Skoči na vsebino

Domači ljubljenčki (živali) :)


Priporočene objave

Ob ‎29‎. ‎07‎. ‎2018 ob 19:44, Akito pravi:

Niso ljubljenčki :(...pa bi lahko bili...še več kot lani v Bosni in Črni gori jih je v Srbiji..psice s kepicami mladičkov, ki capljajo za izpitimi mamami...:cry:...pravzaprav se ta agonija ubogih sestradanih in divjih ali na pol divjih psov vleče  tudi skozi Grčijo in Albanijo. In ob misli, da je za tamkajšnji folk ta problematika nekaj samo posebi umevnega oz. je ni...me vsakič oblijejo solze:cry:.

 

Sem se nagledal teh psov na Kosovu v pol leta. Na začetku mi je bilo tudi hudo, potem sem pa spoznal, da se lokalci z tem problemom ne ukvarjajo...kot si rekla, problem ne obstaja.In verjemi, je bolje, da se  ne ukvarjajo, ker če se....se po primitivnih standardih. Sem si ogledal zapuščeno zavetišče Vollujak pri Klini....mater, bolje je psom na ulici, kot je bilo tistim v "zavetišču". 

V občini Klina so se  problema potepuških psov lotili leta 2015. Vzrok je bil napad krdela na neko občanko. Najeli (plačali) so  lokalno LD, da je uprizorila pravo hajko......po pripovedovanju naše (moje) prevajalke, je bil to tak masakr, da so se celo domačini zgražali, in so zadevo potem ustavili.

torej....skoraj bolje jim je na ulici. So lačni? Niti ne...ker ko so.....pomalicajo najšibkejšega v krdelu. Žal. 

Štojužnijetotužnije.

  • Žalosten 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, Tedybear pravi:

Sem se nagledal teh psov na Kosovu v pol leta.

V Romuniji, Bolgariji podobno...zakon narave pač.

V bolj razvitem svetu so žive živali postale sterilizirane igračke. :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, vandrovec pravi:

 

V bolj razvitem svetu so žive živali postale sterilizirane igračke. :(

Se strinjam stoposto.  Jaz mojemu enkrat tedensko ali na 10 dni privoščm eno pošteno prekuhano ali pečeno govejo ali svinjsko kost. Sosed (lastnik zlate prinašalke) je rekel, da  svojemu psu že ne bi dal kosti.:huh::huh:

Ja peeesda, konec koncev je pač pes......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, Tedybear pravi:

Sem se nagledal teh psov na Kosovu v pol leta. Na začetku mi je bilo tudi hudo, potem sem pa spoznal, da se lokalci z tem problemom ne ukvarjajo...kot si rekla, problem ne obstaja.In verjemi, je bolje, da se  ne ukvarjajo, ker če se....se po primitivnih standardih. Sem si ogledal zapuščeno zavetišče Vollujak pri Klini....mater, bolje je psom na ulici, kot je bilo tistim v "zavetišču". 

V občini Klina so se  problema potepuških psov lotili leta 2015. Vzrok je bil napad krdela na neko občanko. Najeli (plačali) so  lokalno LD, da je uprizorila pravo hajko......po pripovedovanju naše (moje) prevajalke, je bil to tak masakr, da so se celo domačini zgražali, in so zadevo potem ustavili.

torej....skoraj bolje jim je na ulici. So lačni? Niti ne...ker ko so.....pomalicajo najšibkejšega v krdelu. Žal. 

Štojužnijetotužnije.

.........zadevo bi se dalo rešit na human način...samo zgleda, da je človek med zvermi največja zver...

...precej v stilu : "Psi lajajo......karavana - kalvarija gre dalje".....:cry:.....

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povsod je isto. Što južnije, što tužnije. Balkan je poln tega. Posamezna društva, katera rešujejo pse so le kaplja v morje. Reprodukcija je problem. Pred leti so se dobile v Avstriji Hund pille- danes nedobavljive. Moja stara mati jih je kupovala in se psica ni nikoli gonila.  Danes bi pa samo pod nož dajali, sterilizirali in kasirali. 

