Skoči na vsebino

Domači ljubljenčki (živali) :)


Priporočene objave

Končno videla mojo starico carico 

spacer.png

Če ima kdo idejo nabavit kunca za majhnega otroka-naj oreng premisli. Za mano je peklenski vikend. Tako zelo občutljive živali so. Sem inventar na veterini. Rjavček je šel včeraj spet na kliniko po oskrbo in se zdaj že veliko bolje počuti In za mano je res peklenski vikend hranjenja po brizgi vsake 4 ure, voda po brizgi, zdravila, masaže. 

spacer.png

 

Tamlad Sherlock je razgrajal po bajti ta čas (sej ne, da nima tudi on vsake 4-6 mesece termin za brušenje zobk)

spacer.png

 

 

Popravljeno . Popravil Nja
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, Nja pravi:

Če ima kdo idejo nabavit kunca za majhnega otroka-naj oreng premisli. Za mano je peklenski vikend. Tako zelo občutljive živali so. Sem inventar na veterini. Rjavček je šel včeraj spet na kliniko po oskrbo in se zdaj že veliko bolje počuti In za mano je res peklenski vikend hranjenja po brizgi vsake 4 ure, voda po brizgi, zdravila, masaže. 

spacer.png

ne morem si predstavljat terapije če bi se mu zapekel semenovod..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To bitje gleda z mano TV na kavču, se čohalja, tudi ljubčke potala in je takooo mehaaak in prikupen. To res ni za lonec. 

ni moj, ampak to je angry buny thumps feet

 

  • Všeč mi je 1
  • Srček 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 4. 5. 2021 ob 11:35, Nja pravi:

Končno videla mojo starico carico 

spacer.png

Če ima kdo idejo nabavit kunca za majhnega otroka-naj oreng premisli. Za mano je peklenski vikend. Tako zelo občutljive živali so. Sem inventar na veterini. Rjavček je šel včeraj spet na kliniko po oskrbo in se zdaj že veliko bolje počuti In za mano je res peklenski vikend hranjenja po brizgi vsake 4 ure, voda po brizgi, zdravila, masaže. 

spacer.png

 

Tamlad Sherlock je razgrajal po bajti ta čas (sej ne, da nima tudi on vsake 4-6 mesece termin za brušenje zobk)

spacer.png

 

 

Kot dolgoletni ljubiteljski rejec kuncev so mi težave z "hišnimi" izvedbami razumljive.  Tako kot pri vseh vrstah salonskih ljubljenčkov se je parilo degenerirance za pridobitev želenih lastnosti. Iz tega potem sledijo nelogične zdravstvene težave. Saj verjetno ne verjamete v pravljice, da so pritlikavi kunci res obstajali v naravi?

Enako se dogaja tudi pri gojenih kuncih za razstave. Tudi tam se išče perfekcionizem na račun genetike.  Sam ob nakupu mladičev pazim, da rejec hrani živali z naravnimi hranili, predvsem z različno svežo zelenjavo. Tiste, samo na briketih se izogibam.

Tudi sam hranim kunce z vsem in nimam nobenih težav z njimi. Nobenih brušenj zob, pri večini razplodih še krempeljčkov ni potrebno striči.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mastršef level..kontrole ?

20210505_161846.thumb.jpg.166cc9d28e92990ecace3cecd38f1c35.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:worship:

FB:   Kdor nima spoštovanja do živali, nima spoštovanja tudi do ljudi !!!

:worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, RobiRoberto pravi:

:worship:

FB:   Kdor nima spoštovanja do živali, nima spoštovanja tudi do ljudi !!!

:worship:

...obstajajo tudi ljudje, do katerih niti slučajno ne moreš imet  spoštovanja... 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 5. 5. 2021 ob 12:06, Kaldu pravi:

Kot dolgoletni ljubiteljski rejec kuncev so mi težave z "hišnimi" izvedbami razumljive.  Tako kot pri vseh vrstah salonskih ljubljenčkov se je parilo degenerirance za pridobitev želenih lastnosti. Iz tega potem sledijo nelogične zdravstvene težave. Saj verjetno ne verjamete v pravljice, da so pritlikavi kunci res obstajali v naravi?

Enako se dogaja tudi pri gojenih kuncih za razstave. Tudi tam se išče perfekcionizem na račun genetike.  Sam ob nakupu mladičev pazim, da rejec hrani živali z naravnimi hranili, predvsem z različno svežo zelenjavo. Tiste, samo na briketih se izogibam.

Tudi sam hranim kunce z vsem in nimam nobenih težav z njimi. Nobenih brušenj zob, pri večini razplodih še krempeljčkov ni potrebno striči.

 

 

Točno to! Pre-kratki gobčki =pogoste težave z zobmi, nepravilen ugriz. Posledično so tudi kake srčne težave. Kvalitetna vzreja je pomembno. In namesto, da bi producirali ljubke, majhne, puhaste...Bi standardi pasem morali stremeti k dolgoživosti, zdravju. Ta dva sta v bistvu oba posvojenčka. Eden je pri 4. mesecsu zamenjal 2 doma (koronska žival za otroke- obup!).   Spet je pa problematična reja zgolj za meso-a se dejansko ve za zdravje in dolgoživost, saj ne dočakajo 12 let. Tako da, kot pri mačkah, psih, konjih...Kvalitetna vzreja in osveščeni kupci. Ampak to je doooolga pot pred nami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, kaizer pravi:

Jupiiiiii, naši dve sta se pa spet vrnili.... Upam da letos dobita dovoljenje za obnovo "ruševine". Konstrukcijsko je manjkalo vezi, tako da je močan naliv z vetrom načel "armaturo" in je padlo dol skupaj z naraščajem, žal.

DSCN2454.JPG.a53d8cd114b9f7755d9ab098df56eeff.JPG

No ampak so majstorice, tudi štorklje recimo...naši statiki in projektanti bi se lahko marsikaj naučili od njih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, Alla pravi:

Delovni pes z delovnimi zaščitnimi očali B)

 

 

IMG_20210510_192129.jpg

daj še sliko ko brusi s fleksarco.. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!