Skoči na vsebino

Aprilia 1200 Caponord Nova


glažar
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34,

1795422402_ImagefromiOS(13).jpg.18110ae5fc890f3240f25bba3673817f.thumb.jpg.0104316fcb9a9ecb52b4f801628aae57.jpg

Priporočene objave

Huh, ste me zrajcal s tem testom novga capota......prebral komplet temo, verjetno se bom zapeljal enkrat pomladi na primorsko na kakšen test.

Glede nakupa.......mal velka razlika je v ceni star/nov :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Ne moreš primerjat star in nov ampak lahko ceno med konkurenti...npr GS ADV ter Caponord 1200 Rally je razlike z približno isto opremo min. 5000 euro. Torej ?

Popravljeno . Popravil sulica
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo všečen motor. Sem ga peljal. Lepo se sedi na njemu, lepo vodljiv, lepo sedi na cesti. Je pa Lah in tu imam pomislek, dokler je na voljo tudi druga roba. In bog ne daj, da bi ga kaj kritiziral!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, moto rider pravi:

Zelo všečen motor. Sem ga peljal. Lepo se sedi na njemu, lepo vodljiv, lepo sedi na cesti. Je pa Lah in tu imam pomislek, dokler je na voljo tudi druga roba. In bog ne daj, da bi ga kaj kritiziral!

Hahaha, ti si dobesedno istega mišljenja kot jaz pred 1 letom ;)  Zagrižen Hondist sem bil celih 18 let pa sem tudi pri njih imel probleme. Na splošno so japonci bolj zanesljivi, sam motor z dušo ti da samo Italijan in kakšen Nemc.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Schultz pravi:

@sulica: zarecenega kruha se največ poje. 

In kaj si hotel s tem povedat ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 6 mesecev pozneje...
  • 1 mesec pozneje...
Ob 28. 9. 2016 at 22:03, sulica pravi:

 

 

IMAG0199.jpg

IMAG0057.jpg

 

 

Menjava Caponord 1200 Travel pack za Tuono 1100....Da ali ne :hmm::hmm::hmm:

 

 

050715-2016-aprilia-Tuono-v4-1100-rr-portimao-grey_34dx.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, sulica pravi:

Menjava Caponord 1200 Travel pack za Tuono 1100....Da ali ne :hmm::hmm::hmm:

 

 

050715-2016-aprilia-Tuono-v4-1100-rr-portimao-grey_34dx.jpg

NE ali pa da obdržiš oba :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Naj me strela...več kilometrov ko ima motor manj pije...zdaj smo že na 5,2 l/100km ,  še malo pa bomo šli na hlape :kva2::kva2::kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Pozdravljeni,

pred časom je motohit prodal eno to rdečo Caponord 1200. Za lastnika bi imel eno vprašanje, prosim če me kontaktira na mail.

LP

IMAG0571.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
  • 1 mesec pozneje...
Ob 28. 9. 2016 ob 22:03, sulica pravi:

Da obudimo malo to temo.

Z motorjem naredil 32.000 km v 18-tih mesecih, čista uživancija, nikoli me ni pustil na cedilu.

Nekaj majhnih sitnosti pa sem tudi imel:

V garanciji (5000km) zamenjava olnih semeringov v vilicah (Sachs) ter dve različni verzije softwerja za motor. Na začetku je bil motor malo preveč robat za moj okus (za divjake pa top), zdaj pa z performance pack in resonatorjem je motor čista bomba...bolj elastičen, v 5 predstavi lahko pelješ 50km/h brez problema,itd....edino malo preglasen avspuh ima :kva2:

Zdaj pa Tuono 1100 me meša da je joj :hmm:

 

IMAG0199.jpg

IMAG0057.jpg

Evo..Italijani pozirajo na črnem kalu :OK:

IMAG1561.jpg

Tale aprilia je res lepa....

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 5. 8. 2017 ob 20:37, Kawl pravi:

Tale aprilia je res lepa....

 

Sej ni samo lepa ampak tudi dobra :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

a te aprilie caponord ne delajo več? sem slišal da so meli probleme pri EURO standardih zaradi samega agregata in da so jih končali delat konec 2015 al začetek 2016. Je res al sm narobe slišu?

Popravljeno . Popravil Sajoo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Sajoo pravi:

a te aprilie caponord ne delajo več? sem slišal da so meli probleme pri EURO standardih zaradi samega agregata in da so jih končali delat konec 2015 al začetek 2016. Je res al sm narobe slišu?

