Skoči na vsebino

Dipl. naloga (pomoč) - Potrebe moto turistov


Tejo

Priporočene objave

Pozdravljeni!

Moje ime je Matej in trenutno končujem študij na Višji šoli za gostinstvo in turizem Maribor… Ker nisem vedel kakšen bi bil moj naslov diplomske naloge sem se ker sem tudi sam motorist odločil, da bi mi bilo najbolj v užitek narediti raziskavo med svojimi somišljeniki in kolegi na temo potreb moto turistov…. Kot sem že omenil, sem tudi sam motorist in sem po svojih zaenkrat še krajših popotovanjih naletel na zelo slabo prilagodljivost gostincev na goste, motoriste… Malce sem pregledoval po internetu in ugotovil, da sicer obstaja kar nakaj ˝motoristom prijaznih˝ gostinskih obratov, ki pa vsaj na moj pogled si tega naziva ne zasluzijo (vsaj ne v Sloveniji), vendar ga samo izkoriščajo za privabljanje gostov. Ob razmišljanju kaj resnično motoristi potrebujemo sem prišel do k nekaj potreb, ki bi motoristu omogočile kvalitetnejše in brez skrbnejše bivanje v ˝motoristu prijaznem hotelu ali gostinskem obratu˝.

Da malce povzamem kaj bi vsaj po mojem mnenju motorist pričakoval v hotelu ali gostinskem obratu, ki si je nadel tak naziv… Seveda, kot vemo motoristi v obratu kjer nameravamo prenočiti skorajda ˝zahtevamo˝ , garažo, pralno-sušilni stroj, mogoče tudi delavnico za manjša popravila, dostop do interneta, itd… Potem pa se nekako vsaj po pregledu obstoječih ponudb zadeve zaključijo… Roko na srce je to malce premalo… Vsaj jaz sem pogrešal sobne copate (za enkratno uporabo), porcijska pakiranja mil za tuširanje, mogoče tudi zobno krtačko in pasto, ki jih po nekaterih objektih prodajajo v toaletah, skupni računalnik (z čitalcem spominskih karti), vodiče o zanimivih motorističnih poteh po okolici (mogoče bi podalšal za kak dan in si malce ogledal okolico), dovolj močne obešalnike, ki bi prenesle kaj več kot eno kompletno motoristično, pa še kaj bi se mogoče našlo vendar mi trenutno ne pade na pamet...

Sedaj pa se obračam na vas, da mi priskočite na pomoč in mi osvetlite obzorje in mi poveste kaj ste vi pogrešali v prenočitvenem ali gostinskem objektu, v katerih se kot motoristi ustavljate… Lahko opozorite na kakšno koli malenkost katero ste pogrešali… Kajti saj veste ravno malenkosti in najmanjše pozornosti naredijo storitev, resnično pravo… Stvari se lahko nanašajo na prenočitvene ali zgolj prehrambene obrate…

Prosim za pomoč !! In se vam obenem zahvaljuje! Ob enem pa vam obljubim, da vas bom z napredovanjem diplomske naloge in končnimi ugotovitvami obveščal… Poskusimo si zamisliti kako bi resnično moral izgledati motoristu prijazen hotel in kaj bi nam gostinci morali ponuditi… Konec koncev storitev pošteno plačamo in si jo tudi zaslužimo…

Lep motoristični pozdrav Matej!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motoristov je veliko vrst z različnimi potrebami in pričakovanji.

Sam se prištevam v tisto skupino, ki zagovarjajo reklo: 'manj je več'.

Prepotoval sem celotno evropo, se spustil do Sirije in prečkal Ural.

Za nočitev potrebujem zgolj:

- varno garažo za motor

- čisto prenočišče z WC-jem in tušem

- kalorifer ali sušilec, da si po potrebi osušim mokra oblačila

- obilen zajtrk

- pošteno ceno

Vse, kar je več, od tega, kar sem zapisal, je za pussyje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motoristov je veliko vrst z različnimi potrebami in pričakovanji.

Sam se prištevam v tisto skupino, ki zagovarjajo reklo: 'manj je več'.

