Skoči na vsebino

Domači ljubljenčki (živali) :)


Priporočene objave

Tale punca Winny ima A do 125 ali A neomejeno? :wink:

Po moje si želi, da motorji (in s tem izpit) sploh ne bi obstajali in tako bi bila njena lastnika več doma in njej ne bi bilo potrebno biti v ''reji''.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst mam enga mačka, ki je včasih tečen kot pes. Ime mu je pa Elvis. Zakaj tako ime, vam bo pa jasno, ko kakšno slikco gor prlimam. (je čist bel, zmeraj bolj debel, zmeraj bolj razvajen in kar naprej tuli - kakšna asociacija??? :lol: )

He, he pa si mu kupila tisto knjigo LuCy ?? busa

Ja, moram povedat, za ostale; sva se srečala z Buso v Konzorciju, malo prej sem pa naletela na knjigo z naslovom "Kako živeti z nevrotičnim mačkom". V uvodu piše, da je 100% mačk(ov) nevrotičnih.

Ne, Busa, nisem kupila tiste knjige ampak resno razmišljam, da bi jo. Samo kaj, ko maček ne zna brat. Zaenkrat obvlada samo dva tona c-dur lestvice :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, moram povedat, za ostale; sva se srečala z Buso v Konzorciju, malo prej sem pa naletela na knjigo z naslovom "Kako živeti z nevrotičnim mačkom". V uvodu piše, da je 100% mačk(ov) nevrotičnih.

Ne, Busa, nisem kupila tiste knjige ampak resno razmišljam, da bi jo. Samo kaj, ko maček ne zna brat. Zaenkrat obvlada samo dva tona c-dur lestvice :wink:

Pasja knjiga (Kako živeti z nevrotičnim psom :? ) je namenjena izključno lastnikom, katerih štirinožni lajajoči ljubljenci se srečujejo s tegobami modernega sveta in jo je vredno prebrat. :wink: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nasa mega-razvajenka je sesletna dobermanka Tajša. 8)

Ves cas je z nami (tudi na potovanjih z avtom ...), kadar nas ni doma, pa ji je dolgcas, zato je njena zdravnica predlagala, da ji podarimo muco. Hehe, to bi bla najboljsa druzba na svetu - kajti Tajša resnicno obozuje muce: ko stopi iz hise, najprej kar v sprintu hiti k ulicnim mucam in klice: "pocakte me!, pocakte me!", ko tece za njimi, kajti mucam se kar naenkrat tko presneto nekam mudi in nenadoma ni nobene nikjer vec. Zato gre k njim na obisk kar na sverc - sistematicno od hise do hise, od sklede do sklede - kajti muce imajo izredno dobre priboljske zanjo ... :D

Za hrup in smetenje na tem svetu skrbi tudi nasa modra skobcevka z imenom Koki III. :roll:

Vcasih sta pri nas po en teden zivela Koki I., ki je bil smrtni bolnik ze kot novodosli stanovalec, nato Koki II., ki si je raje izbral svobodno pot skozi okno. Izkazalo se je, da je Koki III. pravzaprav Kokica, ki je pri nas *ze* drugo leto, kar potrjuje dejstvo, da smo zenske vzdrzljivejse, vztrajnejse ... :wink: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda, ženske. Pa ja. Malo morgen, manjana. :?

Okna ste se navadili zapirati :P

Da ostanemo v okviru teme: mucko ste nabavili in zakaj ne :?:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Perla , nice zgodbica :D

Mi mamo psičko zunaj, ker ima tako rada svojo ultra-mega-špon-ful-d-best-hi-tech kočico (ročna izdelava, pet zvezdic in pol), mački pa mi ravsajo po stanovanju..

