Skoči na vsebino

Telefoniranje med vožnjo - dvig kazni ali še kaj drugega?


Fantocci

Priporočene objave

Danes mi je spet dvignil pritisk prispevek na radiju, ko so začeli ugotavljati, da vse več nesreč v prometu povzroča telefoniranje med vožnjo. Bravo, geniji, saj bodo še toplo vodo odkrili na koncu.

V najboljšem primeru se "samo" reakcijski čas šoferjev podaljšuje, v najslabšem pa nekaj trenutkov sploh ne vidijo in ne slišijo nič okoli sebe (takrat ko gledajo na displej, kdo jih kliče, sami iščejo številko iz imenika, berejo prejete SMS-e ali jih celo pošiljajo - da, tudi to se počenja med vožnjo).

IN TEH NEKAJ TRENUTKOV JE DOVOLJ, DA TE TAK "AVTO-MOBILNI TELEFONIST" UBIJE ALI POHABI.

Potem bo pa ves presenečen izjavil tisto običajno SMIDSY - sorry mate, I didnt see you

Lani so naši bistri zakonodajalci prepolovili kazen za telefoniranje med vožnjo (verjetno zato, ker to sami ogromno počnejo). In opažam, da policaji sploh ne kaznujejo več za ta prekršek, ki je tako postal kar nekako "legalen".

Ali lahko kaj motoristi ukrenemo, da se to stanje v zakonodaji spremeni? Bi lahko koga opozarjali, zasuli z emaili...? Kakšna ideja?

Ne bi bilo dovolj spremeniti samo kaznovalno zakonodajo, ampak narediti tudi še kaj več: tako kot so pred x leti uvedli obvezni privezovalni pas v avtomobilih, pa ABS, pa katalizatorje itd... bi lahko uvedli tudi obvezno bluetooth povezavo v vsakem avtoradiju (itak ga ima vsak nov avto vgrajenega). Tudi novi telefoni vsi premorejo bluetooth. Tako bi lahko vsi klicali prostoročno, da vsaj tacali ne bi po telefonu med vožnjo...

Kaj pravite o tej zadevi? Meni se zdi zelo pereča.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ha, piše: Vozniki, pozor, do 27. januarja bo potekala policijska akcija proti uporabi mobilnikov med vožnjo. Policisti bodo tako še posebej pozorni na tiste voznike, ki bodo kršili prepoved telefoniranja in jih ustrezno kaznovali.

Kaj pa po 27. januarju? Vse po starem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men pa pritisk dvignejo tipi, ki pri 60 km omejitve Drkajo 40km in se držijo za desno uho.Še hujŠ pa tisti, ki se pred semaforjem udobno namesti in udari debato.Ko mu potrobiŠ,da ga zbudiŠ iz transa ti pa začne kazati sredince na obeh rokah in Še na nogah bi ,če bi mu ratal.Da so potencjalni ubijalci na cesti zame ni dvoma.Občudujem pa tipe,ki se ustavijo izven cestiŠča in lepo v miru debatirajo.Če že veliko telefoniraŠ montiraj brezročno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam, da boste tok pozitivni, ko bodo akcije nad motoristi :P ... ;)

Kakšne akcije?Men še ni ratal,da bi z eno roko držu gas z drugo pa mobilca na uho prtiskov
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nism falil poano, samo malo pogledal z druge strani ... se strinjam, da je potrebno kaznovat telefoniranje med vožnjo ... in ne samo z akcijami, ampak skozi vse leto ... poanta je bila, da se bodo konec aprila ali v začetku maja, spravili na vse motoriste, ne glede, ali vozijo normalno ali divjajo ... pač .. akcija :) ...

Kakšne akcije?Men še ni ratal,da bi z eno roko držu gas z drugo pa mobilca na uho prtiskov

Mal več treniri, mogoče najprej na poligon, pa bo ratalo :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nism falil poano, samo malo pogledal z druge strani ... se strinjam, da je potrebno kaznovat telefoniranje med vožnjo ... in ne samo z akcijami, ampak skozi vse leto ... poanta je bila, da se bodo konec aprila ali v začetku maja, spravili na vse motoriste, ne glede, ali vozijo normalno ali divjajo ... pač .. akcija :) ...

Mal več treniri, mogoče najprej na poligon, pa bo ratalo :P

Sej sem probu pa mi je čelada v napoto hodila
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predlagam, da v vse nove avtomobile serijsko vgradijo motilce signala. Zakaj? Nisem angelček in tudi sam kdaj pa kdaj zavrtim telefon med vožnjo in sem opazil, da je isto sranje ali telefoniram prostoročno ali imam eno roko vedno na ušesu. Ko odložim slušalko oziroma izklopim telefon mi v obeh primerih ni jasno, kako sem pripeljal iz škofje Loke v Kranj...

