Skoči na vsebino

Domači ljubljenčki (živali) :)


Priporočene objave

A bi se dalo nehat s temi evtanazijami....po zakonu se namreč zdravo žival ne sme uspavati....ker ta pes ni glih podivjano bitje, ki se mu cedijo sline, svetjo oči in se skoz ,,smeje,,...in vse ostalo kar se videli v filmu Hugo...al kaj takega.

Pravtako ni to ekperimentiranje, ker imam občutek (vsaj po iskušnjah, ki sem jih videla sama drugje) pes večino časa funkcionira normalno (tudi, ko je otrok zaven) in ni to tako, da čim zaleda tega otroka renči in ga je potrebno prijeti. Vsekakor se mi zdi Jur ena trezna oseba, ki bo znala presodit kaj je eksperimentiranje in kakšna je situacija....brez, da bi njegaova deklica bila kakorkoli ogrožena.

Pa še to...tist, ki nikoli ni imel svojga psa oz. se nikoli ni navezal na nič drugega kot na svojo vrsto...naj ne bo tako suveren, da je psa dati stran edina in čist simpl odločite...konckoncev ima tudi Jurjeva deklica tega pesjanarja rada (ta občutek moraš najprej poznat, da bi ga razumel) in ni lahko kar reči adijo.

....po drugi strani pa svojim motorjem dajete imena in se pogovarjate z njimi.... :blink:

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A bi se dalo nehat s temi evtanazijami....po zakonu se namreč zdravo žival ne sme uspavati....ker ta pes ni glih podivjano bitje, ki se mu cedijo sline, svetjo oči in se skoz ,,smeje,,...in vse ostalo kar se videli v filmu Hugo...al kaj takega.

Pravtako ni to ekperimentiranje, ker imam občutek (vsaj po iskušnjah, ki sem jih videla sama drugje) pes večino časa funkcionira normalno (tudi, ko je otrok zaven) in ni to tako, da čim zaleda tega otroka renči in ga je potrebno prijeti. Vsekakor se mi zdi Jur ena trezna oseba, ki bo znala presodit kaj je eksperimentiranje in kakšna je situacija....brez, da bi njegaova deklica bila kakorkoli ogrožena.

Pa še to...tist, ki nikoli ni imel svojga psa oz. se nikoli ni navezal na nič drugega kot na svojo vrsto...naj ne bo tako suveren, da je psa dati stran edina in čist simpl odločite...konckoncev ima tudi Jurjeva deklica tega pesjanarja rada (ta občutek moraš najprej poznat, da bi ga razumel) in ni lahko kar reči adijo.

....po drugi strani pa svojim motorjem dajete imena in se pogovarjate z njimi.... :blink:

Da ti bo lažje: Do sedaj sem/smo imel/i sedem psov. Nasilne smrti je umrl predzadnji. Ponoči je našel luknjo na ograji in šel na potep. Na žalost se je srečal z lovci.

Danes smo za prijatelja šli po tega Carja :OK:

Ej, to je zame najlepša pasma. Samo ne gre skup z mojo ostalo živadjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko bo pa pes ugriznil otroka, pa boste vsi pametni in pisali o brezvestnem in neumnem gospodarju.

Drži kot pribito .)

Pozdrav od Roberta

P.S.: Pa še nekaj, glih ena opazka, da se psa obdrži oziroma se ga pelje k psihologu so le ženske :hmm:

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

P.S.: Pa še nekaj, glih ena opazka, da se psa obdrži oziroma se ga pelje k psihologu so le ženske :hmm:

Pa vsaj nekatere še brez otrok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa vsaj nekatere še brez otrok.

Imam občutek, da jim čustva kdaj preveč zameglijo razum in da ne znajo vedno najbolj trezno razmišljat :) Seveda moje mišljenje .) , itak jih bom slišal :D

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok. Naj še enkrat pristavim lonček.

