Skoči na vsebino

Maksimalna ŠIRINA motorja (100cm)


gift

Priporočene objave

pred 22 minutami, Borutt pravi:

Ne mešaj širine motorja in širine tovora na motorju. 

Saj ne mešam!Sem prav v ta namen gledal širine zadnjih kovčkov vgrajenih!Kar se teh dveh tiče...Zato sem kasneje tudi napisal da so mere goldwinga z zaprtimi ogledali....

Sicer pa a sam motor pa je lahko...zanimivo ampak ajd....ne vem kako bi sam naredil izpit z motorjem z širšim...že tako sem se skregal z komisijo...oni trdili,da vse super a bi moral voziti bližje desnemu robu...jz pa u luft...da naj kar oni gredo v maline!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če že dlakocepimo. Moj motor sicer s kufri in vsem ne preseže širine 1 metra. Ampak če berem tole, bi teoretično na vsako stran motorja lahko namestil 70cm širok kufer (nosilec je iz dveh delov, od pritrdive do kufra je enih 30 cm, torej tovor še vedno ne bi presegel 1 metra, skupna širina pa je čez 2 metra) . Mi je sicer "logično" da ni mišljeno tako, ampak kakor koli že berem, to ne piše tako .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, Borutt pravi:

Tebi res še vedno ni jasno, kaj ti razlagam. Ti imaš motor, na katerega daš kovčke, tako, kot na vsakega oziroma skoraj vsakega. Niso integrirani v samo vozilo. Ti je sedaj kaj bolj jasno ? Poglej kakšen model motorja, kjer so kovčki sestavni del motorja in se zamenja ali odstrani samo pokrov kovčkov. Torej ti dodatno opremiš motor s kovčki oziroma na napravo za pritrjevanje tovora pritrdiš tovor. 

Ne, ti še vedno ne razumeš, lepo ti je nekdo napisal, kufri original kupljeni z znakom BMW so 105cm široki. ti pa trdiš, da si je sam kriv, ker ni pomeril.

 

bo sedaj šlo?

ps. Vizir tudi daš na motor, ni integriran :P

Vedno odgovarjam na tvoje nebuloze, nabil si mi sliko GTja brez kovčkov a tudi brez vizirja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Scarabeo 500 pravi:

Tu Borutt naklada, kar nam večkrat očita. Zakon je jasen 1 meter.

Morda te on ne bo pokasiral, vsi ostali te lahko ali pa morajo. Torej smo odvisni od dobre volje policista. Še enkrat trdim, zakon je za v penzjon - neživljenjski.

Saj mu samo to hočemo dopovedat, on se pa ne da in piše:

pa pomerite pred nakupom ali

sami ste si krivi...

Potem pa nastanejo take in podobne klobase

ps. tako da še vedno ne vemo, ali so kufri del motorja ali so tovor :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 urami, Borutt pravi:

Kje si našel, da je kakšen zakon moj ? 

Si ti našel, da sta nosilec in kovček del vozila oziroma napravi ? To sem ti pa obrazložil in prilepil.

 

Pomiri se. Nosilci in kovčki so tovor. Pritoži se proizvajalcu, če ti bo kdo napisal kazen. 

Je določena. Kar poišči, kje sem napisal. 

Čist sem pomirjen ... vsak policaj, ki ima vsaj dve sivi celici se v to ne bo vtikal ... sem pa srečal že takšne z eno tudi ... ;)

... pa če so nosilci, ki so fiksno prišraufani na motor tovor, potem je tudi luč, pa bilanca, itd. ... tovor, daj nehaj prosim z takimi forami, ker se ti že vrabci zunaj na veji smejejo ...

Popravljeno . Popravil boych
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 34 minutami, DAMI34 pravi:

Ne, ti še vedno ne razumeš, lepo ti je nekdo napisal, kufri original kupljeni z znakom BMW so 105cm široki. ti pa trdiš, da si je sam kriv, ker ni pomeril.

 

bo sedaj šlo?

ps. Vizir tudi daš na motor, ni integriran :P

Vedno odgovarjam na tvoje nebuloze, nabil si mi sliko GTja brez kovčkov a tudi brez vizirja.

 

pred 30 minutami, DAMI34 pravi:

Saj mu samo to hočemo dopovedat, on se pa ne da in piše:

pa pomerite pred nakupom ali

sami ste si krivi...