Gledam in zamižim, ko vidim te sirote. Vse bi imel a žal ne gre. Kak kos moje malice jim pa vseeno privoščim, ker imajo tisti pogled prav naštudiran in točno vedo koga bodo z njim premagali za hrano.

6D17CBE3-F83E-4EF9-8100-779DA9AC2648.jpeg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....lani sem jim v Bosni kupovala pasje konzerve...kaplja v morje...vem :cry:...

Popravljeno . Popravil Akito
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Tedybear pravi:

Se strinjam stoposto.  Jaz mojemu enkrat tedensko ali na 10 dni privoščm eno pošteno prekuhano ali pečeno govejo ali svinjsko kost. Sosed (lastnik zlate prinašalke) je rekel, da  svojemu psu že ne bi dal kosti.:huh::huh:

Ja peeesda, konec koncev je pač pes......

Kuhane kosti niso najboljše za psa. Boljše so velike surove kosti za glodanje (odlično se očistijo pasji zobje), drugače pa mehkejše (nenosilne kosti, perutninski hrbti, vratovi, perutničke, rebra, sapniki, ušesa, ribe manjše cele, večje samo glave, ...) s koščki mesa in kit. Surovo ali samo na hitro vrženo v krop. 

 

Takole približno pa zgleda obrok moje pošastke: 

IMG_20180530_191354.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Alla pravi:

Kuhane kosti niso najboljše za psa. Boljše so velike surove kosti za glodanje (odlično se očistijo pasji zobje), drugače pa mehkejše (nenosilne kosti, perutninski hrbti, vratovi, perutničke, rebra, sapniki, ušesa, ...) s koščki mesa in kit. Surovo ali samo na hitro vrženo v krop. 

Mal si me zmedla....naučen sem,  (tudi od veterinarske stroke) da piščančje kosti niso najboljše za psa. Ampak, kdo bi vedel....spoznanja se spreminjajo. Ko sem bil mulc, mi je mama vedno rekla," jej hrenovko, jej, da boš velik in pameten". Zrasel sem skoraj do meter devetdeset, pri pameti se je pa nekje zataknilo...…..:smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pazljiv je treba biti samo pri nosilnih, dolgih piščanjčjih kosteh, ker se cepijo v ostre špice, ki se lahko zataknejo. 

Ampak, če pes ne hlasta in golta ampak počasi žveči, tudi te niso problematične. 

Treba pa je  biti malce previden pri količini kosti, ki jih dajemo psu. Ene zapre, drugi pa lahko dobijo drisko. 

Vsekakor pa je psa bolj zdravo futrat s človeško hrano (če le ta ni preveč začinjena), kot pa z briketi, ki so prepojeni s karcinogenimi aditivi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Alla pravi:

Kuhane kosti niso najboljše za psa. Boljše so velike surove kosti za glodanje (odlično se očistijo pasji zobje), drugače pa mehkejše (nenosilne kosti, perutninski hrbti, vratovi, perutničke, rebra, sapniki, ušesa, ribe manjše cele, večje samo glave, ...) s koščki mesa in kit. Surovo ali samo na hitro vrženo v krop. 

 

Takole približno pa zgleda obrok moje pošastke: 

IMG_20180530_191354.jpg

to je pa že za v temo njam njam :huh:

če bi biu js lahko zravn tebe, bi tut brikete glodou :huh:

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, maus pravi:

to je pa že za v temo njam njam :huh:

če bi biu js lahko zravn tebe, bi tut brikete glodou :huh:

čeb biu ti zravn nje,bi kake druge kostke glodou .... :lol1:

Popravljeno . Popravil maiden
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Alla pravi:

Pazljiv je treba biti samo pri nosilnih, dolgih piščanjčjih kosteh, ker se cepijo v ostre špice, ki se lahko zataknejo. 

Ampak, če pes ne hlasta in golta ampak počasi žveči, tudi te niso problematične. 

Treba pa je  biti malce previden pri količini kosti, ki jih dajemo psu. Ene zapre, drugi pa lahko dobijo drisko. 