Eni me poznate osebno in mojega Karota (10 letni volčji špic)tudi. Je najbolj prijazno bitje daleč naokoli, a vendar ne mara otrok. Zakaj ve najbrž on in kdo od mojih otrok ali kdo od ostalih vaških mulcev.

Problem ni v psihologu, ki bi uredil zadeve in psu našel mesto v naši družini. Tega že ima. in nikoli ni problemov, ko sem jaz zraven. Takrat mu je vse jasno. Toda, ko nisem zraven(najbrž nihče ni vedno zraven svojega psa) je njegov rang drugačen.

Rangiranje je proces. To ni zgolj dogodek, ko psu daste vedeti kdo je kdo v krdelu. On vedno čaka na napako nekoga v krdelu, da bi se povzpel po lestvici.

Še enkrat, potem grem. Če nekdo ne more zadostiti 100% nadzora, je potrebno problem rešiti.

LP Cvetoo.

Popravljeno . Popravil cvetoo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam občutek, da jim čustva kdaj preveč zameglijo razum in da ne znajo vedno najbolj trezno razmišljat :) Seveda moje mišljenje .) , itak jih bom slišal :D

Pozdrav od Roberta

Tu

ti lahko "držim štango" - to namreč potrjuje znanost, ki dokazuje, da je pri damah leva hemisfera možgan dominantna - to pa pomeni veelik vpliv čustev na razmišljanje in zelo, včasih premočno čustveno intiligenco .. kar je seveda glede na evolucijsko vlogo nežnejšega spola razumljivo.

Moški,

ki so se med evolucijo velikokrat morali hitro odločati o življenju in smrti, so morali ta čustva zatirati in so s časoma začeli razmišljati drugače .. bolj brezčutna logika ... saj si med lovom, ko je bilo od brzine ubijanja odvisno ali bo njihov otrok jedel in preživel ali ne, niso mogli privoščiti razkošja in občudovati srninih velikih očk.

To

seveda danes ni več tako in dame so s svojimi čustvenimi izlivi vse bolj glasne, kar je seveda privedlo do "genetskega sadizma" posebej med pasjerejci, ki so iz normalnih stepskih psov vzgojili male kosmate igrače velikih oči za dame in njihov čustven odnos do ubogih živalic.

Zakaj

"genski sadizem" - te male kosmate damske igrače imajo psiho normalnih psov (!!!) in ko se neka taka igrača zaljubi v 80kg težko dogo, ali vsakodnevno teka med nogami dinozavrov (ljudi) sem in tja, da je ne pohodijo do smrti, ni popolnoma nič neobičajnega, da jih je 80% stalno na robu živčnega zloma in totalne histerije ... Ampak dame tega sploh niso sposobne dojeti .. njim so važne one same (da ni to slučajno nekoliko, kako se že reče .. hmmm .. ego .. ) in to da imejo svojo malo kosmato igračo velikih oči na kateri lahko sproščajo razne kemikalije ugodja, katere v velikih, prevelikih količinah izločajo njihove žleze po komandi leve hemisfere ...

:lol1:

uuujebemti, ys jh bom zdej šele slišow za tole komedijo .. to, to .. kr glejte, kaj bodo delale z mano

:blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kam nas je pripeljal ta svet v katerem vlada razum in hitre odločitve?....čist tko...če bi moj partner (hvala bogu ni tak) imel kakšno hitro rešitev za mojga psa...bi s supersonično hitrostjo odletel....jaz namreč prihajam v paketu ...

In pasji psiholog ni dejansko za psa...je za lastnike, da jim razloži pasje vedenje in metodo za odpravo le tega (ogled filma 101 dalmatinec ti ne prinese poznavanja pasjega vedenja in zato je prevzgoja ponavadi popolnoma zgrešena,da o tepežu in strahospoštovanju ne govorim) zato, ker včasih psi niso živeli kot ljubljenčki oz. člani družine ampak so imeli točno določen namen in tudi rangiranje sploh ni bilo vprašljivo.

