Skoči na vsebino

Zdravstveno zavarovanje...


Priporočene objave

Pravkar, HD-Dyna pravi:

ZZZS ni plačal NIČ !!!!!

Coris je plačal vse, kaj enim ni jasno ?

jah, potem pa imaš prav :) vsak ima pač svoje prepričanje.

je pa fajn če si pogoje preberete da vidite kaj to sloh CORIS je, nič drugega kot še ena izmed asistenc...ki jih je malo morje in posrednik med stranko in ZZZS. razen nekih dodatkov, kot pač jih imajo vse asistence. fajn da coris plačuje operacije v tujini :) zakaj se potem zbira keš za vsemogoče operacije ? zakaj se vsi ne zavarijejo samo pri corisu? odpovem vse, evo mene coris, prihajam :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

ena pomanjkljivost je v tvojem izračunu....recimo super, helikopter te iz tujine odpelje domov, avto pa?? Motor pa??? Ostane tam, gre v maline? Zato pa rabiš AXO....

Dami, jaz mam pri zavarovanju za motor asistenco zraven... par evričev....

pred 1 uro, DL650 pravi:

Vidim, da si se konkretno začudil ... Naj omenim, da o tej ceni govorim o zavarovanju, ko se odločiš sam za zavarovanje v tujini za 25k in ne o zavarovanju, katerega ti agent ponudi v primeru, da se vsi člani in vsa vozila pa še bajta zavaruje naenkrat. Takrat ti seveda agent ponudi zavarovanje v tujini tudi za 1€, samo, da te primami in pri njemu vse zavaruješ. 

Brez skrbi, pa je to zavarovanje nekje vračunajo. To je samo pesek u oči. Isto, ko kupiš nov avt, pa ti ponudijo zastonj asistenco .. itd. To so marketinške poteze in glede na zavarovanja je težko govoriti, koliko stanejo.

Debata je o tem, koliko stanejo samostojno zavarovanje v tujini in ne tisto, ki ti ga ob drugih zavarovanjih ponudijo za drobiž. Samostojna premija je tam nekje 180€. Če se ne motim se premija razlikuje tudi na podlagi države, ker absurd bi bil, da je letna premija za Hrvaško ista, kot za Senegal.

pri tej zavarovalnici ki imam jaz sklenjeno, je tudi letno zavarovanje cca 200EUR, ampak to pomeni da si lahko celo leto v tujini, brez vrnitve domov....  če pa vzamem multirtrip, ki je isto za eno leto (stane 48EUR), pa sem lahko v tujini do max 91dni v kosu.... Samo tukaj je razlika...

pred 1 uro, pajkica pravi:

a je imel axa asistenco za motor?a je bil sploh zavarovan?

ajd forum zameni :) smučanje ni isto veš, edin če bi bil tampič, pol ja, on se smuča z motorjem :P

je ni rabil, ker je smučal...

 

zakaj bi menjal forum? Ker vmes oemnim, kaj vse turistično krije? Saj ni panike, ti imaš sklenjeno zase najbokjše jaz pa zase... saj ubistvu te ne prepričujem, da moraš kaj drugega sklenit :) 

pred 1 uro, sayo pravi:

Mene pa zanima, kakšne izkušnje je kdo imel z zavarovalnico, dobre ali slabe, s povračili vseh stroškov in odškodnin pri doživeti nesreči

Dopust na hrvaškem, kar naenkrat izpuščaji.... zdravnik, pregled, injekcija + zdravila je naneslo 37eur... stranka prinesla original račune in v treh dneh imalea vse povrnjeno.... to je moja izkušnja.... 

 

in pa seveda prevozi iz alte badie v piran... cca 1000EUR... vse zavarovalnica pokrila (ampak ker je bilo to na smučanju, verjetno ne paše v to temo, se opravičujem).

pred eno uro, pajkica pravi:

jah, potem pa imaš prav :) vsak ima pač svoje prepričanje.

je pa fajn če si pogoje preberete da vidite kaj to sloh CORIS je, nič drugega kot še ena izmed asistenc...ki jih je malo morje in posrednik med stranko in ZZZS. razen nekih dodatkov, kot pač jih imajo vse asistence. fajn da coris plačuje operacije v tujini :) zakaj se potem zbira keš za vsemogoče operacije ? zakaj se vsi ne zavarijejo samo pri corisu? odpovem vse, evo mene coris, prihajam :D

Zakaj ne operacije v tujini? zato ker turističlno zavarovanje za tujino ala coris, vzajemna, itd krije samo posege ki se zgodijo zaradi nesreče v TUJINI... v Sloveniji ti to pokrije ZZZS (kolikor pač pokrije)....  In turistično zavarovanje pač ne krije operacije zaradi bolezni, za katero ti bolehaš, da bi se šel kar v tujino operirati....

