Skoči na vsebino

"Varno z motociklom" 2012


Društvo MAKSI

Priporočene objave

KJE?

Na poligonu Avtošole Brulc, Kajuhova 51, Ljubljana (vhod z Letališke ceste, tam kjer je parna lokomotiva)

Zemljevid!

KDAJ?

SREDA 18.4.2012 od 17. do 20. ure

KDO?

Vsi motoristi, ki menite, da bi svoje znanje in spretnosti vožnje morali preizkusiti in izboljšati. Vaja dela mojstra!

ZAKAJ?

Ker za svojo varnost lahko največ naredite sami, pod vodstvom izkušenih motoristov, na varnem poligonu.

Prosimo za predprijave na info@moto-aktivisti.si ali 041 850 850, kjer dobite tudi dodatne informacije.

V sredo 2. maja 2012 pa tudi delavnica varne vožnje na Grobniku!

DOPOLNILNO USPOSABLJANJE VOZNIKOV MOTORIZIRANIH DVOKOLESNIKOV Z VIDIKA DOBRE IN ODGOVORNE VOŽNJE

Analize, ki so jih naredili na Ministrstvu za notranje zadeve, so pokazale, da je med motoristi veliko žrtev zaradi pomanjkanja izkušenj in precenjevanja lastnih zmožnosti, prav tako pa statistični podatki kažejo nagel porast imetnikov vozniških dovoljen kategorij A in H, ter registriranih motoriziranih dvokolesnikov.

Zato smo se v društvu MAKSI skladno z našimi osnovnimi cilji odločili, da izvedemo izpopolnjevanje voznikov motornih koles in koles z motorjem v sklopu projekta VARNO Z MOTOCIKLOM.

Projekt temelji na »samopomoči« motociklistov in aktivnem sodelovanju vseh udeležencev pri izmenjavi znanja ter izkušenj, seveda pod vodstvom ustrezno usposobljenih izvajalcev - članov društva ali zunanjih strokovnih sodelavcev.

Vsebina posameznih delavnic je prilagojena nivoju znanja in spretnosti udeležencev ter njihovim željam. Poudarek je na praktičnem delu, pri čemer udeleženci sodelujejo pri pripravi in vsebini same delavnice.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Delavnice varne vožnje v okviru projekta "Varno z motociklom" bodo v letu 2012 potekale ob SREDAH od 17. do 20. ure na poligonu Avtošole Brulc.

Predvideni termini delavnic za leto 2012:

APRIL: 18.4.

MAJ: 2.5. (na Grobniku!), 9.5. in 23.5.

AVGUST: 29.8.

SEPTEMBER: 12.9. in 26.9.

OKTOBER: 10.10. in 24.10.

Termini delavnic so določeni okvirno, za natančnejše podatke, morebitne odpovedi terminov, dodatne termine ipd. pa spremljajte tudi našo domačo spletno in facebook stran.

Popravljeno . Popravil Društvo MAKSI
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tale sreda je bila pa zelo kavbojska..po tistem ko je blaž delil svoje znanje in se posvetil parim osebkom ki so bili pomoči zares potrebni je ratal nek kaos, kjer se nekaterim ni zdelo normalno počakat v vrsti, jim je bilo fajn nažigat mimo osmic...ne vem no..čudno..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam, zato sem se kar hitro pobral.

A bistvo ostane, take delavnice so zelo koristna stvar. In žalostno je to, da se jih vedno udeležujejo v glavnem le lastniki endur in sem ter tja kakšen drekpumpar, le tahitrih ni nikoli,. Verjetno mislijo, da že vse znajo (komentar enega enduraša, se pa z njim popolnoma strinjam).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bil in malce povadil, spoznal, da imam precej neokretren motor pod še bolj neokretnim voznikom. Bo treba še kar vadit pa upati, da na cesti ne bo preveč nevarnih situacij. Pri zaviranju mi zadnja guma prevečkrat podrsa, pri osmici potrebujem preveč prostora, le slalom je nekako šel skozi. Potrebujem predvsem občutek za gas in sklopko, da lahko počasi vozim ovinke. Pa saj imam še vsaj 24 let časa, do naslednjega preverjanja sposobnosti.

Videl "gore pomenuta" in še nekaj skoraj novih endur.

Andi: s tvojimi vilicami je vozit osmice prava umetost - mi je žal, da nisem bil pozoren, kako si to opravil - jaz sem imel kar veliko težav - prejšnji EN500 se mi je zdel kot moped proti temu. Predvsem me je bilo strah, da bi se preveč nagnil ali da bi motor crknil med zavojem - ne vem, če bi ga uspel zadržati.

Bom še poskusil kdaj priti - vmes pa bom na kakšnem parkirišču poskusil samostojno vaditi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stari prdci, Kateri smo nekako uspeli živi preživeti hitro mladost na dveh kolesih, v cvetu starosti ugotavljamo, da se moramo še česa naučiti....z enduro ali drekpumpo...

lp andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2.maja bi prišel na delavnice na Grobnik...

vendar na Google map ne najdem piste - samo sedež podjetja :(

lahko kdo pokaže na google mapu ali kako drugače..kje je pista?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2.maja bi prišel na delavnice na Grobnik...

vendar na Google map ne najdem piste - samo sedež podjetja :(

lahko kdo pokaže na google mapu ali kako drugače..kje je pista?

pot nadaljuješ po cesti, po kateri si prišel...ko prideš na ravnico boš na levi strani zagledal dirkališče.

še Google mapa

Popravljeno . Popravil aders
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja, še malo naprej je...

hvala aders in marja :)

se najbrž vidimo, čeprav je 25.4., pa še ni plače za marec :(

pa že tako dobimo 0 ali 40 ali 80% plačo (100% ni bilo že 2 leti?!), usklajevanje z indeksom rasti potrebščin pa ni bilo že od leta 2008 :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ponovno je za nami uspešna delavnica, ki je privabila kar nekaj motoristov...

Posebej nas veseli dobra udeležba motoristov, kljub temu, da so delavnice po novem ob sredah.

Hvala vsem za zaupanje!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čeprav sem delal izpit pred 1. letom , vidim da bo treba še kar trenirat. Osmica mi ni šla najbolš. bo treba trenirat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koristno in prijetno preživeto popoldne.

Dobre družbe in treninga nikoli ni dovolj!

Pa spet smo bili sivolasi BMW-jaši in trebušasto-plešasti enduraši v večini :hmm:

lp andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse pohvale organizatorjem za organizacijo teh delavnic !

V času, ko sem delal izpit za motor ni bilo poligonov, osmic in natančne tehnične vožnje, zato je izpopolnjevanje in pridobivanje novega znanja več kot dobrodošlo. S pomočjo inštruktorjev sem se spet nekaj naučil in letos se zagotovo spet vidimo. In po mučenju na poligonu je bil že vožnja domov mnogo "mehkejša" in prijetnejša.

Na delavnici me je nekoliko začudilo, da skorajda ni bilo motoristov starih od 20-30 let, ki bi jim nasveti bolj izkušenih verjetno najbolj koristili. Ali mladinci mislijo, da že vse zanjo, ali motorizem postaja šport za "fotre", mlajšim pa so bolj privlačne video igre ? Tudi če je tako ni nič narobe, saj se mi iz lastnih izkušenj in razbijanj motorja v otroštvu zdi, da je morda motor bolj primeren za starejše od 30 let ?

Popravljeno . Popravil Janez123
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Jutri 23.5.2012, delavnica zaradi negotove napovedi ODPADE!!! Nov termin bo sporočen v kratkem!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!