Skoči na vsebino

Domači ljubljenčki (živali) :)


Priporočene objave

Bom še tukaj vprašal, morda ga je pa kdo od motosvetovcev kje opazil.

Naš mulo je v sredo izginil neznano kam. Gre za nemškega ovčarja ki mu je ime Zef (izgovori se dzef), ima leto in 8 mesecev, je prijazen, ima rad ljudi, uboga, pač igrača brez občutka (nežen k goseničar). Rad se tudi vozi z avtom, tako da samo upam da ga ni kdo zvabil v avto in odpeljal. Domuje v Goriških brdih, bližina OMV Vipolže. 

Če bi kdorkoli na območju Goriških brd in širše (morda tudi ITA - Jazbine in okolica) opazil nemškega ovčarja ki tava naokoli, bom zelo hvaležen kakršnekoli informacije. 

Pa še pixice:

86186176_10221088547991476_188373838218657792_o.thumb.jpg.2bd7d5ef5e5ff5129082b36e1173b9ee.jpg

101140354_10222157951045884_3522578463594643456_o.thumb.jpg.fdc01b470b1d1a6f4929650d904fe4ce.jpg

92588221_10221643948196134_8084501771159863296_o.thumb.jpg.adaa2e6410c269cc09b25f4bdc46ba86.jpg

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer nisem postal nič tle, ampak danes ponoči je po 16 letih "odšla"  naša psička....  februarja pa hišna mačka ki je bila podobnih let, tako da letos smo zgubili oba najstareša hišna ljubljenčka :cry:  (sicer je bila psička bola in trenutno na antibiotikih ampak v zadnjih 3 dneh se je stanje izredno hitro poslabšalo in je danes zjutraj parkrat zatulila, smo šli pogledat in je bilo konec :cry:)

(nismo ostali sami imamo še 2 mačke in 1 psa)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Alla pravi:

Jaz sem nedavno nabavila tale brusilnik krempljev in moram reči,  da se odlično obnese

61z5n-ywi0L._AC_SL1500_.jpg

če pusti :P

Pr men pade običajno en briket za en noht, in se isto razmišljal, da bi tole zadevo vzel, edin kar me je zmotilo, precej reklame na fb, pa sem bil mal skeptičen.

Tenx za info da deluje. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem imel prvega psa (OK, zdej imam ta druzga  :naughty:) je na moje vprašanje, kako in s čim striči kremplje, veterinar dejal....ah, mal teka po asfaltu, pa zraven še kakšen šprint za žogo, al pa igračo.

Evo....pocen pa ziher.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mhm....ni varno niti za sklepe  niti za vezi in mišice, če maš psa z visoko energijo, ki hitro štarta in bremza.
Plus, asfalt lahko do krvi pobrusi tudi blazinice... (tudi to sem že doživela), tako da....bom jaz raje na vsake kvatre postrigla in pobrusila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se krempljev tiče je ena fajn FB skupina z gradivom za predelat nail maintenance for dogs. Če ima kdo težavo, da je psa preveč strah in mu ne more stričt.

Postopno, s hrano, se daleč pride. Moja se strašno bala po zarezanem kremplju, pa sva spet OK. Na mašinco se pa dost hitro navadijo. Najprej navadiš na zvok, primeš noht in pobrusiš. Ne več kot 2s na en noht, ker se segreje. Znajo bit vsaj v začetku vibracije neprijetne, ampak večina psov se kar lepo navadi. Če ni nekih orng travm zadaj. Meni je znanka iz ZDA prinesla tudi stekleno pilo za pse, je bistveno širša. Ampak za mopsa lahko tudi te naše porabiš. Steklena je večna, samo umiješ, pa je. 

TTeam je tudi fajn podlaga. 

No, veterinarji že nekaj let  pravijo, da zaporedni meti igrač in posledično šprint in sunkovito ustavljanje ni lih fajn.  Občasno OK, če je pes ogret, na primerni podlagi (ne asfalt) in potem tudi streching. Sej se pripravlja en članek na to temo. 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moj nima problemov s sunkovitimi štarti :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   1 član

    • ChuckNorris



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!