Skoči na vsebino

Win 7 home edition - remote


Priporočene objave

Zdravo!

Ta edicija (home) nima supporta, da bi se lahko kdo preko remote desktopa povezal na mašino. Lahko se povežeš iz te mašine drugam, ne pa obratno. Ali ima kdo kaki hack za to zadevo?

Probal sem tudi team viewer, vendar mi ne pride v poštev, ker mora sistem delovati tako, da lahko istočasno delata oba uporabnika (z remote desktopom se to da narediti).

Ali še kdo pozna kaki drug software, ki omogoča, da se en poveže na drugega in oba uporabnika delta hkrati na tej mašini?

Hvala in LP, M

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Ta edicija (home) nima supporta, da bi se lahko kdo preko remote desktopa povezal na mašino. Lahko se povežeš iz te mašine drugam, ne pa obratno. Ali ima kdo kaki hack za to zadevo?

Probal sem tudi team viewer, vendar mi ne pride v poštev, ker mora sistem delovati tako, da lahko istočasno delata oba uporabnika (z remote desktopom se to da narediti).

Ali še kdo pozna kaki drug software, ki omogoča, da se en poveže na drugega in oba uporabnika delta hkrati na tej mašini?

Hvala in LP, M

Ti bi rad, da si oba uporabnika delita isto namizje, ali da ima vsak uporabnik svojega?

Ker če je prva varjatna to TeamViewer definitivno omogoča.

Za drugo varjatno pa ne vem, če boš na navadnem računalniku to lahko izvedel.

Do Windowsov XP so to omogočale le serverske različice Windowsov - istočano prijavo (vsaj) dveh uporabnikov, navadni Windowsi pa ne.

Zdaj pri novejših reinkarnacijah (Vista, 7,... ) pa ne vem, če so to pri MS kaj spremenili...

Sem sploh kaj pomagal?!? :blush:

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na 7 pro in 7 ultimate to gre - definiraš dva uporabnika, vsak se prijavi z svojim geslom in oba delata hkrati (vsak z svojim namizjem).

Problem je pa v tem, da je treba to narediti na 7 home edition......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nobena verzija windowsov, razen server različice, ki omogočajo 2x admin dostop, ne omogoča dostopa dveh uporabnikov hkrati ...

za kakšen drug software pa ne bi vedel ... vsi programi, ki jih jaz poznam in omogočajo oddaljeni dostop, delujejo tako, da prevzamejo nadzor nad trenutnim uporabnikom/namizjem ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na 7 pro in 7 ultimate to gre - definiraš dva uporabnika, vsak se prijavi z svojim geslom in oba delata hkrati (vsak z svojim namizjem).

Problem je pa v tem, da je treba to narediti na 7 home edition......

Potem pa mislim, da tako ne boš rešil nič.

Kaj pa s kakšno virtualno mašino? Da jo zaženeš, ko imaš potrebo in potem se oddaljen uporabnik prijavi nanjo?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

o, pa gre - preverjeno! Obe mašini Win7 pro, moraš pa namestiti ta patch:

http://digiex.net/guides-reviews/guides-tutorials/windows-guides/1879-enable-concurrent-sessions-windows-7-windows-vista-windows-xp-termsrv-dll.html ...in lahko delata oba hkrati.

V moje primeru pa je problem, da ne morem odkljukat, da dovolim uporabnikom dostop do moje (home) edicije.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK spet nekaj novega :), brez tega patcha pa ne gre, ker hoče diskonektat trenutnega userja ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

o, pa gre - preverjeno! Obe mašini Win7 pro, moraš pa namestiti ta patch:

http://digiex.net/gu...ermsrv-dll.html ...in lahko delata oba hkrati.

V moje primeru pa je problem, da ne morem odkljukat, da dovolim uporabnikom dostop do moje (home) edicije.....

Kaj pa če je problem v (tvojih) pravicah? Iz tvojega profila lahko spreminjaš register?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor se jaz spoznam na zadeve, je ravno HOME edition emejen z remote dostopi, povezovanjem v domeno itd. To je HOME edition !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne, ne - home edition nima supporta za remote - če greš v system propertis - Remote - polje za Remote Desktop je prazno???

Prijavljen kot administrator.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Zanimivo. Tudi jaz nisem vedel, da bi bilo mogoče na winsih (XP ali 7) uporabljati dve namizji (za dva različna uporabnika) hkrati. Za oddaljen dostop lahko poizkusiš tudi ISL light clienta, ki se poleg Team Viewerja uporablja precej pogosto: http://www.islonline.com/remote-support/

Vem pa, da je mogoče imeti dve (ali več) vzporednih sej, če en uporabnik uporablja GUI (namizje), drug(i) pa UI (konzolo), in sicer z NetCat orodjem.

@Hector: a ti potrebuješ oddaljen dostop za podporo/pomoč ali za hkratno uporabo navadnega PCja v smislu strežnika/terminala?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!