Vsekakor pa je psa bolj zdravo futrat s človeško hrano (če le ta ni preveč začinjena), kot pa z briketi, ki so prepojeni s karcinogenimi aditivi.

Po 22-ih letih dela v stroki ter zadnjih 17 letih podrobneje na področju živalskega nutricionizma, ter vsakodnevnih videnj v preaksi...bi k temu zgoraj dodal....popolnoma narobe.

Kost v prehranski verigi psa nima kaj iskati. Poleg tega, da nima prav nobene prehranske vrednosti, je v glavnem vir raznih oblik opstipacije, ki v nemalo primerih zahtevajo kirurško intervencijo, z veliko sreče pa vsaj klistiranje. Da o bruhanju ne pišem.

"Vsekakor pa je psa bolj zdravo futrat s človeško hrano (če le ta ni preveč začinjena), kot pa z briketi, ki so prepojeni s karcinogenimi aditivi."....

....no to pa je stavek pod vsakim nivojem...v stilu lunatičarke Savine Altai....

V vsakem kvalitetnejšem briketu je aditivov manj, kot v kateremkoli  Lidl-Hofer izdelku za prehrano ljudi....

O prehrani svojega psa se posvetujste s STROKOVNJAKI iz tega področja (pa ne od kakšne preko študentskega servisa plačane prodajalke, ki jo skrbi če bo popoldan uspela prit na vrsto, da ji porihtajo nohte)...Če želite svojemu psu dobro, pozabite razne forumske nasvete in priporočia samooklicanih poznavalcev, kjer je zapisanih 95% neumnosti. In ne pozabite, da bodo posledice nasvetov takšnih "strokovnjakov" nosile vaše živali.

Pa še za tiste z počasnejšim software-om...gotovo ste že gledali razne oddaje o živalih...npr. Discovery Chanel, Animal planet in podobno....prosto živeče živali (velike mačke, volkovi, hijene ipd.)...ko ujamejo svoj plen ga, kot jih je naučila narava da so obstali, dodobra obdelajo in ogulijo do...do...do KOSTI (No shit Sherlock).... Kosti torej ostanejo...zakaj že????? Ker narava ne odpušča napak in volk ne more it potrkan na vrata ambulante in rečt...."malo smo se nažrli kosti, pa sem že par dni zaprt....bi lahko prosim naredili eno resekcijo črevesja?...bom drugič bolj pazil"

Za mene je ta razprava končano. Komur je potegnilo mu je, komur ni, pa pač ni. Negov problem...bolje rečeno...problem njegovega psa.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ha......ceu žiulejne imam pse pa še marsikej druzga doma......vse smo futral samo z običnimi briketi, sem pa tja kaksna konzerva pa ogromno človeške hrane....vse žvauke pr nas doma doživijo tako starost, da vedno sprašujejo pa govorijo kako kvalitetno smo jih futral....

Prvega psa bernca, smo začel futrat z najdražjimi briketi in izklučno samo z briketi ki so nam jih svetovali strokovnjaki in lej ga zlomka pri enem letu odkrušeno koleno v prvi desni taci pa porazna dlaka.....zrihtal, pooperiral zadeve potem pa izklučno futral po svoje pa koker je nam pasal in bernka je doživela 11 let, kar je za to pasmo super duper..vsi bratci in sestrce iz legla so šli med 7 in 9 letom....

 

pol pa bot pameten................................................

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, VS800 pravi:

Ha......ceu žiulejne imam pse pa še marsikej druzga doma......vse smo futral samo z običnimi briketi, sem pa tja kaksna konzerva pa ogromno človeške hrane....vse žvauke pr nas doma doživijo tako starost, da vedno sprašujejo pa govorijo kako kvalitetno smo jih futral....

Prvega psa bernca, smo začel futrat z najdražjimi briketi in izklučno samo z briketi ki so nam jih svetovali strokovnjaki in lej ga zlomka pri enem letu odkrušeno koleno v prvi desni taci pa porazna dlaka.....zrihtal, pooperiral zadeve potem pa izklučno futral po svoje pa koker je nam pasal in bernka je doživela 11 let, kar je za to pasmo super duper..vsi bratci in sestrce iz legla so šli med 7 in 9 letom....

