Skoči na vsebino

Domači ljubljenčki (živali) :)


Priporočene objave

pred 18 minutami, Alla pravi:

Se trudim, da pes je zdravo, svežo in raznoliko hrano, pol pa rit zbirčna pobere ven meso, skuto, račji jajc in sardine pa kot da sem mu drek dala v skledo..... A misli, da jih bom jaz pojedla al kaj?! 

IMG_20200428_190324.jpg

...danes mu ne paše ta "meni" ?

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, ni več lačen, ker je dopoldne pojedel že pol kile piščančjih vratov B)

Se trudim, da ga mal zredim, ker me že folk preveč očitajoče gleda. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Alla pravi:

Ja, ni več lačen, ker je dopoldne pojedel že pol kile piščančjih vratov B)

Se trudim, da ga mal zredim, ker me že folk preveč očitajoče gleda. 

 

...sem imela pri bassetki eno obdobje tudi ta problem, kar ni značilno za to pasmo ...potem se je zadeva tokom let spremenila ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O naši "babici" Tački :inlove:  , brez svojih otrok in vnukov :blush: , že dalj časa nisem nič napisal, zato si njena včerajšnja fotografija, katero je "v svoj foun vtisnila" moja draga :worship: , res zasluži objavo. ?

156661592_Taka.thumb.jpg.567dc37ea564a34bc09bf7488fc34940.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Probaj sardelce micno popečt, pokuhat, pa kosti ven vzet. Eni se pa drobovine ne dotaknejo surove. Moja tudi ne mara surovih rib, vse ostalo pa gre. Za zredit pa al več maščobe al pa nekaj OH (sploh agilitaši in IPOjaši). Boš sama videla.  Jaz sem vedno imela obraten problem pri Bini.  Drgač na slikcah zgleda maligator čisto kul. 

Ob 28. 4. 2020 ob 21:41, Alla pravi:

No, men  v 38 letih, kolikor mam pse,  še ni uspelo met debelega psa.
Pa majo hrane vedno več kot dovolj. In to faking odlične hrane.

Ker nimaš psa, ki se ob 10g viška hrane v 14 dneh razleze kot kvašeno testo. :P  Jaz imam to srečo. Sterilizirana + očitno ima počasnej metabolizem. Zdaj je penzionistka, včasih sva pa še bili aktivini na agi treningih, kasneje RO. Po drugi strani pa tudi jaz moram pazit kaj in koliko pojem. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 28. 4. 2020 ob 21:07, Alla pravi:

Se trudim, da pes je zdravo, svežo in raznoliko hrano, pol pa rit zbirčna pobere ven meso, skuto, račji jajc in sardine pa kot da sem mu drek dala v skledo..... A misli, da jih bom jaz pojedla al kaj?! 

IMG_20200428_190324.jpg

če želiš obdržati raznolikost mu daj obrok po kosih - najprej tisto stvar , ki jo pušča.. tudi mi ne maramo zmeraj več okusov hkrati..

jaz sem jajce zmeraj malo požvrkljal in podržal skledico v roki - dejansko je bila to nagrada za psa.. in dobil ga je zmeraj izven obroka - kakšno veselje vsak dan..

ko se je enkrat ob odsotnosti nesojene tašče in tasta spomnil zvečer iz makaronflajša polizat samo meso je dva dni privezan na ketni gledal spolirane makarone  večkrat po nekaj minut (vmes sem posodo shranjeval pokrito na hladnem in potem pustil čez noč pri njemu -naslednje jutro pa spet na hladno) jaz pa sem mu menjal vodo 20x na dan - priznam provokacija na gosto,ker je vsakič norel od veselja ker je mislil , da prihajam z drugo hrano.. tretji dan zgodaj zjutraj (dejansko 34 ur kasneje) sem šel vreč makarone stran in glej čudo - ostala je samo spolirana posoda ..

od takrat naprej ni zavrnil ničesar - tud poleno in kamen bi pojedel če bi mu dal za obrok..

jaz pa imam sliko spoliranih makaronov še zmeraj v živem spominu - vse okrogline (bili so tisti svedrci) in vse vzdolžne zarezice čiste kot pri ravnokar kuhanih .. pomoje je še iz luknjic posesal omako.. 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cucku se vidijo vsa rebra, se ga trudim zredit. Saj jajc dobi sam na vsake kvatre in  najkasneje v roku 2 ur požre vso hrano, ki mu jo namešam v skledo, tud če mu ne diši glih najbolj.

