Skoči na vsebino

Maksimalna ŠIRINA motorja (100cm)


gift

Priporočene objave

Pozdravljeni,

Nedavno sem zasledil, da so v Slo. motoristični reviji objavili, da je policija v Italiji (Dolomiti) začela kaznovati motoriste, čigar širina motocikla je presegala 1 meter (motor in kovčki, skrajne točke).

Na svojem motorju imam nameščene originalne stranske kovčke, ki skupaj z motorjem presegajo navedeno širino (ca. 105) zato me zanima, kakšna je širina na vaših motornih kolesih, oz. če ste tudi v prekršku :)

Spodaj dodajam še izpisek iz našega zakona...

VIII. POGOJI ZA PREVOZ TOVORA V CESTNEM PROMETU

74. člen

(tovor na vozilu)

(5) Na enoslednih vozilih tovor lahko sega največ pol metra preko sprednjega in zadnjega dela vozila, njegova širina pa ne sme presegati enega metra. Na enoslednih vozilih ni dovoljeno prevažati nezavarovanega nevarnega orodja (kose, vile ipd.).

p.s. "Danes sem preveril širino novih BMW-motociklov, in ti imajo skupaj z kovčki (tudi BMW 1200 GS Adventure) širino v okvir zakona (pod 1 metrom).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da, z širino nad enim metrom si v prekršku in Ne, moj moped je širok 98cm s kufri vred!

Sicer pa gre tukaj za neznaten prekršek, ki ni bil storjen namenoma in te (če si direktor policije) ne oglobijo ampak samo prijazno opomnijo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko je meni znano je KTM Adventure 990 z originalnimi nosilci in stranskimi kovčki širši od 1. metra :)

Tudi Moto Guzzi Stelvio 1200 NTX je širok v originalu več kot 1m (1.050 mm) :)

http://www.motoguzzi...d=232&TabId=234

Popravljeno . Popravil gift
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na žalost je 1m zakon - to je to. Je treba pač pazit da nisi širši.

Če imaš kake neoriginalne tekstilne kovčke so ponavadi majšega volumna, ki pa se da raztegnit na širše, tam pa se že zna zgodit da si širši od zakonsko določene širine za enosledna vozila. še posebej če tišiš noter vraga in pol ;). Pri nas zaenkrat še ne merijo širin (vsaj jaz še nisem slišal da bi), se pa zna zgoditi da bodo slej kot prej začeli. Ker se pač tako zelo radi zgledujemo po tujini, heh :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js se pa sploh ne sekiram glede teh in podobnih budlaštin :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se nesekiram ! kovčki originalni niso preširoki in so nastavljivi po širini,če bo motor preširok,(z vsake strani + ca 10 cm), ko so razširjeni - bom pa kake gate v grmovje vrgel !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa gre tukaj za neznaten prekršek, ki ni bil storjen namenoma in te (če si direktor policije) ne oglobijo ampak samo prijazno opomnijo!

ti bom povedal jutri če me bojo samo prijazno opomnili.....grem namreč na registracijo....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti bom povedal jutri če me bojo samo prijazno opomnili.....grem namreč na registracijo....

daš kufre dol :)
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Midva z mojim sma tud preširoka .. samo, ko pa jaz stopim dol, je pa moped manj kot 1 meter ! :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dsc00577.jpg

Nočna mora za bmw fahrerje, če začnejo to postavljat še za širino in motoriste :)

Mi smo v zakonskih mejah.....spet probljem sploh ni....... :P
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko se mi sanja je 50 mm toleranca? Tudi dvosledna vozila naj bi merila v sirino brez ogledal do 2500 mm, pa jih je na cestah veliko s kasoni z 2550 mm sirine. Ce to drzi, je 1050 mm skrajna zgornja meja brez kazni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole z 1 metrom je verjetno prvoaprilska šala.

Zakaj:

Če bi držalo za enosledna vozila, kako bi registrerali ATVje in male avtomobilčke, ki se vozijo z tablicami od skuterja (vsi so širši od 1metra).

Kateri koli motor nagnjen na serpentinah v Dolomitih je širši od 1. metra.

Pol smo vsi v prekršku???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi držalo za enosledna vozila, kako bi registrerali ATVje in male avtomobilčke, ki se vozijo z tablicami od skuterja (vsi so širši od 1metra).

A zate je ATV enosledno vozilo,pa mali avtomobilčki tudi......zanimivo... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole z 1 metrom je verjetno prvoaprilska šala.