 

pol pa bot pameten................................................

Briketi so dobesedno strupeni za pesa , veliko preveč natrija in ostalih sestavin , ko povzročajo raka, obrabo sklepov in najslabši so najdražji , po mojih izkušnjah . 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Kmet2 pravi:

Briketi so dobesedno strupeni za pesa , veliko preveč natrija in ostalih sestavin , ko povzročajo raka, obrabo sklepov in najslabši so najdražji , po mojih izkušnjah . 

ma jest mam najbolše izkušnje res z mešano hrano...vsega po mal....bom pa tut reku, da ta kužika mešanka ki je sedaj, tut sama noče briket niti povohat.......je pa spremenila prehranjevanje od kar imamo pujsa...nemorš verjet kolk zelenjave pa sadja pa oreščkou zna pes pojest     :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Kmet2 pravi:

Briketi so dobesedno strupeni za pesa , veliko preveč natrija in ostalih sestavin , ko povzročajo raka, obrabo sklepov in najslabši so najdražji , po mojih izkušnjah . 

Kako pri pseh ne vem..

Pri mackah pa so briketi kljucnega pomena...ko nam kruh...pri meni jedo Matisse 32%mesa...zelo rade jedo in lepe zdrave,pa dalec od malih.. 

Poleg macjih pastet in vsega nasega mesa...najdalj imel muco 16let

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsak, ki ima psa mu mora prej kot slej postati jasno, da ima pes tezave z prebavo, ce ga futras z kostmi  ce pa so zraven mesa ( npr. kurji vratu ) pa ni tezav. Da pa ne igrajo prehrambene vloge pa je itak jasno. Moj pes dobi bodisi kuhano meso cenejsega porekla ali pa meso v konzervi in zelenjavo. Briketi so tu in tam zgolj za vmes kot malica. Poje jih morda za pescico na teden, ker je sit od kvalitetnejse prehrane. Ob taksnem hranjenju in sprehodih dvakrat na dan nikoli nisem imel debelega psa z predcasnimi zdravstvenunu tezavami.

Se pa @BIF ne strinjam z tvojim mnenjem glede Hofer in Lidl kvalitete zivil. Imajo iste dobavitelje kot ostali in s tem kupis isto sranje. Predelana hrana je pac sranje. Zato velja kuhajte sami in ne kupujte industrijsko pripravljenih gotovih jedi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, IZTOK pravi:

.....

Se pa @BIF ne strinjam z tvojim mnenjem glede Hofer in Lidl kvalitete zivil. Imajo iste dobavitelje kot ostali in s tem kupis isto sranje. Predelana hrana je pac sranje. Zato velja kuhajte sami in ne kupujte industrijsko pripravljenih gotovih jedi.

Vse trgovinske znamke so slabse kvalitete, in vsi testi ki jih delajo so samo marketinske poteze. 

Glede hrane za domace ljubljencke pa takole iz lastnih izkusenj so psi ki smo jih hranili izkljucno z briketi in konzervami docakali visjo in kvalitetnejso starost , enako velja za  macke. Manj bolezni in tezav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, BIF pravi:

Po 22-ih letih dela v stroki ter zadnjih 17 letih podrobneje na področju živalskega nutricionizma, ter vsakodnevnih videnj v preaksi...bi k temu zgoraj dodal....popolnoma narobe.

Kost v prehranski verigi psa nima kaj iskati. Poleg tega, da nima prav nobene prehranske vrednosti, je v glavnem vir raznih oblik opstipacije, ki v nemalo primerih zahtevajo kirurško intervencijo, z veliko sreče pa vsaj klistiranje. Da o bruhanju ne pišem.

"Vsekakor pa je psa bolj zdravo futrat s človeško hrano (če le ta ni preveč začinjena), kot pa z briketi, ki so prepojeni s karcinogenimi aditivi."....

....no to pa je stavek pod vsakim nivojem...v stilu lunatičarke Savine Altai....

