Skoči na vsebino

Maksimalna ŠIRINA motorja (100cm)


gift

Priporočene objave

Pravkar, Borutt pravi:

To je vse, kar si sposoben napisati ? 

Seveda in tu je bistvo, ker ne znaš definirati tovora po "tvojem" zakonu.

Če nimamo osnov, se nima smisla pogovarjati dalje.

Tu startaj potem pa gremo dalje.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Borutt pravi:

Pomeri kakšen motor s kovčki z nalepko proizvajalca motorja. Kar pomeri. 

Da boš razumel; nosilci in kovčki so tovor. Ker zakon poznaš, si ti odgovoren za širino tovora na svojem motorju. Si že pomeril širino svojega motorja s tovorom ? 

Jaz zelo bluzim. Ti pa si še enkrat preberi; nosilci in kovčki so tovor. 

 Sem ti že 3x napisal, da sem pomeril ... če so tovor ali ne so na mojem motorju široki 105 cm ... daj še ti si preberi prosim!

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če na BMW LT kovčka nista tovor in sta del vozila, potem je lahko širina vozila večja od enega metra, ker širina enoslednega vozila ni določena?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, DAMI34 pravi:

Kakor se komu sprdne, oziroma zlo odvisno s katero nogo je organ ustal.

Dejstvo je, da nekaj ne štima ali z zakonom ali s proizvajalci, vendar za to ni kriv uporabnik.

Saj ti nisi nikoli kriv, kajne. Vedno je nekdo drugi na napačno nogo vstal. Še nisi našel meter ? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Saj ti nisi nikoli kriv, kajne. Vedno je nekdo drugi na napačno nogo vstal. Še nisi našel meter ? 

pa ti si našel zakon? :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Borutt said:

/.../(1) Tovor in naprave, ki so namenjene za prevoz, nalaganje, razlaganje ali pritrditev tovora, morajo biti na in v vozilu naložene in pritrjene oziroma pokrite tako, da:

...

(5) Na enoslednih vozilih tovor lahko sega največ pol metra preko sprednjega in zadnjega dela vozila, njegova širina pa ne sme presegati enega metra. Na enoslednih vozilih ni dovoljeno prevažati nezavarovanega nevarnega orodja (kose, vile ipd.).

...men se pa zdi, da sem nasel definicijo kovckov (edited: tisto rdece... ...pa ne "tovor")...

...katerih sirina vsaj tukaj nekako ni predpisana.

pi es: kaj pa toleranca? a ni max sirina dvoslednih vozil 250 cm? zakaj so potem vsi tovornjaki siroki 255 cm?

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, DAMI34 pravi:

ne in ga ne bom :ras: vem pa da je ožji od 1m.

Zate so kufri tovor, vizir je potem tudi tovor? Jaz sem kupil moped z vgrajenimi kovčki. Odstranljivi so tako kot je odstranljiv vizir. 

Nekateri so ti pa že podali meritve

Si mislil te vgrajene kovčke ? :lol1:

FB_IMG_1458822036402.jpg

12932756_10154048325503769_4894723288888267777_n.jpg

image.jpeg

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da. Pa tudi na vizir, poglej prve 4 slike :ras:maxresdefault-1.jpg.9412a8e7a6287675a3f7f1c62a89733c.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 50 minutami, Snecer pravi:

Seveda in tu je bistvo, ker ne znaš definirati tovora po "tvojem" zakonu.

Če nimamo osnov, se nima smisla pogovarjati dalje.

Tu startaj potem pa gremo dalje.

Kje si našel, da je kakšen zakon moj ? 

Si ti našel, da sta nosilec in kovček del vozila oziroma napravi ? To sem ti pa obrazložil in prilepil.

 

pred eno uro, boych pravi:

 Sem ti že 3x napisal, da sem pomeril ... če so tovor ali ne so na mojem motorju široki 105 cm ... daj še ti si preberi prosim!

 

Pomiri se. Nosilci in kovčki so tovor. Pritoži se proizvajalcu, če ti bo kdo napisal kazen. 

pred 53 minutami, vandrovec pravi:

Če na BMW LT kovčka nista tovor in sta del vozila, potem je lahko širina vozila večja od enega metra, ker širina enoslednega vozila ni določena?

Je določena. Kar poišči, kje sem napisal. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 49 minutami, DAMI34 pravi:

pa ti si našel zakon? :D

 

Vedno.

pred 24 minutami, Zok pravi:

...men se pa zdi, da sem nasel definicijo kovckov (edited: tisto rdece... ...pa ne "tovor")...

