Skoči na vsebino

USA, Route66 + ...


Priporočene objave

@DIN: ravninam se v Ameriki ne da izognit, na splošno pa se mi jih ni zdelo preveč, ker sva se, kjer se je le dalo, ravninskim odsekom ali pa avtocestam, ognila. Povsod se to ne da, neprijetnosti pri tem pa je dostikrat lajšala prelepa naravna scena naokoli, deloma chopperska zasnova motorja, včasih pa tudi slušalke z dobro glasbo, ki jo sicer nikoli ne poslušam ob motoriranju, a tukaj sem nekajkrat napravil izjemo …

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem, zato pa vprasam. :D  Smo se z avtom neki vozil samo en del po Route 66, pa je cela mora, ker mas take ravnine. Pa bi ga z veseljem prtisnu kokr gre ,da nebi blo dolgcas. :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantastično,me tudi žulja,a kakšen bolj primeren motor se da dobit........npr,kakšno potovalno enduro in ali je cena potem kej drugačna?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da se, da, le cena je potem precej drugačna ... npr. Eaglerider ima kar obsežno floto BMW R1200 GS, tud nižje prostornine motorja se najdejo (pa kakšen Triumph tudi), s ceno npr. za 1200GS, ki znaša 140 dolarjev/dan (s popustom zaradi večdnevnega najema), temu pa je potrebno prišteti še višje zavarovanje in ves "hec" se bistveno podraži ...

 

Čeprav, kolikor sem se pogovarjal z @Barthom, je vozil na tej relaciji z GS-om in ni bil preveč zadovoljen (bo verjetno kaj več sam povedal) ...

Popravljeno . Popravil Synth
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da se, da, le cena je potem precej drugačna ... npr. Eaglerider ima kar obsežno floto BMW R1200 GS, tud nižje prostornine motorja se najdejo (pa kakšen Triumph tudi), s ceno npr. za 1200GS, ki znaša 140 dolarjev/dan (s popustom zaradi večdnevnega najema), temu pa je potrebno prišteti še višje zavarovanje in ves "hec" se bistveno podraži ...

 

Čeprav, kolikor sem se pogovarjal z @Barthom, je vozil na tej relaciji z GS-om in ni bil preveč zadovoljen (bo verjetno kaj več sam povedal) ...

No sej ne rabi bit GS ali kaj od BMW,sam z leti in tableti sem ugotovil ,da mi najbolje ležijo velike enduro krave,z temi pol čoperji res ne bi vozil 6kkm,bi rabil vrjetno kakšnega fizioterapevta še sabo :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantastično,me tudi žulja,a kakšen bolj primeren motor se da dobit........npr,kakšno potovalno enduro in ali je cena potem kej drugačna?

 

Žulja tudi mene, sam kaj k*** k me avion je*e :wallbash:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žulja tudi mene, sam kaj k*** k me avion je*e :wallbash:

 

Te pa greš v kakšen kontejner, pa na ladjo (hec).

 

Vsaka čast ljudem, ki se za to odločijo. Ni problem prevozit tam te razdalje, ker okolica je nekaj novega in teh 6kkm verjetno zelo hitro mine, saj je človek nonstop v pričakovanju nekaj novega ... itd.

Mene osebno takšna zadeva ne vleče, pa ne zaradi denarja, ker, kjer je volja je tudi denar, ampak ne ..... je v moji/naši okolici še toliko neraziskanih in ne ogledanih stvari (ne mislim na Slovenijo, da ne bo kdo narobe si tolmačil moje besede!), da preden si človek vzame čas in vse obišče, ga mine vožnja z motorjem ali zaradi bolezni ali pa zaradi starosti.

 

Kot sem rekel, vsaka čast tistemu, ki se za to odloči, z veseljem bi si pogledal še kakšno zanimivo fotko   ... itd.

 

No, nikjer ni omenjeno, pa me zanima .... kolk je stalo tutokompleto za eno osebo, če si kaj že skup potegnil stroške? Vse stroške mislim ... nočitve, gorivo, hrana, izposoja, avion ....

Popravljeno . Popravil BREITNER
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Te pa greš v kakšen kontejner, pa na ladjo (hec).

 

Vsaka čast ljudem, ki se za to odločijo. Ni problem prevozit tam te razdalje, ker okolica je nekaj novega in teh 6kkm verjetno zelo hitro mine, saj je človek nonstop v pričakovanju nekaj novega ... itd.

