Skoči na vsebino

Domači ljubljenčki (živali) :)


Priporočene objave

1 hour ago, RdečaŽelva said:

spomladanski dopoldanski sprehod :)

IMG_9862.thumb.JPG.245bc7a05d843b8a3cd199995a026094.JPG

Upam, da me ne boš tožil za avtorske pravice, ampak tista štanga ob tako lepi fotki me je res motila, pa sem ti jo odbil stran. :cool:

 

image.JPEG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

26 minutes ago, RdečaŽelva said:

@Kawalir Vidim, da si mojster! Poskusi ji zravnati še rep :P

IMG_9793.1.thumb.jpg.5a6e1e3ecc8f41088c927e3ebe8fd103.jpg

Hm, ta bo pa težka, pa tudi sicer se ne bi postopal tega, ker ima REP, ne radio anteno. Mačji rep je eden ključnih delov telesa, ki ji pomaga pri gibanju, komunikaciji in lovljenju ravnotežja, sploh, ko takole kot balerina hodi po hlodu. Kako bi ti hodil po hlodu, če ne tako, da bi z rokami lovil ravnotežje? Bi jo res rad pohabil? :nono:

Začnimo s kratko lekcijo iz anatomije repa. Mačji rep sestavlja 19 do 23 vretenc, kar skupaj znese okoli 10% vseh kosti v mačjem telesu. Vretenca obdaja obsežna skupina mišic, vezi in kit, ki repu omogočajo njegovo mobilnost. Pri samcih rep povprečno meri 28 cm, pri samicah pa 25 cm.

Mačke svojega repa ne uporabljajo zgolj za lovljenje ravnotežja, pač pa z njim izražajo tudi svoje počutje. Z različnimi pozicijami in premikanjem repa komunicirajo z ostalimi mačkami. Če svojo mačko pozorno opazuješ, boš lahko tudi sam hitro razbral, kaj mačka sporoča.

- Navpično privzdignjen rep. Samozavestna in zadovoljna mačka med sprehodom po svojem teritoriju rep drži visoko. Navpičen rep kaže na veselo razpoloženje ali prijateljski pozdrav. Če ob tem, ko se ti mačka približuje z privzdignjenim repom, zgornja tretjina njenega repa trza, to pomeni, da te je izredno vesela.
- Upognjen rep. Rep, ki je nekoliko upognjen in spominja na vprašaj, pogosto kaže na igrivo razpoloženje mačke.
- Spuščen rep. Rep, ki ga mačka nosi navzdol, vzporedno s tačkami, lahko pomeni, da prevzema vlogo napadalke, zato je potrebno biti v takšnih situacijah previden. Če to spremlja še rahlo izbočen hrbet, je agresivnost tega signala še večja. Izjema so nekatere pasme, kot so perzijke, eksotke in škotske klapouhke, katere že naravno nosijo rep nižje od svoje hrbtenice.
- Skrit rep. Ko mačka rep spodvije pod telo, je to znak strahu ali podreditve, saj jo nekaj dela živčno. Pogosto pri tem tudi rahlo počepne, da bi bila videti manjša.
- Našopirjen rep. Ko mačji rep spominja na omelo za prah, je mačka izredno razdražena in prestrašena. Rep namreč našopiri v želji, da bi izgledala večja in s tem odgnala grožnjo.
- Hitro miganje z repom. Ko mačka rep hitro premika naprej in nazaj, s tem kaže strah in napadalnost. Gre za opozorilo, naj se ji ne približujemo.
- Počasno premikanje repa. Ko mačka rep počasi premika z ene na drugo stran, to navadno pomeni, da je na nekaj zelo osredotočena. Običajno gre za plenilsko držo, ki jo navadno kaže tik preden skoči na plen.
- Trzajoč rep. Ko mački trza konica repa, s tem kaže radovednost in razburjenje.
 

Evo, naredila sva celo znanost iz mačjega repa, ti ji bi ga pa ravnal, da bi izgledal kot tista telegrafska štanga s tvoje prve fotke. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, VS800 pravi:

Današnji sprehod      :lol1:

20180408135147.jpg

20180408135154.jpg

zakaj se pa nisi zraven  nje ulegu?..... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, dr.looney pravi:

zakaj se pa nisi zraven  nje ulegu?..... :lol1:

Sej sm se, sam je filma zmankal           :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Kawalir pravi:

Pa ne, da si ji šel oko pohabit za eno dobro fotko? :nono:

...ti deluje mačji karakter tako...:sleep2:?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Akito pravi:

...pa še luleka sem dobila...:huh:...

a?..................ajaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa:P.........

 

Popravljeno . Popravil VS800
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 48 minutami, VS800 pravi:

a?..................ajaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa:P.........

 

...če mi je pa ' reku da sem ŠEL....:sleep2:...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sm ga površno prebrau, sam tist da če ste uč fental zarad slike me je takoj.....................sej nevem, a mislš da je resno mislu...:slap:

Popravljeno . Popravil VS800
  • Všeč mi je 2
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, VS800 pravi:

 

............sej nevem, a mislš da je resno mislu...:slap:

....bogsivedi:huh:...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!