...katerih sirina vsaj tukaj nekako ni predpisana.

pi es: kaj pa toleranca? a ni max sirina dvoslednih vozil 250 cm? zakaj so potem vsi tovornjaki siroki 255 cm?

a) vozila s toplotno izoliranimi nadgradnjami z debelino stene najmanj 45 mm 2,60 m

č) vsa ostala vozila 2,55 m

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam filing, da si policaji kake zakone kr po svoje razlagate. Še dobro da mamo odvetnike. :P

Kaj sejdaj Borutt si že ugotovil razlike med kovčkom in vizirjem? Niti enega niti drugega ni bilo na mopedu, ko je prišel v trgovino :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, DAMI34 pravi:

Mam filing, da si policaji kake zakone kr po svoje razlagate. Še dobro da mamo odvetnike. :P

 

Tudi policaji kdaj vstanejo na levo nogo in ko imajo še srečo na nekoga,ki "krši" njihovo razlago zakona in povrh še kaj pametuje je pač veselica

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, IZTOK pravi:

Tocno tako. In v dolocenih primerih kot je moj so kufri sestavni del motorja, ker kupil sem model Yamaha XT 1200 Z World Traveler in taksen je tudi naveden v homologaciji in na racunu. Meril nisem in me tudi ne zanima, ker je homologirano in torej skladno z SLO predpisi. V mojem primeru so kufri torej del vozila in ne tovor. Kaj pa si mislim o policaju, ki bi pisal poloznico zaradi par cm presirokih kufrov pa raje ne bom zapisal. Idite raje kaj bolj koristnega pocet.

Kovčki so sestavni del vozila v primeru, ko so vgrajeni v samo vozilo in niso odstranljivi. So tvoji odstranljivi ? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Borutt pravi:

Kovčki so sestavni del vozila v primeru, ko so vgrajeni v samo vozilo in niso odstranljivi. So tvoji odstranljivi ? 

Brskam po spominu...neki se mi sicer sanja,da en model honde nima odstranljih...daj mi pomagat in povej kateri motorji pa imajo neodstranjive kovčke ob straneh??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

Mam filing, da si policaji kake zakone kr po svoje razlagate. Še dobro da mamo odvetnike. :P

Kaj sejdaj Borutt si že ugotovil razlike med kovčkom in vizirjem? Niti enega niti drugega ni bilo na mopedu, ko je prišel v trgovino :P

 

Še dobro, da te vsake toliko razsvetlim. 

Saj tudi prednje kolo ni na motorju, ko je v leseni škatli. Prav tako ni krmila. Tudi akumulator manjka. Štekaš  ?

Vizir je del vozila, saj je tako homologirano. Kovček je pa nekaj drugega. Bo šlo ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14 minutes ago, sesir said:

Brskam po spominu...neki se mi sicer sanja,da en model honde nima odstranljih...daj mi pomagat in povej kateri motorji pa imajo neodstranjive kovčke ob straneh??

Honda Deauville, Goldwing, F6B ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, Borutt pravi:

Še dobro, da te vsake toliko razsvetlim. 

Saj tudi prednje kolo ni na motorju, ko je v leseni škatli. Prav tako ni krmila. Tudi akumulator manjka. Štekaš  ?

Vizir je del vozila, saj je tako homologirano. Kovček je pa nekaj drugega. Bo šlo ?

Ne bo šlo, kupil sem moped "touring izvedbe"

Da ti bo jasno primer kako lahko kupiš SXa ali pa Versysa:

maš opcije:

SX turer: http://www.kawasaki.eu/en/products/sport_tourer/2017/z1000sx_tourer/specifications?Uid=0817W11ZUQxRXFAKXl4OXApdXlEMW1ENXVgMCl9RWFlaX1w

SX: http://www.kawasaki.eu/en/products/sport_tourer/2017/z1000sx/specifications?Uid=08D1UQldDg1QUFleWV5eXFBRUAoLCglcX1peDV0MW1wJCwo

in SX performance: http://www.kawasaki.eu/en/products/sport_tourer/2017/z1000sx_performance/specifications?Uid=081DWlELC19bWFpbWlhaXAtYWwpdX1tYWAsNUFBdC1kKC1A

enako so modeli pri Versysu.

še DKS cenik:

SPORT TOURER   

- Z 1000SX KTRC, ABS, Tourer--14.413

- Z 1000SX KTRC, ABS--13.589

Več si poglej na: http://www.dks.si/

In ti bi rad, da grem preverjat dobavitelja in merit kovčke? :ras:

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, GO_Tomi pravi:

Honda Deauville, Goldwing, F6B ...

