Skoči na vsebino

Domači ljubljenčki (živali) :)


Priporočene objave

Ob 20. 5. 2020 ob 9:22, Alla pravi:

Zato pa je tako važna vzgoja cuckov.
Za moje pojme bi vsak vodnik s svojim psom moral opravit osnovni preizkus poslušnosti v urbanem okolju.

Predvsem odpoklic, normalna hoja na popuščenem povodcu, socializacija....

Žal pa si precej ljudi nabavi psa kot modni dodatek, katerega ne znajo niti socializirat niti ga pravilno vzgojit, da rata normalen pes, ki pozna pravila "lepega vedenja" v urbanem okolju.

Cucki obvladajo glih vse in to precej hitro, problem je vedno v vodnikih, njihovi nerodnosti in nedoslednosti.

Jaz mam belgijskega ovčarja, resna delovna pasma, ustvarjena za čuvanje in grizenje. Ampak ker je pravilno socializiran in vzgojen, lahko grem z njim kamorkoli, na povodcu ali brez. Ker uboga.
Zato je lahko tudi v procesu šolanja z a reševalnega psa.

Se popolnoma strinjam. Imel cucka 14 let, še danes mi je žal, da nisva šla vsaj na osnovni tečaj. Je bila kljub vsemu lepo vzgojena, a pri naslednjem psu, defitivno tečaj! 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja prejšnja apenzelerka..pasja mala šola, pa tečaj, poslušnost izjemna.....ampak premočan nagon. Ušla na potep vsakič, ko ni bila na očeh....poklala nešteto kokoši v okolici ( sem hodil ko poštar po vaši z opravičili in denarjem...)...grdo rečeno.....odrešil me je njen tumor in je odšla stara nepolnih 5 let.

Zdajšnja.....nobene šole.....samo debatiramo z njo....uboga vse....pri odprti lesi nikamor.....brez povelja ne v avto ne iz njega...ko rečem Tara..greva spat.....si sama prinese svoje ležišče k radiatorju na hodnik....ista pasma, ampak povsem drug karakter.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo vzgojen pes ,ubogljiv,naučen u piko vendar ne pravijo zastonj,da ima pes kosmata ušesa,ena drobcena napaka,pa se mo,je adpelal......ko kot je tedybear napisu.....ista pasma drug karakter ......zato mora bit lastnik psa na vsako malenkost pozoren.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, Alla pravi:

Thumper......ni  tko, ampak ajde, ti treniraj svoje cucke po svoje, jaz bom pa svoje in svojih tečajnikov mal drugače.

nisem rekel , da nima učinka.. ima..samo to je ali iti po lažji poti za lastnika ali pa nezadovoljiva avtoriteta lastnika.. 

pri tebi je malo drugače - sploh pasma je je nagnjena k poslušnosti in izvrševanju ukazov..

en lovski pes recimo pasme kokrkva španjel - kjer sta bila starša samec in samica lovska psa - pa rabi bolj "trdo roko" .. 

striktno vsak dan pol ure drila.. prostor v visoki travi pa potem odpoklic  z z dvignjeno roko - ker drugače ni videl osebe iz trave - in žvižgom na več kot 50m.. 

psom ki so bili manjši od njega in sitni se je umaknil..

sam ko je pa ležal in "kao spal z zaprtimi očmi" pa je začutil velikega psa ranga nemškega ovčarja in njegovo nesigurnost je pa poletel iz ležečega položaja .. zato je bil zmeraj na povodcu in to skrajšanem.. je bilo pa na drugi strani nekaj lužic in nekaj nepripravljenih lastnikov po zraku ko jih je njihov 40 ali več kilski pes potegnil nepripravljene.. kokrkva se je pa v zraku kot v risanki zadrgnil - a zmeraj pristal na vseh štirih... največkrat je bilo kar nekaj smeha na obeh straneh .. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja se je danes cmerila na izletu rekoč: in to mi jemo, no ja še jaz sem mel malce solzic na učkih

99254233_2945410945528389_2061249487904440320_o.jpg.d088e1f9e944d568569a90bd23938397.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, RobiRoberto pravi:

Ena moja kolegica iz Kanomlje, fotografirana včeraj ...   :OK:

IMG_4196.JPG.d58ef5a498b6d8e53b3f99ee0001c217.JPG

Čudne kolegice imaš ti .... Jest mam take večinoma na roštilju al pa na krožniku ...

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, Bmflar pravi:

Konju jedan .....

 

entry.jpg

...tale konju jedan meni precej koščeno deluje ?

Popravljeno . Popravil Akito
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Akito pravi:

...tale konju jedan meni precej koščeno deluje ?

Trkačka kobila - samo kita pa mišice !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 urami, Bmflar pravi:

Čudne kolegice imaš ti .... Jest mam take večinoma na roštilju al pa na krožniku ...

?   /   :OK:   /   :D

IMG_4196.JPG.JPG.962a373f85cee5ccf4089d9630ab7edd.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz mojega srca te je milijon pisanih metuljčkov pospremilo čez mavrični most ?.

Buhtelj, pogrešali te bomo ?!

Black tears, 13.9.2008 - 28.5.2020.

FB_IMG_1590779538798.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!