Skoči na vsebino

Aprilia 1200 Caponord Nova


glažar
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34,

1795422402_ImagefromiOS(13).jpg.18110ae5fc890f3240f25bba3673817f.thumb.jpg.0104316fcb9a9ecb52b4f801628aae57.jpg

Priporočene objave

  • 2 tedne pozneje...

Ne bi rekel da XR trese ker je linijski motor :)

 

Trese pri okoli 5000 obratih/min (hitrosti okoli 100km/h) so napisal pri Motorradu(14/2015) pa po navadi tam BMW-ja ne kritizirajo.

Je pa primerjalni test Versya 1000, Xr, Triumpha Tigra1050, MS ter Aprilie Caponord, ki je bila skupaj z Versy-jem uvrščena na 3 mesto.

Popravljeno . Popravil skuterist
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trese pri okoli 5000 obratih/min (hitrosti okoli 100km/h) so napisal pri Motorradu(14/2015) pa po navadi tam BMW-ja ne kritizirajo.

Je pa primerjalni test Versya 1000, Xr, Triumpha Tigra1050, MS ter Aprilie Caponord, ki je bila skupaj z Versy-jem uvrščena na 3 mesto.

Bom prav pogledal ta test če se ga da še dobiti :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom prav pogledal ta test če se ga da še dobiti :)

 

Mottorad 14/2015 bi moral biti na prodajnih mestih do konca prihodnjega tedna, nato pride nov.

Če ga ne boš našel se javi na PM, bomo kaj postorili okoli testa :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Za XR verjamem, da trese v določenih vrtljajih, ker to dela tudi RR.

Enostavna in poceni rešitev pri obeh so težje uteži na balanci.

Važno, da Caponord ne trese :) Popravljeno . Popravil sulica
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Evo par slik iz moje zadnje ture po Sloveniji...aja poraba v dvoje 5,8l/100km  :grim  :OK: , pa naj še kdo reče da Aprilije pijejo 8l/100km  :kva2:  :grrr

 

 

post-1274-0-67394100-1440103874_thumb.jpg

post-1274-0-80758700-1440103881_thumb.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Pretekli torek smo s prijatelji imeli vzporedni test "enduro" segmenta, med katerimi je bila tudi nova aprilia Caponord 1200.

Opazili smo, da kar dobro kuri olje! :? 

Lastniki???

 

20150922_151221.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pa ste to ugotovili ???   na koliko km in koliko ??

A je ta testni motor. Verjetno ga vsak pritiska na polno.

Tudi  BMW pri tem ne zaostaja saj določeni modeli.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ugotovili smo tako, da smo ga na testnem motociklu pri 6k km dotočili cca. 7 dcl. Koliko so ga prej pri uvozniku natočili pa ne vem - če so ga sploh kdaj!?

Če si vozil za Capom, se je dejansko vohalo olje! :blush:

In ja, smo ga pritiskal, saj smo ga testirali. :afro1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ugotovili smo tako, da smo ga na testnem motociklu pri 6k km dotočili cca. 7 dcl. Koliko so ga prej pri uvozniku natočili pa ne vem - če so ga sploh kdaj!?

Če si vozil za Capom, se je dejansko vohalo olje! :blush:

In ja, smo ga pritiskal, saj smo ga testirali. :afro1:

Če ne veš kdaj so ga nazadnje dotočil, ne moreš vedet kok ga kur........ Kaj pa če ga sploh niso in je teh 7dcl za vseh 6k km? Dobr dcl na 1k km pa ni neka poraba.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pa ste to ugotovili ???   na koliko km in koliko ??

A je ta testni motor. Verjetno ga vsak pritiska na polno.

Tudi  BMW pri tem ne zaostaja saj določeni modeli.

 

O katerih BMW modelih imaš podatek, da kurijo olje? 

 

Če ne veš kdaj so ga nazadnje dotočil, ne moreš vedet kok ga kur........ Kaj pa če ga sploh niso in je teh 7dcl za vseh 6k km? Dobr dcl na 1k km pa ni neka poraba.

Meni se dober dcl na 1000km zdi velika poraba. Potemtakem bi moral na servisni interval doliti 1l, kar je za vodno hlajene motorje ogromno.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O katerih BMW modelih imaš podatek, da kurijo olje? 

 

Meni se dober dcl na 1000km zdi velika poraba. Potemtakem bi moral na servisni interval doliti 1l, kar je za vodno hlajene motorje ogromno.

 

Kolk pa je zate majhna poraba na 1000 km?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BMW - GS,RT ,ko gremo na kakšno daljšo pot kolegi velikokrat iščejo olje za dolit.Pa vsako rundo se najde kakšen.

Ni pretirana poraba je pa. Ko že govorimo v tem olju ga na 10000 km dajo 1 L.

Poleg tega pri nobenem novem motorju ali avtu niso tekočine na max. Pri otekanju motorja pa je na začetku zmeraj malo večja poraba kot pa potem.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pretekli torek smo s prijatelji imeli vzporedni test "enduro" segmenta, med katerimi je bila tudi nova aprilia Caponord 1200.

Opazili smo, da kar dobro kuri olje! :? 

Lastniki???

 

 

Ja ni več Rotax mašine not...žal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BMW - GS,RT ,ko gremo na kakšno daljšo pot kolegi velikokrat iščejo olje za dolit.Pa vsako rundo se najde kakšen.