Mene osebno takšna zadeva ne vleče, pa ne zaradi denarja, ker, kjer je volja je tudi denar, ampak ne ..... je v moji/naši okolici še toliko neraziskanih in ne ogledanih stvari (ne mislim na Slovenijo, da ne bo kdo narobe si tolmačil moje besede!), da preden si človek vzame čas in vse obišče, ga mine vožnja z motorjem ali zaradi bolezni ali pa zaradi starosti.

 

Kot sem rekel, vsaka čast tistemu, ki se za to odloči, z veseljem bi si pogledal še kakšno zanimivo fotko   ... itd.

 

No, nikjer ni omenjeno, pa me zanima .... kolk je stalo tutokompleto za eno osebo, če si kaj že skup potegnil stroške? Vse stroške mislim ... nočitve, gorivo, hrana, izposoja, avion ....

No to pa tud mene zanima,ker smo za drugo leto delali računico in smo prišli tam na 4 do 5k€ za 3 tedne,synth povej kolk smo se zakalkuliral?

Se pa strinjam da je v okolici veliko še neraziskanih območij,vsaj za mene,pa se velik vozim,sam Rute66 pa je un bnbonček,ki si ga želim uresničit,pustmo času čas ,bo če bo ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čeprav, kolikor sem se pogovarjal z @Barthom, je vozil na tej relaciji z GS-om in ni bil preveč zadovoljen (bo verjetno kaj več sam povedal) ...

 

ja, problem je bil en sam samcat - sedež me je na GSu ubijal (rit boleeeeelaaaa), to je bila edina zamera, vse ostalo b.p. To ruto sem prevozil l. 2009, 7000 km v 17. dneh. Jaz sem zapravil 4.000 EUR za 1 mesec potovanja (vključno s 1 tednom postanka na Floridi), samo mototura po zahodu ZDA pa je prišla 3500 EUR (letalska, rent-a-bike, hrana, prenočišča, vstopnice). Moram pa poudarit, da sem dobil najem za GS-a za pol cene, saj sva s kolegom rezervirala najcenejše motorje (Sportster 883), dobila pa upgrade za isto ceno, jaz GSa, on pa Fat Boya, redni najem takšnega ranga motorjev pa bi naju prišel tedaj skoraj še enkrat več. Najceneje sva prenočevala v največjih mestih, kjer so hostli, ki so ful poceni (na Hollywoodu sva dala 16 USD na noč, enako v Las Vegasu blizu Fremont streeta in San Franciscu v centru blizu China towna).

 

Najem motorja je bil 1.763 USD (1.304 EUR) za 17 dni z vsemi stroški, vključno 20 USD kazni za parkiranje.  :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

,sam Rute66 pa je un bnbonček,ki si ga želim uresničit,pustmo času čas ,bo če bo ;)

 

Jaz sem imel pri planiranju tripa po USA v mislih več možnosti:

1. ruta Florida - San Francisco

2. route 66

3. puščave in nacionalni parki + Hw 1 (Kalifornija po vsej dolžini ob Tihem oceanu) 

 

1. verzija je vključevala možnost, da grem sam najprej na Florido (1 teden prej), da najdem rabljene motorje za družbo, ki bi šla, kupim + zavarujem, potem pa se mi ostali pridružijo in pičimo proti kaliforniji (na koncu skoraj vsi interesenti odpadejo in uspeh je že, če se dogovoriš z enim - tako je tudi blo - tistemu, ki je bilo pa žal, da ni šel, pa je to pot uresničil šele letos, kaj ne Synth?). Na koncu poti bi motorje prodali ali uvozili v SLO. To je padlo v vodo, ker sem ugotavljal, da bi bil dolgčas od Floride do Arizone, kjer so same ravnice, čeprav se sliši zanimiva pot, pa menda ni tako. Pa tudi časa je zmanjkovalo za vse potrebne priprave, ne bi šlo v 1 mesec.

 

2. verzija bi bila klasika. Bolj kot sem raziskoval pot, bolj me je odvrnilo od tega tripa zaradi ravnic, pa še zmanjkalo bi časa za nacionalne parke in prave puščave (death valley, mojave), ki so res bonbončki, ki jih ne smeš zamuditi. Del route 66 od Barstowa do Kingmana in naprej do Flagstaffa sem tudi prevozil in je bil eden izmen najmanj zanimivih in najbolj ravnih poti na mojem tripu. Ni mi žal, niti me ne vleče več na to ruto, raje obrnem v severno Kalifornijo in SZ USA, v smeri yellowstona itd. 

