Skoči na vsebino

25 Maj - dan mladosti


papez47

Priporočene objave

Drugovi i drugarice - omladinci ( iz onih nekih davnih vremena ), u ovim teškim trenutcima za naš narod, uprkos svim vanjskim in unutarnjim neprijateljima, koji sve vreme vrebaju i hoče da sruše našu "nesvrstanu samoupravnu zemlju"

ŽELIM SVIMA VAMA/NAMA SRETAN I VESEO 25 MAJ - DAN MLADOSTI!

Tako nekoč - danes pa...............................

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes pa ...

mogoče tole:

Praznovanje dneva mladosti Petek, 25 Maj 2012, 18:00 - 22:00

19.00 Obalna Titova štafeta, povorka, Moški pevski zbor Jagodje - Dobrava, Marjetka Popovski z skupino Cvet v lasjeh, Slovenski partizanski pevski zbor Ljubljana. Zaključek Enzo Hrovatin in Marjetka Popovski. Organizator: KD Tito Lokacija: Manziolijev trg, Izola

Očitno so primorci še edini z jajci.

Ostali so jih pa ablasti prudal.

Popravljeno . Popravil I30
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes pa ...

mogoče tole:

Praznovanje dneva mladosti Petek, 25 Maj 2012, 18:00 - 22:00

19.00 Obalna Titova štafeta, povorka, Moški pevski zbor Jagodje - Dobrava, Marjetka Popovski z skupino Cvet v lasjeh, Slovenski partizanski pevski zbor Ljubljana. Zaključek Enzo Hrovatin in Marjetka Popovski. Organizator: KD Tito Lokacija: Manziolijev trg, Izola

Očitno so primorci še edini z jajci.

Ostali so jih pa ablasti prudal.

Naredimo pri tebi DAN MLADOSTI......ob prijetni družbi, izbrani hrani......in seveda.........na kocu zaplešemo kolo.......Od Vardara...............javi.....sem takoj za!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Edino kar mi je ostalo v spominu dobrega od dneva mladosti je Zlet Bratstva -jedinstva v Novem mestu, takrat so v parih mesecih naredili nogometni stadijon in ni na žalost nikoli dobil pokrite tribune.Podobno se dogaja tudi z Velodromom - sameva in trohni les brez strehe že desetletja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brojedan, z veliko zalostjo ugotavljam da imas popolnoma prav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in tako Slovenci poneumlamo svoje otroke....

..a bi se lahko enkrat naučili...kar je bilo, je bilo(lepo za nekatere, grdo za druge - ampak je bilo in je minilo)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in tako Slovenci poneumlamo svoje otroke....

..a bi se lahko enkrat naučili...kar je bilo, je bilo(lepo za nekatere, grdo za druge - ampak je bilo in je minilo)

Ne. Kar je bilo TO BO. Zgodovina se ponavlja. Na žalost. In ravno zaradi tega se zgodovine z vsemi svojimi dobrotami in groozotami ne bi smelo pozabljati. Da bi lahko prihodnost gradili na dobrih rešitvah iz preteklosti in se učili iz slabih. Ker pa so ljudje neuki in nerazgledani pa se vse vrti v nekakšnem ciklu - vojna, mir, blaginja, revšna, vojna, ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najverjetne je vse ali večina stvari res (sem kar nekaj let premlad da bi lahko karkoli komentiral glede tega kako je bilo), vendar se moram strinjati z @Cegi. To pogrevanje zgodovine in razmišljanje kaj bi bilo če bi bilo, in kaj bi lahko lepše in boljše naredili je povsem nesmiselno zapravljanje energije. Veliko bolje bi bilo če bi to energijo porabili (s tem mislim tudi nase) v iskanje rešitve trenutne situacije. To je kako naredit novo stranko brez starih politikov, ki bo lahko prišla na oblast...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"To prekleto bando hudičevo, ki že več kot 20 let ropa in uničuje državo, bi TITO že davno poslal na Goli Otok."

IMO: Goli otok bi bil za njih preveč bogat, bi si stari pokojni Titej v mislil "otok Šus". Plan B za vse današnje znalce.

:ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najverjetne je vse ali večina stvari res (sem kar nekaj let premlad da bi lahko karkoli komentiral glede tega kako je bilo), vendar se moram strinjati z @Cegi. To pogrevanje zgodovine in razmišljanje kaj bi bilo če bi bilo, in kaj bi lahko lepše in boljše naredili je povsem nesmiselno zapravljanje energije. Veliko bolje bi bilo če bi to energijo porabili (s tem mislim tudi nase) v iskanje rešitve trenutne situacije. To je kako naredit novo stranko brez starih politikov, ki bo lahko prišla na oblast...

Končno tut mladi pametni....

naj zaživijo po svoje..brez obremenitev starih - tko levih kot desnih...

če bi se še tko trudili..ne morejo spremenit zgodovine...in grdo je, da se bi morali obremenjevat z njo, ker majo ta stari neke neporavnane račune...ne smisel

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Končno tut mladi pametni....

naj zaživijo po svoje..brez obremenitev starih - tko levih kot desnih...

če bi se še tko trudili..ne morejo spremenit zgodovine...in grdo je, da se bi morali obremenjevat z njo, ker majo ta stari neke neporavnane račune...ne smisel

Sedaj se pa samo še vprašajte kateri klovn se je pri nas pričel ukvarjati z izkopavanjem kosti, spreminjanjem napisane zgodovine, delitvijo ljudstva...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Veliko bolje bi bilo če bi to energijo porabili (s tem mislim tudi nase) v iskanje rešitve trenutne situacije. To je kako naredit novo stranko brez starih politikov, ki bo lahko prišla na oblast...

Tudi za to je potrebno imeti poduk iz zgodovine. A potem uvidiš, da je tudi ta tvoja ideja samo še ena puhlica.

Ni bistvo narediti novo. Bistvo je razčefukat u miljavžent razčefukanih kosov ta staro in pokvarjeno. Dokler je karkoli novo okuženo s staro, bo prej ko slej postalo spet staro. Zato je nujno razločiti kaj od starega je dobro in kaj slabo.

Kapiš? Lohk tud še bolj zakompliciran, a se mi trenutno ne da...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veliko bolje bi bilo če bi to energijo porabili (s tem mislim tudi nase) v iskanje rešitve trenutne situacije. To je kako naredit novo stranko brez starih politikov, ki bo lahko prišla na oblast...

kero energijo že misliš??? a to ko pridem iz šihta pa na kavč padem ? pa ko pridem na bankomat pa po tleh? in zdaj naj še namesto teh naših klinčevih politikov jaz rešujem situacijo v katero so nas oni pahnili??? a lohk dam še kak uhelj v dobrodelne namene da me ne bo čelada tiščala????

To je kako naredit novo stranko brez starih politikov, ki bo lahko prišla na oblast... to je pa tako kot tista bjonda ki je znala iz vsake rešitve problem naredit ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je kako naredit novo stranko brez starih politikov, ki bo lahko prišla na oblast...

Ja, itak, še ei "nedolžni". Veš, point je v tem ,da vsak, ki je v politiki sedaj, je nekoč vstopal vanjo s podobno idejo. "Biti nedolžen" in "rešiti situacijo". Potem pa vidiš, da je politika reševanje stalno konfliktnih interesov, nikoli ne more "ena stran zmagati in narediti vse tako, kot si idealno predstavlja", in potem imamo to, kar imamo.

No, vsekakor pa lahko vsak proba. Ampak, stvari niso simpl. Naslednji si bodo zobe polomili Pirati. Pa recimo Gibanje odgovornih, ki ga je včeraj lansiral Dejan Steinbuch s pomočjo dr. Lahovnika, Janševe odvetnice in še par modelov.

In Zemlja se bo naprej vrtela ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi za to je potrebno imeti poduk iz zgodovine. A potem uvidiš, da je tudi ta tvoja ideja samo še ena puhlica.

Ni bistvo narediti novo. Bistvo je razčefukat u miljavžent razčefukanih kosov ta staro in pokvarjeno. Dokler je karkoli novo okuženo s staro, bo prej ko slej postalo spet staro. Zato je nujno razločiti kaj od starega je dobro in kaj slabo.

Kapiš? Lohk tud še bolj zakompliciran, a se mi trenutno ne da...

Se povsem strinjam da je potrebno poznavanje zgodovine, vendar je to kar se dogaja v pri nas da se določene teme pogrevajo v neskončnem zaporedju totalno zapravljanje energije.

