Skoči na vsebino

Domači ljubljenčki (živali) :)


Priporočene objave

pred 38 minutami, vandrovec pravi:

Upam, da bo preživela v kovčku na motorju pri 40 stopinjah...dva tedna :hmm:

Če bo ta kovček odprt,pri tebi doma in bo en tvoj prijatelj/sosed 14 dni nosil vodo in brikete,verjamem,da bo preživela...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 53 minutami, vandrovec pravi:

Upam, da bo preživela v kovčku na motorju pri 40 stopinjah...dva tedna :hmm:

A nimas nobenega prijatelja/sorodnika/soseda da bi ti jo hranil?

Lahko jo das tu v hotel za male zivali za ta cas ko te ni.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je divja mačka, ko me ni doma gre v gozd, čaka me ko pridem domov in zjutraj, ko grem. Nočem jo navadit po hiši ker gre povsod, po mizi, štedilnikih, policah, posodah...ni da ni. Izbirčna za hrano, brikete samo pokuša, konzervo malokatero. Pa zdi se mi, da bo še mlade imela...saj lahko bo tudi v gozdu preživela ker se znajde. Sosed je nanjo jezen, prej so njegove mačke prišle k hiši, sedaj jih je ta "veverica' vse napodila...so se fajn pogrizle...problem je.

  • Všeč mi je 1
  • Zmeden 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 33 minutami, vandrovec pravi:

To je divja mačka, ko me ni doma gre v gozd, čaka me ko pridem domov in zjutraj, ko grem. Nočem jo navadit po hiši ker gre povsod, po mizi, štedilnikih, policah, posodah...ni da ni. Izbirčna za hrano, brikete samo pokuša, konzervo malokatero. Pa zdi se mi, da bo še mlade imela...saj lahko bo tudi v gozdu preživela ker se znajde. Sosed je nanjo jezen, prej so njegove mačke prišle k hiši, sedaj jih je ta "veverica' vse napodila...so se fajn pogrizle...problem je.

Ce je divja, poklici lokalno drustvo za zascito zivali pa ti bodo svetovali. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@vandrovec take muce so kar redke, imaš srečo da si jo našel...verjetno je iz kakšnega legla...mogoče bi na veterini vedeli od kje je. Če drugega ne bi jo verjetno vzeli, ker imajo tudi zavetišče. Povprašaj malo, rade volje ti bodo svetovali ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 15. 6. 2018 ob 12:13, vandrovec pravi:

To je divja mačka, ko me ni doma gre v gozd, čaka me ko pridem domov in zjutraj, ko grem. Nočem jo navadit po hiši ker gre povsod, po mizi, štedilnikih, policah, posodah...ni da ni. Izbirčna za hrano, brikete samo pokuša, konzervo malokatero. Pa zdi se mi, da bo še mlade imela...saj lahko bo tudi v gozdu preživela ker se znajde. Sosed je nanjo jezen, prej so njegove mačke prišle k hiši, sedaj jih je ta "veverica' vse napodila...so se fajn pogrizle...problem je.

Mislim, da je to Maine Coon maček. Redek in razmeroma drag. Vse sosedove mačke in pol gozda bo imel pod kontrolo. :)

  • Haha 1
  • Zmeden 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 49 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Mislim, da je to Maine Coon maček. . :)

In po cem to mislis?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, sesir pravi:

In po cem to mislis?

Sumljiv mi je po repu in gobčku. :) Pa obnašanje ima čisto ameriško :lol1:.

  • Zmeden 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, Scarabeo 500 pravi:

Mislim, da je to Maine Coon maček. 

Ne, tisti je menda večji, ta je pa vsaj sedaj malo manjši od sosedovih in drugačen. Močen karakter, inteligenten...mijavka drugače, prekinjeno, kot ne bi znal, pravzaprav se zelo poredko oglasi. Za mano hodi kot pes okoli hiše, razume vse geste, kar mu želim povedat. Če kaj jem ne sme biti blizu, ker želi vse poskusit in ne da miru, ko ima v posodi hrano ji pa ne diši...ko pridem iz trgovine moram takoj torbo skriti, ker drugače bo takoj v njej. Možno, da se ga je kdo želel rešiti, ker je preveč tečen in ga je pusti ob cesti...nimam pojma. 