Tko, da če pač mislite, da je edina rešitev šus v glavo...boste odšli s sveta kot predstavniki najintelegentnejše vrste, ki tudi svojega psa niso uspeli doumeti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jur ne vem zakaj si sploh vprašal :doze: ...

...kot da si tako ali tako odločen in nočeš slišat nobenega nasveta..... :photo:

osebno bi psu pač dala šanso...s tem da bi se posvetovala z vedenjskim strokovnjakom preden bi ga oddala drugam....

če se ti ne da s tem matrat, je filozofiranje o čustvenosti žensk popolnoma brez veze - pač povej dase ti ne da s tem ukvarjat in konec...

drugič pa si s temi svojimi enormnimi izkušnjami ki jih imaš izberi bolj benigno pasmo.... :)

Popravljeno . Popravil Nagaya
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čisto mimogrede pa izjava enega rejca velikih šnavcerjev pri nas (pasma velja za eno bolj problematičnih):"ženske so po mojih izkušnjah boljša vodnice za tako zahtevne pse - pomanjkanja avtoritete in trde roke pa se pri dobri vodnici ni bat!"

pase "deuje" po točno "zapisanih" navodilih.

če jih ne upoštevamo se pes "pokvari"

v navidilih je jasno zapisano kak pomen ima rangiranje, kako s to vrši in čemu...kaj so posledice če s navodil ne upošteva..

moj oče recimo je popolnoma nesposoben vzgojit funkcionalnega psa...ker ga tretira kot človeškega otroka

enako velja za mojega sopotnika..pa še za celo serijo osebkov moškega spola ki jih poznam...

uspešna vzgoja - taka ali drugačna bo pač vedno ostala v veliki meri domena žensk

Popravljeno . Popravil Nagaya
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ve mogoče gdo za kakšno spletno stran z pasjimi imeni :?

nikakor se ne morva odločit kako bo ime psički

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsaka čast tistim, ki se uspešno ukvarjajo s problematičnimi psi. Vendar le, če s tem ne spravljajo v nevarnost ostalih. Prevečkrat sem videl "popizdene" pse, ki so bili trenutek pred tem čisto normalni. Če bi se to zgodilo pri meni, bi verjetno problem na hitro rešili. Težko je psu nuditi tako popoln občutek varnosti, da vedno brezpogojno zaupa. Vedno se lahko najde impulz na katerega bo nepredvidljivo reagiral.

Pri nas je psica že poskušala zrangirati ta malega mulca. A to počne nekako tako kot to počno psice s svojimi mladiči. Jasno pokaže nestrinjanje, zarenči, nakar se le zaleti v nogo z gobčkom. In ker je mulo odnehal, je pri tem ostalo. S tem, da sedaj mulo v odraščanju in s izvajanjem vaj poslušnosti gradi svoje mesto v družinski hierarhiji, ki mora biti seveda nad psom. Pa saj je hudiman mali ponavadi tudi nad mano! :angry: :blush:

Tudi prijateljeva psica zanimivo ravna z njegovim sinkom. Ga je sposobna zagrabiti za roko in dobesedno aportirati nazaj gospodarju. Po eni strani zanimivo, lahko rečemo, da ga pazi, po drugi pa je jasno, da si ga je podredila. In prišel bo trenutek, ko naj bi zamenjala vlogi in zna biti kritičen.

Mislim pa, da so psice pri tem prehodu kot matere lažje, kot samci.

Drugače, poleg zgornjih klobas, pa takole. Več psov kot sem imel, več kot jih spoznam, raje kot jih imam, manj jim verjamem!

Mogoče pa je to le posledica, da se v glavnem srečujem z lovskimi psi, katerim pač kri in davljenje nista tuja. A je vrag tudi zato, ker volk se skriva tudi v najmanjšem pinču!

