Skoči na vsebino

Honda CB 750


CB750K2

Priporočene objave

Ja...in zakaj si sedaj zalosten? :?

LP

Gugo B)

Ker bi rad izvedel točen model, da vem iskati dele ki manjkajo za eventuelno originalno sestavljanje. Eh, pa ni frke, se bo že tekom leta razjasnilo. Sem celo en mail s temi ciframi na Norveško poslal, mogoče pa mi bodo oni odgovorili. Če hočejo, da pri njih naročim originalne dele. Imajo pa tudi ponaredke, ki so normalnih cen, medtem ko ob cenah originalov glava peče!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Horjo,

po mojih "raziskavah" gre za Hondo CB 750 F oz. F2, ki so jih izdelovali od 1979 do 1984. Nemci jo označujejo kot RC 04. Pod CB 750 poznajo RC 01, 04 in 06. Tiste 040 so ameriške finte očitno.

Bom pa še Enciklopedijo motorjev pogledal, samo da se do doma privlečem.

Popravljeno . Popravil ceco
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Horjo,

po mojih "raziskavah" gre za Hondo CB 750 F oz. F2, ki so jih izdelovali od 1979 do 1984. Nemci jo označujejo kot RC 04. Torej išči pod RC 04.

Ok, hvala, že tipkam v iskalnik! :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Horjo....

V Italiji...od Benetk proti Milanu je en moto odpad, kjer sem pred 3-4 leti skoraj kupil CB500 ORIGINAL!!!! letnik 79...z samo 30000 km. Cena je bila sitnica....1000DM...seveda z vsemi potrebnimi dokument....Sem hotel kupiti za svojo. In tam je ta tip imel se zelo zelo veliko delov...novih in starih. Doma imam vizitko, kjer je naslov in tel, pa poklici...pa italjansko moras znati, ker ne pozna nobenega drugega jezika.

Imam pa doma se vedno slikce te honde....sem jo takrat poslikal...oglas se na enmu kozlu, pa ti pokazem.

LP

Gugo B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HHV.......pa si ti to zase al za tamauga nabavu??????

BTW......nora stvar....peljal,ko sem biš še z vsemi lasmi....in brez gubic,brez špeha,trd.....

:OK: :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Opsssssssssss pozabu!!!! :angry:

Če se prav ne motim,se v prijateljevi garaži valja en "Marwing" genau za tole mašinco.Bom preveril!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HHV.......pa si ti to zase al za tamauga nabavu??????

BTW......nora stvar....peljal,ko sem biš še z vsemi lasmi....in brez gubic,brez špeha,trd.....

:OK:  :OK:  :OK:

Ta velk ta mau je to nabavu zase. Vendar sem mu že napovedal odkup, če bo z njim delal po pameti!

Hmm Marwing? :hmm: :hmm:

Daj vprašaj, če mu je odveč, prosim.

Ker sem s Cecotovo in Premzino pomočjo nekako prišel do zaključka, da gre res za model F leta 1981, sedaj iščem za ta motor obe stranici, sedež, strehco, luči, skratka vse kar pride privito na rušt razen mašine, koles itd.

Pravzaprav sem interesent za CBjke 750 DOHC na sploh, cele ali po kosih.

Naj se vam ne valja po garažah, naj se raje meni! :D :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V pomoč podobnim iskalcem, kot sem bil jaz, objavljam primer odgovora iz Nizozemske:

Hi xxxxx,

thank you for your email.

Please be advised that your Honda is a CB750Fa.

I hereby confirm that it was built and registred in 1981.

You might be interested in a reproduction partmanual, which we can supply at 34.50 euro.

You can order this manual at: http://www.cmsnl.com/manuals.php?category_id=126

I hope to have informed you sufficiently for now, and look forward to your reply / order.

Kind rgards,

Jochem

**** VISIT WWW.CMSNL.COM FOR 900.000 HONDA PARTS ONLINE ****

**most parts&shopmanuals available (repro) @ € 34,50**

We quote and charge in Euro, 1 u.s. dollar is approx 0.86 Euro. www.xe.net/ucc/ for exact rates

FOR SECURE ORDERING PLEASE CLICK THE FOLLOWING LINK:

https://www.cmsnl.com/forms/estimate.php

All our parts are genuine Honda unless stated otherwise.

Prices exclude 19% V.A.T. which is only charged to E.E.C citizens.

Prices include handling and packing, but shipping is not included.(shipping quotes are not binding!)

Shipping is done at cost price and done by Fedex and Royal mail.

Delivery times vary. If you order in rush please apply for an eta prior ordering.

All transactions are carried out by our registered trade terms to be found at www.cmsnl.com

To process your order please proceed by clicking the following link:

process an inquiry into order: https://www.cmsnl.com/forms/estimate.php

process an ebay sale: https://www.cmsnl.com/forms/ebay.php

OFFICE TEL: 01131-35-6564492 OFFICE FAX: 01131-35-6560496

ADRESS: ZUIDEREINDE 32 - 1243KG - 'S-GRAVELAND - THE NETHERLANDS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Pozdravljeni

Moj prijatelj ima Hondo CB 750F letnik 1981 in ima resne probleme z elektriko. Motor enostavno ne fila akumolatorja in motor dela toliko casa dokler se akumolator ne sprazne oz ze prej ne dela tako kot bi mogu. Pregledovali smo napeljavo pa nismo nasli nicesar zelo sumljivega, nekaj merli z potenciometrom pa nic. Sli smo do enega avto elektricarja pa je reku da on tega ne bi rad delu.

