Skoči na vsebino

USA, Route66 + ...


Priporočene objave

Problem je če se tak poceni in iztrošen motor pokvari. Vsaj zame, ker nimam preveč časa za izgubljati po servisih.

Osebno sem bolj za najem, naj oni skrbijo za popravila, prodajo in nabavo vozil. Paziti je treba tudi na zavarovanja, ker če v nesreči sebe ali koga drugega poškoduješ, lahko kar lepo bankrotiraš.

V primeru, da se vračaš iz LA ali SF v NY, obstaja tudi možnost brezplačnega najema, ker se večina vozi v nasprotno smer in morajo vozila spraviti nazaj na vzhod. Pred leti sem gledal to varijanto za avto, pa se potem nisem odločil. Sem pa na ta način peljal en avto iz LA v San Francisco. Vse, kar sem plačal je bilo gorivo. Nazaj v LA sem šel z busom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...
  • 4 mesecev pozneje...

Jaz bi šel raje samo po Kaliforniji, mogoče še do Nevade. Dva tedna bi bilo dovolj, da se dobro navozim.

Zanimivo je, da je tam najem HD Electra Glide cenejši kot najem GSa ali RTja!

Parkrat sem rental harleye,ker je ostalo precej redko,teh je pa 80%.Najem 190-210$ na dan,vec dni -popust.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Parkrat sem rental harleye,ker je ostalo precej redko,teh je pa 80%.Najem 190-210$ na dan,vec dni -popust.

Samo razmišljam: kaj za 14 dni krat 200 $ je 2.800$ ne dobiš že rabjenega?! Pa ga pol pač prodaš za 2.000$??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo razmišljam: kaj za 14 dni krat 200 $ je 2.800$ ne dobiš že rabjenega?! Pa ga pol pač prodaš za 2.000$??

Ce rentas za 14 dni je cena nizja,zavarovanje je v ceni,za ta denar ne dobis nic normalnega za kupit, pa se zavarovat moras,pa na koncu se prodat,kar pa pri teh prevarantih ni zmeraj enostavno iz lastnih izkusenj.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tu govoriš najbrž o bruto ceni z zavarovanjem in vključenim prodajnim davkom?

Pri Eagle Rider.com me pride Electra Glide 15 dni 2139 USD z vsemi davki in maksimalnimi zavarovanji. Mogoče je najem v LAju cenejši kot na vzhodni obali?

Popravljeno . Popravil motolover
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tu govoriš najbrž o bruto ceni z zavarovanjem in vključenim prodajnim davkom?

Pri Eagle Rider.com me pride Electra Glide 15 dni 2139 USD z vsemi davki in maksimalnimi zavarovanji. Mogoče je najem v LAju cenejši kot na vzhodni obali?

Jaz sem rental toncno pri the tukej v Jerseyu,cena je bila z davkom in zavarovanji 200 na dan,ker sem ponavadi rental za dan ali dva,tako da se pomoje ne izplaca kupovat za 14 dni motorja,ker kljub vsemu ni tako enostavno vse skupaj,tako da tisti ki misli da bo prisel,kupil za 2000 in se vozil veselo naokoli brez zavarovanja in ostalih jajc,se moti.Tukaj ponavadi velja ,voznja brez zavarovanja pomeni cuza,brezplacni pasulj,plus konkretna kazen. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oj, 

Ja, jaz sem studiral vse zivo, na koncu sem kupil v Los Angelesu V-Starja 1100, l 2003 z vso mozno opremo, ohranjen, da ne mores verjet za 2200 dolarjev.

Pripeljal sem se v New york konec Augusta, motorja ni hotel noben kupit, ker je bilo konec sezone...

v vsakmu primeru sem imel v planu, da motor shipam v Slovenijo. Prevoz me je stal 1100 Dolarjev v Koper. Se nekaj tezav je blo z homologacijo...pri nas hocjo met vse homologirano, americani pac ne :)   Po nekaj meseceih je bla zadeva urejena...

 

Ce grem se enkrat,  kupim v ameriki dovolj star motor, da ga potem v sloveniji vozim kot starodobnik...