Najpogosteje si mislita tole:" Uuuu, glej, big-dog (SymRu that is hehe) spet nekaj tam šušmari z notebookom, tako privlačne zvoke spušča... Aha, spet Motosvet - gremo gledat.... dajva se mu na tipkovnico malo vležt, ali pa..." in potem se mi skuhata v naročje, med moj vamp in računalnik. In nič ne morem, kot da skupaj lepo vsi trije tipkamo :) malo tudi lovimo kurzor od miške po zaslonu, pa malo se valjamo po hrbtu, da big-dog čoa mucke po nežnem vampku... pa tok naprej...

pol pa big-dog vstane, pa gre cat ali pa do hladilnika, Capi in Nagaja pa takoj zraven ,seveda, ker bo big-dog dal konzervo :) ali pa vsaj brikete :roll:

no, pol se pa najemo, pa gremo naprej tipkat, al pa Tejki nagajat :D

Aja, prizor 2: "uuu, glej, big-dog in tamala pa nekam gresta... dejmo mi mal spizdit na hodin, na stopnišče v bloku... hmmm... šviiiiing." - pa sta zunaj, mi pa spet zamujamo, ker jih moramo lovit po štengah :)

Potem pa so tu še neskončna, ampak res neskooooončna preganjanja po terenu - big-dog in tamala spita, mucki pa šprintajo diagonale po stanovanju - seveda preko televizorjev, postelj, foteljev, mize v kuhinji pa tko... Kaj čmo, so pač šele 5 mesečkov stari... :oops:

nadaljevanje zagotovo sledi :arrow:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SymRu, v teh letih so mački najbolj zabavni, ampak na žalost vse mine. Počakaj še par mesecev pa bosta mačka samo še spala, jedla in se umivala. No pa kakšen prijateljski fight na vsake toliko časa.

Trenutno zbiram slikce naših živali, da jih objavim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

So se zadnjič naša Tara (psička, oranžna, 26 kg, eno leto stara, IQ negativen :D ), pa 2 mucka (5 mesecev, bumbarja do amena) prvič srečali ... Hmmm, Tejka je Taro držala cel večer za silvestrovo, jaz pa mačkom dopovedoval, da jim kuža ne bo odgriznil riti, da jim samo pravi (laja) "Živjo, kako sta, a se gremo igrat?" ...

Sam še vedno, hmmm, mam pomisleke. Sem se takrat počutil kot mirovnik v Izraelu/Palestini :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam še vedno, hmmm, mam pomisleke. Sem se takrat počutil kot mirovnik v Izraelu/Palestini :twisted:

Heh, hvalezna vloga a?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nadaljevanje zagotovo sledi :arrow:

hocemo seeee! :D

klapa, dejte napisat se kaksne zgodbice 8)

komaj cakam kaksen Zarjin post - vceraj jo je spremljal v OLP-ju cudovit kuza, petmesecni Svit in predstavljam si, da se ji pestro dogaja, saj mladici marsikaj uspicijo - kot je to tudi ze napisal Jason (vsaj meni se je kar precej dogajalo do Tajshinega 1. leta :lol: ).

vse objavljene fotke so pa res kjut! 8)

@Racing: lep kuza! 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

naši črni muci Timonu so zaradi krvne bolezni...odpovedale zadnje noge in ko sem ga gledal, kako se vleče po tleh, se mi je milo storilo

doma so cmeral vsi, od takrat nobene živali več

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ehhh, kaj naj še dodam - najbolj mi je smešno, ko grem spat, pa se uležem na vamp ali na lopatice, potem pa se name skuhata še oba mucka... Tko, prav vidim, da ful uživata, da rabita bližino :wink: in potem vsi lepo mirno spimo ...

Ali pa - v kuhinji nekaj piska, grem gledat, pa vidim ,da maček spokojno leži na steklokeramični plošči, ki je še malo topla od kuhanja kosila :)

Sicer pa , ko jih sovražim zaradi kake pizdarije, rad grozim, da jih bom predelal v rokavice, kučmo ala Davy Crocket, ali pa jih kar kličem "obuti maček" --- heeemm, kosmati copati PRESS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda, ženske. Pa ja. Malo morgen, manjana. :?

Okna ste se navadili zapirati :P

Da ostanemo v okviru teme: mucko ste nabavili in zakaj ne :?:

hehe, Brrrm :lol:

ne, mucke res nismo nabavili, in sicer iz vec razlogov:

1. najprej bi bilo treba prevzgojiti psa (ok, to niti ne bi bil tak problem),

2. veliko smo zdoma in psica ponavadi potuje z nami, ne predstavljam pa si, da bi v avtu z nami potovala se muca :roll: (... in da jo lovim po kakem parkiriscu v Parizu ipd. :lol: ),

3. se bi lahko nastevala, pa mislim, da bo kar dovolj

... pa se na macjo dlako sem alergicna :(, sicer bi muco z veseljem imela.

