Skoči na vsebino

Yamaha YZF R125


splash

Priporočene objave

Prosim če kdo pove izkušnje s tem motorjem.. Kakšen je za vozit,poraba.. + in -.. Use kar veste o tem motorju :D

Hvala že vnaprej za odgovore :D

Motor vozim leto in pol in sem zelo zadovoln z njim. Mogoče te na začetku malo boli hrbet na daljših turah, ampak se hitro navadiš. Če maš v planu vozit športake je to super izbira, ker se navadiš drže in naćina vožnje z takimi motori. Glede na to da je to 4t, boš mel res minimalne stroške (nizka poraba - max 4l, pa če boš redno servisiral, pa dobro vzdrževal, nebo večjih stroškov) info servis: olje, filter, ketna, zobniki - skupaj cca 200€ pa gume tut tu nekje. pa za 4t tut zelo lepo gre :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prosim če kdo pove izkušnje s tem motorjem.. Kakšen je za vozit,poraba.. + in -.. Use kar veste o tem motorju :D

Hvala že vnaprej za odgovore :D

Sem imel to yamaho že kar nekaj let nazaj.

 

+ izgled

+ mala poraba

+ majhni stroški

+ dobre vozne lastnosti

 

- počasen

Popravljeno . Popravil cesko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v 125ccm 4t razredu je med hitrejšimi.

Pravijo tudi da se pogosto pojavijo problemi z agregatom... poznam pa 3 voznike tega motorja in vsem dela brez problema, imajo pa od 21k do 40k prevoženih kilometrov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se da brez problema vozit še koga zadaj? pač še vedno lepo potegne, pa je en tolk udobno za sopotnika?

 

 

lp.

To ti pa ne bi znal odgovorit, ker sem se vedno sam vozil. Z sopotnikom se 90 verjetno še vedno da lepo peljat za kakšna prehitevanja z sopotnikom pa je sigurno premalo moči (razen če se avto 70 ali manj pelje). Udobnosti za sopotnika verjetno tudi ni preveč saj je sportak.

Drugače js nisem imel nobenih problemov z agregatom, naredil okoli 12500 km prej da sem ga prodal. Razen olje je treba redno preverjat, ker ga še kar dosti spije.

Popravljeno . Popravil cesko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

udobje je zelo relativna stvar.. Jaz osebno na goldwingu znorim, ker mi dosti bol odgovarja drža na športivi... Usak motor ti prej ali slej rata udoben, samo navadit se ga moraš, tako da se s tem ne obremenjuj preveč

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej to me ne moti, ampak sem pa tja ponudim komu prevoz...zdaj z mopedom, ko bo močnejše prišlo k hiši bo moralo pa tisto zadostovati za 2 :) pa pač,če se kakšno dekle pelje na morje ;)

Popravljeno . Popravil dnje
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej to me ne moti, ampak sem pa tja ponudim komu prevoz...zdaj z mopedom, ko bo močnejše prišlo k hiši bo moralo pa tisto zadostovati za 2 :) pa pač,če se kakšno dekle pelje na morje ;)

Pač najbolje da kupiš tisto kar ti je vizualno najbolj všeč. Pri teh 4t 125 nimaš kaj dosti sfalit, ker itak večinoma vse mašine delajo brez problema. Pa tud za kak izlet v dvoje verjetno ni problemov pri teh cestnih (r125, cbr, varadero itd...)

Popravljeno . Popravil cesko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če pelješ kako pupo jo mora pol rit bolet... In pol na konc ji cel prijazen ponudiš masažo..

Win-win :P

ko boš starejši boš že zastopil hehe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se da brez problema vozit še koga zadaj? pač še vedno lepo potegne, pa je en tolk udobno za sopotnika?

 

 

lp.

da se peljat tud koga zadej, sicer jo moraš malo naterat ampak se da :) udobje je pa bl slabo, ker je zelo trd sedež...malce več postankov pa gre ;)

kupim plastike za tank, po možnosti v črni barvi :)

jst mam krajni dve plastiki, brez sredinske....modre barve....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

udobje je zelo relativna stvar.. Jaz osebno na goldwingu znorim, ker mi dosti bol odgovarja drža na športivi... Usak motor ti prej ali slej rata udoben, samo navadit se ga moraš, tako da se s tem ne obremenjuj preveč

:OK:   Se pa dost lažje navadiš potovat z Varaderotom, kot pa z R125. Še posebej R125, ki ima še bolj športno pozo, kot RS 125.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Hladilna tekočina ni neki posebi specificirana za določene vrste motorjev, kolikor je meni znano. Pojdi v najbližjo trgovino kjer bi to naj prodajali, povej kaj rabiš pa boš dobil. Za zavorno ti piše pa na oni škatlci kjer je not. DOT4 po vsej verjetnosti; preveri.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanima katero hladilno in zavoro tekočino uporabljate?  :)  :)

 

Za hladlno tekočino znamka res ni važna. Bolj je važno, da je na pravi osnovi taki, ki je predpisana v navodilih proizvajalca.

Če boš sam menjal, lahko kupiš kar koncentrat, ponavadi 1L.

V največ primerih se meša 50:50 (hladilna tekočina : voda).

Pri menjavi je vedno dobro skozi hladilni sistem parkat spustiti vodo, da očistiš notranjost.

Aja, pa voda s katero boš mešal, mora bit destilirana.

Popravljeno . Popravil strajnarR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker vidim da kr dosti ljudi prodaja različne dela za omenjen motor, bom vprašanje postavil kar tukaj. Popravljam motor, zato kupim nasledne dele oz. plastike. Rabim pa jih v črni barvi.

-Sprednja maska

-sprednji levi žmigovc (običajna žarnica, ne LED)

-ta velika boomerang plastika na levi strani

-leva zadnja plastika (tista ki se na koncu drži z štop lučjo)

 

Za pomoč sem zraven prilepil slike. Če slučajno kakšnega dela ne bom dobil v Slo, mogoče veste kje iz tujine to naročit ? Kakšen Ebay ali kakšne privatne firme ki prodajajo after market izdelke. Hvala za odgovore in ponudbe

 

lp

post-29306-0-82489100-1380046892_thumb.jpg

post-29306-0-76464400-1380047146_thumb.jpg

post-29306-0-52124300-1380047195_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!