Sem reku neka honda kar sem mislil deaville,goldwing je itak svoja klasa,če ima še rikverc... F6b je tak goldwing...in tako smo kao dva motorja našli oz ste našli?

 

 

Haha

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Borutt pravi:

Je določena. Kar poišči, kje sem napisal. 

Mogoče jo je najti v tej besedni povezavi: "tovor in naprave, ki so namenjene za prevoz tovora"

če je to to, kaj pa sprednji del, ki ni namenjen prevozu tovora, recimo nekaj takega:BlueHarley_1.jpg.c76997417b58ed3d425bf492410f31a4.jpg

Je tudi spredaj omejitev 1m...maska ogledala?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 20. 2. 2017 at 9:49 PM, KyoKon said:

A ni to ze kazen v Italiji?

Žal mi je za moje beste, ki so povzročile 5 strani flancanja. 0,5m levo, 0,5m desno ......

gremo na Jadranko in se dobimo, pa eno rečemo, pa vsi s kufri pridte.

Amen :OK:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Borutt pravi:

Še dobro, da te vsake toliko razsvetlim. 

Saj tudi prednje kolo ni na motorju, ko je v leseni škatli. Prav tako ni krmila. Tudi akumulator manjka. Štekaš  ?

Vizir je del vozila, saj je tako homologirano. Kovček je pa nekaj drugega. Bo šlo ?

Lej, pridobi si razlago iz višjega nivoja za svoje knjižice, da ne boš kjer kaj nezakonito kasiral udeležencem v prometu.

Avtentično razlago ti lahko da v tem primeru samo DZ, tisti, ki je predpis prejel. Za pravilnike pa tvoj minister.

Raje se loti lova na tiste, ki uporabljajo mobilnike med vožnjo, to je za moje pojme največja varnostna grožnja.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Borutt pravi:

Kovčki so sestavni del vozila v primeru, ko so vgrajeni v samo vozilo in niso odstranljivi. So tvoji odstranljivi ? 

So, pa me to ne briga, ker so sestavni del vozila z izdano homologacijo in to lahko dokazem v pravnem postopku z dokumentacijo, izvedencem... Ne vem od kod ideja, da bi smel policist na cesti po lastni presoji odlocati kaj je sestavni del vozila in kaj ne, saj je to v pristojnosti drugih. In ce so oni odlicili, da vozilo ustreza lahko policisti merite koliko hocete. Samo glejte, da boste imeli metre, ki so pozegnani s strani zavoda za meroslovje, ker drugace vam ze tule zadeva pade.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, sesir pravi:

Brskam po spominu...neki se mi sicer sanja,da en model honde nima odstranljih...daj mi pomagat in povej kateri motorji pa imajo neodstranjive kovčke ob straneh??

Mogoče je pa teh modelov, ki nimajo odstranljive kovčke, več. Stric Gugl najde vse. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

Ne bo šlo, kupil sem moped "touring izvedbe"

Da ti bo jasno primer kako lahko kupiš SXa ali pa Versysa:

maš opcije:

SX turer: http://www.kawasaki.eu/en/products/sport_tourer/2017/z1000sx_tourer/specifications?Uid=0817W11ZUQxRXFAKXl4OXApdXlEMW1ENXVgMCl9RWFlaX1w

SX: http://www.kawasaki.eu/en/products/sport_tourer/2017/z1000sx/specifications?Uid=08D1UQldDg1QUFleWV5eXFBRUAoLCglcX1peDV0MW1wJCwo

in SX performance: http://www.kawasaki.eu/en/products/sport_tourer/2017/z1000sx_performance/specifications?Uid=081DWlELC19bWFpbWlhaXAtYWwpdX1tYWAsNUFBdC1kKC1A

enako so modeli pri Versysu.

še DKS cenik:

SPORT TOURER   

- Z 1000SX KTRC, ABS, Tourer--14.413

- Z 1000SX KTRC, ABS--13.589

Več si poglej na: http://www.dks.si/

In ti bi rad, da grem preverjat dobavitelja in merit kovčke? :ras:

 

Tebi res še vedno ni jasno, kaj ti razlagam. Ti imaš motor, na katerega daš kovčke, tako, kot na vsakega oziroma skoraj vsakega. Niso integrirani v samo vozilo. Ti je sedaj kaj bolj jasno ? Poglej kakšen model motorja, kjer so kovčki sestavni del motorja in se zamenja ali odstrani samo pokrov kovčkov. Torej ti dodatno opremiš motor s kovčki oziroma na napravo za pritrjevanje tovora pritrdiš tovor. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!