Ni pretirana poraba je pa. Ko že govorimo v tem olju ga na 10000 km dajo 1 L.

Poleg tega pri nobenem novem motorju ali avtu niso tekočine na max. Pri otekanju motorja pa je na začetku zmeraj malo večja poraba kot pa potem.

 

Govoriš o starih modelih z zračno hlajenim motorjem, ki ga razen v nineT več ne vgrajujejo. Današnji Bmwji olja ne trošijo. 

Če se pogovarjamo o novem in aktualnem modelu Caponord, potem ne mešajmo starih modelov, ki jih več ne izdelujejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BMW - GS,RT ,ko gremo na kakšno daljšo pot kolegi velikokrat iščejo olje za dolit.Pa vsako rundo se najde kakšen.

Ni pretirana poraba je pa. Ko že govorimo v tem olju ga na 10000 km dajo 1 L.

Poleg tega pri nobenem novem motorju ali avtu niso tekočine na max. Pri otekanju motorja pa je na začetku zmeraj malo večja poraba kot pa potem.

 

BMW GS 2.5dcl...........10kkm

KTM 990 ADV  1l    .....10kkm

KTM 1190 in 1050.........ni porabe na 15kkm

F700GS in F650GS in F650CS pa K1200S in 1300S .....ni porabe na 10kkm

Ducati 1200 Multistrada -----ni porabe blo tud na 12kkm

Samo nekaj modelov ki sem si jih lastil in pod "ni porabe" je mišljena zanemarljiva poraba katero nisem nadomeščal z novim oljem od servisa do servisa saj se na prikaznem oz. kontrolnem okencu olje ni spustilo pod polovico!

Aprilia Caponord je novejši motor z dobro ceno in je nesprejemljivo da sploh moraš dolivat olje od servisa do servisa ,spet Italijanska šlamparija,ne vrjamem da vsi novi Caponordi pijejo olje ,mogoče ta testni ki so ga ubijali že takoj na zaćetku brez primernega utekavanja .

Drugače se mi pa zdi uporaben in lepih linij ta Caponord ,vozil ga še nisem ,škoda ker nas Kasti ne razveseli z malo več detajli s testiranja dotičnega motorja.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Govoriš o starih modelih z zračno hlajenim motorjem, ki ga razen v nineT več ne vgrajujejo. Današnji Bmwji olja ne trošijo. 

Če se pogovarjamo o novem in aktualnem modelu Caponord, potem ne mešajmo starih modelov, ki jih več ne izdelujejo.

Ja stari modeli. Pa eni ga kurijo drugi ne. Odvisno je tudi od načina vožnje in kaj se naliva. Pa verjetno ga bo tudi kakšni novi kuru. Kar za box motorje ni nič nenormalnega samo, da je v mejah.

Sem pa vozu novega Caponorda  pa na žalost ne sede. Dati bi mu morali kakšno drugo ime :sleep2:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče bom pristranski, ampak, tle so nardil primerjave, pa spustite SXa vn, pa si preberte, jaz Caponorda nisem vozil, tak da nimam mnenja

http://www.motorcycle.com/shoot-outs/middleweight-sport-touring-shootout-aprilia-caponord-1200-abs-travel-pack-vs-ducati-multistrada-s-touring-vs-kawasaki-ninja-1000

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče bom pristranski, ampak, tle so nardil primerjave, pa spustite SXa vn, pa si preberte, jaz Caponorda nisem vozil, tak da nimam mnenja

http://www.motorcycle.com/shoot-outs/middleweight-sport-touring-shootout-aprilia-caponord-1200-abs-travel-pack-vs-ducati-multistrada-s-touring-vs-kawasaki-ninja-1000

Ma kje za skuz buh najdeš te primerjave,da stalno tega SX uturijo zraven. :hmm:

Zdej čakam, da boš našel primerjavo SX z Yamaha YZ450F. :D

Popravljeno . Popravil igorkr
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma kje za skuz buh najdeš te primerjave,da stalno tega SX uturijo zraven. :hmm:

Zdej čakam, da boš našel primerjavo SX z Yamaha YZ450F. :D

Ponavadi na iinternetu, včasih pa v kaki reviji :-P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da povem še jaz iz prve roke glede na to da jo imam.

Od 1000km pa do 10.000km je nivo olja prišel iz max na min. Čudno mi je bilo, ker pri vseh Honda, ki sem jih imel tega ni bilo. Na servisu (v Italiji) sem to povedal in so mi rekli, da naj ne skrbim ker vsi (na Apriliji in servisih) to vejo, da poraba olja je v prvih 10-15.000km  malo večja. Od 0,5-1l odvisno kako se uteče motor. Potem bi se morala poraba normalizirati tam okoli 0,2l na vsakih 10.000. Moja ima zda 15.000km in glej ga zlomka, olje je toliko kakor so mi ga dali na 10.000 :grupni:. Če pa se pobrska po forumih boste videli, da je pri vseh enako.

Pri vaše testu pa se čudim da je popila olje...to je pa vsesplošen problem testov, po moje bi bilo potrebno imeti na motorju tam cca 20.000km za test.

Pri vaše testu me pa zanima če je imela caponord zadnjo verzijo softwerja katerega so mi naložili prejšnji teden. Motor je čisto drugi, manj brca in bolj linearno pospešuje.

Najlepše pa je to, ko kdaj posodim motor kakšnemu prijatelju je zmerej začuden kako se pelje..si niso mislili. :smoke:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!