Pa še to: Sabina je zakon!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ve mogoče gdo za kakšno spletno stran z pasjimi imeni :?

nikakor se ne morva odločit kako bo ime psički

Top 5 Pohorje:

1. Runo

2. Roki (Rocky)

3. Medo

4. Tiger

5. Rambo

psic zgleda ni, še nisem slišal ženskega imena al pa so one tudi rokiji :grrr :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tarzan

(in seveda Đejn)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa vsaj nekatere še brez otrok.

V glavnem vse. mogoče kompenzirajo - Ljubezen za otroka raje namenjajo kužatu :)

Kuža nikoli ne odraste in ne odide - kuža vedno uboga in je navezan na masterja ;)

a ve mogoče gdo za kakšno spletno stran z pasjimi imeni :?

nikakor se ne morva odločit kako bo ime psički

A ti ga še na sprehod peljem? ;)

Za ime pa - kako naj predlagamo, če ne vemo, kaj ti je ušeč? Lahk ga kličeš Kosmatinz, al pa Čupa, al pa Lepi, al pa Golgeter, al pa Luli, al pa Hitri, al pa C.B.R.šecto, al pa KužiMoj... :)

Top 5 Pohorje:

1. Runo

2. Roki (Rocky)

3. Medo

4. Tiger

5. Rambo

psic zgleda ni, še nisem slišal ženskega imena al pa so one tudi rokiji :grrr :devil:

psica se praviloma imenuje Kala ali pa v mestu običajno Tara :devil:

PS: vsa prejšnja imena so imeli tudi psi pri moji babici v smeri proti Radgoni ... Zgleda, da je 'internacionalni top-5 of all time' :)

Tarzan

Tarzan7 :OK:

Popravljeno . Popravil SymRu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V glavnem vse. mogoče kompenzirajo - Ljubezen za otroka raje namenjajo kužatu :)

Kuža nikoli ne odraste in ne odide - kuža vedno uboga in je navezan na masterja ;)

A ti ga še na sprehod peljem? ;)

Biovremenska napoved: vpliv vremena na SymRuje bo močno obremenilen. Proti večeru garantirano padavine :fight1: :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kuža nikoli ne odraste in ne odide - kuža vedno uboga in je navezan na masterja ;)

Pa še ljubljeni gospodarici ne pripelje konkurence v hišo kot njihovi mamini sinčeki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Itaq...ker se je ženska v glavnem pripravljena spoprijet s problemom pri koreninah, jo takoj ožigosate, da na zadevo gleda samo čustveno. :doze:

Dajte še enkrat prebrat, kaj sta napisali Lina in Nagaya.... in poskusite ob tem celo malce razmislit!

V glavnem pa so za vedenjske napake tako ali tako krivi lastniki sami. Je pa res, da je silno težko priznat svoje napake, kajne?!

Alla :angry2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V glavnem pa so za vedenjske napake tako ali tako krivi lastniki sami. Je pa res, da je silno težko priznat svoje napake, kajne?!

Alla :angry2:

Kot jaz to vidim, ne gre za priznavanje napak temveč za to, da se hoče Jur 100% izogniti težavam in grizenju otroka... Verjetno to dolgoročno zahteva 100% pozornost dogajanja in marsikatero nervozo ter neprespano noč. Na tej premisi se sklepa kompromis o odhodu kužata iz hiše. Jebat ga, tako je. Stvar prioritet.

Razlika med moškim in ženskim gledanjem na problematiko je pričakovana. A ne pozabimo tudi dejstva, da se je večina tistih, ki že imajo otroke, postavilo na stran 'kuža naj gre'. Nekateri imajo s tem celo že izkušnje.

In če kdorkoli prizna kakršnokoli vzgojiteljsko napako na psu, to še ne reši zadeve. In tudi ni nujno, da je napaka zgolj v vzgojitelju - lahko je tudi v psu. Ali pa v plahutanju s krili nekega metulja tam na oni strani planeta...

Popravljeno . Popravil SymRu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!