočem traku se nadaljuje. Pri motoristih se kriza ne pozna. Vsaj pri večini ne. Se mi pa zdi, da glede na napisano, se lastniki BMW-jev najbolj držijo in najmanj menjavajo. Kmet redno menja, Nemo zamenjal BMW za KTM itd...Verjetno motorji, ki so bili zamenjani niso imeli ogromno kilometrov.

Po prebranem, se v SLO izplača kupiti rabljen motocikel, saj se dejansko velikokrat prodajajo praktično novi, ali pa ravno utečeni motocikli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm,.... kaj pa vem. Predvidevam, da je menjavanje motorinotov zanimivo, seveda, če imaš keš. Ker pa se tudi strinjam z nekaterimi na forumu, da pri pogostem menjavanju nobenga ne obvladaš v nulo, menim, da bi moral imeti enga stalnega, na katerega bi bil 100% navajen in še enega, ki bi ga pogosto menjal in spoznaval lastnosti različnih modelov, ter primerjal svoje izkušnje z izkušnjami drugih. To bi bilo recimo meni osebno zanimivo......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa je pogosto menjavanje?

 

Glede na starost al glede na kilometre?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eni mečejo ves denar v stene,drugi v otroke tretji v plovila eni pa radi kdaj pa kdaj zamenjamo kakšen motorček .....  ^_^

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od lanskega aprila imam zdaj šele tretjega. Nevem zakaj eni pogosto menjavajo motorje :mellow:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdor ima samo enga in še tistega pogosto menjava, pomeni, da še ni našel pravega zase. Al pa je take sorte, da mu noben nikol ne bo taprav........ Kdor pa rad preizkuša različne ima pa itak v garaži še enga takega, ki mu je na kožo pisan, al pa celo več.

Če je pa tak bedak, da menja svoj priljubljen motorino za mačka v žaklju samo iz firbca je pa njegov problem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz se točno odločim za enega, in ga moram met, potem pa po 2 tednih najdem oz se zapiknem spet v drugega. Sej bom mel tega do drugega leta no, čeprav že vem kaj bom nabavil potem :closedeyes:  Bolezn, jebiga :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11219699_1583223095270559_17314297100973Evo v petek prevzem 1050ADV  v Kopru ;)

Popravljeno . Popravil Kmet2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se prav spomnim je žena predhodno vozila BMW GS700. Predvidevam, da je žena bolj začetnica in ni tak motorist kot ti. Po takrat prebranem sem mislil, da je BMW GS700 odličen motor in prijazen za začetnika.Zato me zanima, kaj je konkretno žena pridobila z menjavo BMW-ja za KTM?

Drugače pa je motor zelo lep in ženi želim veliko varnih in srečnih kilometrov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa taki, ki ne menjamo, ampak samo dodajamo? Zadnjič sem srečal starega znanca in sva debatirala o tem koliko motorjev je treba imeti. Rekel je, da pod osem sploh ne moreš reči, da si motorist:)

No on ima rad stare in jih obnavlja, jaz se raje vozim.

Zaenkrat ostajam pri samo petih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A tok hud bike za ženo???

Huda žena :-P
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se prav spomnim je žena predhodno vozila BMW GS700. Predvidevam, da je žena bolj začetnica in ni tak motorist kot ti. Po takrat prebranem sem mislil, da je BMW GS700 odličen motor in prijazen za začetnika.Zato me zanima, kaj je konkretno žena pridobila z menjavo BMW-ja za KTM?

Drugače pa je motor zelo lep in ženi želim veliko varnih in srečnih kilometrov.

Pridobila je hp :-D in cel motor je višjega ranga kot F700 kar pomeni boljše vzMetenje,zavore ,udobje itd...je pa nižjii od 1190 fun bike,včeraj je naredila 600km z njim in je bila prezadovoljna,bom pa še posebej njo vprašal kaj bi ona ozpostavila tako iz ženskega zornega kota ;-)
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa taki, ki ne menjamo, ampak samo dodajamo? Zadnjič sem srečal starega znanca in sva debatirala o tem koliko motorjev je treba imeti. Rekel je, da pod osem sploh ne moreš reči, da si motorist:)

No on ima rad stare in jih obnavlja, jaz se raje vozim.

Zaenkrat ostajam pri samo petih.

Katere pa imaš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!