 

3. ideja za trip je bila zelo okvirna, v pomanjkanju časa za priprave sem jo splaniral šele na letalu in sproti. Okvirno sem vedel le, da bi šel po parkih in puščavah. Določeni deli tripa so se splanirali sproti, ko vidiš sploh ali ti časovno znese. 

 

 

Če te vleče na route 66, go for it! Priporočam pa, da narediš detour vsaj na Grand Canyon, ki je blizu, če znese pa tudi v Las Vegas ali podaljšek poti po highway 1 med LA in SF. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Te pa greš v kakšen kontejner, pa na ladjo (hec).

 

Vsaka čast ljudem.......

 

Tole pa raje 3x premisli!!!

 

S tem imam pa katastrofalne izkušnje. In če nisi 100% ažuren, te nategnejo, da ne veš čigav si.

Kolega je mislil, da je motor že v J.A, je bil pa še v Antverpnu.

Meni so ga pa iz Buenos Airesa vozili namesto 21 dni, več kot tri mesece. Pa ne v Benetke, kot smo bili zmenjeni, ampak v Genovo... Našli smo ga pa v Milanu! :O :o

Hecno ne. :hmm:

Kaj pa, če bi se to zgodilo na začetku potovanja?? Potem bi bilo najbolje odpovedati projekt....!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni so ga pa iz Buenos Airesa vozili namesto 21 dni, več kot tri mesece. Pa ne v Benetke, kot smo bili zmenjeni, ampak v Genovo... Našli smo ga pa v Milanu! :O :o

Hecno ne. :hmm:

 

 

@moto raider: zanimiva je tvoja zgodba, oziroma, to kar si omenil, kaj se je dogajalo z tvojim motorjem!

Pa kaj si smešn? Povej, kako si reagiral, ko si ugotovil, da ni motorja? Ne znam si predstavljat tega šoka, ampak to pa je "vaja" za živce kaj?

Bi bilo zanimivo poslušat tvojo zgodbo. Vem, iz takšnih potovanj pridejo ljudje polni vtisov ... nekateri so presenečeni, nekateri pa razočarani.

 

P.S.

Z zgornjo izjavo sem mislil, ker se pač ne vozi z avijoni, da se naj pač v kakšen kontejner skrije, kot slepi potnik in sem pripisal, da je to hec, za tiste, ki ne bodo razumeli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah, zgodba ni bila nič posebnega, le malo negotovosti, če se je slučajno ladja potopila? Pa se ni. Sem poslušal poročila. Schenker firma pač, pa južnoameriški pristop.

V B.A. sem moral vse papirje overiti (v pasošu vsako stran posebej, tudi prazno!), potem so mi pa celo skladovnico dokumentacije zgubili. Hecno ne. V bistvu pa ni bil tolikšen problem, ker je "izginotje" trajalo konec zimskih mesecev. Torej, se je sezona šele začenjala. Me je pa že grabilo, ker za 1. maj nisem imel lastnega prevoza... Tako to zgledal'...

post-4472-0-33462400-1381572396_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Razmišlja kdo o obisku zahodnega dela ZDA (puščave+nacionalni parki) v letu 2014?

 

Sam pejt, pa boš imel največ od tega!  :yes:  Moto-sproščanje duha... Bogato! :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi, ampak imam bolj malo izkušenj s takšnimi potovanji in bi rad imel ob sebi nekoga, ki se spozna na to. V najslabšem primeru bom šel pač z agencijo, ki vodenje tudi konkretno zaračuna...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razmišlja kdo o obisku zahodnega dela ZDA (puščave+nacionalni parki) v letu 2014?

Razmišljam in se počasi pripravljam. Tura pa bo bolj splošna: vzhod-zahod. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi šel raje samo po Kaliforniji, mogoče še do Nevade. Dva tedna bi bilo dovolj, da se dobro navozim.

Zanimivo je, da je tam najem HD Electra Glide cenejši kot najem GSa ali RTja!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prletiš dol kupiš motor prefuraš r66,prodaš motor se usedeš na avion in prletiš domov...simpl k pasulj...u bistvu je pasulj težje narest :blush:

mi smo šli sicer od L.A do N.Y pa smo te motorje kr u slovenijo uvozil...

no tud če motorjev ne bi pripeljali domov,..in bi jih v najslabšmu primeru zapeljal na odpad bi profitiral kakega tisočaka pri najemnini:)

post-265-0-74877700-1388396113_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prletiš dol kupiš motor prefuraš r66,prodaš motor se usedeš na avion in prletiš domov...simpl k pasulj...u bistvu je pasulj težje narest :blush:P

POLICE............

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!