Skoči na vsebino

Šola varne vožnje


pjotr

Priporočene objave

Je že kdo dal skoz šolo varne vožnje?

Mislim, da je stvar zelo priporocljiva.

Kolk stane, kolk casa traja, kakšne stvari se tam pocne....

Septembra se mislim prijavit, kakšne so vaše izkušnje?

lp, Pjotr.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred atirimi leti sem bil skupaj z MK Furije v aoli varne volnje pri Leganu.

Drugace ma ta tecaj dve stopnji.

Na prvi stopnji se preizkuaaa v zaviranju na prvo, zadnjo in na obe zavori. Potem vijugaa med stolci, se izogibaa oviri, treniraa izlet s ceste,...

Vse skupaj poteka na policijskem poligonu v Tacnu pod ©marno goro.

Drugi del pa je podoben prvemu, le da vse skupaj poteka pri viajih hitrostih in izven poligona.

Ce ne opravia prvega dela, na drugega ne morea iti.

To, da potrebujea vso potrebno zaacitno opremo (celada, rokavice, jakna, akornji,...) pa je samoumnevno.

Med ostalim je Brane Legan tudi BMW-jev inatruktor in promotor aole varne volnje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NoiseData je bil z Guzzisti pri Leganu na soli varne voznje. Na zalost ga zdaj ni, da bi tudi on kaj povedal, vem pa, da je bil zelo navdusen in je rekel, da bo sel tudi na drugi del (ceprav letos, kot vem, ne, pa tudi Legana je zelo tezko dobiti, sicer bi se lahko tudi drugi se kaj zmenili).

V glavnem: zelo priporocljivo!

Perla

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ce bi bila sola varne voznje na zacetku nasledjne sezone bi se jaz z veseljem prikljucil, pa da vam pokazem kako se VARNO pade na zobe hehe LOL... ne resno... jaz sem ZA

_________________________

Quemadmodum desiderat cervus at fontes aquarium item desiderat anima mea at te DUCATI.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred tremi leti sem le bil v Leganovi aoli.

Ce bo tecaj spomladi na zacetku sezone, me kar prijavite, da se malo razgibam, saj cez zimo postanem bolj lesen, zgubijo se obcutki za cutenje motorja.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom sporocil g. Leganu, da vas je dosti zainteresiranih in se poskusal dogovoriti za kakšen ugoden termin naslednjo pomlad... Kdaj vam paše, enkrat marca-aprila?

//0iSe />aTa

-=> //otos/et.co//

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tko al tko se moramo najprej z Leganom dogovorit, itak marca verjetno še nima the zadev... ali pač? V glavnem, enkrat aprila bi tudi meni sedlo -- počakajmo na vremensko napoved , pa se bomo potem zmenili enkrat next year...

//0iSe />aTa

-=> //otos/et.co//

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je kdo od vas že opravljal nadaljevalno šolo varne vožnje pri Branetu Leganu?

Osnovna varianta je bla res OK, tako da spomladi pikiram na nadaljevalno.

lp, Pjotr.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Govorila sem z Branetom Leganom. Najkasneje decembra se bomo zaceli dogovarjati za termin za motosvetovo solo varne voznje. Za naslednje leto pripravljajo solo varne voznje tudi za avtomobiliste, zato bodo urnik se toliko bolj natrpan in ga bodo pripravili ze toliko v naprej. Motosvetovci se bomo zagrebli za prvi mozni termin v aprilu 2002.

Perla

Uredil - Perla on 04/10/2001 22:39:01

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Perla, če boš govorila z Branetom, se pomeni tudi o naslednjem:

Ker se nas veliko vozi s sopotnicami (sopotniki) in ker je obnašanje motorja v teh okoliščinah drugačno, me zanima, kakšna je možnost udeležbe na šoli varne vožnje z sopotniki (sopotnicami). Zanima me predvsem možnost izvedbe praktičnih vaj z dvema osebama na motorju ter kakšna bi bila cena v tem primeru (cena na motor ali na udeleženca).

lp Easyrider

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno na Valu 202 poslušam, da bo g. Pirnat (če sem si prav zapomnil) v zelo kratkem času izdal priročnik o varni vožnji z motornim kolesom.