Pasja knjiga (Kako živeti z nevrotičnim psom :? ) je namenjena izključno lastnikom, katerih štirinožni lajajoči ljubljenci se srečujejo s tegobami modernega sveta in jo je vredno prebrat. :wink: :wink:

@Kaja: 8) hvala za info - ze iscem to knjigo ... kajti presneta *pasja nevroticnost* dejansko obstaja. :? :cry: :x

Nasa Tajsha naprimer, si od *dolgocasja* (ker je med tednom do 16. ure ali vec pac sama doma) lize sprednjo levo taco - rana se je medtem ze veckrat pozdravila, ceprav je bila situacija tudi ze zelo kriticna - velika rana do kosti in vem, da jo tudi zelo boli ... Vsi poskusi resitve problema, ki je menda pogost pojav pri dobermanih, so se izjalovili (zavijanje tace, mazanje s tem in onim, popranje ovoja, ovratnik, nagobcnik, oprtnik in vsi mogoci in nemogoči triki). :(

Zadnjih 5 mesecev sem bila veliko z njo doma in tacka se je pozdravila. 8) ... pri *zdravljenju* je bila najucinkovitejsa fora *uporaba* plisastih mcdonaldovih igrac (tnx anA&Bladzo za :idea:!), ki jih smo jih poimenovali "pupa" (@Pupa, to ni nic v povezavi s tabo!) in jih obozuje in je najsrecnejsa, ce ji reces, da naj ti prinese pupo ... V ponedeljek sem zacela hodit v sluzbo in storija gre spet jovo na novo: vceraj smo opazili na njeni tacki krvavo rano v velikosti 5tolarskega kovanca in pricakujemo, da bo vsak dan vecja. :x

... in ce ima kdo v zvezi s tem kak dober nasvet :idea:, bom resnicno hvalezna. (samo, ne mi prosim rect, da jo moram razgonit in bo potem od utrujenosti pac spala, ker to nekako ni resitev - ob 5h zjutraj ni sans, da bom lezla z njo na Smarno goro ...).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

[@Kaja: 8) hvala za info - ze iscem to knjigo ... kajti presneta *pasja nevroticnost* dejansko obstaja. :? :cry: :x

Če jo kje dobiš, prosim sporoči, ker bi jo rada kupila tudi zase. Menda je razprodana. Jaz sem jo dobila od kolegov na posodo. Potem so jo posojali še naokoli in je niso dobili nazaj.

Aja, knjiga je angleščini in mislim, da je naslov Living with neurotic dog.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se išče knjige, imam par prijateljev v tbook-biznisu - mogoče lahko kaj posredujem pri kakih ugodnih naročilih... Kar pomeni - če nekaj ni pr inas za dobiti in bi dobava iz amazona stala 15 dolarjev, lahko izničim ta strošek :)

ampak - zaenkrat dajmo knjige o psih in mačkah :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moji prijatelji

"Svit, greva k Magu!"... zavpije moja sefica, ko koncno pride domov.

Preden se odpeljeva dobim se makaroncke z veliko mesa, medtem se ona preoblece v pasje cunje, ker ji sicer vse umazem, zgrizem in strgam. Zelo rad grizljam, najraje pa imam igracko v obliki piscancjega bedra, ki cvili kot bi pravo kuro dusil. :P

No, koncno greva! Skocim v avto in ze se peljeva. Ce je voznja le predolga, zacnem malo cvilit in lajat, a Barbara pravi, da sem vseeno priden in dobim piskotka. Piskotke imam zelo rad. Zato sem tudi rad priden, le velikokrat ne vem kaj hoce od mene.

Juhuuuuu..... :D ...moj prijatelj Mag (boxer)...na zacetku sem se ga malo bal, sedaj je pa moj najboljsi prijatelj. Ceprav obcutek imam, da mu grem vcasih malo na zivce. Ima sedem let in je ze star :wink: , jaz pa skacem po njem, mu tezim in z lajanjem vabim k igri. Ampak vseeno veliko skaceva, loviva kepe, vlaciva veje... le kadar srecamo drugega psa morava oba na vrvico, ker se Mag zelo rad tepe.