V vsakem kvalitetnejšem briketu je aditivov manj, kot v kateremkoli  Lidl-Hofer izdelku za prehrano ljudi....

O prehrani svojega psa se posvetujste s STROKOVNJAKI iz tega področja (pa ne od kakšne preko študentskega servisa plačane prodajalke, ki jo skrbi če bo popoldan uspela prit na vrsto, da ji porihtajo nohte)...Če želite svojemu psu dobro, pozabite razne forumske nasvete in priporočia samooklicanih poznavalcev, kjer je zapisanih 95% neumnosti. In ne pozabite, da bodo posledice nasvetov takšnih "strokovnjakov" nosile vaše živali.

Pa še za tiste z počasnejšim software-om...gotovo ste že gledali razne oddaje o živalih...npr. Discovery Chanel, Animal planet in podobno....prosto živeče živali (velike mačke, volkovi, hijene ipd.)...ko ujamejo svoj plen ga, kot jih je naučila narava da so obstali, dodobra obdelajo in ogulijo do...do...do KOSTI (No shit Sherlock).... Kosti torej ostanejo...zakaj že????? Ker narava ne odpušča napak in volk ne more it potrkan na vrata ambulante in rečt...."malo smo se nažrli kosti, pa sem že par dni zaprt....bi lahko prosim naredili eno resekcijo črevesja?...bom drugič bolj pazil"

Za mene je ta razprava končano. Komur je potegnilo mu je, komur ni, pa pač ni. Negov problem...bolje rečeno...problem njegovega psa.

 

Čudno, res. 

Še pred 20 leti je bila življenjska doba psov za 3-5 let daljša kot zdaj, ko imajo na razpolago vseo ustrezno veterinarsko oskrbo in najboljšo briketirano hrano, ki naj bi vsebovala vse kar naj bi pes potreboval za kvalitetno in zdravo življenje (mimogrede, analiza pasje hrane naj bi pokazala, da ima samo 6% mokre hrane in cca 30 % suhe pasje hrane ustrezno količino hranil, vitamoniv in mineralov)

Danes ima pa že 60 % domačih živali raka in odstotek še raste.  Da o vseh božjih alergijah niti ne izgubljam besed. Divje populacije volkov (ki so nekako najbližje psom) pa nimajo nobenih težav s tem.

Veterinarje večinoma izjemno cenim (razen redkih izjem), pa vendar še vedno večina njih propagira in reklamira brikete kot najbolj ustrezno hrano. Zakaj je tako, ne vem in v to se ne bom spuščala, vendar mi ZKP pravi, da je narava že vedela kako in kaj, da njeni "otroci" dobijo vse kar potrebujejo. 

Pes je pretežno mesojeda žival (mačke so čisti mesojedci), tekom tisočletij, ko živi s človekom je pridobil tudi malce večjo sposobnost koriščenja ogljikovih hidratov v hrani, kar pa še vedno ne pomeni, da je dobra hrana tista, ki temelji na ogljikovih hidratih. Velika večina briketirane hrane pa je na bazi žit. Briketki različne barve niso nič drugega kot umetna barvila (rdeče, rumeno, zeleno) napacana na isto osnovo ogljikovih hidratov, ki so dokazano kancerogena.  Ravno tako me ne bo nihče prepričal, da vsebujejo samo malo konzervansov, ko pa lahko žakelj hrane stoji 1 leto, pa je še vedno užiten. Še bakterije in glive ga nočejo požret, pa naj bi bil potem dober za psa?!

Višji cenovni razred briketov ne pomeni nujno tudi boljše kvalitete. Cena le teh pa že preseže svežo hrano. 

Res da je s pripravo sveže hrane nekaj več dela, ampak zdravje mojega psa je tega več kot vredno. 

Delež kosti ( ne nosilnih) v prehrani psa naj ne bi presegal 20 %.Je pa vsak pes poglavje zase, ampak če lastnik malce opazuje svojega psa, kaj kmalu ugotovi kako pes prebavlja kosti in temu prilagodi količino. 

