Skoči na vsebino

Aprilia Atlantic 500


Priporočene objave

Evo ti ga na .... maxi je doma.

Še enkrat HVALA X-raiderju za vso nesebično pomoč in tudi za tvoj čas. Saj je sobotno dopoldne žrtvoval, da mi je spravil maxija domov.

Potem sem letel še v LOUISa po čelado za mojo boljšo polovico in pregrinjalo, pa nažalost odšel ven praznih rok.

Naši gospe nobena čelada ni bila vredu. Pokrival pa je tudi zmanjkalo.

HeinGericke pa so mi pred nosom zaprli.

Tako bo potrebno v ponedeljek nabavit čelado.

Kje imajo na enem mestu največjo izbiro Jet čelad, da si gospa lahko malo pomeri in izbere ustrezno ?

LP

Blond

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo ti ga na .... maxi je doma.

Še enkrat HVALA X-raiderju za vso nesebično pomoč in tudi za tvoj čas. Saj je sobotno dopoldne žrtvoval, da mi je spravil maxija domov.

Potem sem letel še v LOUISa po čelado za mojo boljšo polovico in pregrinjalo, pa nažalost odšel ven praznih rok.

Naši gospe nobena čelada ni bila vredu. Pokrival pa je tudi zmanjkalo.

HeinGericke pa so mi pred nosom zaprli.

Tako bo potrebno v ponedeljek nabavit čelado.

Kje imajo na enem mestu največjo izbiro Jet čelad, da si gospa lahko malo pomeri in izbere ustrezno ?

LP

Blond

Nimaš se kaj zahvaljovati, prijateljem pomagam koliko se da,večkrat pa sem nemočen ker me omejuje čas.

Za čelade pa imaš eno trgovino tik pred nosem in mislim da se imenuje STUPIT tam kjer tudi prodajajo KYMCO in tam blizu Šerbineka ki prodajajo tudi YAMAHO, če ne pa NOLAN v Velenju kjer je velika izbira NOLAN in GREX. Ob lepem vikendu pa se itak vidimo da te krstimo kot novega voznika im maxsista,ruto pa sem ti tako že omenil danes in mislim da ti bo posebej všeč. LP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nimaš se kaj zahvaljovati, prijateljem pomagam koliko se da,večkrat pa sem nemočen ker me omejuje čas.

Za čelade pa imaš eno trgovino tik pred nosem in mislim da se imenuje STUPIT tam kjer tudi prodajajo KYMCO in tam blizu Šerbineka ki prodajajo tudi YAMAHO, če ne pa NOLAN v Velenju kjer je velika izbira NOLAN in GREX. Ob lepem vikendu pa se itak vidimo da te krstimo kot novega voznika im maxsista,ruto pa sem ti tako že omenil danes in mislim da ti bo posebej všeč. LP.

Hvala za nasvet, v ponedeljek greva takoj gledat v trgovino STUPIT, drugače pa v torek v Velenje in prepričan sem da bo tam nekaj našla zase.

Sem pa takoj za "krst" in omenjeno turo.

Blond

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tut midva mal gledava za kakega maxija..

v igri je poleg nexusa 500 in beverly-ja 500 tudi atlantic 500..

lahko kdo da kako primerjavo med temi tremi?

gledal sem tudi japonce malo, pa se mi zdi da se moj motorček ne bi znal "sporazumevati" ko bosta skupaj v garaži :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tut midva mal gledava za kakega maxija..

v igri je poleg nexusa 500 in beverly-ja 500 tudi atlantic 500..

lahko kdo da kako primerjavo med temi tremi?

gledal sem tudi japonce malo, pa se mi zdi da se moj motorček ne bi znal "sporazumevati" ko bosta skupaj v garaži :D

To so pa sedaj različni okusi !

NEXUS 500 je maxsi nadarjen športnosti

BEVERLY500 je čisti kruzer

Če si mislil ATLANTICA500 je nekaj vmes

ATLANTIC500 SPRINT pa je zopet bolj podvržen športnosti

Najbolje je da vse ki so ti všeč poskusiš peljati in boš najbolje videl kateri ti že na prvi občutek najbolj ustreza ,za tistega pa se odločiš. Od teh naštetih se BEVERLY pelje zelo dobro,razen oblika ni najbolj posrečena(kakor za koga). Vsi so narejeni po enaki zasnovi, razen plastike,ogrodja ter kolesa so različna, agregate pa ti našteti imajo vsi enaka preizkušena 500ccm ROTAX razen novejši letniki imajo malo spremenjene varjatorje . LP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje imajo na enem mestu največjo izbiro Jet čelad, da si gospa lahko malo pomeri in izbere ustrezno ?