Prepotoval sem celotno evropo, se spustil do Sirije in prečkal Ural.

Za nočitev potrebujem zgolj:

- varno garažo za motor

- čisto prenočišče z WC-jem in tušem

- kalorifer ali sušilec, da si po potrebi osušim mokra oblačila

- obilen zajtrk

- pošteno ceno

Vse, kar je več, od tega, kar sem zapisal, je za pussyje.

Super hvala za odgovor...

Trenutno imam oz. sem si diplomsko nalogo zamislil nekako takole... Najprej izberem nekaj predlogov, kaj motoristi pricakujemo od gostinskih obratov... Potlej pa na osnovi tega naredim anketo, kjer lahko motoristi ocenjujejo (1-5) kaj po njihovem mnenju pogresajo v gostinskem obratu... In potlej po vseh teh ugotovitvah pridem do zakljucka v kaj bi bilo smiselno spremenit in dodelat... Je pa res, da sem mogoce malce bolj razmisljal o zahodno evropskih potrebah, ker sem zaenkrat le prisel do tam... :) :)

Je pa seveda vsak predlog in razmisljanje zelo pozitivno...

LP Matej!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm na jaz bi ti predlagal, da si izbereš nekaj konkretnih moto-turističnih objektov, pondb, prizorišč ter jih analiziraš kot študijo primera....seveda navezujoč na teorijo.

Problem ankete je v tem, da (kot je bilo že omenjeno) obstaja neznansko število motoristov, ki jih ne morš posplošit na skupen tip moto-turista. Drugač pa poglej po SURS-u za kake že zbrane podatke o motociklizmu (npr. koliko motorjev je registriranih, koliko Km delamo itd..)

Drugalče pa trenutno pišem magisterij na temo Posturizma:Iskanje nove avtentičnosti (iz sociološke perspektive), tko da če bom našu kako literaturio itd., ki bi ti pomagala ti sporočim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni je tudi pomembno samo to kar je že napisal labradorec, no pa lasagna ima tudi seveda prav. kar me bolj moti je da ko greš z motorjem kampirat nimaš ponavadi nikjer za varno shranit denarja, opreme itd. skratka tistega kar nebi rad puščal v šotoru.

v velikih mestih kjer se samo ustaviš in ne greš v hotel pa me ponavadi moti da skoraj nimaš kje pustit motorja in opreme, da bi šel recimo na oglede v natikačih in kratkih hlačah. ajde motor še daš v garažno hišo ampak potem po mestu lazit v ledru z čeladami na roki pa res ni fajn.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če smo že pri gostinskih lokalih so dobrodošli že čistilo in papirnate brisače za čiščenje vizirja da se počutiš zaželjenega. Ni pa odveč tudi možnost shranitve kakšne čelade tako kot imajo to urejeno na avstrijskih moto točkah. V lokalih je namreč dostikrat problem kam obesiti motoristično opremo (jakne, želve čelade, ....) sploh če si na dnevni turi in ne voziš s seboj kovčka. O posebej označenih parkiriščih bi bilo tudi mogoče razmisliti ker en motor ne potrebuje celega boksa za avto, .....

Lp T.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh, da te ne gledajo kot, da si z Lune padel če priracaš sredi avgusta v "ibrhozah", da razumejo, da ne boš ničesar ukradel in, da imaš dovolj denarja za ta "luksuz".

In da ženske ne maramo dajat motorjev z nosom naprej v kletno garažo. In ga še manj rade spuščamo v rikverc po klancu med ostale parkirane. Ergo, garaža v suterenu.

