Skoči na vsebino

Pošiljanje paketa v USA (ter EU)


_luke_

Priporočene objave

Evo da še tukaj vprašam. Naredu sem eno dokaj neumno napako. Po nesreči sem zavrnil paket iz Amazon.com, ki ga nujno potrebujem, misleč, da je šlo za en drug paket. Kontaktiral sem direktno dispečerja, ki ga nisem dobil.vikend, poslal sem tudi mail Amazonu. Kaj še lahko naredim oz. kaj se zgodi v primeru zavrnjene pošiljke, ga pošljejo takoj nazaj al je možno paket še kje prestreč?

Aja to se je zgodilo danes ob 14.40.

Zadeva se je srečno razpletla. Dobil UPS na Brniku še preden so paket poslali nazaj. Moram pa pohvalit Amazon-paket sem dobil v enem tednu iz ZDA, vnaprej so mi zračunali komplet stroške (tako poštnine kot carine) in zraven dali še konkreten popust. Na moj mail so odgovorili praktično v pol ure, mi dali možnost vračila kupnine oz. ponove pošiljke. Ko sem jih obvestil o tem da sem mi je uspelo paket kljub vsemu prevzet so se mi še zahvalili, da se mi jih je dalo obvestit o tem. (pa sem jst naredu napako in jim delal nepotrebno delo in zmedo).

Tako se posluje v tujini (tudi na e-bayu so ponavadi super prakse, ampak Amazon jih vseeno prekaša, tudi dealextreme ni slab). Za razliko od SLO, kjer ti oblubijo robo čez dva dni, ko po enu tednu še vedno nič ni jih ene petkrat kličeš, pišeš kake tri mejle, te mal vežejo sem pa tja itd, ko pa po kakih dveh tednih naročilo prekličeš, so pa še užaljeni. In takih izkušenj imam vsaj z 80% trgovcev v slo (ponavadi tehnični material). Se zgodi seveda, in to razumem-nisem zatežena stranka, daleč od tega, ampak da se morš za vsako najmanjšo stvar zajebavat pa zgubljat čas in živce...

Ravno zaradi porazne poslovne kulture vedno več stvari naročam iz tujine...mi je žal za denar, ki bi ga rajši porabil v Slo kot pa poslal v že tako bogato DE, GB itd. ampak nimam več živcev se dogovarjat z našimi loleki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...
  • 9 let pozneje...

Lepo pozdravljeni. Ker v tej temi že dolgo časa ni bilo odgovorov ponvno vprašanje: pošilja kdo redno kaj preko luže?

Imam za poslat paket ca 60 x 60 x 40cm, 10 kg. Strošek DHL ca 550€. Pošta Slovenije je bistveno cenejša, vendar...

Pred nekaj dnevi sem pošiljal podoben paket preko pošte SLO v Grčijo. Paket je sicer prispel v 6 dneh, ni pa bilo od zbirnega centra Regensburg v sistemu nobenega sledenja več pa tudi potrdila, da je paket prispel na cilj in je prevzet v sistemu ni bilo, kljub temu, da je bil poslan s sledenjem. No, zdaj sem precej v dvomih ali poslati preko pošte SLO tudi v USA. Vrednost paketa je okoli jurja in nebi bilo fajn, da ni sledenja ali se celo izgubi. Ima kdo kake konkretne izkušnje? Vidim, da pošta pošilja tudi preko UPS. Katero storitev je najbolje izbrati, da bo zagotovo OK? Ali pa ima morda kdo kako upeljano poslovno zadevo za USA in bi bil pripravljen poslati tudi moj paket?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam edino izkušnjo, da je UPS v evropi eno sranje (v ameriki baje deluje dobro) .

Kakor se spomnim, je DHL "ekstra" drag, ker zagotavlja "dostavo na dom" in zaračunava tudi morebitne stroške na "prejemni strani" (davek, carina, špedicija... ) . Ne vem pa, če je še tako.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...
On 2/7/2023 at 8:34 AM, Sam dePihlja said:

Lepo pozdravljeni. Ker v tej temi že dolgo časa ni bilo odgovorov ponvno vprašanje: pošilja kdo redno kaj preko luže?

Imam za poslat paket ca 60 x 60 x 40cm, 10 kg. Strošek DHL ca 550€. Pošta Slovenije je bistveno cenejša, vendar...

Pred nekaj dnevi sem pošiljal podoben paket preko pošte SLO v Grčijo. Paket https://cbdshop.si/trgovina/cbd-vrsicki https://sajeposlovnadarila.si/collections/poslovna-darila-za-vsak-dan/vžigalniki je sicer prispel v 6 dneh, ni pa bilo od zbirnega centra Regensburg v sistemu nobenega sledenja več pa tudi potrdila, da je paket prispel na cilj in je prevzet v sistemu ni bilo, kljub temu, da je bil poslan s sledenjem. No, zdaj sem precej v dvomih ali poslati preko pošte SLO tudi v USA. Vrednost paketa je okoli jurja in nebi bilo fajn, da ni sledenja ali se celo izgubi. Ima kdo kake konkretne izkušnje? Vidim, da pošta pošilja tudi preko UPS. Katero storitev je najbolje izbrati, da bo zagotovo OK? Ali pa ima morda kdo kako upeljano poslovno zadevo za USA in bi bil pripravljen poslati tudi moj paket?

ima kdo kaj izkusenj z posiljanjem v UK zdej k je ves ta BS od Brexita? 

Popravljeno . Popravil aceofs
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!