Skoči na vsebino

Zdravstveno zavarovanje...


Priporočene objave

Zanima me, ali imate vi, ki precej potujete z motorji po tujini, pred potovanjem uredite zdravstveno zavarovanje za posamezno državo? Pred časom sem bil v prejšnji službi redno v tujini, seveda z avtom po več dni in nikoli mi ni padlo na pamet, da bi se dodatno zavaroval, saj sem bil z osebnim avtom. Skratka, če zboliš, se recimo odpelješ domov. Večji problem pa bi bil bolan voziti motor, oziroma neserečen padec in recimo zlom.... Ali pomislite na te stvari pred potovanjem? Zaradi nesrečnega slučaja lahko finančno precej boli!?

Lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me, ali imate vi, ki precej potujete z motorji po tujini, pred potovanjem uredite zdravstveno zavarovanje za posamezno državo? Pred časom sem bil v prejšnji službi redno v tujini, seveda z avtom po več dni in nikoli mi ni padlo na pamet, da bi se dodatno zavaroval, saj sem bil z osebnim avtom. Skratka, če zboliš, se recimo odpelješ domov. Večji problem pa bi bil bolan voziti motor, oziroma neserečen padec in recimo zlom.... Ali pomislite na te stvari pred potovanjem? Zaradi nesrečnega slučaja lahko finančno precej boli!?

Lep pozdrav

to je obvezno,ker če se ti kaj zgodi in nimaš urejenega zavarovanja si u p......, jest imam mednarodno zavarovanje, ki je zastonj in ga lahko naročiš preko neta od ZZZS, to zavarovanje ti krije vse bolniščnične stroške in še CORIS, če dosti potuješ vzameš letno, drugače pa za termin, ko si v tujini, to zavarovanje ti krije npr, vse stroškje prevozov itd..,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me, ali imate vi, ki precej potujete z motorji po tujini, pred potovanjem uredite zdravstveno zavarovanje za posamezno državo? Pred časom sem bil v prejšnji službi redno v tujini, seveda z avtom po več dni in nikoli mi ni padlo na pamet, da bi se dodatno zavaroval, saj sem bil z osebnim avtom. Skratka, če zboliš, se recimo odpelješ domov. Večji problem pa bi bil bolan voziti motor, oziroma neserečen padec in recimo zlom.... Ali pomislite na te stvari pred potovanjem? Zaradi nesrečnega slučaja lahko finančno precej boli!?

Lep pozdrav

http://www.vzajemna.si/zavarovanja/vzajemna-tujina/

Tu skleneš prek neta in si natisneš polico, prej seveda plačaš s kartico. Zelo podobno je kot coris. Majhen znesek je, tako da...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz si to vedno uredim na ZZZS,k sreči še nikoli rabil ,bil pa sem prisoten,ko je eden od udeležencev na 14 dnevnem izobraževanju v Muldorfu doživel lažji infark in je ostal v bolnici ca 7 dni, je cel cirkus domov so klicali ženo in je morala v Nemčijo prinesti potrdilo o zdravstvenem zavarovanju un precej €-vrotov !!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz si to vedno uredim na ZZZS,k sreči še nikoli rabil ,bil pa sem prisoten,ko je eden od udeležencev na 14 dnevnem izobraževanju v Muldorfu doživel lažji infark in je ostal v bolnici ca 7 dni, je cel cirkus domov so klicali ženo in je morala v Nemčijo prinesti potrdilo o zdravstvenem zavarovanju un precej €-vrotov !!

ja zato, ker samo zavarovanje od ZZZS-ja ni dovolj, obvezno je treba imeti zavarovanje za tujino (Coris, Triglav itd), brez tega te samo v graben zvrnejo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no to pa že ni res, da zavarovanje, ki ga plačujemo vsak mesec, ni dovolj za tujino?? zakaj Coros in ostali? Gre samo za lažjo komunikacojo med zavarovalnicami in nosilci zavarovanj in tujino.

če v tujini zboliš, lahko sam kriješ stroške, ki ti jih na podlagi računa in diagnoze povrnejo v Sloveniji.

V tem primeru je slaba stran tega, da nosiš stroške sam, ki ti jih kasneje povrnejo iz obveznega in dodatnega zavarovanja. Imaš pač malo več letanja po zavarovalnicah.

Poleg tega tudi Ao+ krije kar nekaj poškodb oz. nezgode z motorjem na poti. ?

ne vidim razloga v vseh teh dodatnih turističnih zavarovanjih.

mam rajš kako plastiko sabo z večjim limitom za take zadeve. POleg tega se da danes v času interneta in ostalih elektronskih povezav tudi na daljavo urediti plačilo ali potrdilo.... če je že res nujno

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no to pa že ni res, da zavarovanje, ki ga plačujemo vsak mesec, ni dovolj za tujino?? zakaj Coros in ostali? Gre samo za lažjo komunikacojo med zavarovalnicami in nosilci zavarovanj in tujino.

če v tujini zboliš, lahko sam kriješ stroške, ki ti jih na podlagi računa in diagnoze povrnejo v Sloveniji.