Do podjetja Compaco v Velenju (Koroška 46 - predlagam uporabo garmina, če se na Velenje spoznate kot jaz, torej nič) sem se zapeljal prejšnji teden in bil zelo zadovoljen s ponudbo in še posebej uslužnostjo. Vožnja se je izplačala. Pri jet čeladah nimajo toliko izbire, kot bi si kakšen izbirčen (ženski) duh želel, a vseeno kar nekaj.

Jaz sem svojo našel v njihovi outlet ponudbi TUKAJ, je pa res, da jim ostajajo le majhne in velike številke.

Drugače pa imajo na voljo še TOLE, Nolanovo N43, katero bi v izvedbi s snemljivim predbradnim delom (N43 air) najraje kupil kar sam, saj me mika kombiniranje jet čelade za po mestu, in spreminjanje le te v integralno čelado, ko se zapeljem ven.

Na zalogi imajo tudi Tole v nekaj poslikanih kombinacijah in pa (čeprav jih ni na spletni strani) malo dražje, a zato (vsaj zame) zelo lepe N20 traffic.

Slednje, kot tudi precej drugih jet čelad imajo v MB pri Avtocommercu na Ptujski 132, tam kjer prodajajo honde, moto oddelek pa je v stavbi zadaj. Izbira jet čelad precejšnja.

Nekaj čelad imajo še pri Motorjet-u na ptujski 176 (recimo Nolanovo air se da tam preizkusiti.

Prijeten nakup.

aja :) ponovno: tudi pri nas smo ravnokar prišli do tega, da želi tudi žena čelado. Najverjetneje bomo to rešili tako, da ji bom odstopil svojo (kupljeno zadnjič kot outlet v Velenju)

in sicer tole v tej lepi svetli barvi:

beverly-foto_11637809_17393038_17890023.jpg

jaz pa si bom nabavil N43 air, saj sem nad funkcijo vse v enem vedno bolj navdušen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, izpit je položen, žena je dobila čelado in danes sva naredila prvih 73km po okolici Maribora in bližnjih Slovenskih goricah.

Tako sedaj pa čakamo lepe popoldneve oz. vikende in upam na čimveč uspešno prevoženih kilometrov.

Po nekaj krajših furah pa se vam pridružim na kakšni daljši.

LP

Blond

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, izpit je položen, žena je dobila čelado in danes sva naredila prvih 73km po okolici Maribora in bližnjih Slovenskih goricah.

Tako sedaj pa čakamo lepe popoldneve oz. vikende in upam na čimveč uspešno prevoženih kilometrov.

Po nekaj krajših furah pa se vam pridružim na kakšni daljši.

LP

Blond

Dobrodošel med maxisti. Veliko srečnih in varnih kilometrov (sam ali v dvoje).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni vsi skupaj.

Zanima me kakšna je bila kompletna cena izpita A kategorije?

Hvala in LP

če si priden, te pride približno:

zdravniški pregled - 35 EUR

tečaj teorije - 70 EUR (ali 50% manj)

izpit teorije na izp. centru - cca 25 EUR

22 ur vožnje x 34 EUR

izpit vožnje in taksa za voziško dovoljenje nekje 30-40 EUR

pa še tečaj in izpit prve pomoči, kar pa ni nek velik strošek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oj, zgleda da se vam tut jest prdružim. Prodal sem mojega Suzukita gsx 750,sedaj si pa ogledujem Atlantice. S Suzukijem sem bil drugač zlo zadovoljen. Zadnjič pa sma šla z ženo na eno mal daljšo furo,pa sem ugotovu, da tazga motorja za potepanje sploh ne rabim. Divjat se ne da če ne poznaš cest pa če skoz okol zijaš, na avtocesti sm se pelu pa 120, pr 150 je ženo preveč motil veter:p. Na cesti čez Vršič pa bi skoraj žulj fasal od menjalnika:). Tko da sem si močno zaželel maxija, dal Suzo na avtonet in še isti dan prodal..no zaenkrat si ogledujem Aprillie, upam da si še ta teden eno ubodem,ker mam že plan za čez vikend. Se vidmo kje na cesti:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JoeBradley kako si zadovoljen z Atlanticom ???

Dajmo se enkrat nekje dobit, da se spoznamo in izmenjamo mnenja.

