Skoči na vsebino

Zdravstveno zavarovanje...


Priporočene objave

Vem, da ima to mariborska zavarovalnica, jaz sem dobil kartico nekega dneva domov po pošti, ker imam mastercard pri naši najbolj "bljak" banki. Verjetno ponujajo podobno tudi ostale zavarovalnice in pa mogoče tudi Coris.

Evo sem na hitro poguglal in je tega malo morje, tukaj imaš za coris: http://www.coris.si/C/index.php?id=15

Če pa na agenciji tega ne poznajo pa tudi ne vem no ... si ziher, da bi šel z njimi na potovanje?

Hvala, sem si ogledal.Zdaj pa samo še izračun.Enkrat ali dvakrat smučanje, ena ali dve poti poleti z motorjem , dopust , tudi pri kakem potovanju prek agencije ne škodi, čeprav si tam zavarovan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oki, zdej vidim, da je pomembno da imaš zavarovano pri Corisu, da ti plačajo helikopter.

Vse ostalo plačajo ostala zavarovanja.... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oki, zdej vidim, da je pomembno da imaš zavarovano pri Corisu, da ti plačajo helikopter.

Vse ostalo plačajo ostala zavarovanja.... :)

mau si trmasta .. nimaš prav ... ni samo helihopter .. ampak nočš vseh postov prebrat ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mau si trmasta .. nimaš prav ... ni samo helihopter .. ampak nočš vseh postov prebrat ...

berem berem.... nič bat :) iščem prednosti.... edina je ta, da ti ni treba potem po zavarovalnicah skakat.... drugače pa ZZZS krije vse...razen prevozov, ki pa jih krije moja AXA asistenca ki jo mam plačano.... čakam kak bolj prepričljiv post :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

berem berem.... nič bat :) iščem prednosti.... edina je ta, da ti ni treba potem po zavarovalnicah skakat.... drugače pa ZZZS krije vse...razen prevozov, ki pa jih krije moja AXA asistenca ki jo mam plačano.... čakam kak bolj prepričljiv post :)

In kolk ti ta AXA asistenca pokrije. Dvomim da bi spravili motor domov recimo iz Turčije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kolk ti ta AXA asistenca pokrije. Dvomim da bi spravili motor domov recimo iz Turčije.

govora je o prevozu osebe.... to me zanima

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšna je razlika med zavarovanjem CORIS in evropsko kartico?

Bistvena razlika je ta, da vam zavarovanje CORIS krije stroške tako v javnih ustanovah, kakor tudi v zasebnih bolnišnicah in klinikah, poleg tega pa še morebitne stroške prevozov (helikopter, rešilec, taxi,…) in povratka v domovino. Prav tako nudimo 24 urno asistenco v slovenskem jeziku. Po drugi strani evropska kartica krije le nastale stroške v javnih bolnišnicah, v zavarovanje pa niso vključeni prevozi in asistenca. Poleg tega na podlagi evropske kartice pogosto ne dobite povrnjenega celotnega zneska, saj vam denar vračajo po lokalni zakonodaji oz. cenikih.

(Vir: http://www.coris.si/C/index.php?id=83 )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ups .. je že RUF napisal ... na prvi strani ... torej .. pajčolanka, ne bereš, kar so ti že napisali :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Javne bolnišnice tudi niso na vsakem vogalu, saj je v marsikaterih državah večina lokalnih zdravstvenih ustanov privatnih! Javne bolniščnice so večje in so lahko oddaljene tudi po več sto kilometrov, večinoma jih najdemo samo v večjih mestih. Prevoz do tam pa stane, pa si lahko misliš, da ni poceni.

Skleneš Coris in v 90% ne rabiš zalagat nobenega denarja niti nimaš problemov pri izbiri ustanove za oskrbo. Glede na strošek, ki ga zavarovanje predstavlja in glede na usluge ki jih nudi ... se mi zdi ta denar zanemarljiv. Na nekaterih stvareh se pač ne splača šparat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred tremi tedni imel nesrečo na Hrvaškem z motorjem(zlom gležnja).imel evropsko kartico zavarovanja ZZZS vendar sem sam moral plačati del strškov zdravljenja v višini 1800 kun ki pa jih vrnejo pri nas(vse skupaj pa je stalo 9000 kun,operacija,vijaki ....4 dni bolnice).Ko sem zahteval povračilo pri nas,pa se zakomplicira ker ti tega samoumevno nočejo vrniti in komplicirajo na vsemogoče načine.Šele ko sem omenil advokata mi je dotična gospa z muko izpolnila obrazec,ki seveda obstaja že natiskan,vzela tudi vse kopije papirjev ki sem jih imel o nesreči,kopije računa kaj sem plačal in dejala da sedaj je pač samo treba počakati da uradna procedura naredi svoje.V kolikšnem času bo to pač ona ne ve.V glavnem kakšna dodatna zavarovanja so vedno dobrodošla,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem si pa lani na hrvaški obali, v bistvu na skali razbil gofljo, panisem imel s hrvaško zdravstveno ustanovo nobenih problemov... :nono:

...ampak samo zato, ker sem šel v Izolo na urgenco" :grim

post-4472-0-46197000-1337618449_thumb.jpg:kva2:

post-4472-0-46197000-1337618449_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem si pa lani na hrvaški obali, v bistvu na skali razbil gofljo, panisem imel s hrvaško zdravstveno ustanovo nobenih problemov... :nono:

...ampak samo zato, ker sem šel v Izolo na urgenco" :grim

post-4472-0-46197000-1337618449_thumb.jpg:kva2:

normalno,ker si stroške prevoza v Izolo kril sam
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Celoletno coris zavarovanje cena 76eu kritje 10.000, 129eu kritje 30.000. Se da pri kateri drugi zavarovalnici kaj prišparat?

