Skoči na vsebino

Domači ljubljenčki (živali) :)


Priporočene objave

pred 6 urami, VS800 pravi:

A pa domač še laja?                     :naughty:

gospa je ... ... ... bila ...

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, J.a.m.e.s pravi:

123412828_397254238307302_7250570938837857176_o.jpg

je res kar je folk iz ubogega psa naredil, ampak volje mu pa še vedno niso vzeli, ker ko si kaj zapiči u glavo ne mrda :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem kaj so to križali skup, samo naša ma neko napako, skoz je lačna. ? Ni variante, da prideš do hladilnika mimo nje, pa si lahk še nevem kakšna ninja. :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, DAMI34 pravi:

to je tovarniška napaka, ki je firma ne prizna. Je moj isti. Mora biti zraven vsake kuharije, sedeti na stolu, dobiti vzorce zeljenjave (bučke, korenček in podobno), seveda kontrolira, da je testenina al dente, ampak se ni za zanašat na njegovo znanje, ker do sedaj še ni mel pripombe, pa četudi je dobil vzorec kuhan 4 minute al 10.

Pa moram poudariti, da že slabo vidi in sliši, ampak odpiranje hladilnika očitno zavoha.

Odlično obvlada, kam pade grozdje s trte. Načeloma se ne premakne dokler ne dobi jagode z latnika, da ne govorim o češnjah, ko dozorijo. Ga spustim in že je šibanac pod češnjo. Nato pa samo še slišim smrček kako dela.

Absolutno pa rad pomaga ko kdo je sendvič na kavču (velja dejansko vsa hrana od juhe do keksov) s tem, da ga ni nič strah izvesti napad direktno na roko, ki drži panin :P

ps. futr mu strogo vagamo. Zjtraj dobi 50g briketov, z6večer 50 g briketov, vmes pa še zihr nažicanih 50g swega i swašta.

Aja, 14 let ma možak, sklepi ga že jebejo, da včasih komaj hodi, ampak za hrano ni problem maratona odlaufat. Težo ma pa še vedno idealno 8kg.

Dokler bo, bo, žwerca naša zlata. Potem ne bo več hišnega ljubljenča, vsaj tako sva se odločila. Kljub temu da je dokaj zdrav, je že hudo ko ga vidiš, da peša.

13227559_1066071796795705_4877619454349317433_o.thumb.jpg.697039c47216a824f81851b5e5d82d06.jpg

 

 

To sem tudi jaz rekel ko mi je pred tremi leti šla 16 let stara prinašalka...

Zdaj imam dve...:slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo ma predimenzionirane?   Evo moja je čist v gabaritih. Tudi zato, ker so tista njena obleganja hladilnika v glavnem zastonj. 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj vsak dan požre med 0,75 - 1 kg svežega mesa (+ zelenjava + občasno makaroni) +  priboljški na treningu (odd 100-200 g) + občasno celo meni pade kaj od večerje ....pa nama ne rata prilezt čez 26 kg.
Če mu pa 3x zapored namešam makarone v hrano, jih bo pa gladko pustil. Meso poliže dol, makaroni pa ostanejo.

Fehta pa....kaj pa vem, mene ne, pri komu drugem pa se splača poskusit :D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, MARE 65 pravi:

To sem tudi jaz rekel ko mi je pred tremi leti šla 16 let stara prinašalka...

Zdaj imam dve...:slap:

ps. ne povej moji, ker pogajanje je bilo nekako takole:

dami: ko ta umre bo naslednji spet mops

tana: ko ta umre ne bo več psa pr bajti!

Nato sva vsak popustila za pol in se odločila, da ne bo več psa pr bajti :P

 

pred 13 urami, Alla pravi:

Pa kje vi to cucke nabavljate? Od vseh (prej naših in zdaj samo) mojih nisem nobenega uspela zredit :O

maš pasmo, ki je aktivna, pa še skrbiš prav zanjo. Uporabi nona servis al pa kak ameriški način, kar pomeni cel dan zaležavanje na kavču, 2x scat po 100m, bo tut tvoj bajso :P

Sicer je pa značilno za neke pasme, da so tako požrešne, da raje crknejo, kot nehajo jest. In takrat mora gospodar paziti. Enako velja za agility.

 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Ameriški način" al pa nona servis se pri malinah (in še kaki drugi resni delovni pasmi) ne obnese. Ker zdemolirajo kavč in še kaj drugega. Če jih ne zaposliš, se zaposlijo sami in to 100% tako, da lastniku ni všeč.

Kolega ima labradorko, ki poje dnevno 1/4 Goofove hrane, giblje se tudi zelo veliko (tudi reševalna psica, dnevno manj kot 5 km ne naredi, večino bistveno več že pred zajtrkom), pa se kronično bori s prekomerno težo.

Tako kot ljudje, imajo tudi živali različno hitro presnovo, eni so bolj varčni modeli (glede porabe energije), eni pa noro energetsko požrešni.

Je res, da so bili vsi moji psi precej "energetsko potratni", vseeno pa niso bili nikoli požrešni. Lahko sem jim nasula briketov za 3 dni, pa so pojedli samo toliko, kot so dejansko rabili.

Tudi tale zdajšnji, če mu dam preveč, se bo tudi od svežega mesa obrnil stran.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti imaš srečo. Oziroma imaš srečo s pasmo. Nekateri moramo paziti, da ne poje mačjega dreka v travi...dobesedno.

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hočem povedati, da so pasme, ki imajo mero. Cel dan ima lahko polno skodelo in bo pojedel/pojedla kolikor rabi.

Mops ni tak :P raje umre, kot pa kaj pusti. Skodelica  za hrano se vedno šajna

:D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Alla pravi:

Nope. Ni sreča ne s pasmo, ne moja sreča. Tud setri so bli enako naštimani.

Vzgoja in doslednost. Veliko doslednosti.

Bom našo vprašal kako se ji rata zredit, če bo hotla povedat :lol1:.

Drugače pa je tudi v pasmi (naša je mešanica očitno med psom in pujsom...dobro, da ne vidi kaj pišem :rolleyes:), nisem še videl debelega malinoja niti setra.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!