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej za Coris je znano, da je najmanj komplikacij, ni pa edino.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Plačaš sam, potem dobiš povrnjeno, to mi ni všeč, kaj če nimaš toliko denarja... ne sabo ne na kartici, a moraš res sabo nosit jurčka ali več da si varen ali se počutiš varnega...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, pajkica pravi:

jah, potem pa imaš prav :) vsak ima pač svoje prepričanje.

je pa fajn če si pogoje preberete da vidite kaj to sloh CORIS je, nič drugega kot še ena izmed asistenc...ki jih je malo morje in posrednik med stranko in ZZZS. razen nekih dodatkov, kot pač jih imajo vse asistence. fajn da coris plačuje operacije v tujini :) zakaj se potem zbira keš za vsemogoče operacije ? zakaj se vsi ne zavarijejo samo pri corisu? odpovem vse, evo mene coris, prihajam :D

 

a kaj pa bi ti rada za tujino? za tujino rabiš asistenco. to je coris. zakaj je najbolje vzeti coris, ker imajo stvari poštimane in zadeva laufa. in to je to. vsak pa se odloči po svoji presoji, kaj rabi. jaz osebno imam za tujino coris. izkušnje znancev, prijateljev, ki so ga rabili v tujini so pozitivne in dobre. meni, ga še zaenkrat ni bilo potrebno koristiti :OK:.

pred 45 minutami, sayo pravi:

Plačaš sam, potem dobiš povrnjeno, to mi ni všeč, kaj če nimaš toliko denarja... ne sabo ne na kartici, a moraš res sabo nosit jurčka ali več da si varen ali se počutiš varnega...

pri corisu, če nimaš denarja oni vse uredijo. jih imaš na voljo 24 ur na dan v slovenskem jeziku. tako , da ti i treba jurja zraven imeti :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, dr.looney pravi:

a kaj pa bi ti rada za tujino? za tujino rabiš asistenco. to je coris. zakaj je najbolje vzeti coris, ker imajo stvari poštimane in zadeva laufa. in to je to. vsak pa se odloči po svoji presoji, kaj rabi. jaz osebno imam za tujino coris. izkušnje znancev, prijateljev, ki so ga rabili v tujini so pozitivne in dobre. meni, ga še zaenkrat ni bilo potrebno koristiti :OK:.

 

jaz? mam vse kar rabim :) brez corisa.... in izkušnje brez corisa? super!

lepo da vsi veste da štima, pa ste sami brez izkušenj :D dobra.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, pajkica pravi:

jaz? mam vse kar rabim :) brez corisa.... in izkušnje brez corisa? super!

lepo da vsi veste da štima, pa ste sami brez izkušenj :D dobra.....

jaz res ne vem a ne znaš brat ali se samo delaš neumno. mah saj nima smisla......:dry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, pajkica pravi:

jaz? mam vse kar rabim :) brez corisa.... in izkušnje brez corisa? super!

lepo da vsi veste da štima, pa ste sami brez izkušenj :D dobra.....

Pajkica, resno sprašujem, ne zajebavam :) lahko poveš kaj imaš ti sklenjeno? Maš kakšno tako zadevo jot je dami omenjal?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, sayo pravi:

Plačaš sam, potem dobiš povrnjeno, to mi ni všeč, kaj če nimaš toliko denarja... ne sabo ne na kartici, a moraš res sabo nosit jurčka ali več da si varen ali se počutiš varnega...

zakaj bi plačal sam če maš kartico obveznega zavarovanja ? 

jaz nisem pri prometni nič sama plačala, pa še smotana sem bila brez kartice, pa mi je asistenca vse uredila :) čeprav to ni njeno delo, če sem jaz pozabljiva... kakor kdo, tudi zalaganje denarja za zdravljenje je v domeni asistence....

tako kot je coris ala  adriatic asistenca, tako ima večina zavarovalnic asistence..

eh, vsak po svoje :) greš do ene 5 zavarovalnic, se zavaruješ kot medved, na konc pa itak ne veš kaj moraš naredit da sploh izkoristiš kak procent te pomoči oz asistence. ko pride pa do kakega problema, pa vsi mislijo da jih bojo s helikopterjem vozil pa da bojo dobil zlato bolniško postlo, pa da jih bodo operiral najboljši stroovnjaki ki bodo iz amerike priletel...

radi se mejte! to je vse :) za normalne stroške :P

 

pred 2 minutami, motozajebant pravi:

Pajkica, resno sprašujem, ne zajebavam :) lahko poveš kaj imaš ti sklenjeno? Maš kakšno tako zadevo jot je dami omenjal?