Morda pojdem z njim na veterino, obstajajo pa tudi avtomatski krmilniki, se mi zdi,...

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja draga bo do nedelje na Lošnju in Tačka jo ves čas čaka v hodniku pred vrati kdaj bo prišla iz službe, tako da moram Tačko sam prinesti k sebi na kavč v dnevni sobi in zvečer v spalnico na posteljo, na povšter od moje drage. THIS IS THE LOWE.   :inlove:

Edino ko ji rečem večerja, Tačka ne rabi nobene dodatne vspodbude.   :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 16. 6. 2018 ob 22:43, Scarabeo 500 pravi:

Mislim, da je to Maine Coon maček. Redek in razmeroma drag. Vse sosedove mačke in pol gozda bo imel pod kontrolo. :)

To ni maincoon . Kvecjemu bi jo lahko zamenjal za angoro pa tut to ni. To je cist navadna domaca macka.

Pa maincooni niso redki kot vse pasemske macke imajo ceno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, dr.looney pravi:

To je cist navadna domaca macka.

Čist navadna domača mačka že ni, ker ima daljšo dlako in enobarvno črno-čokoladno. Če gledam slike te chantilly tiffany so skorajda enake  https://www.google.si/search?q=chantilly+tiffany+cat&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj3pOmsrd3bAhUQ-aQKHQZACgsQ_AUICigB&biw=1280&bih=588

Včasih smo imeli mačko doma, je bila zelo drugačna, lahko je križanec, ne vem, bomo ugotovili. Sedaj grem za en teden od doma, bomo videli, kako bo preživela. Ima avtomatski dozirnik briketov in vode pred hišo. ...še mačka se mi je bilo treba, vedno sem imel rajši pse. Nič ga ne bom pogrešal, če odide....:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, vandrovec pravi:

Čist navadna domača mačka že ni, ker ima daljšo dlako in enobarvno črno-čokoladno. Če gledam slike te chantilly tiffany so skorajda enake  https://www.google.si/search?q=chantilly+tiffany+cat&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj3pOmsrd3bAhUQ-aQKHQZACgsQ_AUICigB&biw=1280&bih=588

Včasih smo imeli mačko doma, je bila zelo drugačna, lahko je križanec, ne vem, bomo ugotovili. Sedaj grem za en teden od doma, bomo videli, kako bo preživela. Ima avtomatski dozirnik briketov in vode pred hišo. ...še mačka se mi je bilo treba, vedno sem imel rajši pse. Nič ga ne bom pogrešal, če odide....:P

Je je. Mi smo imeli enakega sivega . Skotil se je domaci macki in noben od sosedov ni imel pasemske macke doma. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, dr.looney pravi:

Je je. Mi smo imeli enakega sivega . Skotil se je domaci macki in noben od sosedov ni imel pasemske macke doma. B)

Samo zakaj ni niti malo podoben navadnim mačkam v okolici, ne po konstituciji, ne po obnašanju. Sosedove mačke se ga bojijo kot hudiča. Zadnjič je ena letela dva metra po zidu in skočila nanj, potem je pa ta letel za njo in skočil nanjo ter je ugrizni za vrat...živa zverina. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, vandrovec pravi:

Samo zakaj ni niti malo podoben navadnim mačkam v okolici, ne po konstituciji, ne po obnašanju. Sosedove mačke se ga bojijo kot hudiča. Zadnjič je ena letela dva metra po zidu in skočila nanj, potem je pa ta letel za njo in skočil nanjo ter je ugrizni za vrat...živa zverina. :hmm:

Lahko da ga je kdo odvrgel( kar se pogosto dogaja :(:mad: ). 

Macke imajo svojo hierarhijo in boje za ozemlje. Če ta ni sterilizirana/kastrirana potem je ta ta divja prevzela oblast nad teritorijem, ker ostale nimajo tako izrazitega teritorialnega obnasanja. 

Ce se ti pusti prijeti jo pelji na veterinarsko in ce je cipirana boa izvedel vec. 

Drugace pa dolocene obcine placujejo lokalnim zavetiscem za sterilizacijo/kastracijo prosto zivecih mack. Obrni ae na lokalno zavetisce in ti bodo znali svetovati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!