Skoči na vsebino

Prepoved pridelave lastne hrane


I30

Priporočene objave

Kaj veste o prepovedi pridelave hrane za lastne potrebe?

Torej o tem, da je prepovedano imeti lasten vrt, pridelovati zelenjavo zase, jo podariti drugemu ipd.?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj veste o prepovedi pridelave hrane za lastne potrebe?

Torej o tem, da je prepovedano imeti lasten vrt, pridelovati zelenjavo zase, jo podariti drugemu ipd.?

Če bi dodal še na novi zelandiji, bi melo mal smisla

na otoku ki je v marsikaterem pogledu edinstven, so prepovedali uporabo lastnih semen. Govorilo se je, da so prepovedali pridelavo lastne hrane, ampak to ni točno. Zahtevajo le, da se uporabijo semena otoku primerna, ki so prodajana s certifikatom. . . .

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... na otoku ki je v marsikaterem pogledu edinstven, so prepovedali uporabo lastnih semen. Govorilo se je, da so prepovedali pridelavo lastne hrane, ampak to ni točno. Zahtevajo le, da se uporabijo semena otoku primerna, ki so prodajana s certifikatom. . . .

Cartman, hvala za tvoj odgovor, da mi ni treba brati samo vajeniške kozlarije (isarajli)

Imaš kakšne vire, ki bi mi razjasnili te dileme?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cartman, hvala za tvoj odgovor, da mi ni treba brati samo vajeniške kozlarije (isarajli)

Imaš kakšne vire, ki bi mi razjasnili te dileme?

Tole sm prebral na nekem FB linku, ki ga zdaj ne najdem, po moje je blo to enkat novembra lani?

Dost nekega zgražanja, ampak kolega z NZ pravi da je to čisti bullshit.

mislim da je tole, zguglano, precej podobno tistemu kar sm prebral.

http://moskisvet.com/clanek/zanimivo/policisti-s-pistolami-nad-sadje-in-zelenjavo.html

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

problem je bil v tem, ker so lokalni "kmetje" sami križali najrazličnejše vrste in je od tega kar nekaj ljudi zbolelo... za Novo Zelandijo povsem logično, da so to naredili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cartman, hvala za tvoj odgovor, da mi ni treba brati samo vajeniške kozlarije (isarajli)

Imaš kakšne vire, ki bi mi razjasnili te dileme?

Če bi ti znal pravilno zastavit vprašanje, ti nebi bilo treba 2x pisat kozlarije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj mi smo že pred leti od mame evrope dobili prepoved gojitve sladkorne pese in s tem posledično smo morali zaprti še tovarno sladkorja, naša država je s tem dokazala da je res HLAPČEVSKA

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi ti znal pravilno zastavit vprašanje, ti nebi bilo treba 2x pisat kozlarije.

Tvoj odgovor ponovno pove vse. :grim

Ja Sayo, tu je poanta in o tem sem hotel spodbuditi debato.

Seveda se vse te prepovedi zavija v plašč skrbi za davkoplačevalce, v resnici pa jim trgajo iz rok še zadnja sredstva za samostojnost in svobodno življenje.

Mamutek, a so se Novo Zelandci zadušili, ko so doma križano solati žvečili? Malo bosa mi je ta!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tvoj odgovor ponovno pove vse. :grim

Ja Sayo, tu je poanta in o tem sem hotel spodbuditi debato.

Seveda se vse te prepovedi zavija v plašč skrbi za davkoplačevalce, v resnici pa jim trgajo iz rok še zadnja sredstva za samostojnost in svobodno življenje.

Mamutek, a so se Novo Zelandci zadušili, ko so doma križano solati žvečili? Malo bosa mi je ta!

prav vesel sem ,da obstajajo tudi tako pametni ,kot si ti. Le kaj bi svet brez takšnih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

problem je bil v tem, ker so lokalni "kmetje" sami križali najrazličnejše vrste in je od tega kar nekaj ljudi zbolelo... za Novo Zelandijo povsem logično, da so to naredili.

Par ljudi je zbolelo pa so kr prepovedal doma met vrt? Pr men to nekak ne pali :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

problem je bil v tem, ker so lokalni "kmetje" sami križali najrazličnejše vrste in je od tega kar nekaj ljudi zbolelo... za Novo Zelandijo povsem logično, da so to naredili.