V tem primeru je slaba stran tega, da nosiš stroške sam, ki ti jih kasneje povrnejo iz obveznega in dodatnega zavarovanja. Imaš pač malo več letanja po zavarovalnicah.

Poleg tega tudi Ao+ krije kar nekaj poškodb oz. nezgode z motorjem na poti. ?

ne vidim razloga v vseh teh dodatnih turističnih zavarovanjih.

mam rajš kako plastiko sabo z večjim limitom za take zadeve. POleg tega se da danes v času interneta in ostalih elektronskih povezav tudi na daljavo urediti plačilo ali potrdilo.... če je že res nujno

:)

tole pa nimaš čisto prav, sem bil na žalost dvakrat priča, ko je ponesrečenec potreboval helikopterski prevoz in preden je prišel helikopter je bilo vprašanje plačila oz, zavarovanja, imeli smo Coris in je bilo OK, ne vem če ti kartica potegne zneske nad 10t, v bolnici pa so zahtevali samo naše mednarodno zavarovanje. Posebni letalski prevoz iz tujine v Slo pa je šel zopet preko Corisa,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem, v splošnih pogojih zavarovalnic piše, da naknadno povrnejo stroške, če ne uporabiš direktno te možnosti, recimo corisa.

ampak ker razen nekaj manjših primerov, kjer sem vedno dobila povrnjene stroške, takih primerov s prevozi nisem imela, zato ne vem kako gre v takih primerih.

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na kartici je ponavadi relativno nizek dnevni limit, tudi par tisoč evrov za zalagat nima kar vsak ... vsekakor je Coris vreden svojega denarja, če ne drugega zaradi živcev, ker gre ponavadi ko ga rabiš gre že tako vse narobe. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem, v splošnih pogojih zavarovalnic piše, da naknadno povrnejo stroške, če ne uporabiš direktno te možnosti, recimo corisa.

ampak ker razen nekaj manjših primerov, kjer sem vedno dobila povrnjene stroške, takih primerov s prevozi nisem imela, zato ne vem kako gre v takih primerih.

:)

Tole je od ZZZS-ja, med drugim na prvi strani piše: Prevoz zavarovane osebe iz tujine v domovino ni pravica iz obveznega zdravstvenega zavarovanja

http://www.zzzs.si/ZZZS/info/egradiva.nsf/0/0be9e47116317d1bc1256ea6002ff846/$FILE/ZZZS%20zlo%C5%BEenka_Kaj%20je%20dobro%20vedeti%20o%20zdravstvene%20zavarovanju%20pred%20odhodom%20v%20tujino_junij%202011.pdfevoz zavarovane osebe iz tujine v domovino ni pravica iz obveznega zdravstvenega zavarovanja!

Prevoz zavarovane osebe iz tujine v domovino ni pravica iz obveznega zdravstvenega zavarovanja!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšna je razlika med zavarovanjem CORIS in evropsko kartico?

Bistvena razlika je ta, da vam zavarovanje CORIS krije stroške tako v javnih ustanovah, kakor tudi v zasebnih bolnišnicah in klinikah, poleg tega pa še morebitne stroške prevozov (helikopter, rešilec, taxi,…) in povratka v domovino. Prav tako nudimo 24 urno asistenco v slovenskem jeziku. Po drugi strani evropska kartica krije le nastale stroške v javnih bolnišnicah, v zavarovanje pa niso vključeni prevozi in asistenca. Poleg tega na podlagi evropske kartice pogosto ne dobite povrnjenega celotnega zneska, saj vam denar vračajo po lokalni zakonodaji oz. cenikih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot je Ruf napisal in nič drugače. Samo evropska kartica pridobljena preko ZZZS ni dovolj, če se hočeš mirne duše furkati po tujini.

Glede na to, da veliko kilometrov prevozim v Avstriji in nekaj tudi po jugi sem z veseljem in po naključju ugotovil, da imam preko tr pri naši najbolj "bljak" banki sklenjeno tudi mednarodno zavarovanje. Pa še nasvet, če se že imate namen razlimati naredite to z dodatnim zavarovanjem in v Avstriji, oskrba je zelo dobra in policisti so korektni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če veliko potuješ si vzami coris. Sicer sem do sedaj delal police za vsako potovanje posebej zadnjič pa sem preverjal letne pakete in so dejansko ugodnejši od mesečnih. Mislim da je bilo pri zav. Maribor cca. 50 EUR z tem da so tudi kritja primerna.

Drugače pa če imaš morda kakšno zlato kartico od NLB (Mastercard) ti že oni plačujejo premijo letnega zavarovanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšna je razlika med zavarovanjem CORIS in evropsko kartico?