Zavarovalna premija

Zavarovalno kritje

76,00€

10.000€ (osnovno)

114,00€

20.000€ (dvojno)

129,20€

30.000€ (trojno)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Celoletno coris zavarovanje cena 76eu kritje 10.000, 129eu kritje 30.000. Se da pri kateri drugi zavarovalnici kaj prišparat?

Zavarovalna premija

Zavarovalno kritje

76,00€

10.000€ (osnovno)

114,00€

20.000€ (dvojno)

129,20€

30.000€ (trojno)

Ja na prejšnjih straneh sem prilimal link,je ugodnejše,krije več...itd....Darko Žagar 041 812 257....pokličeš in ti vse razloži :OK:
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Celoletno coris zavarovanje cena 76eu kritje 10.000, 129eu kritje 30.000. Se da pri kateri drugi zavarovalnici kaj prišparat?

Zavarovalna premija

Zavarovalno kritje

76,00€

10.000€ (osnovno)

114,00€

20.000€ (dvojno)

129,20€

30.000€ (trojno)

Živjo, sicer nevem, kakšne so cene drugje, ampak za coriss vem iz izkušenj, da funkcijonira vse, kot je treba. Tako, da ni nobenih težal z njimi in v primeru nezgode uredijo oni vse, od prevoza, do plačil stroškov v bolnici itd...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Se opravičujem za obujanje stare teme.

 

Gledam na Corisovi strani in imajo na voljo turistično in celoletno zavarovanje. Razlika v € je očitna, 76€ za celoletno zavarovanje, medtem ko je celoletno turistično zavarovanje 264€.

Se komu sanja kaj je razlika? Pri celoletnem tudi piše da krije tujino :/

 

Extra vprašanje: Se pravi, se za tujino potrebuje zelena karta + coris + zzzs in si zmagal?

Popravljeno . Popravil sebar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...

Živjo,

mal obujam zadevo, ker so bili zadnji posti že kr nekaj časa nazaj, pa ne vem več kaj je aktualno

skratka zanima me, v kolikor veliko potuješ na hrvaško, če je dovolj če vzameš tole dodatno zavarovanje za Hrvaško preko corisa https://www.coris.si/si/882/Celoletno_zavarovanje_za_Hrvasko.aspx ? je fajn da imaš poleg tudi tisto brezplačno od ZZZS-ja?

Se je kaj spremenilo do danes? Kako se zavarujete?

Če kdo ve kaj več, lahko še prosim razloži v čemu je razlika EU kartice od ZZZS-ja in dodatnega zavarovanja od Corisa. Kaj krije katera oz. funkcija obeh. (Pa prosim po domače :)

Najlepša hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

EU kartica krije samo osnovne stvari, dodatno zavarovanje pri kakšni zavarovalnici pa še nekatere dodatne stroške, ki lahko nastanejo zaradi zdravljenja.

Pred leti se je punca sesula na smučanju v Avstriji. ZZZS ni hotu plačat prevoza z helikopterjem. Je imela k sreči urejeno turistično zavarovanje pri eni od naših zavarovalnic.

So pa ta zavarovanja relativno poceni... mislim, da sem dal cca 15€ za celo leto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot je že ciciban napisal, ZZZS in EU kartica, krijejo samo osnovne stvari. Splača se imeti Coris in to kar za celo leto. Poleg tega imaš pri Corisu 24/7 na voljo pomoč v slovenskem jeziku. Če se odločaš ti Coris toplo priporočam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi preko članstva AMZS lahko ugodo urediš zavarovanje za celo družino za celo leto. Mislim da je ene 30€ za člana in 6€ za vsakega družinskega člana.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi na polici moto zavarovanja lahko dodaš od asistence, do nezgodnega

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Variant je ogromno. Splača se malo preverit kaj vse je zajeto v paketu glede na potrebe. Recimo pri tem ki ga imam sedaj krijejo tudi manjše škode na stvareh, kar pride prav recimo pri rentanju motorjev. Če narediš škodo na najetem motorju plačaš odbitno franšizo. V mojem primeru tudi ta strošek povrne turistično zavarovanje.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super, hvala za vaš input. Upam da še komu prav pride... Zelo lepo napisano. Ljudje radi pozabimo na te stvari, ko gre pa kaj narobe, imaš pa poleg enega problema na 1x 10 novih.

Hvala še enkrat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!