Skoči na vsebino

USA, Route66 + ...


Priporočene objave

  • 2 tedne pozneje...

Ogledanega že kar nekaj... verjetno bomo kupili s pomočjo te strani https://www.cycletrader.com/

Nakup in zavarovanje mislim narediti pri trgovcih - ne direktno. Pred odhodom jih bom tudi kontaktiral, kako je s tem in kakšen je potem postopek registracije.

Še nikjer nisem zasledil, da kot tuj državljan v ZDA ne bi mogel registrirati motorja. Če ima kdo drugačne info, naj pls napiše.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvo potrebuješ mednarodno vozniško dovoljenje, ki ga dobiš pri nas ( s seboj v USA moraš imeti oba ).

Na ConsumerReports.org najdeš veliko nasvetov kako in kje zavarovati avtomobil, tudi razliko v zavarovalnih premijah boš našel tam.

Ko imaš veljavno vozniško dovoljenje ter veljavno zavarovanje, lahko šele kupiš avto ali motor.

Sedaj imaš 10 - 30 dni časa, da vozilo tudi registriraš, odvisno od države do države, najbolje takoj... Tudi če kupiš rabljeno, registrirano vozilo, ga moraš ponovno registriratiti, tako kot pri nas.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Imam eno noro idejo. Zdruzil bi roadtrip po USA in nakup Harley Davidson. Skratka, z Aprilio bi sel do USA, jo tam prodal in kupil Harley Davidson ter z njim prisel nazaj v Slovenijo. Kaksna birokracija me caka? Lahko Slovenski drzavljan kupi in registrira motor v USA?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, marincspeedshop pravi:

Imam eno noro idejo. Zdruzil bi roadtrip po USA in nakup Harley Davidson....

Tvoj post sem prestavil sem, je bolj smiselno. Preberi si celo temo (ni tako dolga), morda najdeš kaj uporabnega...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 29. 7. 2017 ob 18:00, marincspeedshop pravi:

Lahko Slovenski drzavljan kupi in registrira motor v USA?

Lahko, brez nobenga problema. Imej za vsak slučaj mednarodno vozniško (načeloma ga za ZDA ne rabiš).

Po moje si dosti prišparaš če aprilio kar pri nas prodaš, letiš v ZDA in tam rentaš avto za par dni, da najdeš harlija. Če se boš za motor zanimal preden prideš do tja imej v mislih, da ti na mail ne bodo odgovorili če boš omenil, da si tujec (sploh ker si kot slovenec iz "eastern europe"). Največ boš dosegel če si na skype naložiš 10€ in jih kar kličeš. Preverjeno na lastni koži.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!