midva sva o tem že pisala in ne bova več :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, pajkica pravi:

zakaj bi plačal sam če maš kartico obveznega zavarovanja ? 

jaz nisem pri prometni nič sama plačala, pa še smotana sem bila brez kartice, pa mi je asistenca vse uredila :) čeprav to ni njeno delo, če sem jaz pozabljiva... kakor kdo, tudi zalaganje denarja za zdravljenje je v domeni asistence....

tako kot je coris ala  adriatic asistenca, tako ima večina zavarovalnic asistence..

eh, vsak po svoje :) greš do ene 5 zavarovalnic, se zavaruješ kot medved, na konc pa itak ne veš kaj moraš naredit da sploh izkoristiš kak procent te pomoči oz asistence. ko pride pa do kakega problema, pa vsi mislijo da jih bojo s helikopterjem vozil pa da bojo dobil zlato bolniško postlo, pa da jih bodo operiral najboljši stroovnjaki ki bodo iz amerike priletel...

radi se mejte! to je vse :) za normalne stroške :P

 

Nevem, je bil ta helikopter cinizem? Ne ljubi se mi prerekati s teboj, pac tukaj smo da en drugemu pomagamo, svetujemo... 

Na Hrvaskem imajo veš kakšno prakso? Da ponesrecence vozijo v privat ambulante (seveda ne vsi da se razumemo), in tam ti zzzs kartica nic ne pomaga, vse sam plačaš... medtem ko tur zavarovanja krijejo kjerkoli karkoli do določene zavarovalne vsote... še enkrat, ne provomiram nobenega turisticnega zavarovanja, povem kaj si mislim in kaj vem (sem v tem fohu)... 

Še zanimivost, 25letni fant, dopust v ameriki... kompliciran zlom noge... račun? 100k eur plus... če nebi videl, nebi verjel... k sreci je imel dvojno turisticno zavarovanje in je bilo dovolj... Vem, ni to nic v povezavi z motorji, povem kot zanimivost v tej temi... 

 

Lp

pred 6 minutami, pajkica pravi:

zakaj bi plačal sam če maš kartico obveznega zavarovanja ? 

jaz nisem pri prometni nič sama plačala, pa še smotana sem bila brez kartice, pa mi je asistenca vse uredila :) čeprav to ni njeno delo, če sem jaz pozabljiva... kakor kdo, tudi zalaganje denarja za zdravljenje je v domeni asistence....

tako kot je coris ala  adriatic asistenca, tako ima večina zavarovalnic asistence..

eh, vsak po svoje :) greš do ene 5 zavarovalnic, se zavaruješ kot medved, na konc pa itak ne veš kaj moraš naredit da sploh izkoristiš kak procent te pomoči oz asistence. ko pride pa do kakega problema, pa vsi mislijo da jih bojo s helikopterjem vozil pa da bojo dobil zlato bolniško postlo, pa da jih bodo operiral najboljši stroovnjaki ki bodo iz amerike priletel...

radi se mejte! to je vse :) za normalne stroške :P

 

midva sva o tem že pisala in ne bova več :) 

Ajd važi :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi prevec mesamo razlicne zadeve (z mano vred).

V osnovi je za EU in se par drzav tako:

Evropske kartica zdravstvenega zavarovanja (EHIC) vm omogoča nujno zdravniško pomoč pod enakimi pogoji in za enako ceno (v nekaterih državah to pomeni brezplačno), kot če bi bili vključeni v sistem zdravstvenega zavarovanja države, v kateri se nahajate.

Kaj to pomeni, si lahko preberete tu:

http://ec.europa.eu/social/main.jsp?catId=1021&langId=sl

lepo pise za posamezne drzave.

V glavnem, za dolocene drzave ne potrebujete prav nobenega dodatnega zavarovanje, za stevilne pa ga je dobro imeti. Poleg tega, motoriranje se dogaja na cestah in je prevoz do bolnice v primeru nesrece v glavnem zastonj. Je veliko vecje sranje v gorah, vklucno s smucisci. Ali se uporabi helikopter ali ne je presoja resevalcev, ce je potreben bo verjetno zastonj. Prav tako vas bodo prepeljali domov v primeru dolgega zdravljenja (iz ene bolnice v drugo).

V stevilnih drzavah lahko tako ali tako vse stroske izterjas od povzorcitelja nesrece.

Coris in podobne zadeve lahko cisto enostavno primerjate s kaskom, je dodaten strosek, vendar vam bo dolocenih primerih "totalno sranje" spremenil v "neprijeten dogodek brez financnih posledic". Je pa skoraj vedno treba slediti postopkom zavarovalnice (lahko da se motim, vendar mislim da je tudi pri Corisu potrebne kontaktirati asistenco in ne mores iti kar k enemu zdravniku).

