Skoči na vsebino

Domači ljubljenčki (živali) :)


Priporočene objave

Tex, pa dej no. Ce je res tako divje panicna zvalca ji porini v gobcek 1/4 helexa, pocak pol ure de butasto pogleda, in jo peli k veterinarju. Basta.  Ne razumi me narobe, ko sm mel macke, Sm marsikaj naredu za njih, ampak...ko je blo treba k veterinarju, se jo je dalo v boks in sva sla.....kar je treba, je treba. In sploh, ce sta ti dva rekla, prpel pokazat...zakaj se zdej pogovarjamo?

 

 

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse to poznam!

Dretje v transporterju do te mere, da se cela pokaka.

Prideš k veterinarju, transporter "posran" do stropa, mačka do ušes, takrat utihne in se dela, kot da to ni njena stvar.

Potem pa ji veterinar vzame kri iz obeh tačk, ker mucam teče full počasi in ti reče, da imaš najbolj pridno muco na svetu.

Za domov pa v avtu ista zgodba!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tele "notranje" mačke (sploh sterilizirane) to "rade počnejo" . Je imela kolegica enake probleme s svojo. Baje so malo pod stresom (kdo bi vedel od česa) imajo malo problemov z namišljeno brejostjo pa še hrana doda svoje ("bog ne daj" , da ima še kakšno bolho) . Verjetno jim je predvsem dolgčas. Če se prav spomnim jo je mazala z neko mažo, stroga dieta, pa je počasi izginilo (po obisku dveh ali treh veterinarjev z različnimi diagnozami) . Jaz sem še vedno prepričan, da bi bila dieta dovolj. Žal pa vedno obstaja možnost, da ima kakšne bolj resne probleme (s kakšnimi tumorji) .

lp

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce so muce samo v stanovanju se je treba z njimi redno igrat, ker drugace jim postane dolgčas. Moja Evita je grizla silikon iz tus kabine in oken. Ko sem jo zacela spuscati ven se je to nehalo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem imel podobne probleme s tačkami pri mojem Mopsu, od tega, da si kaj poškoduje, do tega da liže zaradi dolgočasja ali pa obsedenosti. V bistvu je neke vrste dermatitis, ki ga z lizanjem močno poslabša. Če se dobro spomnim, je dal veterinar antibiotik (to zelo radi dajo), pa neki sprej, da si toliko ne liže. Smo pa zadevo rešili z "nogavičko". Ko je začel lizat hop nogavico gor. S časoma se je zadeva umirila. Je pa trdovratno in kar traja. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, KARMEN1 pravi:

Vse to poznam!

Dretje v transporterju do te mere, da se cela pokaka.

Prideš k veterinarju, transporter "posran" do stropa, mačka do ušes, takrat utihne in se dela, kot da to ni njena stvar.

Potem pa ji veterinar vzame kri iz obeh tačk, ker mucam teče full počasi in ti reče, da imaš najbolj pridno muco na svetu.

Za domov pa v avtu ista zgodba!

A so vaše v žlahti z našimi? :D 

Točno tako gre tudi pri meni...cel kažin...

@Tex izgleda kar grdo ampak verjetno ni kaj hudo resnega, sploh če se muca običajno obnaša. Veterinar je najboljša izbira zanjo, čeprav bo cela drama. Našega smo zadeli z mačjo meto...ampak je nismo dali za vohat temveč kar v hrano. V mehko hrano jo malo zamešaš...maci se je jeb**lo za cel svet :) Nekaj časa traja da prime ampak potem je pa mir za kakšno uro

Ne upam pa ti svetovat o kakšnih kremah, ker te živalce vse poližejo...mogoče je rešitev takšna kot pri @DAMI34jevem kužku - nogavička ;) 

Upam da čimprej rešite. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 9/10/2018 at 8:53 PM, Kugelschreiber said:

Tex, pa dej no. Ce je res tako divje panicna zvalca ji porini v gobcek 1/4 helexa, pocak pol ure de butasto pogleda, in jo peli k veterinarju. Basta.  Ne razumi me narobe, ko sm mel macke, Sm marsikaj naredu za njih, ampak...ko je blo treba k veterinarju, se jo je dalo v boks in sva sla.....kar je treba, je treba. In sploh, ce sta ti dva rekla, prpel pokazat...zakaj se zdej pogovarjamo?

