Skoči na vsebino

Nakup Cross ali hard enduro motorja


Lupek

Priporočene objave

Jaz bi ga kupo za rekreacijo ,,,pač, da se bi ob vikendah mal razvedril po hribih oz. travnikih, gre

se zgolj za adrenalin ne kakšno tekmovalnost.

Še eden, ki bo ropotal s kros motorjem po travnikih in hosti. Kros je za na progo! Če bi rad fural enduro, si kupi enduro motor!

  • Ni mi všeč 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še eden, ki bo ropotal s kros motorjem po travnikih in hosti. Kros je za na progo! Če bi rad fural enduro, si kupi enduro motor!

ah zakaj bi se matral po progah,ko so težje pa tam moreš bit bolj skoncentriran,,,sj vozu

se bom po svojih trankih ,, tk da ne bom nič uničeval ,, glede hrupa ,, sn pa doma bolj na podeželju ne pa blizu

mesta tako da smo navajeni raznega hrupa ,, če pa bo kirga motlo ,, se bo pač sprijazno na to .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še eden, ki bo ropotal s kros motorjem po travnikih in hosti. Kros je za na progo! Če bi rad fural enduro, si kupi enduro motor!

In kaka je razlika če se furaš po gozdu z hard enduro al pa z crossom (glede motorja vemo) ?

Popravljeno . Popravil Hozi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če maš hard enduro registrirano, je vsaj mal bolj legalno, pa ne teži ti lih vsak ki ima 5 minut časa.

Če se znaš normalno obnašat (enduro bonton) pa gas zmanšat tam kjer je treba, ti tut ne teži vsak ko ma 5 min cajta.

Če maš pa registreran motor si pa kdo sam zapiše registrsko pol pa maš sranje ... Razn če jo nosiš v ruzoko ...

@Gumy Če si mislis s tvojim postom (da bo z kroslo ropotal okrog), da so kros motorji glasnejši se krepko motiš. Kejkr se mi vozimo je večina hard-endur glasnejših od navadnega kros motorja (oba z stock auspuhi)!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Računaj kroska+500-1000€ letno stroškov (če ne gre kaj hudega narobe). Je pa tak da vse kaj je starejše od 3-5 let so stroški enaki(vse ima neko življensko dobo, pri krosih malo keri del zdrži dolgo). Edino če nabaviš nekaj ultra starega. To seveda velja za hobi varianto vožnje

Popravljeno . Popravil norc 16
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se znaš normalno obnašat (enduro bonton) pa gas zmanšat tam kjer je treba, ti tut ne teži vsak ko ma 5 min cajta.

Če maš pa registreran motor si pa kdo sam zapiše registrsko pol pa maš sranje ... Razn če jo nosiš v ruzoko ...

@Gumy Če si mislis s tvojim postom (da bo z kroslo ropotal okrog), da so kros motorji glasnejši se krepko motiš. Kejkr se mi vozimo je večina hard-endur glasnejših od navadnega kros motorja (oba z stock auspuhi)!

Ne piši bedarij. Enduro s serijskim izpuhom je tišji od krosa, saj mora izpolnjevati vse tehnične zahteve za registracijo oz. vožnjo po cesti. Tudi predpisi za tekme dopuščajo več hrupa za kros:

Razlaga

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Zdravo!

Odločam se za nakup 125ccm cross motorja, imel bi ga predvsem za po gozdu oz. offroad. Zanj bi odštel do 1000€ , zdaj pa me zanima katerega mi bolj priporočate 2taktni al 4taktni. Malo sem gledal po internetu ampak ne vem katerega uzeti. Do zdaj sem imel samo motor štirko ampak sem se ga naveličal in zdaj bi rad prešaltal na nekaj močnejšega. Kupil pa bi seveda rabljenega. Zdaj pa bi vas prosil, če bi bil kdo tako prijazen in mi lepo prosim prilepil kakšen link od motorja, ki se bi mi ga splačalo kupit, seveda pa motor ne sme biti kakšen kitajc ampak kakšna (Honda,Husqvarna,Yamaha,Kawasaki).:rolleyes:

Hvala!

Lp Denis :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Odločam se za nakup 125ccm cross motorja, imel bi ga predvsem za po gozdu oz. offroad. Zanj bi odštel do 1000€ , zdaj pa me zanima katerega mi bolj priporočate 2taktni al 4taktni. Malo sem gledal po internetu ampak ne vem katerega uzeti. Do zdaj sem imel samo motor štirko ampak sem se ga naveličal in zdaj bi rad prešaltal na nekaj močnejšega. Kupil pa bi seveda rabljenega. Zdaj pa bi vas prosil, če bi bil kdo tako prijazen in mi lepo prosim prilepil kakšen link od motorja, ki se bi mi ga splačalo kupit, seveda pa motor ne sme biti kakšen kitajc ampak kakšna (Honda,Husqvarna,Yamaha,Kawasaki).:rolleyes:

Hvala!

