Skoči na vsebino

Nakup Cross ali hard enduro motorja


Lupek

Priporočene objave

Kako je pa kaj s temi npr. Honda CR80, letnik okoli 2000? So vredu motorji ali se kaj kvarijo?

Ve kdo kakšni so letni stroški približno za vzdrževanje takega motorja?

Se opravičujem, če se vam zdi noro da to sprašujem vendar se ne bi rad zafrknil pri nakupu :/

Lep dan še naprej! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 let pozneje...

Zdravo,

Da ne odpiam nove teme, bi si rad to prilastil za moje logistično vprašanje. Včiraj sem bil prvič na brniku, kjer sem si izposodil motor in se prvič zapeljal na motocross progo. Tistim, ki imate to že v rutini, mi ni potrebno posebej pojasnjevati kakšna uživancija je ta hobij. V ta namen sem trdno sklenjen, da je čas da si navabim motor. Problem je, da nevem kje naj si motor spravim. Sicer nisem iz Ljubljane ampak po študiju sem ostal tu, v stanovanju, kjer je jasno, da ni prostora za to stvarco. Imam kdo kakšen nasvet kaj narediti? Ima mogoče kdo podobne izkušnje?

Imejte se fajn

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, nevermore pravi:

Zdravo,

Da ne odpiam nove teme, bi si rad to prilastil za moje logistično vprašanje. Včiraj sem bil prvič na brniku, kjer sem si izposodil motor in se prvič zapeljal na motocross progo. Tistim, ki imate to že v rutini, mi ni potrebno posebej pojasnjevati kakšna uživancija je ta hobij. V ta namen sem trdno sklenjen, da je čas da si navabim motor. Problem je, da nevem kje naj si motor spravim. Sicer nisem iz Ljubljane ampak po študiju sem ostal tu, v stanovanju, kjer je jasno, da ni prostora za to stvarco. Imam kdo kakšen nasvet kaj narediti? Ima mogoče kdo podobne izkušnje?

Imejte se fajn

:huh:

400.jpg

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...
pred 1 uro, andri11 pravi:

kupujem motor sam nevem a se mi bl splača pitbika al kroso 85cc kupt 

odvisno kolk denarja misliš odlomt...če vzameš kvalitetnega pitbika je cenejši za vzdrževanje...vsaj pri meni je bilo tako.....pa izogibaj se kitajcev

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Zdravo,

 

Eno vprašanje. Že eno leto kupujem Hard Enduro motor, v zadnjih 2 mescih zelo intenzivno ampak sploh ne dobim motorja, še več, pa je izredno revna ponudba na avto.net-u. Najprej sem mislil, da bom s 3000€ prišel dobro skozi, zdaj vidim, da moram iz mošnje še več zajeti.

OK, zakaj ne dobim. Nočem premočnega motorja, idealen bi bil KTM EXC 200 (ali mogoče tudi KTM EXC-F 250) ker se le začetnik v tem. Poleg tega sem šel že par motorjev gledati in so bli vsi bog pomagaj (To je rekel izkušen mehanik, ki ga vozim za sabo na oglede).

Pri Seles-u so imeli KTM EXC 200 2016 in sem že tekel po njega a bil prepozen. Mogoče kdo ve, sluti za kakešn dobro ohranjen motor, ki se ali se bo v prihodneje prodajal? V okolici primorske

Popravljeno . Popravil nevermore
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moj mehanik (Čekada Motosport) je danes objavil prodajo svojega kawasakija, več na pm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, nevermore pravi:

Zdravo,

 

Eno vprašanje. Že eno leto kupujem Hard Enduro motor, v zadnjih 2 mescih zelo intenzivno ampak sploh ne dobim motorja, še več, pa je izredno revna ponudba na avto.net-u. Najprej sem mislil, da bom s 3000€ prišel dobro skozi, zdaj vidim, da moram iz mošnje še več zajeti.

OK, zakaj ne dobim. Nočem premočnega motorja, idealen bi bil KTM EXC 200 (ali mogoče tudi KTM EXC-F 250) ker se le začetnik v tem. Poleg tega sem šel že par motorjev gledati in so bli vsi bog pomagaj (To je rekel izkušen mehanik, ki ga vozim za sabo na oglede).