 

LP, Bostjany

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prletiš dol kupiš motor prefuraš r66,prodaš motor se usedeš na avion in prletiš domov...simpl k pasulj...u bistvu je pasulj težje narest :blush:

mi smo šli sicer od L.A do N.Y pa smo te motorje kr u slovenijo uvozil...

no tud če motorjev ne bi pripeljali domov,..in bi jih v najslabšmu primeru zapeljal na odpad bi profitiral kakega tisočaka pri najemnini:)

 

 

KZ 1000 ane? policijska verzija

 

Sem 3 leta vozil civilno različico tegale motorja (oziroma je tole policijska različica civilne  :D ) - KZ 1100 oz Z 1100 st v Nemčiji. Praktično neuničljiv agregat. Tele policijske so delali kolikor vem, celo do 2005 in baje so ameriškim policajem zdržal tud po 300.000 milj brez problema.

Popravljeno . Popravil trojan69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 Se nekaj tezav je blo z homologacijo...pri nas hocjo met vse homologirano, americani pac ne :)   

Tudi Ameri morajo imeti homologirano. Samo ne veš, ker nisi poskusil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsi, ki bi želeli na Route 66 organizirano (vendar številčno omejeno) me lahko kontaktirate.

v naslednjem letu organiziramo potovanje po Zahodni obali ZDA z vključenim Route 66 v tisti najlepši in ohranjeni dolžini, nekaj Los Angelesa, Las Vegasa, Grand Canyona in nekaj nacionalnih parkov, Sturgis ...Za hotele in rentanje motorjev (Harley) po ugodni ceni je poskrbljeno.

Zainteresirani dobite vse podatke po mailu, ki mi ga boste posredovali - po forumu se ne bom razpisoval

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsi, ki bi želeli na Route 66 organizirano (vendar številčno omejeno) me lahko kontaktirate.

v naslednjem letu organiziramo potovanje po Zahodni obali ZDA z vključenim Route 66 v tisti najlepši in ohranjeni dolžini, nekaj Los Angelesa, Las Vegasa, Grand Canyona in nekaj nacionalnih parkov, Sturgis ...Za hotele in rentanje motorjev (Harley) po ugodni ceni je poskrbljeno.

Zainteresirani dobite vse podatke po mailu, ki mi ga boste posredovali - po forumu se ne bom razpisoAkli9 je

Ali je zahodni del najlepši je relativno. Vsak sam bo presodil. Sigurno pa ni najbolj ohranjen, ker to mesti zagotovo pripada vzhodnemu dleu Route66. :OK:

Želim vam lepo vreme in dobro cesto.

Popravljeno . Popravil Fireman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najem motorja (Harley Electraglide ali RoadKinga) za 18 dni stane  cca 1000$, ko rezerviramo za skupino in stalnostni popust. Vključen je že tudi ves suport menjave motorja v primeru tehnične težave kjerkoli na poti ( po izkušnjah 2-3 ure)

Seveda je nakup lastnega motocikla vedno možen in s tem na začetku in koncu pač ves postopek nakupa-prodaje in mogoče uvoza v SLO.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Zdravo

 

A je mogoče kdo za potovanje z motorjem po USA route 66, junija - julija letos ? Načrtujem le polovico celotne 66. Nekako od Oklahome ali Texasa do Califonije v času 14 dni, kar znese cca 150 - 250 km na dan (odvisno od ogleda znamenitosti)

 

Če je kak interesent, naj me prosim kontaktira na ZS. Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

In to te čaka na koncu poti..

Popravljeno . Popravil kekec III
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Družba, v Ameriki je še veliko več zanimivih stvari kot preopevana Route 66!

Res pa je, da nisi IN, če se z motorjem ne zapelješ po cesti, ki je pred stopetdeset in več leti jemala življenja ljudem, ki so se z vprežnimi vozovi na volovsko vprego, podajali v "lepšo" prihodnost.

Jaz sem jo nekajkrat prečkal, a nisem doživel "orgazma"... Bilo pa je mnogo drugih reči, ki se jih veliko raje spomnim.

Popravljeno . Popravil semering
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Čau vsem v tej temi.

Letos se greva malo vozit po USA, coast to coast, route 66... vzela si bova en mesec. Konkretnega plana še nimava, mal sem prečekirala to temo, da vidim kaj svetujete, kaj priporočate. Žal je bolj švoh tle ... ala dejte se kej bolj razpisat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!