Notri menda piše: izbira motorja, izbira opreme, nasveti za vožnjo, zaviranje, izogibanje, vožnja v zavoj, predvidevanje situacij in podobno.

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Dobila sem prirocnik Boruta Binterja za voznike "A" kategorije: "Osnove varne voznje z motornim kolesom".

Predgovor je napisal ("slovenski motociklisticni strokovnjak" - op.: citiram vcerajsnjega tv napovedovalca) g. Niko Mihelic. V njej najdemo kar nekaj nasvetov in fotografij oz. demonstrativnih prikazov Legana, Panderlica in Jermana. Recenzent je bil dr. Kolenc s Fakultete za promet, mnenje je napisal tudi Bojan Zlender s Sveta za preventivo.

Knjizica na 56 straneh obsega poglavja tem, ki jih je ze omenil Brrrm in moram reci, da so v njej opisane osnove, ki naj bi jih vedel vsak motorist, s posebnimi poudarki v razdelkih Pomni.

V sredo prinesem pokazat v Twina.

P.s.: Ne recem, da je prirocnik zakon in ker smo kriticni, naj povem, da sva po hitrem pregledu z Rolyjem nasla tudi "buco" natisnjeno z rdecim, in sicer, da motor ob zdrsu takoj ugasnes s prekinjevalcem vziga na krmilu (in se poskusas oddvojiti od motorja da te delujoci motor med prevracanjem še dodatno ne poskoduje). Ja, vse lepo in prav, ce bi bilo to v praksi le mogoce.

Perla

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Ker se nas veliko vozi s sopotnicami (sopotniki) in ker je obnašanje motorja v teh okoliščinah drugačno, me zanima, kakšna je možnost udeležbe na šoli varne vožnje z sopotniki (sopotnicami). Zanima me predvsem možnost izvedbe praktičnih vaj z dvema osebama na motorju ter kakšna bi bila cena v tem primeru (cena na motor ali na udeleženca).

Good point!!!!

To bi bilo idealno - tecaj varne voznje za voznjo v dvoje! Legan, gasa!

//0iSe />aTa

-=> //otos/et.co//

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

quote:... kaksna je moznost, da na šoli varne vožnje sodelujejo tudi nase/i sopotnice/ki?

lp Easyrider

o dejanski izvedbi se se nismo dogovarjali, imam pa to vprasanje "v registru".

ima se kdo kaksen predlog?

Perla

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:Perla predlagam, da po tem topicu zbereš kdo se je že prijavil, da ne bomo podvajali podatkov in objaviš seznam. Potem pa naj se tisti za katere to več ne velja odjavijo.

ja ... tolk sem zaposlena, da se je to delalo par ur ... pocas, pa ziher ...

Uredil - Perla on 13/11/2001 14:50:39

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi za nadaljevalnega, ker sem dal prvega skoz že lani in bo moj začetni naslednje leto "obnovitveni".

Je pa res, da je tudi odvisno od datuma; enkrat smo se na tromostovju pogovarjali, da je treba v nadaljevalnega vsaj ene dva mesca po začetku sezone, da se ogrejejo kosti, refleksi itd.

//0iSe />aTa

-=> //otos/et.co//

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Perla mene piąi za oba tečaja. Začetni (obnovitveni) ta bo dobrodoąel, ker čez zimo motoristi postanejo leseni in nadaljevalni.

Upam, da boste do začetka aprila vsi registrirali motorje, da ne bo pol jamranja v stilu: JAO JE ©E MRAZ, BOM ©E EN MESEC POČAKU Z REGISTRACIJO ....

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bo nadaljevalni po začetniškem in če ni vmes predvidena in zahtevana nekakšna učna doba na cesti (če takrat preživiš, boš tudi nadaljevalnega), potem bi jaz nadaljevalnega tudi.

