Skoči na vsebino

Domači ljubljenčki (živali) :)


Priporočene objave

pred 35 minutami, RobiRoberto pravi:

Mogoče boš sedaj bolje razumela.   ;)

Kavalir king charles španjel 

Simpatične oči, ki so poleg kokeršpanjela sama definicija 'pasjih oči' ter veliki ušesi, ki med tekanjem sem in tja plapolajo v zraku ... seveda je govora o kavalir king charles španjelu, ki mu pravimo tudi 'kavč pes'. Gre za mirno pasmo psa, ki je idealen za življenje v bloku tako iz vidika karakterja, velikosti in same podobe, ki očara vsakega, ki ga sreča. Ni ravno dober čuvaj, a ta zgolj zato, ker imajo predstavniki te pasme navadno radi vse in vsakogar okoli sebe.

... že že... ampak to si verjetno skopiral iz oglasa, ki hočejo takega psa prodati...pa napišejo tak oglas, da je to pes za navadnega blokarja, ki se mu ne da ven nesti niti smeti, kaj šele peljati psa na sprehod... ampak, ko je moderno imeti psa, je le-ta idealen za v blok.

Moj stric, če že pišem o tem, ima ravno takega Kavalirja, ki bi ga lahko opisal kot hiperaktivca, nonstop v pogonu, na dan zahteva precej "divjaških" sprehodov, neumoren v prinašanju žogice...itd. Skratka daleč od tega, da bi bil "kauč pes", razen takrat, ko je na kauču..   :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, RobiRoberto said:

Mogoče boš sedaj bolje razumela.   ;)

Kavalir king charles španjel 

Simpatične oči, ki so poleg kokeršpanjela sama definicija 'pasjih oči' ter veliki ušesi, ki med tekanjem sem in tja plapolajo v zraku ... seveda je govora o kavalir king charles španjelu, ki mu pravimo tudi 'kavč pes'. Gre za mirno pasmo psa, ki je idealen za življenje v bloku tako iz vidika karakterja, velikosti in same podobe, ki očara vsakega, ki ga sreča. Ni ravno dober čuvaj, a ta zgolj zato, ker imajo predstavniki te pasme navadno radi vse in vsakogar okoli sebe.

Če še Bif slučajno to bere se ti bo smejal. Imel je Kavalirja. Z njim je njihova Pikica prehodila ogromno poti, izletov, sprehodov. Dnevno je naredila cca 5 km z lahkoto. Prehodila terene katerih ti ne obvladaš več. Prebereš samo to, kar tebi odgovarja. Poizkusi vzet na izlet to malo ščene in nam potem povej, kdo bo bolj utrujen.

Vem ! Ti! Kavo spiješ in zasedeš domač kauč ter nato čakaš, da pride domov žena, utrujena, izčrpana iz službe, da ti skuha kosilo! 
Da imaš psa doma na kauču je samo izgovor, da ti ni potrebno prevzeti odgovornosti. Le vzami tiste vrečke od Bila in pelji to ščene na sprehod v urbano okolje na socializacijo.
Bo dobro za oba🤪

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, RobiRoberto pravi:

Mogoče boš sedaj bolje razumela.   ;)

Kavalir king charles španjel 

Simpatične oči, ki so poleg kokeršpanjela sama definicija 'pasjih oči' ter veliki ušesi, ki med tekanjem sem in tja plapolajo v zraku ... seveda je govora o kavalir king charles španjelu, ki mu pravimo tudi 'kavč pes'. Gre za mirno pasmo psa, ki je idealen za življenje v bloku tako iz vidika karakterja, velikosti in same podobe, ki očara vsakega, ki ga sreča. Ni ravno dober čuvaj, a ta zgolj zato, ker imajo predstavniki te pasme navadno radi vse in vsakogar okoli sebe.

Robi osebno sem poznal maltežana, ki je lahko prehodil planinsko turo, ki je upehala marsikaterega planinca; povzpel se je (z lahkoto) na dvatisočak.  Ne podcenjuj psov, zmorejo veliko več kot mi.

Je pa res, da dolgodlaki potrebujejo vsakokratno čiščenje, če jih hočeš imeti na kavču. Res, začni psa sprehajati kot sebe, bo obema lepo, verjemi.

 

  • Všeč mi je 6
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozabil sem, katere pasme je....ampak ta " mala smrdica" je vsak dan v pogonu vsaj par kilometrov. Med vikendom pa še več. 

Ni naša....od kolegice ..