Popravljeno . Popravil Lowrenc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Če že veliko telefoniraŠ montiraj brezročno.

O ne, ne, to pa ne! Ne bom jaz v mojega lepega bemflna in audija montiral tista grda jajca za prostoročno telefoniranje! Pa modroŠkrbnega radia tudi nisem naročil, zakaj pa bi ga. Ko vas jebe. motoristi, mi smo carji na cesti in avtoček se more svetit in kazat sosedom, ko krompir in solato okoli vozim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glih en primir glede SMS med vožnjo!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Okoli teh in podobnih neumnosti, ki jih narod počne med vožnjo so bili pred leti ob cestah jumbo plakati.

Sedaj imamo novo agencijo za varnost v cestnem prometu, plakatov, ki bi nas opomnili na že videne in pozabljene posnetke možnih grozljivih posledic, pa ni več. Verjetno pa ima Žlender večjo plačo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na zelence še najbolj :evilgrin: , ker se bodo težje videli v cvetoči pokrajini ..

na une kr nj se :P ... žaba je itak zelena, ninđa pa črna ;)

se strinjam ... za telefoniranje med vožnjo bi bilo potrebno imeti akcijo celo leto in ne samo teh par dni.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, in eden takšnih bi me lansko leto v šentjakobu skorajda ubil, če.... mi nebi že prej brainscaner ugotovil, da zna "telefonist" čez polno črto obrniti za 180 stopinj, ne da bi se sploh prepričal, kaj se odgaja okoli njega. Pa me budala jasna še porajtal ni!

No, sem pa vesel, da sem se kak meter pred njim ustavil z zablokiranim kolesom.........

Popravljeno . Popravil semering
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No evo, bom pa še jst pustil svojo izkušnjo z smsi v avtomobilu, sicer sem bil tudi sam v avtomobilu ampak ok.....

Se peljem zvečer po avtocesti proti domu (Nova Gorica-->Ajdovščina) nakar na zaviralnem pasu nekje na začetku ovinka ko se cesta loči od avtoceste zagledam stacionaren avtomobil.

Sam pri sebi si mislim: "kaj temu ni jasno?" Pa se vseeno ustavim za njim ker prometa ni blo in se imam za strpnega šoferja, mogoče je pa kaj narobe?

Po par sekundah spelje in še preden prideva na regionalno cesto se v istem desnem ovinku na polno zapelje na nasprotni pas in skoraj trči v nasproti vozeč avto ki se je vključeval na avtocesto.

OK.... malo čudno sm si reku... ta je zagotovo pijan,

Na prvem semaforiziranem križišču prideva na rdečo in tam čakava dve zeleni luči, ker omenjeni avto ne spelje, potrobim, še vedno nič. :ninja:

Lahko bi šel mimo pa sem vseeno reku da počakam in vidim kam to pelje vse skupi. Namesto proti domu grem za njim.

Pa greva proti merkatorju po neke vrste obvoznici 40km/h in skozi krožišče brez obzirnosti do drugih--> avtomobil izsili prednost.

Nekje po 200 metrih se avto ustavi (na cesti), kljub moji potrpežljivosti se odločim tega šoferja nadret.

Dam vse 4, nesrečniku odprem vrata in kaj najdem.... urejeno žensko v štiridesetih ki veselo tipka po telefonu.

Ji naredim pridigo o varnosti v prometu in njenih neumnostih, v odgovor pa dobim "Ja kaj je pa to kej takega? Brigi se zase smrkavec!" in mi baba spelje pred nosom z odprtimi vrati...

škoda da mi moje učke niso uspele prebrati registrske (mrak).

evo adrenalin samo ko pišem to :glare:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Telefoniranje v avtu bi tretiral kot vožnjo pod vpivom alkohola ali vožnjo v nasprotno stran - kazen pa poskus ali umor iz malomarnosti pa bi se folk malo zamislil!!!!!!!!!!!!!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No evo, bom pa še jst pustil svojo izkušnjo z smsi v avtomobilu, sicer sem bil tudi sam v avtomobilu ampak ok.....

Se peljem zvečer po avtocesti proti domu (Nova Gorica-->Ajdovščina) nakar na zaviralnem pasu nekje na začetku ovinka ko se cesta loči od avtoceste zagledam stacionaren avtomobil.

Sam pri sebi si mislim: "kaj temu ni jasno?" Pa se vseeno ustavim za njim ker prometa ni blo in se imam za strpnega šoferja, mogoče je pa kaj narobe?

Po par sekundah spelje in še preden prideva na regionalno cesto se v istem desnem ovinku na polno zapelje na nasprotni pas in skoraj trči v nasproti vozeč avto ki se je vključeval na avtocesto.

