Skoči na vsebino

Domači ljubljenčki (živali) :)


Priporočene objave

pred 19 urami, Spasku pravi:

Ta oink se mi zdi predebel pri nas v vasi je imel en domačin doma podobnega rezultat je bil da ni mogel več hodit.Ena od možnosti kure za hujšanje:

Kdaj in kolikokrat na dan jesti?

  • 3 obroke na dan: od 7 do 9, od 11 do 13 in od 17 do 19 h (težko fizično delo ali prehod na rastlinsko prehrano)
  • 2 obroka na dan: od 7 do 11 h in od 15 do 18 h (rastlinska prehrana)
  • 1 obrok na dan: od 11 do 13 h (delo z energijami, duhovna rast)
  • Zadnji obrok pojemo vsaj 3 ure pred spanjem.
  • Držimo se pravila 80/20 (želodca ne napolnimo do konca, da se hrana lažje prebavlja).
  • Naj je hrana večinoma alkalna (veliko sadja, zelenjave)
  • PS: Slika je pa fenomenalna

Hoj......zaenkrat je naš POTBELLY pigy kar v mejah normale....obroka ma 2 na dan in sicer 95% zelenjave in sadja v velik vode, ker same vode te pujski ne pijejo, pa jo morjo, tko da skombiniramo pri hrani. Giblje se zelo veliko (sprehodi + velik vrt)....glede nato, da ko zalaufa, je skor hitrejša od domačega kužija, mislim, da še ni predebela...:)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 26. 9. 2020 ob 11:56, Spasku pravi:

Hiška doma napravljena z napako vhod v hiško sem naredu prevelik tako da ptički ne gredo noter.

IMG-20191013-WA0001.jpg

Fantastična :worship: (moje so precej bolj plebejske, sinic ne prepričajo, vrabcem so pa čisto všeč) .

Ptiči ne dajo kaj dosti na estetiko, tako, da lahko z notranje strani pritrdiš deščico z ustrezno luknjo. Ali pa jo prilagodiš kakšni drugi sorti (zgleda precej velika, mogoče jih tudi to moti. Jaz sem "preplonkal" načrt z DOPPS. ) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, franc pravi:

Fantastična :worship: (moje so precej bolj plebejske, sinic ne prepričajo, vrabcem so pa čisto všeč) .

Ptiči ne dajo kaj dosti na estetiko, tako, da lahko z notranje strani pritrdiš deščico z ustrezno luknjo. Ali pa jo prilagodiš kakšni drugi sorti (zgleda precej velika, mogoče jih tudi to moti. Jaz sem "preplonkal" načrt z DOPPS. ) .

lp

Kaj naj pa jaz rečem ko sem moral obesit 3 netopirnice pa ni še nobenga notri

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 hours ago, franc said:

z notranje strani pritrdiš deščico

Notri je palčka da lahko skakajo gor streha je snemljiva za čistit ma ti "hudiči" nočejo noter.niti ni tako velika tisto luknjo bom popravil na majšo,sem pa pripeljal domov en prtljažnik lubja za to zlepit skupaj:lol1:Aja te svinje požrešne od vrabcev vse požrejo :lol1:

 

1 hour ago, thumper said:

ko sem moral obesit 3 netopirnice pa ni še nobenga notri

Pobarvaj v črno in nariši luno za oblaki da se bodo počutli bolj domače na teh netopirnicah

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Spasku pravi:

Notri je palčka da lahko skakajo gor streha je snemljiva za čistit ma ti "hudiči" nočejo noter.niti ni tako velika tisto luknjo bom popravil na majšo,sem pa pripeljal domov en prtljažnik lubja za to zlepit skupaj:lol1:Aja te svinje požrešne od vrabcev vse požrejo :lol1:

 

Pobarvaj v črno in nariši luno za oblaki da se bodo počutli bolj domače na teh netopirnicah

Nisem ravno strokovnjak, ampak ptiči menda ne marajo nobenih palčk (ne zunaj ne znotraj) , tako trdi literatura. Menda je pomembno še, da je luknja dovolj visoko od tal gnezdilnice in da vse skupaj preveč ne "dihta" (zgoraj naj bi bila 0,5-1cm reža- "ventilacija" ) . Pa še na pravem mestu mora biti, če lahko pride do nje mačka jo bodo zapustili (če jih mačka že predhodno ne "izseli" ) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14 let. Napol slep in gluh. Čedalje bolj podoben mojim motorjem. Velik km, pa še kr laufa. : P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!