Popravljeno . Popravil nejc74
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole tule je še enkrat vse lepo napisano. Odločitev pa je še vedno v rokah vsakega posameznika, kaj bo storil ali kaj ne bo.

 

........Pred odhodom v tujino zgolj s kartico ZZZS se je torej koristno pozanimati, kje je najbližja javnozdravstvena bolnišnica ali ambulanta, ali skleniti še pogodbo o zdravstvenem zavarovanju pri kateri od komercialnih zavarovalnic. Ponujajo bolnikom in ponesrečencem v sklopu mednarodnega asistenčnega zavarovanja Coris tudi 24-urno telefonsko pomoč v slovenskem jeziku na vseh koncih sveta. »Bolnik ali ponesrečenec, ki ima zavarovanje Coris, lahko poišče pomoč v javni zdravstveni ustanovi ali pri zasebnem zdravniku in ne glede na to mu povrnemo vse stroške, seveda do višine zavarovalne vsote in znotraj pogodbenih pogojev. Tako zavarovalnica ne povrne stroškov za nesrečo, ki se je zgodila zunaj urejenega smučišča. In ker osnovno zavarovalno kritje ne presega zneska 15.000 evrov, se lahko zavarovanec glede na namen in cilj svojega potovanja odloči tudi za dvojno ali trojno zavarovalno kritje – pri prvem znaša plačilo premije 50, pri drugem pa 70 odstotkov več, kot če bi se zavaroval za osnovni zavarovalni znesek. »Trojno zavarovalno kritje je primerno pred potovanjem na druge celine, v ZDA denimo, kjer je zdravljenje bistveno dražje kot pri nas. Za dvojno kritje se ljudje pogosto odločajo že takrat, ko se odpravljajo na smučanje in se bojijo morebitnega helikopterskega prevoza. Prednost asistence Coris je ravno telefonska številka , na katero lahko bolnik ali poškodovanec pokliče od koderkoli v tujini. »Nemudoma se vzpostavi zveza z asistenčno družbo v državi, kjer je zavarovanec, ali v neposredni bližini, nato pa ponesrečenca usmerjajo, kam in kako naj se obrne po pomoč. Načeloma  zavarovancem nikjer v tujini tudi ni treba plačati nikakršnih zdravstvenih storitev, saj že sama zavarovalna polica velja kot plačilno sredstvo. Običajno pa se sami odločijo in plačajo zneske do 150 evrov –  denar je povrnjen . Takšen telefonski klic v slovenščini je dobrodošel zlasti v oddaljenih, eksotičnih deželah, kjer imajo zavarovanci lahko težave pri sporazumevanju. Četudi bi morali račun pri zdravniku vseeno plačati, jim zavarovalnica  po vrnitvi domov poplača celoten znesek na podlagi originalnih računov in zdravniške dokumentacije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Tudi jaz letno, predvsem zaradi pogostih prekomejnih moto izletov, pa tudi zaradi zimskih športov, smučanja ipd., ampak pri Triglavu. Zaradi vseh ostalih zavarovanj me pride letno plačilo en drobiž, se mi zdi da okoli 30€ nekje, osnovni A paket: http://www.triglav.si/zavarovanja/posamezniki/zavarovanja_na_potovanjih/turisticno_zavarovanje/turisticno

Edit: Glede na to, da se mi kot zavarovalnica obnesejo, predvsem glede asistence ni bilo nikoli težav, jim zaupam tudi glede tega, čeprav na srečo še nisem potrebovala zvedet iz prve roke.

Popravljeno . Popravil lucif3rka
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Triglav turistično zavarovanje imam tudi jaz. Fajn je, ker krije stroške zdravljenja tudi v privat ordinacijah/klinikah/medicinskih ustanovah in ne samo v javnih medicinskih ustanovah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Rey pravi:

Triglav turistično zavarovanje imam tudi jaz. Fajn je, ker krije stroške zdravljenja tudi v privat ordinacijah/klinikah/medicinskih ustanovah in ne samo v javnih medicinskih ustanovah.

je pa tudi odvisno o države do države ... leta 2014 se je ena prijateljica poškodovala v Barceloni in je imela Coris ter tudi naše mednarodno kartico zdravtvenega zavarovanja ... raje so imeli modro izkaznico zdravstvenega zavoravnaja ZZZS in so ji vse nudili brezplačno (zlom roke, mavec itd itd) ...

sicer .. bolje je imeti neko mednarodno zavarovanje in ne potrebovati, kot ne imeti in potrebovati ... veliko je odvisno od tistega, ki ga dobiš na telefonski številki in kako ti to ureja .... tukaj je še prevoz motorja, prevozi v Slovenijo itd itd ... raje dam 100 € na leto in se nič ne zgodi ;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!