Pse imam že skoraj 40 let, recimo, da z znanjem o njih in njihovi prehrani nisem ravno na nivoju Savine Ataj. Še  zdaleč ne vem vsega in se moram še veliko naučit, stvari pa tudi najprej preverim, preden komurkoli solim pamet. Nekaj malega imam pa tudi ZKP (zdrave kmečke pameti) ter znanja iz kemije. Zato sem pristaš sveže hrane, tako za ljudi, kot za pse. 

Še toliko bolj zato, ker mi je zadnji pes (hranjen prvih 8 let izključno s kvalitetno briketirano hrano višjega cenovnega razreda) letos umrl zaradi raka. 

Glede raziskav, študij itd se lahko prepucavamo v nedogled, saj niti ti  niti jaz nisva osebno izvajala analiz in lahko samo verjameva različnim raziskavam. 

Vsak posameznik pa se bo na koncu sam odločil kako bo futral sebe in svoje domače živali, ter ali bo zaupal multinacionalkam ali naravi.  :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi imate prav. Moja babica je od 17 leta kadila. Zadnjih 30 let izključno Moravo brez filtra. Umrla je pri 97 letih.

Kajenje je zdravo.

Tako da meni je vseeno kaj pravijo strokovnjaki...otroku že od malega zraven Fruteka, še kak dim za potegnit...če je moja babica dočakala tako visoko starost, potem že ne škodijo tako zelo. Je pa res, da naj bo tobak iz neškropljenih Bosanskih polj...ni barvil in konzervansov...naraven...

Razlage o tem, kako je pes poginil zaradi raka ker je celo življenje jedek brikete je milo rečeno maloumje...

Kakorkoli...ne bom nadaljeval razprave. Čez dobre štiri urce bom itak spet poslušal razne izgovore, da niso vedeli, da psu ne smejo dajat kosti....pa, "kak te zaj...fčasih smo pese fujtrali samo s kostmi pa nikomu ni nič blo"... ali pa..."vete kaj...že dva dni tak kozlari...kaj bi te to blo. Od nedele je ostala goveja župa, pa mu je naša še pužeke zraun skuhala, pa se je tak najau"..... No samo takrat, si bom za svojo razlago zaračunal...

Ajd...mejte se...

Popravljeno . Popravil BIF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da je moj pes kasiral raka  zaradi briketov nisem in ne bom trdila. Napisala sem samo, da je kljub temu, da je prvih 8 let življenja jedel izključno kvalitetno briketirano hrano, fasal raka. 

Ampak malce mi pa da za mislit podatek da ima že 60 % populacije psov in in mačk raka, življenska doba pa se krajša?

V zadnjih 20 letih se je veterinarska oskrba bistveno izboljšala, tudi življenski pogoji se izboljšujejo. 

Zakaj je torej tak porast raka? 

Zato še vedno trdim, da je prehrana bistvena za zdravje. In če vnašamo v telo (katerokoli) svežo in zdravo hrano je več možnosti, da bitje razvije zdrav in močen imunski sistem.

Pa ne obešaj se na kosti. Nikoli nisem rekla, da so kosti ustrezna hrana za pse, sploh pa ne kuhane. So pa čisto dobrodošel dodatek za glodanje. 

Danes se tudi na kvaliteto in neoporečnost kupljene sveže hrane ne moreš več zanesti, kamoli na kakršnekoli v naprej pripravljene obroke....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj toliko raka pri psih? Ne vem. Malo pozabljate, da se je vzreja pasemskih psov izrodila do obisti. Psi morajo biti po meri človek in po mojem skromnem laicnem mnenju tudi to ni zanemarljiv dejavnik. Gensko oslabljeni organizmi so bolj dovzetni za okvare. Zato ne bi pripisovala vse hrani. Resnica je nekje vmes. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud moj pes ne je rižote in makaronov. 

Je pa sveže meso. Prutnino, govedino, divjačino, drobnico. Meso, kite, hrustanec, notranje organe, ... v ustreznem razmerju. 
Plus nekaj malega kuhane zelenjave in sadja. 

Loony, žal rak ne izbira samo ali vsaj pretežno pasemskih psov, ampak vse po vrsti. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!