Pošast dobi dnevno min 3/4 kg mesa + nekaj testenin in nekaj sadja in zelenjave + občasno skuta, ribe, ..... tud brikete požre, če pride slučajno do njih.
Je pač aktiven in vse pokuri.
Glavno, da je zdrav in da dela.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Alla pravi:

Cucku se vidijo vsa rebra, se ga trudim zredit. Saj jajc dobi sam na vsake kvatre in  najkasneje v roku 2 ur požre vso hrano, ki mu jo namešam v skledo, tud če mu ne diši glih najbolj.

Pošast dobi dnevno min 3/4 kg mesa + nekaj testenin in nekaj sadja in zelenjave + občasno skuta, ribe, ..... tud brikete požre, če pride slučajno do njih.
Je pač aktiven in vse pokuri.
Glavno, da je zdrav in da dela.

poizkusi razdeliti obrok na 2 dela - najprej tisto kar mu ne diši potem pa tisto kar obožuje.. 

rejenost psa se ne ocenjuje samo po videnosti reber.. in pri vitalnemu zelo aktivnemu delovnem psu se tisto kar manjka na rebrih pozna na mišicah... je pa kot pri ljudeh tudi pri psih v isti pasmi lahko sam metabolizem drugačen.. 

ko sem jaz fizično delal 20let sem pojedel cca.4-5x več kot sedaj.. in se potem drastično zredil ko sem šel na fizično lahkotno delo.. 

razen neumnih mnenj "poznavalcev" o podhranjenosti te nima kaj skrbet.. lepotec je..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni panike, mišice ma, aktiven tudi, saj je malina in ne more bit glih pri miru :D
Kot sem rekla, kvalitetne hrane dobi dovolj, razporejena je tudi večinoma ustrezno (prilagojeno treningom), tko da....lahk je srečen, da ma mene (moje pezde razvajeno)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na kolk % pa ga imaš sedaj? Delavci komot 5-6% svoje telsne teže dobijo. Pa res probaš še kako žlico prosa/ajde...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 6. 5. 2020 ob 7:04, Akito pravi:

Zajtrk ?...pasja senijorka sicer gleda od strani, ker je svojega v hipu  svojega zmazala in bi šeeeeee....

20200506_062321.jpg

Naša tudi čaka, ker je zadolžena za pomivanje posode :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sosedova sta šla na bicikl, js sm pr babici jagode nabirala. Pa grem do ograje, pokličem mulota... Se prikaže, se pusti božat čez ograjo... Sm rekla prid čez, dobis salamo... In termitk skoči čez in me že prehiti po dvorišu do vhoda.... Dva štiklca požru in odmaglil :dry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, Ninč. pravi:

Sosedova sta šla na bicikl, js sm pr babici jagode nabirala. Pa grem do ograje, pokličem mulota... Se prikaže, se pusti božat čez ograjo... Sm rekla prid čez, dobis salamo... In termitk skoči čez in me že prehiti po dvorišu do vhoda.... Dva štiklca požru in odmaglil :dry:

vauuuu,kok lep mačk, :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Grut pravi:

vauuuu,kok lep mačk, :?

Sej je res... Sam ne zna pozirat. Pa niti po telefon se mi ni dal, sm bla u jagodah :ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, Ninč. pravi:

Sej je res... Sam ne zna pozirat. Pa niti po telefon se mi ni dal, sm bla u jagodah :ras:

Ja pa malo bi ga lahko počesala...:lol1:

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, MARE 65 pravi:

Ja pa malo bi ga lahko počesala...:lol1:

Kerga a gruta:hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!