Potem pa nastanejo take in podobne klobase

ps. tako da še vedno ne vemo, ali so kufri del motorja ali so tovor :P

 

Sploh ne vem, zakaj nekaj spreminjaš, ko pa sem komentiral tvojo izjavo o tvojem motorju, na katerem naj bi bili vgrajeni kovčki. Poglej si Hondo Deauville, pa boš videl, kakšna je razlika. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, boych pravi:

Čist sem pomirjen ... vsak policaj, ki ima vsaj dve sivi celici se v to ne bo vtikal ... sem pa srečal že takšne z eno tudi ... ;)

... pa če so nosilci, ki so fiksno prišraufani na motor tovor, potem je tudi luč, pa bilanca, itd. ... tovor, daj nehaj prosim z takimi forami, ker se ti že vrabci zunaj na veji smejejo ...

Ne bodi tako otročji. Naprava za pritrditev tovora je pritrdišče na motorju, na katerega namestiš nosilec ali pa na motor vgrajen nosilec, kot je pri nekaterih modelih. In, karkoli namestiš na to napravo za pritrditev tovora, je tovor. Lahko ti ponovim, če bolj težko dojemaš. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Borutt pravi:

 

Sploh ne vem, zakaj nekaj spreminjaš, ko pa sem komentiral tvojo izjavo o tvojem motorju, na katerem naj bi bili vgrajeni kovčki. Poglej si Hondo Deauville, pa boš videl, kakšna je razlika. 

sem pogledal, ne vidim razlike

kaj pa potem tole:

maxresdefault.jpg

pa tole: 8587x1280x0_FFFFFF_H.jpg

Po tvojem naj bi merili in nosili odgovornost kar smo kupili kot serijsko z motorjem???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Scarabeo 500 pravi:

Zakon je jasen 1 meter.

Torej smo odvisni od dobre volje policista. Še enkrat trdim, zakon je za v penzjon - neživljenjski.

Zakon je jasen ampak v praksi ne velja za vse...odvisno od interpretacije, da imajo še pravniki delo. Saj tako je tudi še kje drugje...:cool:

Popravljeno . Popravil vandrovec
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Borutt pravi:

Ne bodi tako otročji. Naprava za pritrditev tovora je pritrdišče na motorju, na katerega namestiš nosilec ali pa na motor vgrajen nosilec, kot je pri nekaterih modelih. In, karkoli namestiš na to napravo za pritrditev tovora, je tovor. Lahko ti ponovim, če bolj težko dojemaš. 

Čist normalno dojemam, problem z dojemanjem imaš ti, ki si zakone razlagaš tako, kot se pač tebi zdi prav in si prepričan, da je fiksno privijačen nosilec tovor ... kaj je potem cevna zaščita motorja, ki je privijačena na isti način? tudi tovor?

Poglej sliko nosilcev, kakršne imam jaz! to je za tebe tovor? :)NewBMWf800GSAdventure2013TankPannierRackComfortSeat.jpg.7e2c5e974283ee0ea9bcac52a6947bcf.jpg

... in jaz sem otročji? 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, bambi61 pravi:

Kdo je policaj???:kva2:

tist ,ki ne razume kaj so kovčki :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, DAMI34 pravi:

sem pogledal, ne vidim razlike

kaj pa potem tole:

maxresdefault.jpg

pa tole: 8587x1280x0_FFFFFF_H.jpg

Po tvojem naj bi merili in nosili odgovornost kar smo kupili kot serijsko z motorjem???

Izmeri. Ali pa poglej na njihovo internetno stran. Bo dovolj razumljivo ? 

Za BMW 

Širina (preko ogledal) 982,8 mm (s kovčki 984,5 mm)

Za Kawasaki 

Overall Width
31.1/39.4 wo/w saddlebags
 
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sprašujem kaka je razlika z mojimi na KTM?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, vandrovec pravi:

Zakon je jasen ampak v praksi ne velja za vse...odvisno od interpretacije, da imajo še pravniki delo. Saj tako je tudi še kje drugje...:cool:

Glede širine motorja s kovčki so nekateri zapisali, da se to zadevo preverja in sankcionira v tujini. Je kdo to doživel pri nas ? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Borutt pravi:

Ne mešaj širine motorja in širine tovora na motorju. 

Aha , že razumem! Motor je lahko širok tudi 2m če takega pač naredijo, tovor na njem pa samo 1m!!

Potem sem jaz že preširok tovor saj imam preko metra ( v ramah da ne bo kdo rekel v pasu)!

Popravljeno . Popravil bambi61
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, boych pravi:

Čist normalno dojemam, problem z dojemanjem imaš ti, ki si zakone razlagaš tako, kot se pač tebi zdi prav in si prepričan, da je fiksno privijačen nosilec tovor ... kaj je potem cevna zaščita motorja, ki je privijačena na isti način? tudi tovor?

Poglej sliko nosilcev, kakršne imam jaz! to je za tebe tovor? :)NewBMWf800GSAdventure2013TankPannierRackComfortSeat.jpg.7e2c5e974283ee0ea9bcac52a6947bcf.jpg

... in jaz sem otročji? 