Res je, Caponord 1200 (pa tudi stelvio) niso več v proizvodnji, tako da če hočeš novo kupiti jo lahko samo še letos, drugo leto morajo biti vsi motorji E4 , leto 2017 je prehodno leto za prodajo E3 iz zaloge. Problem pri EURO ni ampak prodaja ne upraviči investicije predelave motorja v E4. Viri v Apriliji pravijo da bo nov model Caponord morda že za 2018 ampak z veliko manj moči, po vsej verjetnosti agregat od nove dorsodure/shiver 900. Logično saj trend prodaje se bolj nagiba na pod 1000ccm (Tracer,nc750x,itd).

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, pred dnevi srečal Avstrijca na potepu po Evropi z prikolico in na svojem pickupu naloženo Caponord in Dorsoduro  :grupni:

IMAG0977.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 11 mesecev pozneje...

Da se malo vključim, vozim motor 28 let in sem bil do letos trdi zagovornik Japoncev in štiri cilindrašev. Prej sem poskusil motorje z dvema cilindroma Yamaho Supertenere , BMW GS , Ducati Multistrada, vendar sem takrat dejal da so to motorji primerljivi kompresorji saj so tako nemirni in da nikoli ne bom šel na dva cilindra.  Po noriji sem odšel na probo z Aprilio Caponord 1200. Trajalo je 15 min. in sem bil trdo prepričan da je to moj  naslednji motor.  Prodal sem Kawasaki Versys 1000 letnik 2015 in nabavil Aprilio.  Tako zadovoljen še nisem bil kar se tiče vožnje, motorja, udobnosti. Res da je to segment motorja Sporturer in mislim na primerjalne  motorje v tem segmentu. Poraba je sicer res malo visoka vendar odtehta užitek vožnje. Lahko samo priporočam motor, letos sem v dveh mesecih naredil 6000 km in še jih bo padlo najmanj toliko do konca sezone. Pravi užitek vožnja z Caponordom, ni pa priporočljiva za začetnike in tiste ki ne izkoristijo potenciala motorja in voznih lastnosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
Ob 9. 8. 2018 ob 14:21, Motor111 pravi:

Da se malo vključim, vozim motor 28 let in sem bil do letos trdi zagovornik Japoncev in štiri cilindrašev. Prej sem poskusil motorje z dvema cilindroma Yamaho Supertenere , BMW GS , Ducati Multistrada, vendar sem takrat dejal da so to motorji primerljivi kompresorji saj so tako nemirni in da nikoli ne bom šel na dva cilindra.  Po noriji sem odšel na probo z Aprilio Caponord 1200. Trajalo je 15 min. in sem bil trdo prepričan da je to moj  naslednji motor.  Prodal sem Kawasaki Versys 1000 letnik 2015 in nabavil Aprilio.  Tako zadovoljen še nisem bil kar se tiče vožnje, motorja, udobnosti. Res da je to segment motorja Sporturer in mislim na primerjalne  motorje v tem segmentu. Poraba je sicer res malo visoka vendar odtehta užitek vožnje. Lahko samo priporočam motor, letos sem v dveh mesecih naredil 6000 km in še jih bo padlo najmanj toliko do konca sezone. Pravi užitek vožnja z Caponordom, ni pa priporočljiva za začetnike in tiste ki ne izkoristijo potenciala motorja in voznih lastnosti.

Čestitke ob nakupu...tudi jaz sem vozil dokler nisem kupil Caponord 1200 samo japonce. Sem totalno istega mnenja kot ti. Od 2015 naredil 65.000 km same uživancije. Boš videl ko se boš kje ustavil ti ga bodo gledali pa spraševali..pa to pa ono pa sploh ni grd ampak je Italijan...jaz se pa samo posmejem :)

Želim ti veliko varnih kilometrov.

LP

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...
  • 10 mesecev pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

Evo tudi sam menjujem motor (še to sezono zvozim na Hornetki) in mi je res padla v oči ta Aprilia. Imamo kakšnega lastnika tle noter? 

 

Sem prebral celo temo vendar me zanima malo bolj "novejše" mnenje in ne iz 2018 :)

 

Kako se vozi? Primerjava z GSom, kakšne so "czake" pri nakupu, na kaj biti pozoren.

 

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!