Kakšna mehka krpa, šlauf za splaknit motor. Dober zajtrk, kofe in gora robe. Topel tuš, sušilnica. Kakšne cheap zemljevide, kamor ti lokalc načečka najbolšo cesto ever. Pa da je toplo pod kovtrom. Žajfe in brisače in fen (!), da ne rabiš tega s sabo vlečt. Js ratam k gos pod čelado k ene tri dobr odviham.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Moje ime je Matej in trenutno končujem študij na Višji šoli za gostinstvo in turizem Maribor… Ker nisem vedel kakšen bi bil moj naslov diplomske naloge sem se ker sem tudi sam motorist odločil, da bi mi bilo najbolj v užitek narediti raziskavo med svojimi somišljeniki in kolegi na temo potreb moto turistov…. Kot sem že omenil, sem tudi sam motorist in sem po svojih zaenkrat še krajših popotovanjih naletel na zelo slabo prilagodljivost gostincev na goste, motoriste… Malce sem pregledoval po internetu in ugotovil, da sicer obstaja kar nakaj ˝motoristom prijaznih˝ gostinskih obratov, ki pa vsaj na moj pogled si tega naziva ne zasluzijo (vsaj ne v Sloveniji), vendar ga samo izkoriščajo za privabljanje gostov. Ob razmišljanju kaj resnično motoristi potrebujemo sem prišel do k nekaj potreb, ki bi motoristu omogočile kvalitetnejše in brez skrbnejše bivanje v ˝motoristu prijaznem hotelu ali gostinskem obratu˝.

Da malce povzamem kaj bi vsaj po mojem mnenju motorist pričakoval v hotelu ali gostinskem obratu, ki si je nadel tak naziv… Seveda, kot vemo motoristi v obratu kjer nameravamo prenočiti skorajda ˝zahtevamo˝ , garažo, pralno-sušilni stroj, mogoče tudi delavnico za manjša popravila, dostop do interneta, itd… Potem pa se nekako vsaj po pregledu obstoječih ponudb zadeve zaključijo… Roko na srce je to malce premalo… Vsaj jaz sem pogrešal sobne copate (za enkratno uporabo), porcijska pakiranja mil za tuširanje, mogoče tudi zobno krtačko in pasto, ki jih po nekaterih objektih prodajajo v toaletah, skupni računalnik (z čitalcem spominskih karti), vodiče o zanimivih motorističnih poteh po okolici (mogoče bi podalšal za kak dan in si malce ogledal okolico), dovolj močne obešalnike, ki bi prenesle kaj več kot eno kompletno motoristično, pa še kaj bi se mogoče našlo vendar mi trenutno ne pade na pamet...

Sedaj pa se obračam na vas, da mi priskočite na pomoč in mi osvetlite obzorje in mi poveste kaj ste vi pogrešali v prenočitvenem ali gostinskem objektu, v katerih se kot motoristi ustavljate… Lahko opozorite na kakšno koli malenkost katero ste pogrešali… Kajti saj veste ravno malenkosti in najmanjše pozornosti naredijo storitev, resnično pravo… Stvari se lahko nanašajo na prenočitvene ali zgolj prehrambene obrate…

Prosim za pomoč !! In se vam obenem zahvaljuje! Ob enem pa vam obljubim, da vas bom z napredovanjem diplomske naloge in končnimi ugotovitvami obveščal… Poskusimo si zamisliti kako bi resnično moral izgledati motoristu prijazen hotel in kaj bi nam gostinci morali ponuditi… Konec koncev storitev pošteno plačamo in si jo tudi zaslužimo…

Lep motoristični pozdrav Matej!

http://www.garni-reutlingen.com/dobrodosli.html

Ta hotel v Dolomitih je vzorčen primer kako mora izgledati motorističen hotel, nudi prav vse, po potrebi se uredi tudi servis.

Tisti dodatki glede osebne higiene mislim, da ne sodijo v "obvezno" opremo hotela in želja motoristov, ker ščetko pa si menda ja vsak prinese svojo :)

Eno so objektivne potrebe motorista, drugo pa individualne-subjektivne, katere pa boš težko našel za vse v enem hotelu pa še kaj dosti nimajo skupnega z motorizmom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm...

Zanimiva mišljenja... Sem pricakoval, da smo/ste motoristi mal bolj zahtevna skupina... Iz napisanega zgoraj predvidevam, da za določene zadostuje zgolj garaža, sušilni stroj (v primeru, da si moker), šlauf z vodo, ter krpa in to naj bi bilo to... A je res potlej samo to pomembno?? Nobenih drugih razvajanj?? Izgleda, da potem želim biti preveč perfekcionist in bi kot ˝gostinec˝ pretiraval z za motorista cisto nepomembnim stvarmi...

