Skoči na vsebino

Izlet na Golico - Koralpen


Damc24

Priporočene objave

V soboto bi šla s punco na Golico z motorjem, do sedaj še nisem bil tam in me zanima, ali je pot dobro označena, midva bova šla iz Velenja, do Dravograda in tam naprej proti Lavamundu,... ali lahko kak odcep kiksneš oz, katere ceste se naj držim? Potem ko pridema gor, kaj se da videt gor, kje je kakšna gostilna, oz. da se da kaj pojest, in kje se je potem najbolje vračat nazaj domov?

Jaz imam na motorju male žmigavce in nimam vpisane v homologaciji, ali mislite da se lahko kak policaj vpikne v to če me tam kje ustavi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvo križišče, ko prideš v Lavamund iz smeri Dravograda (na desno), je začetek trase. Ne moreš zgrešiti.

Tabla Lavamund je pred eno večjo hišo, takoj nato zaviješ desno, talne oznake itd...

http://www.motosvet....-golica-soboth/

Tu pa je že sorodna tema, boš našel vse napotke

Popravljeno . Popravil Snecer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v avstriji ne težijo zaradi žmigovcev v bistvu sploh ne težijo če ima dodatno vgrajen del oznako e1 .

lahko pa greš iz velenja čez sleme v črno na poljani levo za pliberg pa čez haiderjev most pa desno za lavamind golica radlje dravograd velenje pa boš imel super turco

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DSC02110.JPGTo je slikan to soboto na vzponu (Golica) proti jezeru,na žmigavce res nista bila nič alergična :mellow: sva jih poslušala pa zaradi hitrosti in zmenli smo se lahko edino z evri :grim zelo pozorna pa sta bila tudi na naša izpuha in sta nam posebej pregledala ali imava v Akrapotih demferje,zato previdno in preden se odpravita v Avstrijo demferje not,saj je drugače kazen kar visoka.....
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekje na tej cesti me je v ovinku prehitel Avstrijski "dirkač" ......................... "po kolenu". Mislim, da sem o tem že pisal, v "smislu" kulture tujih vznikov mopedov ... :blush:

Mislim, da se celo spominjam približno kje se je to zgodio ??? Recimo da "iz smeri našega" Prekmurja, mejni prehod ???, "še v dolini", za ali pred nekakšno "oštarijo", kjer je bilo parkirano velikoooo mopedov ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jap! so elergični na dB kilerje...... :grim

že plačal kazen zaradi tega....

na tem ovinku (zgornja slika),jih pa še nikol nisem vido.

In ja,kot je reko Snecer; omejitev je 70 kmh....

Popravljeno . Popravil halls
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za motorje je tam omejitev 70 km/h, ravno zaradi dirkačev. Od jezera naprej pa "normalno", torej 100 oz. table.

Dobr da si povedal,ne bi vedel drugače..... :P
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jap! so elergični na dB kilerje...... :grim

že plačal kazen zaradi tega....

na tem ovinku (zgornja slika),jih pa še nikol nisem vido.

In ja,kot je reko Snecer; omejitev je 70 kmh....

Kolk si plačal kazni za neprimeren izpuh? Mene so izmerili 99km in je bla kazen 30€....sem mu hotu dat še 5€ tringelta,pa mu nisem ,zanalašč ker me je policajka tako grdo gledala :grim
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobr da si povedal,ne bi vedel drugače..... :P

Že na začetku vzpona je tabla :) kjer je omejitev 70, spodaj pa je dopolnilna in sicer, da velja za enosledna vozila 16km. Res pa je v nemškem jeziku...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že na začetku vzpona je tabla :) kjer je omejitev 70, spodaj pa je dopolnilna in sicer, da velja za enosledna vozila 16km. Res pa je v nemškem jeziku...