A se kdo ukvarja z moto elektriko oz pozna koga ki bi znal to zrihtat. Stvar je resna zato ker se noben noce tega postopit delat. Motor je pa komplet generalno prenovljen in zdj je pa zacel strom zajebavat. Tko da prodaja motorja odpade treba ga je zrihtat.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Jest sem imel enako težavo na Suzukiju GS 1000 E, treba je blo zamenjat eno diodo v reglerju. Zenerjeva dioda (al nekaj takega), če se prav spomnim... ma je več kot 20 let od tega :-))) Če je pri tebi res enaka napaka najdi nekoga, ki je vsaj malo spreten z let-kolmom - najbolje resnega avto-električarja, ljubitelja motorjev, pa bo.

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Suzuki ima prav, okoli reglerja je nekaj narobe, smo meli enak problem z Yamaho 76 letnik, le da je filala prevec, namesto nic. Poklici Iztoka, (ce ti nas konc ne bo predalec) lastnika te Yamahe in on te bo napotil do fanta, ki mu je to zrihtal, ( Iztok 041619248)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

No, sedaj po nekaj letih nabiranja prahu, nekajkratnega barvanja, poliranja, na novo barvanja in delnega poliranja motorja, bloka ipd., montaži popolnoma novih Marvingov, tapiciranju sedeža in kupu takih opravil, Hondetina staretina lavfa ko šus!

Transalp majstore je zrihtal regler, ekipa hropcev nastavila štrom, včeraj pa sva z Juniorjem po montaži reglerja nastavila še vplinjače. Žvau stara rohni in se vrti kot mora. :OK: In sedaj gre od hiše v roke Juniorjevemu prijatelju. :cry: Legenda naj mu dolgo in dobro služi!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, sedaj po nekaj letih nabiranja prahu, nekajkratnega barvanja, poliranja, na novo barvanja in delnega poliranja motorja, bloka ipd., montaži popolnoma novih Marvingov, tapiciranju sedeža in kupu takih opravil, Hondetina staretina lavfa ko šus!

Transalp majstore je zrihtal regler, ekipa hropcev nastavila štrom, včeraj pa sva z Juniorjem po montaži reglerja nastavila še vplinjače. Žvau stara rohni in se vrti kot mora. :OK: In sedaj gre od hiše v roke Juniorjevemu prijatelju. :cry: Legenda naj mu dolgo in dobro služi!!!

Tolk let dela pa nobene slikce?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

svaka čast... lepa je :wub:

pa saj ne misliš resno.. da jo boš sedaj dal iz rok.... neeeeeeeee!!!!!!!! :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za tak dnar za kakršn se je prodajala bi jo jst takoj uzeu...če bi meu doma plac še za tretji motor :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za tak dnar za kakršn se je prodajala bi jo jst takoj uzeu...če bi meu doma plac še za tretji motor :D

No ja, saj videl jo boš še dostkrat, kajne?! Za ta denar jo je Junior le prijatelju privoščil, za ostale bi bila sedaj, ko je spedenana mnogo dražja. Prilika kupcem za poceni dobiti in poceni spedenati je šla pa, pa! :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja, saj videl jo boš še dostkrat, kajne?! Za ta denar jo je Junior le prijatelju privoščil, za ostale bi bila sedaj, ko je spedenana mnogo dražja. Prilika kupcem za poceni dobiti in poceni spedenati je šla pa, pa! :yea1:

Lepo je zrihtana, ja, kolk so te pa kostal kosi, ce si sploh zracunal?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo je zrihtana, ja, kolk so te pa kostal kosi, ce si sploh zracunal?

Tole je rihtal Junior, ki je tudi lastnik. Če si opazil, sem ves čas pisal, da je CB pr bajti, ne da je moja. Sem pa včasih tudi sam kaj pomagal prčkati po njej. Stroški so bili nenormalni tudi zaradi posegov, ki po mojem mnenju niso bili potrebni.

Ok, rušt je bil v celoti odstranjen barve in prebarvan znova, tako tudi vse plastike in tank. No, skratka cel motor.

Menjane cevi zavor za kovinsko opletene. Manjana vsa tesnila v zavorah. Seveda tudi vse ploščice in pakne.

Narejena mala generalka na motorju, menjani sedeži ventilov, tesnila, batni obročki in kaj vem kaj še.

Nabavljeni novi marving izpuhi s cevmi vred.

Pretapeciran sedež. No tisto je bolj tako - tako narejeno.

Na novo narejen regulator polnjenja. Previt stator in rotor.

Pa še kaj bi se našlo, a se ne spomnim. :hmm:

Vložena vrednost večja kot je bila nabavna in krepko večja kot je prodajna. Čista izguba!

Luštna je pa vseeno! Naj se še dolgo vozi in naj ji bodo tople gume in čist asfalt!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Mineralni Castrol. Ampak to je le moje mnenje. Viskoznost pa verjetno klasična: SAE 15/40...

Če je to tvoj bajk, -lepo ohranjen je. Sem ti kar malo nevoščljiv...

Popravljeno . Popravil motofrik
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!