Hihihi....tud pri meni tole ne zdrži vode. S klasičnim križanjem pač niso mogli naredit kakšne škodljive revolucije.

Mene bistveno bolj skrbijo tisti ki se ukvarjajo z genskim inženiringom. To pa prav gotovo niso "lokalni kmetje".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje, čist na pamet gre za uvajanje GSO organizmov al kej u tem smislu. Tko kt ma ZDA sam par orto kmetij in klavnic. Vse ostalo je prepovedano. Drgač pa mamo tud mi že celo paleto takih prelepih zakonov ki se zaenkat še ne izvajajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rosanda Fajt 02.12.2011 07:41:26

Kia Ora, pozdrav iz Nove Zelandije,

sva Slovenca in že peto leto živiva v Novi Zelandiji in vam lahko iz prve roke potrdiva, da je omenjeni članek ne samo zmota ampak namerno razpihovanje laži, in zavajanje širše javnosti, ki nima nikakršne osnove, in jih verjetno širi nekdo,ki še nikoli ni bil tukaj. Tukaj prav veselo , brez vsakršnih ovir gojimo sadje, zelenjavo itd....

Glede policistov, pa je dejanska resnica taka, da policistom ni dovoljeno nositi niti osebnega orožja, za kar so zadolžne samo specialne enote:)

Zakaj vse te laži-le komu je vse to potrebmo?????

vir: http://moskisvet.com/clanek/zanimivo/policisti-s-pistolami-nad-sadje-in-zelenjavo.html

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj sploh klikate na takšne blesave strani?

Če bi kje eventuelno videl problem ni v križanju sort ampak v uvajanju neavtohtonih organizmov - recimo z nakupom semen ali sadik preko ebay-a ali kakšnih drugih variant. Tukaj bi recimo pričakoval neke vrste regulacijo, še najbolj pa bi to kontroliral z osveščanjem. Vse ostalo je voda na mlin korporacijam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Zaenkrat še nimamo pravega odgovora kako je z zakonodajo v NZ okoli tega problema.

Problem je, ker se marsikater zakon, pravilnik ali sporazum sprejme in podpiše stran od oči javnosti, ko se ta zave težave, je pa prepozno.

Saj poznamo tak primer nekaj mesecev nazaj (ACTA) in ker se med drugimi recimo Merklova odkrito prizadeva za GSO, je vsako omalovaževanje tega problema nevarno.

Že iz prakse vem, da mi sedaj še nekako običajna semena, ki jih dobim od Slovenskih proizvajalcev ne kalijo dobro, čez leto ali dve pa nekatera sploh ne več. Kvaliteta je od časov, ko smo semena pridobivali doma in jih izmenjevali s sosedi grozljivo padla, agro industrija pa je začela pridelovati predvsem hibride, kar povzroča izginotje originalnih vrst in popolno odvisnost od industrije.

Ko je človeštvo tako daleč, da je človek v nevarnosti, da ne more več sam posejati semena svojih prednikov in žeti pridelek, je konec blizu!

Popravljeno . Popravil I30
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Joj jaz sem pa ravno letos povečal svoj vrt. Ali bom zdaj moral posejati koruzo (hibrid) kake Ameriške korporacije? 9c8f_7.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Joj jaz sem pa ravno letos povečal svoj vrt. Ali bom zdaj moral posejati koruzo (hibrid) kake Ameriške korporacije? 9c8f_7.JPG

Ne, zdaj bova skupaj iskala semena starih sort in poslala vse te korporacije u sladiki qrac! Si za?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ewo, tule bosta našla nekaj informacij, kje dobit seme avtohtonih sort: http://ekoci.si/?page_id=61

Alla .. sj tut k men lahko prideš po seme avtohorne vrste :lol:

Seveda, če bi rada kj čudnega vzgojila :lol1:

Popravljeno . Popravil maus
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alla .. sj tut k men lahko prideš po seme avtohorne vrste :lol:

Seveda, če bi rada kj čudnega vzgojila :lol1:

A to enga šmrklna na balanci? :kva1: 'Beš ti ta plevel! :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A to enga šmrklna na balanci? :kva1: 'Beš ti ta plevel! :evilgrin:

ja kaj si pa ti mislu :O .. iz gosenice pride metulj .. iz šmrkla na balanci pa ninđa :lol:

:krneki:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!