Pri Seles-u so imeli KTM EXC 200 2016 in sem že tekel po njega a bil prepozen. Mogoče kdo ve, sluti za kakešn dobro ohranjen motor, ki se ali se bo v prihodneje prodajal? V okolici primorske

Beta RR390. Na zs dobiš vse podatke. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Osebno nisem bil neki kros,hard enduro fen...Če pa bi bil bi hotu Beta....jih poznam kar nekaj,ki jo imajo in vsi navdušeni...vsi šli na Beto z drugih firm...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, nevermore pravi:

Slišal sem ja, da so bete kar popularne, predvsem 300 kubične imajo lepo podajanje moči

Tudi GasGas ima zelo lepo podajanje moči (iz prve roke) pa še za manj denarja... Italija jih je polna...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 54 minutami, Joker pravi:

Tudi GasGas ima zelo lepo podajanje moči (iz prve roke) pa še za manj denarja... Italija jih je polna...

Rezervne dele pa dobiš kje? Plus dragi...vse to je baje problem!

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, sesir pravi:

Rezervne dele pa dobiš kje? Plus dragi...vse to je baje problem!

Baje?

Ali ga imaš?

Ne? Jaz pa...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Joker pravi:

Baje?

Ali ga imaš?

Ne? Jaz pa...

Glih,ker ga nimam napisal...baje....

Nekaj let nazaj so lastniki trial gasgas jamrali....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, nevermore pravi:

A pa je problem s tem? Odvisno od letnika najbrž? 

 

Kaj pa za Beto? 

Po komentarjih lastnikov....

Gasgas rado kaj crkne,vse dele potrebno naročit v tujini...

Beta bolj zdržljiva v Sloveniji imamo uvoznika kjer dobimo vse potrebno...

P.S dve sezoni ime Beta zero 260 triala...nič crknilo,da bi vedel...bilo pa mi je svetovano naj kupim Sherco ali Beta triala saj se mi bo zmešalo,če mi bo Gasgas crknu sredi sezone in bom na dele čakal pol poletja...Ker sem taki,sem jih ubogal!

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam GG EC300 6 let. Razen rednega vzdrževanja ni crknilo nič. Iz Anglije pride v treh dneh. Tudi pri naših zastopnikih (tudi premium znamk) ni nič hitreje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Joker pravi:

Iz Anglije pride v treh dneh. 

No to pa trdim,da lažeš!

Naročam in naročajo prijatelji stvari iz Anglije.Plus prijatelj/sošolec živi tam in veliko pošilja domov in v 13 letih,kar on pošilja in teh 8 ko jz naročam še nikoli nobena pošiljka ni prišla v treh dneh...je pa res da prej kot v 14 je...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šešir, pregovarjaj se ti s komer hočeš. Nič nimam od tega, da povem svoje izkušnje z motorjem, ki ga imam in s trgovcem, ki sem ga navedel. Res se sprašujem zakaj tratim čas in poskušam pomagati človeku, ki je v dilemi, ko pa na vse lahko odgovoriš ti...

Z lažnjivcem pa lahko zmerjaš koga, ki ga poznaš. Mene vem da ne.

Če te kaj tolaži lahko napišem, da je Beta res zelo dober motor. In to bi v tem trenutku napisal, tudi če ne bi bilo res. Ker se mi res ne da pregovarjati s teboj, ki vse najbolje veš. O vsem.

Pa še nekaj: na precej visokem nivoju se ukvarjam z modelarstom in ogromno stvari naročam iz tujine. In ravno iz Anglije paketi najhitreje prispejo. Verjetno tudi o SAW modelih veš več kot Mrkwitschka, bog ne daj jaz...

Lep dan še naprej in srečno pri izbiri motorja!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot sem že napisal...Sicer imel triala a drugače nisem za off road...ima neki frendov in kar sem pisal oni znajo povedal....

Modelčke še v trgovini ne opazim....

Glede lažnivca zgleda si alergičen ku jz....hehe...bravo taku je prav!

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O BMW-ju G450X ni nič napisanega... Verjetno je izjemno malo lastnikov teh motorjev. Dva sta na avto.net

Na tujih forumih sem zasledil da naj bi bil sam agregat zelo vzdržljiv deli pa BMW-jevsko dragi. 

Vem da bo težka pa vseeno kakšna mnenja... ? To je verjetno eksotika tako kot je bil VOR in podobna jajca...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!