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Spisek (lani) prijavljenih za Šolo varne vožnje Braneta Legana:

1. Noise Data

2. Brrrm

3. Speedo

4. Viragica

5. Gregs

6. Climber

7. Zarja

8. Tadej

9. Ak

10. Ran

11. Easyrider

12. Zoolo

13. Kekec3

14. Macica

15. Twix

16. Desmo

17. Klimbra

18. Lojzi

19. Twist

20. Pepe

Pjotr, Tadej, Klimbra in Brrrm bi radi sli v nadaljevalni tecaj, ki pa ga zaenkrat ne bo v okviru motosveta (oz. bo, ce za zacetnega ne bo dovolj interesentov in se bomo morda dogovorili za tretji termin kot nadaljevalni).

Na voljo imamo tri termine za zacetni tecaj, in sicer:

A) sobota, 30. marec - dopoldne,

B) sobota, 30. marec - popoldne in

C) sobota, 6. april - dopoldne.

O tocnih urah boste obvesceni naknadno.

V skupini je lahko 6 udelezencev (torej, skupaj 18 ... in spet delimo po sistemu "kdor prej pride, prej melje" - prednost imate prijavljeni s seznama), zato cimprej sporočite svojo (ne)udeležbo v A, B ali C terminu, da naredimo razpored.

Cena tecaja je 16.500 SIT.

Od resnih interesentov se v sredo, 20.3. v OLP pobira akontacija 8.000 SIT, ki se ne vraca - v primeru odpovedi vsak sam najde namestnika!

Perla

Popravil/a - Perla dne 22/03/2002 ob 08:08:37

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Z veseljem bi šel zraven, če bo še prostor in če mi obljubite, da se ne boste krohotali. Vsaj ne naglas...PLIIIIIS

Pepe, nehaj z neumnostmi! Zakaj bi se pa smejali? Nikomur se ne smejemo zaradi tega, ker hoce izpopolniti svoje sposobnosti! To je samo za odobravati!

----------------------------------

Cilj ni želja, temveč uresničitev!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

quote:

V kolikor koga ne bo, mi prosim sporočite, da se pridružim prosti skupini! Načeloma mi je vseeno, kateri termin, da bo le lepo vreme!

Lepo vreme??? Saj je še boljše za tečaj, če dežuje. Resno: tečaj varne vožnje je v VSAKEM vremenu!

N0iSe DaTa

-=> Motosvet.com <=-

Ja sej maš prou, drugač morjo pa itaq polivat.

Lojzi ma vas rad

Polivat!!!???!!! Šit. Jaz moj motor še na suhem in ugodnem terenu komi nekak držim v takem položaju kot je treba. Kolk mam pa šans, da se s treninga vrnem s celim motorjem?

jsssssstttttttt tuuuuuuuuuuuuuuuut

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V skupini je lahko le 6 udelencev, saj to omogoca, da delo poteka tekoce in kvalitetno.

B. Legan sporoca, da ima se 3 prosta mesta 13. aprila dopoldne, in @PEPE: ti ustreza ta termin?

V nasi B skupini (30.3. - pop.) so na voljo se 4 prosta mesta. Kdo se zeli v SVV?

Perla

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:... casovna in vsebinska opredelitev tega "sportnega" dne.

Speedo

- dopoldanska skupina: od 8. do 13. ure (30.3., 6.4., 13.4.)

- popoldanska skupina: od 14. do 19. ure (6.4.)

Sola poteka na poligonu v Tacnu, in sicer tudi v dezju (razen v hudem dezju!) in obsega kombinirano teoreticni in prakticni del - to poteka nekako takole: na zacetku nekaj teoreticnega uvoda - nato poligon - spet malo teorije oz. razlaga vaje - izvedba vaje = praksa, itd., vmes pavza ali dve. V glavnem, ves cas se dela.

Perla

Popravil/a - Perla dne 22/03/2002 ob 10:24:03

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!