če bi kazala kakšne druge simptome (če nebi jedla, če bi bila brez volje, če bi več/manj spala, bila razdrežljiva, ....) bi jo seveda že spakiral in takoj peljal .. ker pa mislim da ni potrebno panike zganjat sem prej vprašal še tu na forumu .. sem mislil, da so forumi zato, da se ljudje pogovarjamo .. but, i might be wrong ..

 

On 9/11/2018 at 8:24 AM, KARMEN1 said:

Vse to poznam!

Dretje v transporterju do te mere, da se cela pokaka.

Prideš k veterinarju, transporter "posran" do stropa, mačka do ušes, takrat utihne in se dela, kot da to ni njena stvar.

Potem pa ji veterinar vzame kri iz obeh tačk, ker mucam teče full počasi in ti reče, da imaš najbolj pridno muco na svetu.

Za domov pa v avtu ista zgodba!

:)

Najina začne paničarit čim vstopimo skozi vrata. Zgleda, da si je vonj zapomnila .. iz transporterja je tako ne dobiš, ga moraš razstavit .. celo čez one veterinarske rokavice je zagrizla enkrat .. pa z mize jim je pobegnila in se pod omaro skrila - smo pol one omare porivali po ambulanti .. da kot veterinar ne pomisliš na to, da se ti pod tako omaro lahko kdo skrije ....

On 9/11/2018 at 8:57 AM, franc said:

Tele "notranje" mačke (sploh sterilizirane) to "rade počnejo" . Je imela kolegica enake probleme s svojo. Baje so malo pod stresom (kdo bi vedel od česa) imajo malo problemov z namišljeno brejostjo pa še hrana doda svoje ("bog ne daj" , da ima še kakšno bolho) . Verjetno jim je predvsem dolgčas. Če se prav spomnim jo je mazala z neko mažo, stroga dieta, pa je počasi izginilo (po obisku dveh ali treh veterinarjev z različnimi diagnozami) . Jaz sem še vedno prepričan, da bi bila dieta dovolj. Žal pa vedno obstaja možnost, da ima kakšne bolj resne probleme (s kakšnimi tumorji) .

lp

 

On 9/11/2018 at 9:49 AM, dr.looney said:

Ce so muce samo v stanovanju se je treba z njimi redno igrat, ker drugace jim postane dolgčas. Moja Evita je grizla silikon iz tus kabine in oken. Ko sem jo zacela spuscati ven se je to nehalo. 

Ja, bi znalo biti kaj takega, pa čeprav se kar ukvarjava z njo .. če jo zamotiš je ok nekaj časa .. samo kaj, če se sredi noči zbudim, mi leži pri nogah in generalno čiščenje/depilacija .. 

 

18 hours ago, Ella said:

A so vaše v žlahti z našimi? :D 

Točno tako gre tudi pri meni...cel kažin...

@Tex izgleda kar grdo ampak verjetno ni kaj hudo resnega, sploh če se muca običajno obnaša. Veterinar je najboljša izbira zanjo, čeprav bo cela drama. Našega smo zadeli z mačjo meto...ampak je nismo dali za vohat temveč kar v hrano. V mehko hrano jo malo zamešaš...maci se je jeb**lo za cel svet :) Nekaj časa traja da prime ampak potem je pa mir za kakšno uro

Ne upam pa ti svetovat o kakšnih kremah, ker te živalce vse poližejo...mogoče je rešitev takšna kot pri @DAMI34jevem kužku - nogavička ;) 

Upam da čimprej rešite. 