Bistvena razlika je ta, da vam zavarovanje CORIS krije stroške tako v javnih ustanovah, kakor tudi v zasebnih bolnišnicah in klinikah, poleg tega pa še morebitne stroške prevozov (helikopter, rešilec, taxi,…) in povratka v domovino. Prav tako nudimo 24 urno asistenco v slovenskem jeziku. Po drugi strani evropska kartica krije le nastale stroške v javnih bolnišnicah, v zavarovanje pa niso vključeni prevozi in asistenca. Poleg tega na podlagi evropske kartice pogosto ne dobite povrnjenega celotnega zneska, saj vam denar vračajo po lokalni zakonodaji oz. cenikih.

res je, obstajajo pa druga zavarovanja ki to krijejo, recimo Ao+ in AXA (pri zav MB) - za helikopter ne vem :D . Če to združiš, dobiš enako kot pri Corisu... in še motor ti domov pripeljejo

Zakaj torej 2x plačevati enako?

samo vprašam.... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

AO+...? A ni to samo za telesne poškodbe, če si sam povzročitelj nesreče? Madona, grem malo brati te reči na zavarovalniške strani... Mogoče je pa res kaj takega vmes, pa ne vem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko grem na pot, si vedno prej naročim Coris .... razlog ... svetovno so priznani, prisotni v skoraj vseh državah sveta, če pokažeš Coris, redko kje delajo probleme, ko kaj rabiš nujnega .. pri ostalih zavarovanjih se zna kaj zakomplicirat.

jaz vedno upam, da plačano zavarovanje ne bom rabil.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

res je, obstajajo pa druga zavarovanja ki to krijejo, recimo Ao+ in AXA (pri zav MB) - za helikopter ne vem :D . Če to združiš, dobiš enako kot pri Corisu... in še motor ti domov pripeljejo

Zakaj torej 2x plačevati enako?

samo vprašam.... :)

Ao+ ne krije raznih helikopterskih prevozov, in stroški slednjih lahko hitro presežejo morebitno izplačilo iz naslova Ao+. Za axa in helikopter nisi sigurna. V glavnem nisi ravno povsem ziher kajne? No s tujimi tisoči evri se je enostavno igrat kajne?

Če se razsuješ malo bolj konkretno na golici je helikopter po defoltu. Avstrijci tukaj nič ne cincajo. Brezveze nekaj kombinirat pa šparat pa upat, da mogoče pa bo kaj krilo. Ve se kaj krije Ao+ in ve se kaj krije obvezno zdravstveno zavarovanje in kaj dodatno zavarovanje v tujini in zakaj se človek ne bi temu primerno zavaroval, če se rad vozi preko meja tele doline šentflorjanske.

Popravljeno . Popravil KeC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pravi če greva s punco v Italijo in Francijo za 2 tedna za oba lepo naročiva Coris za ta termin in to je to?

To je najbolj safe?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako je, če pa se večkrat podaš v tujino, pa recimo še smučaš ali pa greš na morje na jadran pa v dolomite pa se splača vzeti celoletno zavarovanje v tujini

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Coris obvezno...lansko leto so mi iz hrvaške v krsti pripeljal domov družinskega člana...en klic in so vse uredili in krili vse stroške...ne vem kaj bi, če bi moral sam urejati vse podrobnosti...

pred leti imel taščo v franciji z zdrobljenimi vretenci v bolnici, po prometni nesreči in ko so se začel zgovarjat o operaciji in tisočih evrih, smo hudičevo švical v slo, da smo dnar nabiral, niso noža v roko vzel, dokler ni blo plačano, imela pa samo obvezno zavarovanje kot penzionist in tisto, kao AO+...kilometri prehojeni okol zzzs ja in ure pregovarjanja glede povračila...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako je, če pa se večkrat podaš v tujino, pa recimo še smučaš ali pa greš na morje na jadran pa v dolomite pa se splača vzeti celoletno zavarovanje v tujini

Jaz sem za to celoletno spraševal na agenciji v BTC , pa niso vedli kako je.Veš ti slučajno, če ne povprašam na Coris.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem za to celoletno spraševal na agenciji v BTC , pa niso vedli kako je.Veš ti slučajno, če ne povprašam na Coris.

Vem, da ima to mariborska zavarovalnica, jaz sem dobil kartico nekega dneva domov po pošti, ker imam mastercard pri naši najbolj "bljak" banki. Verjetno ponujajo podobno tudi ostale zavarovalnice in pa mogoče tudi Coris.

Evo sem na hitro poguglal in je tega malo morje, tukaj imaš za coris: http://www.coris.si/C/index.php?id=15

Če pa na agenciji tega ne poznajo pa tudi ne vem no ... si ziher, da bi šel z njimi na potovanje?

Popravljeno . Popravil KeC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vidim razloga v vseh teh dodatnih turističnih zavarovanjih.

:)

Jaz pa :) Načeloma vsako leto najprej naročim Evropsko kartico preko ZZZS (itak je zastonj), istočasno še "potrdilo za Balkan", ker kartica povsod ne velja (tut to je zastonj). Pri daljših poteh v tujini pa še Coriss plačam...

Kot je že Ruf omeno, se recimo helikoptrski prevoz ne pokrije preko Evropske kartice zdravstvenega zavarovanja pa zna bit ma *eba vlačit kartico za 10k eur, ali pač :)

Popravljeno . Popravil urssa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!