Zakaj:

Če bi držalo za enosledna vozila, kako bi registrerali ATVje in male avtomobilčke, ki se vozijo z tablicami od skuterja (vsi so širši od 1metra).

Kateri koli motor nagnjen na serpentinah v Dolomitih je širši od 1. metra.

Pol smo vsi v prekršku???

ATVji vozni z A kategorijo so sirine 1 meter. -na tistih malih avtomobilckih se marsikaj drugege na stima - 450 ccm diesel vozen s kategorijo H (50 ccm), itd. Po moje jih sploh ne bi smeli spustiti v promet. V zakonu se uposteva sirina motocikla iz tehnicnih podatkov, torej po homologaciji. Ce si sirsi ti pac motocikel ne ustreza homologaciji, dobis kazen. Verjemi pa da v nobeni homologaciji ne bo pisalo da ga lahko polozis za max 28 stopinj da homolomo kartoncek se velja. :) :) Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko se mi sanja je 50 mm toleranca? Tudi dvosledna vozila naj bi merila v sirino brez ogledal do 2500 mm, pa jih je na cestah veliko s kasoni z 2550 mm sirine. Ce to drzi, je 1050 mm skrajna zgornja meja brez kazni.

Pol sem jaz že spet navzkriž z zakomom, GS z traxi, pa to ožjim na levi strani, je širok točno 1070 mm ...

Popravljeno . Popravil boych
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi držalo za enosledna vozila, kako bi registrerali ATVje in male avtomobilčke, ki se vozijo z tablicami od skuterja (vsi so širši od 1metra).

A zate je ATV enosledno vozilo,pa mali avtomobilčki tudi......zanimivo... :P

Obstajajo velike razlika kaj je zame enosledno vozilo in ka država definira enosledno vozilo.

Večina ATV je država definiranih kot enosledno vozilo.

Problem nastaja ker se straši motoriste da nesme biti motor širši od enega metra.

Če bi to držalo bi bili skoraj vsi motorji v sloveniji brez homologacije.

Predlagam domači test za lahkoverne lojzke.

Poišči meter.

Pojdi do motorja in izmeri širino motorja

od skrajnega roba leveg špegla do drugega skrajnega roba desnega špegla.

številka je pri večinih motorjih presega 100cm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

Nedavno sem zasledil, da so v Slo. motoristični reviji objavili, da je policija v Italiji (Dolomiti) začela kaznovati motoriste, čigar širina motocikla je presegala 1 meter (motor in kovčki, skrajne točke).

Na svojem motorju imam nameščene originalne stranske kovčke, ki skupaj z motorjem presegajo navedeno širino (ca. 105) zato me zanima, kakšna je širina na vaših motornih kolesih, oz. če ste tudi v prekršku :)

Spodaj dodajam še izpisek iz našega zakona...

VIII. POGOJI ZA PREVOZ TOVORA V CESTNEM PROMETU

74. člen

(tovor na vozilu)

(5) Na enoslednih vozilih tovor lahko sega največ pol metra preko sprednjega in zadnjega dela vozila, njegova širina pa ne sme presegati enega metra. Na enoslednih vozilih ni dovoljeno prevažati nezavarovanega nevarnega orodja (kose, vile ipd.).

p.s. "Danes sem preveril širino novih BMW-motociklov, in ti imajo skupaj z kovčki (tudi BMW 1200 GS Adventure) širino v okvir zakona (pod 1 metrom).

Po črki zakona se določba na nanaša le na tovor, ne pa na samo konstrukcijo in mere vozila.

Če je motor homologiran, tako da ustreza predpisom za na cesto, težav ni.

V bistvu je zakonodajalec moral to določbo skrčiti samo za tovor, ker kot vidimo imamo motorna kolesa, ki so zaradi zastarele konstrukcije širša od enega metra.

Skratka homologiran motor, ki je širši od enega metra ni v prekršku, če ni razlog širine v tovoru.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam originalne nosilce, kovčke pa imam Alposove in je širina kot sem napisal.

Ja nimaš pa originalnik stranskih KTM kovčkov, zato si v dovoljeni meji (pod 100 cm). KTM Adventure 950/990 z original stranskimi kovčki in nosilci je širok 105 cm :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skratka homologiran motor, ki je širši od enega metra ni v prekršku, če ni razlog širine v tovoru.

Kaj se kovčki ne smatrajo kot tovor?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No evo, v prejšnji reviji sem zasledil članek (kaznovanje v Dolomitih - širina motorja), v novi pa bo že kaj več pisalo :)

motosi432012.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!