OK.... malo čudno sm si reku... ta je zagotovo pijan,

Na prvem semaforiziranem križišču prideva na rdečo in tam čakava dve zeleni luči, ker omenjeni avto ne spelje, potrobim, še vedno nič. :ninja:

Lahko bi šel mimo pa sem vseeno reku da počakam in vidim kam to pelje vse skupi. Namesto proti domu grem za njim.

Pa greva proti merkatorju po neke vrste obvoznici 40km/h in skozi krožišče brez obzirnosti do drugih--> avtomobil izsili prednost.

Nekje po 200 metrih se avto ustavi (na cesti), kljub moji potrpežljivosti se odločim tega šoferja nadret.

Dam vse 4, nesrečniku odprem vrata in kaj najdem.... urejeno žensko v štiridesetih ki veselo tipka po telefonu.

Ji naredim pridigo o varnosti v prometu in njenih neumnostih, v odgovor pa dobim "Ja kaj je pa to kej takega? Brigi se zase smrkavec!" in mi baba spelje pred nosom z odprtimi vrati...

škoda da mi moje učke niso uspele prebrati registrske (mrak).

evo adrenalin samo ko pišem to :glare:

le bi bil na tvojem mestu sploh je nebi nahrulu ampak enostavno iztrgal tel. iz rok pa na tisoč kosov ............

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa kajenje, prižiganje cigareta,...? Čisto legalno!

ja potem te lahko zakasirajo tude če te vidijo , da si se popraskal po riti ....

pa gledanje v vzvratna ogledala je tudi nevarno ... pa dajanje žmigovcev tudi ... pa prenastavljanje ventilacije na megleno vetrobransko steklo , pa ,pa ,pa nikoli konca kaj vse je moteče kajne?! kolio je šele nevarno prestavljanje saj odmakneš eno roko z volana ...

pa da ne boš mislil da te kaj heca... zakaj ?

ker so to normalna opravila - enopomenska in enoopravilna ...telefoniranje pa je večopravilna aktivnost , pri kateri začasno ne prikrajšamo samo enega čuta ampak več skupaj ..zato je nevarno ker moraš odatke še premleti , premisliti in izmisliti kaj boš odgovori ...

jst lohk kadim tud pod masko za švasat .. če je posoda držala 12 barov bo še kaj drugega

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prostorocno telefoniranje je res kul....ne ves, dokler ne probas. :OK: Ceprov, ce si z glavo drugje kot pri voznji, ga lih tko serjes, pa ce mas telefon v roki al pa handsfree instalacijo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vse stare piksne, ki jih večinoma fura mularija, se dobi poceni avtoradio, ki ima modroškrbno povezavo. Meni dobro dela in se v korejski piksni komot pogovarjam. Seveda tudi to le na kratko, ker raje debatiram s človekom v lokalu, najraje na vrtu, kot pa visim na telefonu.

V vozu od Frau pa nikoli ne telefoniram. Ali ignoriram, ali telefon porinem ženi, pa naj njej pove kdor kaj hoče.

A budalam je tak način takooo težak.

Ja Sebar telefon bi ji na tla fuknu pa pohodil. Jaz sem enkrat podobno z enim pijancem naredil. Spulil ključ in ga fuknil daleč v grmovje.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja potem te lahko zakasirajo tude če te vidijo , da si se popraskal po riti ....

pa gledanje v vzvratna ogledala je tudi nevarno ... pa dajanje žmigovcev tudi ... pa prenastavljanje ventilacije na megleno vetrobransko steklo , pa ,pa ,pa nikoli konca kaj vse je moteče kajne?! kolio je šele nevarno prestavljanje saj odmakneš eno roko z volana ...

pa da ne boš mislil da te kaj heca... zakaj ?

ker so to normalna opravila - enopomenska in enoopravilna ...telefoniranje pa je večopravilna aktivnost , pri kateri začasno ne prikrajšamo samo enega čuta ampak več skupaj ..zato je nevarno ker moraš odatke še premleti , premisliti in izmisliti kaj boš odgovori ...

jst lohk kadim tud pod masko za švasat .. če je posoda držala 12 barov bo še kaj drugega

Po eni strani imaš prav.

Vendar pomisli takole. Voznik kadilec, v avtu 2 ali več potnikov. Voznik kadi in zraven komunicira s sopotniki. To ni večopravilno? S tem, da tukaj še kdaj pa kdaj pogleda sopotnika in je sama osredotočenost na vožnjo še toliko manjša.

Tudi vsak drugi 2-DIN avtoradio že predvaja filme, lahko tudi med vožnjo (tudi že marsikdo to počne), pa je vseeno zadeva čisto legalna. Da ne govorim o masažnih sedežih, ki najbrž tudi malce odmaknejo misli od vožnje, itd.

Nekateri tukaj pa se vpiknete še celo v prostoročno telefoniranje, ko pa so druge isto "nevarne" stvari popolnoma legalne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!