LP

Blond

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JoeBradley kako si zadovoljen z Atlanticom ???

včeraj sem si ogledal enega, stoječega pred bifejem, kamor sem šel na kavo. v primerjavi z mojim beverlyjem se mi zdi večji, bolj robusten in tozadevno manj okreten v mestni gužvi, obenem pa deluje že kot pravi potovalni motocikel in vliva zaupanje. a to je samo moj vtis.

glede srečanja - z veseljem, bi pa rad prišel z motorjem, to pa bo (upam) mogoče po naslednjem petku, ko imam izpitno vožnjo.

aja, če se ti da, mi lahko (morda na ZS) malo poveš, kako je potekal tvoj izpit. z inštruktorjem sva prevozila vse od poligona, mesta, avtocest in voženj po pohorju ter pravi, da sem že zdaj pripravljen (14 ur), a trema je le trema.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

Pozdravljeni ,

Dal bi chip tuning na 500 kubičn scooter aprilia atlantic 500 , pa me zanima kje bi lahko to naredil, pa kakšna bi bila cena.Ce se kdo ukvarja s tem mi lahko javite na email da se dogovorimo. david.kecman@gmail.com . Baje pridobim z optimizacijo motorja oz tuning 6 KM ,pa manjšo porabo....

Hvala za odgovore.

lp

David

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tukaj pa bo najbolje počakati na odgovor x raiderja ... on bo zagotovo imel kak nasvet zate

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čeprav lahko tudi mi povemo da je vse skupaj "laž". Pri teh motorjih noben čip ne prinese nič, to je klasičen atmosferski motor. Je premalo potenciala, pomoje bi se s Power comanderjem in podobnimi stvarmi poraba povečala, učinka pa nebi bilo. Če hočeš več moči kupi Burgmana 650, Tmaxa ali GP800. Za boljše "pospeške" oziroma odzivnost pa daj v variomat lažje valjčke, vse ostalo okoli "motorja" ne bo prineslo željenega učinka.

Mislim da bo @x raider potrdil moje besede.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

šest žrebcev se zgolj z igranjem z računalnikm ne najde.

Tudi če se vržeš v orenk strošek in investiraš v športnejšo odmično, trše vzmeti, nove bate, novo glavo, drug izpuh... se najde le nekaj dodatnih konjičkov. Pa dva jurčka manj na računu ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čeprav lahko tudi mi povemo da je vse skupaj "laž". Pri teh motorjih noben čip ne prinese nič, to je klasičen atmosferski motor. Je premalo potenciala, pomoje bi se s Power comanderjem in podobnimi stvarmi poraba povečala, učinka pa nebi bilo. Če hočeš več moči kupi Burgmana 650, Tmaxa ali GP800. Za boljše "pospeške" oziroma odzivnost pa daj v variomat lažje valjčke, vse ostalo okoli "motorja" ne bo prineslo željenega učinka.

Mislim da bo @x raider potrdil moje besede.

Se popolnoma strinjam. S temi agregati največ pridobiš pri posegu v varjomatu !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Pozdravljeni vsi člani

sem nov lastnik rabljenega aprilie atlantic 500 l.2002

Kupil sem ga v motohit krško.

zanima pa me zakaj mi računalnik kaže porabo 20 litrov ali je to možno ali je napaka na računalniku.do sedaj sem prevozil okoli 40 km je še hladno.

Zamenjal sem olje zračni filter in olni filter. Moram pa še zamenjati zadnjo gumo,katero mi priporočate.

hvala za odgovore.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen med maxiji!

Glede gum je kar nekaj napisanega tukaj

Glede prikaza porabe, mogoče ti kaže koliko km narediš z litrom goriva (km/l), enako finto je imel moj fiat.

Veliko varnih km ti želim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni vsi člani

sem nov lastnik rabljenega aprilie atlantic 500 l.2002

Kupil sem ga v motohit krško.

zanima pa me zakaj mi računalnik kaže porabo 20 litrov ali je to možno ali je napaka na računalniku.do sedaj sem prevozil okoli 40 km je še hladno.

Zamenjal sem olje zračni filter in olni filter. Moram pa še zamenjati zadnjo gumo,katero mi priporočate.

hvala za odgovore.

Samo preveri enote. Tako kot je kolega rekel. Z litrom bencina prevoziš 20 kilometrov, torej je poraba 5 litrov. 100%

Za gumo pa ti bodo svetovali skuteraši.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen!

Prejšnjo sezono sem tudi sam vozil Aprilio in ja enoto porabe ima km/l in ne l/100km.

Stvar navade ;)

drugače pa Varno vožnjo in upam, da se vidimo na kakšnem skupnem srečanju.

LP

Blond

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja za enkrat hvala,bom v kratkm pokazu slike od aprilije sem sedež preobleku v belo, ker je bil star malo strgan pa me zanimajo vaši komentarji, a mu paše al ne.ma pa 20.000 km prevoženega vžge lepo pa pele se tut v redu, sam mislm da bi lohka mel mal bol pospeške za 500 kubiku.zanima me tudi kje vi nabavljate dele za svoje aprilije atlantic.

hvala še enkrat.lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!