 

z meto v hrano pa še nisva probala .. hudič mali si zapomni vse kar ji primešaš v hrano in potem tiste hrane niti ne povoha več (pa je že itak tako izbirčna pri hrani, da je groza - ja, vem, ko bo sestradano lačna, bo že pojedla ..). Z mazili je še slabše, ker takoj vse poliže in potem še 3x bolj vzdraži .. edino ja, če bi jo prvo namazala in potem v štumf oblekla - hmm ..

no, gremo danes gledat k enemu novemu veterinarju, o katerem sem slišal kar nekaj pohval .. če ne bo kaj pametnega pa gre na krajši oddih k moji mami .. če je zadeva vedenjske narave pol jih zna to malo resetirat - ukvarja se z novim okoljem, nove stvari za raziskovat in malo pozabi ..

thnx vsem za nasvete .. :OK:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 30 minutami, Ella pravi:

@Akito kje ste pa tega lepega pajka dobili? Waw, kakšne barve!:bounce:

...pridejo sami :)...po moje se dobro počutijo, ker jih nihče ne priganja ...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 hours ago, Akito said:

...pridejo sami :)...po moje se dobro počutijo, ker jih nihče ne priganja ...

Dear lord .. kolko je to vlko od oka? Nimam predstave z slike .. oziroma deluje kot da bi moral na verigi bit .. :huh:

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aftermath .. tu (na sliki) ji je še lepo bilo, čez 2h, ko so mamile popustile, pa je že veselo pihala na vse kar se je premikalo in grozila vsemu, kar ni na običajnem mestu .. no, zjutraj je že bla rahla cartika, dokler se ni čisto prebudila in se spomnila, da je jezna na naju .. :D

diagnoza eozinofilni granulom, 3 inekcije, 20 tablet za domov, dezinfekcija tačke (jo je probala lizat in je kar kislo pogledala .. je še sedaj modra okoli gobčka - sredstvo je menda grenko ko hudič) .. drugače komplet krvna slika OK, urin OK, menda bi znala živet še naslednjih 10 let ..

veterinarska ambulanta Usar - Duplek pri MB .. toplo priporočam .. se res potrudijo, da je vseskup čim manj stresno za žvalco in lastnika, si vzamejo čas in razložijo, pokažejo kakšne slike iz knjig, s spleta .. v glavnem :OK:

20180917_164919.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, Tex pravi:

aftermath .. tu (na sliki) ji je še lepo bilo, čez 2h, ko so mamile popustile, pa je že veselo pihala na vse kar se je premikalo in grozila vsemu, kar ni na običajnem mestu .. no, zjutraj je že bla rahla cartika, dokler se ni čisto prebudila in se spomnila, da je jezna na naju .. :D

diagnoza eozinofilni granulom, 3 inekcije, 20 tablet za domov, dezinfekcija tačke (jo je probala lizat in je kar kislo pogledala .. je še sedaj modra okoli gobčka - sredstvo je menda grenko ko hudič) .. drugače komplet krvna slika OK, urin OK, menda bi znala živet še naslednjih 10 let ..

veterinarska ambulanta Usar - Duplek pri MB .. toplo priporočam .. se res potrudijo, da je vseskup čim manj stresno za žvalco in lastnika, si vzamejo čas in razložijo, pokažejo kakšne slike iz knjig, s spleta .. v glavnem :OK:

20180917_164919.jpg

Usarja tudi jaz priporocam. Prejsnji kuza je zbolel na srcu pri 10 letih in sem ga redno vozil na injekcije, ko tablete niso vec pomagale.

  • Žalosten 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Tex pravi:

Dear lord .. kolko je to vlko od oka? Nimam predstave z slike .. oziroma deluje kot da bi moral na verigi bit .. :huh:

...je bil kar velik ja...z nogami vred okoli 7 cm...:) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tiger in Malika vas pozdravljata...zaljubljena na polna...Malika je sestrica od Črnega...vse najdencki...

20180919_123125.jpg

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!