Hja.. sedaj sem pa nekako v dilemi kako mi bo ratalo napisat dipomsko nalogo zgolj z ugotovitvami, ki sem jih do sedaj predvideval...

Se bom pa moral izgleda obvezno obrniti na avtorja oddaje Motorji pod slovenci, ki se je jeseni predvajala na TVSLO (http://tvslo.si/#ava2.106740891;;) kjer en del govori o moto turistih, ter kjer avtor pograja kako se gostinci ne znamo prilagodit moto turistom... Kajti ravno ta oddaja mi je dala misliti, kako je s tem na nasem podrocju in sem si rekel, da bi blo fajn tole raziskat... oz. ugotoviti, kako bi se dalo čimbolj ugoditi motoristom....

Hja, težka bo... :) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim,da so ti že precej tega napisali,je pa še en velik problem kajti nekateri lastniki gostinskih lokalov so prav nastrojeni proti motoristom tako kot tudi vsak deseti avtomobilist nemara motorista in ti bo prej škodil kot pomagal.Sam sem doživel to v gostilni Pod klančkom (Mrak) Ratež ca 7 km od Nm stara cesta proti zagrebu, me je poslal preparkirat motor - češ da je narobe obrnjen,da ne sme biti izpuh obrnjen proti ograji pred gostilno, nakar sem ga zajahal in se odpeljal.Gostilna je znana po odojhih ampak mene in moje kolege nebo nikoli več gostila ! !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja toliko skromni smo, pa še tega nam v naši deželici ne nudijo. V tujini je moto-turizem razviit, za Slovenclne smo pa divjaki. In dokler bo prevladovala taka miselnost ne bo nobeden nudil garaž za motorje, šlaufe za prat......ena velika LUKNJA je v tem segmentu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti dodatki glede osebne higiene mislim, da ne sodijo v "obvezno" opremo hotela in želja motoristov, ker ščetko pa si menda ja vsak prinese svojo :)

tis čudn!

taprav dedc, sploh če je motorist, si ne sme prvošt da b' mu iz ust zudarjalo po kaladontu. šnopc pa čebula, pa bojo obloge še najmanjši problem...

ščetka in pribor so balast. kar zračunaj si kolk goriva več porabiš pa kolk maš slapše pospeške, če vso to kramo sabo furaš. pa še nevarno je, če se ti ščetka med padcom zarije v uč.

pa ker je čas dragocen ga je med furo škoda za spanje. bolš kako črtico potegnt, kaki E čopnat (ne pozabte poplaknt s kšnim kačjim strupom), pa je.

pa spati? ma daaaaj, boljše najti kako lokalno ljubetieljico rorov, pa jo celo noč šopati.

vi bi pa spali.... naaaah...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdaj pa resno:

za prenočitev potrebujem predvsem tole:

- varno garažo ali osvetljen parking, na katerega se vidi iz sobe

- čisto in sveže prenočišče z lastnim WC-jem in tušem

- vsaj približen nočni mir

- primerna cena

ostale stvari so, vsaj meni, drugotnega pomena...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

enkrat sva v Kotorju spala z mojo v dijaški postli, širine 90 cm, kopalnico delila s celo familijo v hiši, motor smo pokrili s polivinilom pod hruško (dež), ob odhodu pa nama je mama dala še vrtnico, pa je blo super

Popravljeno . Popravil ponikipo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

verjetno, da se tudi z leti naše želje kaj spremenijo, kajne?

o tem jaz ne morem kaj povedati, verjamem pa da je na forumu mnogo takih, ki lahko podajo tudi tovrstne izkušnje.

seveda, prav poseben čar ima tudi spanje na prostem, ob motorju, ko nato zjutraj za grmovjem opraviš svoje in se odpelješ naprej...

toda, tu je izražena potreba po informacijah glede naših želja v prenočitvenem ali gostinskem objektu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimiva mišljenja... Sem pricakoval, da smo/ste motoristi mal bolj zahtevna skupina...

