Skoči na vsebino

Yamaha TMAX 500


MRdras

Priporočene objave

To je problem vseh maxiscooterjev ker imajo krajši hod vzmetenja in cel motor je kar precej nižji in širši od klasičnega. Pri svojem t-maxu sem malenkost pridobil naklon tako da sem gumico štenderja zbrusil na minimum in se je kar poznalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sm jo na svojem odmontiral, za pranje al pa kej pošraufat jo maš pa tud v pol minute nazaj gor ker ti ni treba federc nazaj gor devat... Gre pa do plastik brez problema :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gumico bom spremenil, sem opazil da je še cela in se bo res nekaj pridobilo. 

 

Do plastik je ok, samo da ne gre po plastikah.  :) Se pravi, si snel komplet stojalo, po dva vijaka na vsaki strani, da ostanjeo vzmeti na svojem mestu?. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gumico bom spremenil, sem opazil da je še cela in se bo res nekaj pridobilo. 

 

Do plastik je ok, samo da ne gre po plastikah.  :) Se pravi, si snel komplet stojalo, po dva vijaka na vsaki strani, da ostanjeo vzmeti na svojem mestu?. 

Gre po plastikah... Dol daš komplet stojalo, vzmeti pospraviš, ko ga hočeš postavit na centralno, sam daš not centralno, dva šraufa not in mal priviješ in je to to, brez federc.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Mene pa zanima če ima kdo tmaxa z alarmom. Sam imam 2015 letnik in vedno ko ga ugasnem se na ves glas 3x zadere, res nadležno, mogoče kdo ve kako se to deaktivira?

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...

Lep pozdrav 

Sem novi lastnik rabljenega tmax 500, letnik 2006 z ABS  sistemom. Kupil sem ga iz Italije od načeloma 1 lastnika. Motor ima 35000 prevoženih in opravljene vse servise na pooblaščenih servisih. Sam sem sedaj zamenjal gume in nove disk ploščice. 

Moje vprašanje je,  kaj naj sedaj še postorim, redni servis, mogoče menjava jermena,  valčkov ne vem..kaj predlagate?

Motor nima nobenih predela v, vse original

Hvala

Lp Joco

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Če nisi ztiher v stanje motorja, pokliči X-ridera v Mislinjo, da ti ga pregleda, pa boš brez skrbi. Pobrskaj malo, nekje je tema, kje je njegov kontakt.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 6 mesecev pozneje...

Oj,

Bi znal kdo povedat, katere žarnice ima Tmax 500 l. 2007.....nimam navodil. na netu sem našel, da so spredaj H7 in H1.....kaj pa smerniki, zadnja zavora?

 

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...

Pozdravljeni,

sem novi lastnik Yamahe T-MAX 530/2018.

Zanima me, kako daleč ste šli kaj največ s svojo mašino? Kakšen večdnevni/ tedenski trip?

V planu imam trip 2000-3000km cca 10dni?

Hvala za nasvete, kritike…😎

 

FFD513C5-CAF5-44E3-B515-3260E2A1E266.jpeg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Osebno najdlje, ko sem nabavil in do doma (~80km)! Je misljen za mestno prevozno sredstvo. 
Sem pa na YouTube zasledil modela, kateri potuje okoli Svet na Piaggio Vespi 125….se pravi, se da!

V tvojem primeru, se en zadnji kovcek in gasa na pot. Pomanjkanje prostora za opremo bo najvecji manjko, se mi zdi……druge ovire pa ni!

srecno in varno pot

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S tem pa res lahko greš kamorkoli. Na YT imaš uporabnika, ki je bil na vseh večjih evropskih prelazih...z PCX 125. Da o potovanjih iz Nemčije, preko Avstrije, Italije, Švice in ostalih tur po evropi sploh ne govorim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 6. 8. 2022 ob 22:51, _David_ pravi:

Pozdravljeni,

sem novi lastnik Yamahe T-MAX 530/2018.

Zanima me, kako daleč ste šli kaj največ s svojo mašino? Kakšen večdnevni/ tedenski trip?

V planu imam trip 2000-3000km cca 10dni?

Hvala za nasvete, kritike…😎

 

FFD513C5-CAF5-44E3-B515-3260E2A1E266.jpeg

Takšna mašinca brez problemov naredi vsak dan več 100 km. Nisem imel tmaxa, imel pa sem skuter 500 kubikov in najdaljša tura je bila v črno goro in nazaj. 

Mašina zmore več kot ti. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 6. 8. 2022 ob 22:51, _David_ pravi:

Pozdravljeni,

sem novi lastnik Yamahe T-MAX 530/2018.

Zanima me, kako daleč ste šli kaj največ s svojo mašino? Kakšen večdnevni/ tedenski trip?

V planu imam trip 2000-3000km cca 10dni?

Hvala za nasvete, kritike…😎

 

FFD513C5-CAF5-44E3-B515-3260E2A1E266.jpeg

.

... stari, tole tvoje je peršing 💪... nikar preveč ne razmišljaj ... sam gaaaas 💪

... jest imam Yamahco skuter 150 ccm ... in z lahkoto prtišim na morje za vikend ... v eno smer 140 km ... pa niti približno ni primerljiv s tvojim aparatom 👍

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisoč + kilometrov v enem dnevu:whistle: pa še jih imam v planu :),jeba je, da mi na splošno cajta manjka za vozit:devil:

Samo gasa:D:scut:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 6. 8. 2022 ob 22:51, _David_ pravi:

Pozdravljeni,

sem novi lastnik Yamahe T-MAX 530/2018.

Zanima me, kako daleč ste šli kaj največ s svojo mašino? Kakšen večdnevni/ tedenski trip?

V planu imam trip 2000-3000km cca 10dni?

Hvala za nasvete, kritike…😎

 

FFD513C5-CAF5-44E3-B515-3260E2A1E266.jpeg

to je že pravi stroj, z njim brez težav do Norveške in nazaj, sam koliko imaš časa in denarja je ovira, vse ostalo po želji. Jaz z njim uživam tudi več urna potovanja, sem pa bolj izzi rider in uživam v vožnji.

Lp

Joco

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 mesecev pozneje...

Da malo obudim temo iz naftalina.

Eno kratko vprašanje, je kaj razlike v ciklistiki med letniki pri T-Max, vzeti letnik 2012 ali 2019?

Thx 🙂

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!