FB_IMG_1673287257997.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Določene pasme imajo mogoče nekakšne predispozicije do nekaterih lastnosti in vedenja. Kako se pa izrazijo je pa odvisno od lastnika.

Pes kot vrsta pa ima osnovne potrebe pa ni važno al je čivava al pa doga. In semkaj spada fizična in mentalna aktivnost.

Če piše da je pes primeren za na kavč še ne pomeni da mora bit na kavču. 

Priden pes je zmatran pes. 😁

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, ChuckNorris pravi:

Priden in zdrav pes je zmatran pes. 😁

...sem še malo dopolnil...   :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam Mopsa, ki ima 17 let. Kavč pes, ki baje ne naredi 10m. No, to ne drži!!!

V kolikor se nauči in se mu pusti zmore marsikaj, kljub kratkim dihalnim potem in občutljivosti na vročino.

Tudi sedaj ko ima svoja leta ter izrabljene sklepe, ne naredi dolgih poti, si pa vzame čas za uživanje v naravi. Najini sprehodi so dolgi tudi uro do uro pa pol..vse skupaj za 1-2km :P

V najboljših letih je v tem času zlahka oddelal nekaj kmjev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 9. 1. 2023 ob 12:48, Zivnorc pravi:

 

Moj stric, če že pišem o tem, ima ravno takega Kavalirja, ki bi ga lahko opisal kot hiperaktivca, nonstop v pogonu, na dan zahteva precej "divjaških" sprehodov, neumoren v prinašanju žogice...itd. Skratka daleč od tega, da bi bil "kauč pes", razen takrat, ko je na kauču..   :P 

...katera ironija..... 

Ravno danes je preminil v 14. letu svojega zemeljskega pasjega poslanstva...

Zaspal za vedno...😔

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri včerajšnjem "osrednjem" TV dnevniku na POP TV je bil kar nekaj minut dolg prispevek o tem, da so živalce, tudi kužki, najboljši človekovi terapevti, in videl sem, da so kužke in mucke končno začeli uporabljati v terapevtske namene, tudi na URI Soča.   :worship:

IMG_4256.JPG.ff9dc2058be33c1ba56e937c18deb646.JPG

IMG_4257.JPG.b98545bc2b7e2452099455b0d17d7255.JPG

IMG_4258.JPG.97f67969bbb6393574269be7161eb486.JPG

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, VS800 pravi:

324737077_706163917550466_5283433674453186130_n.jpg

.

 

... pa ne po tem mrazu nooooo 😁

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 46 minutami, pik1 pravi:

.

 

... pa ne po tem mrazu nooooo 😁

Noben jo ne sil, lepo ma odprta vrata in dela in gre kamor pa kadarkol če       :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, VS800 pravi:

Noben jo ne sil, lepo ma odprta vrata in dela in gre kamor pa kadarkol če       :P

.

... ja sej, to ji morš ti povedat, da je mraz uzuni :huh:

... pol se bo pa ona lahko odločila kaj ji paše :naughty:

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, pik1 pravi:

.

... ja sej, to ji morš ti povedat, da je mraz uzuni :huh:

... pol se bo pa ona lahko odločila kaj ji paše :naughty:

Tale je pa tko samosvoja da bohpumagi, ampak žvi pa k kralica....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 urami, maxxa pravi:

Tole se kar zivi?? 😳

...ja najstarejša kosmatinka se je zadnjič spet navdušila nad to "bibo" in jo začela mrcvarit  z velikim veseljem 🤣 ...pri demenci je veliko stvari novih 😉...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 16. 1. 2023 ob 12:41, pik1 pravi:

.

 

... pa ne po tem mrazu nooooo 😁

Po takem mrazu še noben pujs s tako izolacijo ni zmrznu , tist k pa je, so iz izolacije predelal 39 kg masti in ocvirkov...:rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, maxxa pravi:

Sej vseen, ce imamo najdrazje ogrevanje v drzavi, vazno, da je zvad zadovoljna

20230121_100102.thumb.jpg.61a3a0fe1431d43f1e9c6ad5e6ff9d00.jpg

...ja pri odprtih vratih je treba gledat ven...itak...ker skozi šipo se ne vidi 😉...imajo zgleda vse isto finto 😂..

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 16. 1. 2023 ob 12:32, VS800 pravi:

324737077_706163917550466_5283433674453186130_n.jpg

...še zdej ne vem, kje je spredi pa kje je zadi...

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!