Lp Denis :rolleyes:

HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAAhAHHAHAHA! Čelada 150€, škornji vsaj 150€, rokavice+komplet dres 200€...500€ xD Body armor obvezn najcenejši 100€, kolenčniki ( zelo pomembni ) 30€ ... pa si že na 650€ xD Ti bi pa za manj kot 1000€ rabljenga japonca? :D Ma ti si nor :P sorry sam nekdo te mora streznt :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAAhAHHAHAHA! Čelada 150€, škornji vsaj 150€, rokavice+komplet dres 200€...500€ xD Body armor obvezn najcenejši 100€, kolenčniki ( zelo pomembni ) 30€ ... pa si že na 650€ xD Ti bi pa za manj kot 1000€ rabljenga japonca? :D Ma ti si nor :P sorry sam nekdo te mora streznt :P

plus redni letni stroški kroske 500-1k :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če boš kupval kroso 125 ccm definitivno uzem 2T ker če ga maš za po gozdu ze veeeliko manj stroškov če slučajno zariba..res je da požre precej več + ole za mešanco ma pr 4t morš ventile nastaulat itd in če ti zariba 4t si prec nad 1000€ za popravilo pa itak 125 4t ni lih nevem kaj kroska..edin mogoče kakšna endurca sam je to bol švoh :D

P.s-če te zanima ti lahko js prodam krosko sicer je 85 ccm ma gre useen ful dobr xD

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če boš kupval kroso 125 ccm definitivno uzem 2T ker če ga maš za po gozdu ze veeeliko manj stroškov če slučajno zariba..res je da požre precej več + ole za mešanco ma pr 4t morš ventile nastaulat itd in če ti zariba 4t si prec nad 1000€ za popravilo pa itak 125 4t ni lih nevem kaj kroska..edin mogoče kakšna endurca sam je to bol švoh :D

P.s-če te zanima ti lahko js prodam krosko sicer je 85 ccm ma gre useen ful dobr xD

Za prvi cross motor bi jst predlagau nekje 80-125 ccm 2 takt, kot pa je že bawbaw reku ... evo ... par dni nazaj sm pršu iz bolnce lih zarad motocrossa. Oprema je zakon! :) Zdej se pa še naprej računa če je kaj narobe s križnih vezeh ( zdej sem bil zaradi glave :P )

Popravljeno . Popravil budacki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če nisi neki visok rajši kupiš 85ccm. Slabih 30hp pri okoli 65kg. Kr fajn leti, sploh če praviš, da si do zdaj meu štirko ti bo 85 dovol.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaja za po gozdu ko mas nujno rabiš škorne čelado armor in pa seveda očala(če jih nebi meu bi biu že slep ker če se skom voziš to kamne leti okol da je joj hehe) pa tut škorni so mi že gležn rešil ene parkat :) Majica niti ni nujna edino hlače ti priporočam da maš :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne saj jaz bi kupil motor do 1000€ + oprema! tako da lahka prilepite kaksen link od motorja in ce veste se za kaksno dobro stran z to opremo!¨:)

Jst mam nekj opreme, nove se ti ne splača kupvat po mojem. Piš na ZS če te kai zanima.

Motor .... Honda/Husqvarna CR 125, Kawasaki KX 125, Yamaha YZ 125, Suzuki RM 125, KTM SX 125, TM MX 125, GAS GAS MX 125.

Mel sem Hondo CR 125, vozil veliko YZ 125. Za ostale nevem kakšni so.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst mam nekj opreme, nove se ti ne splača kupvat po mojem. Piš na ZS če te kai zanima.

Motor .... Honda/Husqvarna CR 125, Kawasaki KX 125, Yamaha YZ 125, Suzuki RM 125, KTM SX 125, TM MX 125, GAS GAS MX 125.

Mel sem Hondo CR 125, vozil veliko YZ 125. Za ostale nevem kakšni so.

 KTM SX 125 ma en frend in je zlo zadovoln. Leti k prasica, res pa je da druge krose nism še pelu :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KTM SX 125 ma en frend in je zlo zadovoln. Leti k prasica, res pa je da druge krose nism še pelu :D

Vse to ma okrog 40 konjev, tak da vse leti. Ko pa dobiš v roke kšnga Berga 650 al pa RXV 550 ... tut kšn KTM SX 530 ni švoh ... pol se šele zamislš ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse to ma okrog 40 konjev, tak da vse leti. Ko pa dobiš v roke kšnga Berga 650 al pa RXV 550 ... tut kšn KTM SX 530 ni švoh ... pol se šele zamislš ;)

Ktm SX 530 ???...si mogoče mislil EXC 530 oz. si se zatipkal ker SX 530 se mi zdi da ne obstaja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ktm SX 530 ???...si mogoče mislil EXC 530 oz. si se zatipkal ker SX 530 se mi zdi da ne obstaja.

To me že drugič popravljaš je tako? SX 525 oz. EXC 530 :D KTMi so mi šibka točka -.-

Popravljeno . Popravil budacki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To me že drugič popravljaš je tako? SX 525 oz. EXC 530 :D KTMi so mi šibka točka -.-

Je res:D...zmotiti se je človeško je rekla želva in zlezla iz oklepa...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne saj jaz bi kupil motor do 1000€ + oprema! tako da lahka prilepite kaksen link od motorja in ce veste se za kaksno dobro stran z to opremo!¨:)

Hmm za tako ceno boš teško dobu kej pametnega..če maš res srečo :) ma saj oprema rablena ni tok..300€(čelada škorni armor očala pa hlače :) )

Lej če te mogoče zanima mam js yz 85 pa še neki opreme ti dam lah..(če te zanima :D )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm za tako ceno boš teško dobu kej pametnega..če maš res srečo :) ma saj oprema rablena ni tok..300€(čelada škorni armor očala pa hlače :) )

Lej če te mogoče zanima mam js yz 85 pa še neki opreme ti dam lah..(če te zanima :D )

se pa ornk motš

kolega je dubu huso 250 2takta za 800€ pa dela k puška

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej sm reku če maš srečo.. :) je tut kle en gor kupu yamaho yz 250 2T letnik 1996 :) za 600€ pa tut štima tko ko je treba :D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst ne vem, kuga tuhtajo ljudje, ki prodajajo krosuca letnik 96 za 1000 EUR ?!?

Pa to je zdej že 15 let staro !

Za 1000 EUR bi že moral dobit nekaj dovolj solidnega. Sploh 125 ali 85.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!