Hvala za pojasnila.......kot vedno imaš spet prav :surrender:
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto bi šla s punco na Golico z motorjem, do sedaj še nisem bil tam in me zanima, ali je pot dobro označena, midva bova šla iz Velenja, do Dravograda in tam naprej proti Lavamundu,... ali lahko kak odcep kiksneš oz, katere ceste se naj držim? Potem ko pridema gor, kaj se da videt gor, kje je kakšna gostilna, oz. da se da kaj pojest, in kje se je potem najbolje vračat nazaj domov?

Jaz imam na motorju male žmigavce in nimam vpisane v homologaciji, ali mislite da se lahko kak policaj vpikne v to če me tam kje ustavi?

Dravograd preko meje...cca 3 km in prvi večji odcep zaviješ desno ( mislim da je tabla za Deutschlandsberg - cesta 69 ) in se začneš vzpenjat.

Na samem vrhu,...cca 2.5 km pred jezerom je postojanka, kjer se da tudi kaj popit, ( ne moreš zgrešit ker bo tam zagotovo stalo par motorjev..pazi pa pri zavijanju preko ceste do te gostilne ker je odcep v zlo nepreglednem ovinku in tam se včasih podirajo rekordi..tako da previdno zavijat.. ) nato nadaljuješ proti jezeru, kjer je tudi gostilna ampak se tam nikol nisem ustavljal , ker je skoz delovalo bolj prazno vse skupaj..

lahko malo posediš ob jezeru..lahko se pelješ okrog,..ampak kaj zanimivega okrog ni za videt. nadaljuješ pa lahko kar naprej po isti cesti..skoz naravnost do Eibiswalda, kjer v krožnem skreneš desno za Radlpass in že pristaneš po par km avstrijskih lepih cest in par km, slovenske podrtije v Radljah ob Dravi..nadaljuješ proti Dravogradu in si tako sklenil en lep krog...če imaš čas pa definitivno priporočam pot po avstrijski strani preko Arnfelsa in nato med vinograde do Gamlitza in nato preko Šentilja - Maribora nazaj po Dravski dolini do Dravograda..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolk si plačal kazni za neprimeren izpuh? Mene so izmerili 99km in je bla kazen 30€....sem mu hotu dat še 5€ tringelta,pa mu nisem ,zanalašč ker me je policajka tako grdo gledala :grim

Bilo je leta 2010. Plačal sem 55 ojrov. Pa mev sem policisko spremstvo do Eibla...:-)

Drugače pa plačujem gor kazni tam od 20 pa do 90 ojrov,mogoče mam kake popuste....? :-) ne vem,mogoče,ker sem staln gost avstriskih cest in policajev....hehehe!

Popravljeno . Popravil halls
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dravograd preko meje...cca 3 km in prvi večji odcep zaviješ desno ( mislim da je tabla za Deutschlandsberg - cesta 69 ) in se začneš vzpenjat.

Na samem vrhu,...cca 2.5 km pred jezerom je postojanka, kjer se da tudi kaj popit, ( ne moreš zgrešit ker bo tam zagotovo stalo par motorjev..pazi pa pri zavijanju preko ceste do te gostilne ker je odcep v zlo nepreglednem ovinku in tam se včasih podirajo rekordi..tako da previdno zavijat.. ) nato nadaljuješ proti jezeru, kjer je tudi gostilna ampak se tam nikol nisem ustavljal , ker je skoz delovalo bolj prazno vse skupaj..

lahko malo posediš ob jezeru..lahko se pelješ okrog,..ampak kaj zanimivega okrog ni za videt. nadaljuješ pa lahko kar naprej po isti cesti..skoz naravnost do Eibiswalda, kjer v krožnem skreneš desno za Radlpass in že pristaneš po par km avstrijskih lepih cest in par km, slovenske podrtije v Radljah ob Dravi..nadaljuješ proti Dravogradu in si tako sklenil en lep krog...če imaš čas pa definitivno priporočam pot po avstrijski strani preko Arnfelsa in nato med vinograde do Gamlitza in nato preko Šentilja - Maribora nazaj po Dravski dolini do Dravograda..