Betko, ena izmed njegovi gospodarjev, imam tudi zelo rad. Samo malo je prestroga, mislim da je ona kriva, da me Barbara vcasih prevec komandira. :wink: In vedno se ustavita v kaksnem lokalu, kadita in pijeta, midva z Magom pa morava pridno lezat na tleh.:roll:

Kadar se z Barbaro sprehajava sama velikokrat srecava Petra in Belo (bulterierka). Ne maram je prevec. Skace name in me tunka v luze, tako da sem ves blaten in me potem doma mucijo z umivanjem. Peter pa...

Svit, 5 mesecev

zarja_0001.jpg

zarja_0002.jpg

zarja_0003.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moji prijatelji

"Svit, greva k Magu!"... zavpije moja sefica, ko koncno pride domov.  

Preden se odpeljeva dobim se makaroncke z veliko mesa, medtem se ona preoblece v pasje cunje, ker ji sicer vse umazem, zgrizem in strgam. Zelo rad grizljam, najraje pa imam igracko v obliki piscancjega bedra, ki cvili kot bi pravo kuro dusil. :P  

No, koncno greva! Skocim v avto in ze se peljeva. Ce je voznja le predolga, zacnem malo cvilit in lajat, a Barbara pravi, da sem vseeno priden in dobim piskotka. Piskotke imam zelo rad. Zato sem tudi rad priden, le velikokrat ne vem kaj hoce od mene.  

Juhuuuuu..... :D ...moj prijatelj Mag (boxer)...na zacetku sem se ga malo bal, sedaj je pa moj najboljsi prijatelj. Ceprav obcutek imam, da mu grem vcasih malo na zivce. Ima sedem let in je ze star :wink: , jaz pa skacem po njem, mu tezim in z lajanjem vabim k igri.  Ampak vseeno veliko skaceva, loviva kepe, vlaciva veje... le kadar srecamo drugega psa morava oba na vrvico, ker se Mag  zelo rad tepe.  

Betko, ena izmed njegovi gospodarjev, imam tudi zelo rad. Samo malo je prestroga, mislim da je ona kriva, da me Barbara vcasih prevec komandira. :wink: In vedno se ustavita v kaksnem lokalu, kadita in pijeta, midva z Magom pa morava pridno lezat na tleh.:roll:  

Kadar se z Barbaro sprehajava sama velikokrat srecava Petra in Belo (bulterierka). Ne maram je prevec. Skace name in me tunka v luze, tako da sem ves blaten in me potem doma mucijo z umivanjem. Peter pa...

Svit, 5 mesecev

Tvojmu gospodarju toplo priporočam knjigo Evgena Juriča "Pasji dnevnik", da te bo bolje razumel :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hem, naša 25-kilska mešanka (pasma: "simpatična") Tara pa najraje sreča nemško dogo Forda... Un je tolk štorast, da jo ene 100-krat dnevno pohodi med igranjem, pa ful je zadržan, tamala pa se zvija in meče po tleh pred njim, da je veselje...

Jap - sice pa ima Tara najraje poleti kakšne sence in lučke/zajčke, ki se odbijajo od stekla na uri... Je čist zmešana - ko pridemo v gostilno in opazuje razne sence, ljudje sprašujejo, če je mal čudna ...

Ah, mal ji je dolgcajt. .. Je pa ttam, kjer jo sprehajamo, en zid, ki takoooo fajn senco daje - v tisti se zajček še prav posebej dobro vidi. In poleti gre Tara vedno najprej k zidu pogledat, če "je zajček doma" :)

Če ga ni, je kar nekaj užaljena - pač takrat, ko jaz in Tejka uro pozabiva doma.... Hm, sva se že nekaj menila, da bi tiste žepne laserje kupila, da bi bil Lučko vedno z nami na sprehodu :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kokr že veste, je pr ns doma Tajša.

Poje vse. Rada ima otroke. :lol:  :lol:

Dej jo mal prpel k nem. Mam ene tečne sosede... :twisted: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!