 

 

Sem že nekje prilepil, kaj je sestavni del vozila. Preberi si še enkrat. In ne more biti nosilec za kovček, katerega dodatno namestiš na motor, sestavni del vozila, ker je pritrdišče za ta nosilec sestavni del vozila in je v tem primeru naprava za pritrjevanje tovora. 

Dodatno namestiš neko stvar na motor in me sedaj sprašuješ, če je to tovor. Je mogoče sestavni del vozila ? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Borutt pravi:

Glede širine motorja s kovčki so nekateri zapisali, da se to zadevo preverja in sankcionira v tujini. Je kdo to doživel pri nas ? 

Potem se lahko zahvalimo samo tolerantnosti in uvidevnosti naših policajev? Problem je, če nekdo izgubi razsodnost. Vem za en primer,ampak to bi bilo za drugo temo...:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Borutt pravi:

Sem že nekje prilepil, kaj je sestavni del vozila. Preberi si še enkrat. In ne more biti nosilec za kovček, katerega dodatno namestiš na motor, sestavni del vozila, ker je pritrdišče za ta nosilec sestavni del vozila in je v tem primeru naprava za pritrjevanje tovora. 

Dodatno namestiš neko stvar na motor in me sedaj sprašuješ, če je to tovor. Je mogoče sestavni del vozila ? 

No pa greva naprej, nosilci za kovčke konkretno na mojem motorju pridejo v kompletu z motorjem z proizvodnega traku, motorja brez tega niti kupiti ne moreš ... se vedno trdiš, da so nosilci na mojem motorju tovor?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, DAMI34 pravi:

sprašujem kaka je razlika z mojimi na KTM?

 

Te je malo presenetilo, kajne. Glede širine s kovčki, namreč. Ker si mislil, da so na slikah veliko preširoki kovčki. 

Veš, kakšna je razlika s tvojim KTM ? Prvo si preberi, kaj si napisal. To spodaj, da ne boš iskal po celem forumu. Je razumljivo ? 

pred 21 urami, Borutt pravi:

Pomeri kakšen motor s kovčki z nalepko proizvajalca motorja. Kar pomeri. 

Da boš razumel; nosilci in kovčki so tovor. Ker zakon poznaš, si ti odgovoren za širino tovora na svojem motorju. Si že pomeril širino svojega motorja s tovorom ? 

ne in ga ne bom :ras: vem pa da je ožji od 1m.

Zate so kufri tovor, vizir je potem tudi tovor? Jaz sem kupil moped z vgrajenimi kovčki. Odstranljivi so tako kot je odstranljiv vizir. 

Nekateri so ti pa že podali meritve

pred 8 minutami, vandrovec pravi:

Potem se lahko zahvalimo samo tolerantnosti in uvidevnosti naših policajev? Problem je, če nekdo izgubi razsodnost. Vem za en primer,ampak to bi bilo za drugo temo...:P

Lahko samo ponovim, da so opazni ekstremi. Torej nekdo z omaro na zadnjem sedežu in ne nekdo z nekoliko širšimi kovčki. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Borutt pravi:

Pa še poišči, kje je ta bemve toliko širok. 

Sem že napisal, da je širina vozila ena stvar, širina tovora pa druga stvar. 

O čem nakladam ? Se pogovarjamo o širini motorja ali o širini tovora na motorju ? To sta pa dve različni stvari.  

bi ga pomiril v garaži pa ga že pol leta nimamo več!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, boych pravi:

No pa greva naprej, nosilci za kovčke konkretno na mojem motorju pridejo v kompletu z motorjem z proizvodnega traku, motorja brez tega niti kupiti ne moreš ... se vedno trdiš, da so nosilci na mojem motorju tovor?

Kaj tebi ni jasno ? Si prebral, ko sem napisal, da so v nekaterih primerih nosilci kovčkov sestavni del vozila, ker je določen model motorja tako narejen ? Torej so v tem primeru vgrajeni nosilci naprava za pritrjevanje tovora. Beri in si zapomni. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Snecer pravi:

Kje ti operiraš, da si nastavim v navigacijo izogibanja?

Tam okol Postojne me je že enkrat miličnik ustavil pa neumnosti spraševal.

Verjetno se ti je prilagodil. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 urami, Borutt pravi:

Kje si našel, da je kakšen zakon moj ? 

Si ti našel, da sta nosilec in kovček del vozila oziroma napravi ? To sem ti pa obrazložil in prilepil.

 

Pomiri se. Nosilci in kovčki so tovor. Pritoži se proizvajalcu, če ti bo kdo napisal kazen. 

Je določena. Kar poišči, kje sem napisal. 

Ti beri in si zapomni kaj napišeš ... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!