:grrr No, dečko je vprašal za vzpon na Koralpe (Grosse Speikkogel oz. Golica-vsaj tako je vprašal, če smo že čisto točni), tako da bi ga lahko napotil na primerno cesto nad Wolfsbergom, to kar vi opisujete kot "Golico" je vzpon na Soboth nad Lavamundom oz. Route 69 ....Je pa res, da iz razgledne ploščadi gledaš proti S na Golico, to je pa res.... :kva2: :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:grrr No, dečko je vprašal za vzpon na Koralpe (Grosse Speikkogel oz. Golica-vsaj tako je vprašal, če smo že čisto točni), tako da bi ga lahko napotil na primerno cesto nad Wolfsbergom, to kar vi opisujete kot "Golico" je vzpon na Soboth nad Lavamundom oz. Route 69 ....Je pa res, da iz razgledne ploščadi gledaš proti S na Golico, to je pa res.... :kva2: :grim

Sem tudi sam imel prvo to v mislih..ampak sem predvideval da ima pač v glavi samo golico in misli da je le ta del koralp...vsaj tale stavek je bol nagnjen h golici " V soboto bi šla s punco na Golico z motorjem, "...tak da predvidevam da je to to...če je prav bo pa sam potrdil! če ne pač par ovinkov naprej pa si na koralpah prideš v deutschlandberg greš desno pa pol spet malo naprej pa zopet desno v nasprotni smeri za golico! E..pa zaj ve še kje je treba it na koralpe!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

schani.....zdaj jih pa že streljaš....To kar si ti opisoval oz. kar sem jaz razumel je vzpon na Weinebene (smučišče malo naprej od Wolsberga-vzpon na Weinebene-spust v Deutschlandsberg in obratno). Kolikor vem pa je na Koralpe samo vzpon do konca asfalta (smučam kar dosti zgoraj), potem pa spust nazaj po isti cesti (razen kake variante na cross ali enduro motorju)...In še enkrat Soboth je Soboth....Golica je čisto drugje....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko "mislimo" na Golico, mislimo na route69 del trase po cesti št. 69, Lavamund-Eibiswald.

Labot-Ivnik :)

...točno tko.. ;)

... ampak ko komu razlagam, da sem bil na Golici... vsak pravi:.. pa sej zdej so narcise že odcvetele... hahahahahaa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DSC02110.JPGTo je slikan to soboto na vzponu (Golica) proti jezeru,na žmigavce res nista bila nič alergična :mellow: sva jih poslušala pa zaradi hitrosti in zmenli smo se lahko edino z evri :grim zelo pozorna pa sta bila tudi na naša izpuha in sta nam posebej pregledala ali imava v Akrapotih demferje,zato previdno in preden se odpravita v Avstrijo demferje not,saj je drugače kazen kar visoka.....

To še ni nič proti jezeru, to so te že na začetku vzpona pred prvo serpentino vjagali :) Je moral biti radar nekje prej na ravnini. Je pa res, da so tarife nizke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ja... to je čisto na začetku pred serpentinami...

..ampak zanimivo.. en motorist se je kar sam od sebe ustavil, pa tišal tošl ven... zgleda da je hotel kar vnaprej plačat za furo... hahahaha

...plačaj 2, dobiš 3..hahahahahaa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

schani.....zdaj jih pa že streljaš....To kar si ti opisoval oz. kar sem jaz razumel je vzpon na Weinebene (smučišče malo naprej od Wolsberga-vzpon na Weinebene-spust v Deutschlandsberg in obratno). Kolikor vem pa je na Koralpe samo vzpon do konca asfalta (smučam kar dosti zgoraj), potem pa spust nazaj po isti cesti (razen kake variante na cross ali enduro motorju)...In še enkrat Soboth je Soboth....Golica je čisto drugje....

avstrijska "golica" je za nas motoriste soboth po "avstrijsko" (beri:golica = soboth)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.. jest tut ko grem na Triglav, rečem, da grem na Triglav.. spustim vse tiste doline, pa konjske glave, pa Kredarce pa Planike, pa mali triglav.. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!