Saj če staro "razčefukamo/jo" bo treba ustvarit nekaj novega, vendar se stare ne bo dalo "razčefukat" če ne bo nič novega ustvarjenega. Kdo jo bo drug? Raja? Po mojih dosedanjih izkušnjah (ki sicer niso nevem kaj) velika večina ljudi zna samo jamrat, nič pa nebi naredili da se bi kaj spremenilo. Če se pa že predlaga kaj novega je pa to itaq po defultu slabo in je treba blokirat.

Ja, itak, še ei "nedolžni". Veš, point je v tem ,da vsak, ki je v politiki sedaj, je nekoč vstopal vanjo s podobno idejo. "Biti nedolžen" in "rešiti situacijo". Potem pa vidiš, da je politika reševanje stalno konfliktnih interesov, nikoli ne more "ena stran zmagati in narediti vse tako, kot si idealno predstavlja", in potem imamo to, kar imamo.

No, vsekakor pa lahko vsak proba. Ampak, stvari niso simpl. Naslednji si bodo zobe polomili Pirati. Pa recimo Gibanje odgovornih, ki ga je včeraj lansiral Dejan Steinbuch s pomočjo dr. Lahovnika, Janševe odvetnice in še par modelov.

In Zemlja se bo naprej vrtela ...

Se strinjam da popolna rešitev ni nikoli možno doseči, vendar se bi dalo veliko bolje kot se to počne sedaj.

Če bi stvari bila simpl bi jih vsi počeli in obvladali. Pri nas sploh imamo Pirate? Mislim kot resno stranko?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, itak, še ei "nedolžni". Veš, point je v tem ,da vsak, ki je v politiki sedaj, je nekoč vstopal vanjo s podobno idejo. "Biti nedolžen" in "rešiti situacijo". Potem pa vidiš, da je politika reševanje stalno konfliktnih interesov, nikoli ne more "ena stran zmagati in narediti vse tako, kot si idealno predstavlja", in potem imamo to, kar imamo.

Ne vem, mogoče sem utopičen, ko imam občutek, da so nekateri še ohranili integriteto tudi po tem, ko so v politiki nekaj dosegli. Je pa res, da se slednja pri nas ne prodaja ravno najbolje.

In vsekakor imam raje, da je pri nas veliko takšnih, ki z neko naivnostjo in zanosom vstopajo v politiko, kot pa da se samo reciklirajo stari obrazi.

Je pa tvoj predzadnji stavek absolutno simptomatičen za sodobno kapital demokracijo. Zmagati, zmagati in še enkrat zmagati, to je edino kar šteje in narediti vse po svoje (predvsem pa za svoje).

Popravljeno . Popravil KeC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj bi se to sploh spraševali....naj zakople nazaj

Kot noj? Ali pa kot tiste opice, ki nič ne vidijo, nič ne slišijo in še manj kaj rečejo?

Zgodovina neprestano uči, problem je ker nihče ne posluša.

Kar se mene tiče nimam niti najmanjših dilem, kdo je bil na "pravi" strani med 2 SV, in kdo je sodeloval z okupatorjem. Ne vem zakaj bi naj sedaj kar pozabili, na vse kar se je dobrega izcimilo iz OF in pa kar je bilo dobrega v Jugoslaviji?

Seveda me pa moti tiščanje glave v pesek današnjih borčevskih organizacij. Naj se lepo pove, povojni poboji so bili in bili so velika svinjarija, nevredna vseh posameznikov, ki so se uprli fašizmu in nacizmu. Žal so madež, na drugače izjemno pogumnem in domoljubnem dejanju upora proti okupatorju. To tiščanje glave v pesek je po mojem napaka. Zakaj si ne bi mogli priznati, da so nekateri posamezniki bili željni krvi še po koncu vojne, in zakaj naj bi to kakorkoli zmanjševalo zasluge, ki jih ima OF in partizanstvo za naš prostor? Zakaj ni možno obsoditi takšnega dejanja ob tem pa jasno in glasno povedati, da partizanstvo in OF s tem ni imelo nič. Predvsem pa da, noben povojni poboje ne opravičuje domobranstva, kolaboracije s okupatorjem. Lahko razumemo, da so bili ljudje zavedeni s strani cerkve, kar pa ne spremeni dejstva, da so prisegli Hitlerju.

Kot pravim, ne potrebujem nikakršnega skrivanja zgodovine, da vem, da so moji predniki naredili to, kar je bilo takrat prav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!