Ja vedeti moraš, da zastavljaš vprašanja na MS-ju. Bolj izbirčne (tako se jih jaz predstavljam) bi našel v GW klubu ali pa v BMW klubu. Drugače pa kot so že napisali pred menoj: garaža ali vsaj parkirišče, neko splošno urejenost in čistočo, prijazne ljudi v recepciji, sprejemljivo ceno.

Seveda se najdejo tudi takšni, ki so še prav posebno "specializirani" za moto goste:

http://www.hoteltoresela.it/

http://www.larixrumo.it/index.php?bsclef=homepage&ex=html&ln=en

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...jaz razen varnega parkinga, sobe in postelje drugega ne pričakujem... ne moti me niti skupna kopalnica ali WC... načeloma parkiram pozno in zjutraj grem naprej... pomemben mi je pa obilen zajtrk ter ugodna cena večernih piv...

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

100 ljudi - 100 potreb.

Moje izkušnje: če ne vidiš, vprašaj, skoraj vedno se najde kar rabiš, tako vsaj delam jast, je pa res da ne iščem marsa, le varno mesto za parkirat motor ( po možnosti vsaj pod streho ) in sobo z WC-jem in tušem, kaj dobrega za pojest, seveda za čim nižjo-primerno ceno.

Ko sem rabil fen sem vprašal in dobil, ko sem bil moker sem vprašal in so mi posušili obleko, ko kampiram vprašam in večinokrat dobim mizo in dva PVC stola, pa še bi lahko našteval, je pa res, da to se dogaja na zahodu, pa tudi na Balkanu.

Bistvo je, da vržeš debato s domačini in te takoj so bolj prijazni, tudi po SLO!

Marjo

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi sam spadam med manj zahtevne...osnovna čistoča, ugodna cena za 1 nočitev, varen parking pod streho za bike, pa sem srečen :)

itak sem na pol mrtev po prihodu in redko več kot 2 nočitve kjerkoli...tako da je vse ostalo manj pomembno

morda še to, da je čim bližje pritljičju...hehe...da ne rabim 50 kg robe s kufrov v višave vlačit :P

lahko pa bi si zmišljeval kaj vse bi bilo fino ampak potem bi cena odvihtela v višave :D in bi bil zame tak ambient neuporaben ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OT: vsi pišete, da želite varen parking za motor (pod streho)...kaj pa v primeru, da kampirate? motor pustite pri šotoru in greste okoli, ali ste vedno poleg, da kdo ne odnese in motorja in opreme? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravzaprav vse kar potrebujem imam s sabo. Se ne gre zanašati, da bo morda kot del opreme v sobi.

Edino kar pogrešam, je brezžični dostop do interneta.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja vedeti moraš, da zastavljaš vprašanja na MS-ju. Bolj izbirčne (tako se jih jaz predstavljam) bi našel v GW klubu ali pa v BMW klubu. Drugače pa kot so že napisali pred menoj: garaža ali vsaj parkirišče, neko splošno urejenost in čistočo, prijazne ljudi v recepciji, sprejemljivo ceno.

Seveda se najdejo tudi takšni, ki so še prav posebno "specializirani" za moto goste:

http://www.hoteltoresela.it/

http://www.larixrumo...e&ex=html&ln=en

Prekrasno... Bom malce pregledal, kaj ponujajo, ceprav hitr pregled pove, da je ponudba podobna temu o cemer smo ze imel govor...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi sam spadam med manj zahtevne...osnovna čistoča, ugodna cena za 1 nočitev, varen parking pod streho za bike, pa sem srečen :)

itak sem na pol mrtev po prihodu in redko več kot 2 nočitve kjerkoli...tako da je vse ostalo manj pomembno

morda še to, da je čim bližje pritljičju...hehe...da ne rabim 50 kg robe s kufrov v višave vlačit :P

lahko pa bi si zmišljeval kaj vse bi bilo fino ampak potem bi cena odvihtela v višave :D in bi bil zame tak ambient neuporaben ;)

No, pa dajmo mal zakomplicirat... Ravno to rabim... Da vstavim v anketo... Kaj bodo pa anketiranci povedali je pa druga stvar... Uglavnem potrebujem cimvec malenkosti, ki bi polepsale motoristom bivanje v gostinskem obratu....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!