Skoči na vsebino

50 CCM SUPERMOTO/ENDURO MOTORJI


tomos racer

Priporočene objave

živjo sem nov na forumu, prijavil pa sem se ker bi v bližnji prihodnosti(cca.3-6 mesecev) rad kupil motor 50ccm sedaj pa sem v dilemi in bi potreboval pomoč.

odločam se med skuterjem (50ccm, vodno hlajen, original stanje... ) v igri so gilera runner, aprilia sr50r, in piaggio nrg; ter med enduro: yamaha dt50, kateri izmed rieju enduro/supermoto motorjev, ter derbi (senda).

glede skuterjev mi je vse jasno kar pa se tiče yamahe, derbija rieju-ja pa mi je bolj malo znanega. predvsem me zanima kako je z odstranitvijo blokad pri dt-jki in rieju-ju ter derbiju?

kakšno končno potem dosežejo, kakšne pospeške imajo, kakšna je možnost tuninga, kako je s kvaliteto, ter kaj bi bilo potrebno da bi jih spravil do (realnih) 85km/h-90km/h?

torej zanima me nasplošno vse o yamahi dt50 in rieju enduro in supermoto motorjih ter derbijih. torej če kdo kaj ve kar na dan z besedo.

hvala že v naprej in LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsi omenjeni motorji (za aprillio nisem prepričan) imajo minarelli am6 mašino ki se jo da dosti nafrizirati, in tudi zelo dobro izgledajo. te motorji grejo brez blokad in z novim (sport) izpuhom po mojem tam okoli 85-90 km/h po ravnem in tudi v hrib predvidevam da dobro vlečejo. so pa 50 ccm in dvotaktni tako da ni veliko dela/zajebancije ne z motorji ne z izpitom+da se jih dobro nafrizirati brez da bi predelave kvarile mašino.

to je nekaj osnov ki jih vem, vendar pa me zanima mnenje/izkušnje koga ki ima ali kaj ve o teh motorjih in lahko opiše dejansko zmogljivost, hitrost...

p.s. tudi sam sem sicer gledal tudi aprillie, vendar sem aprillio tukaj pozabil napisati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo, tudi jaz bi kupil nov motor do 50ccm. pa ne vem ali bi kupil supermoto/enduro ali skuter. Ogledana imam Derbi 50 DRD Racing SM in YamahaYQ 50 Aerox R. Bi pa prosil za kakšne nove ideje za nakup in občutke (skuter oz. supermoto). Kupoval bi do 3000 €. Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

yamaha dt 50, derbi, aprillia in rieju. derbi in rieju sta katalonska motocikla, ki imata pravtako kot yamaha in aprillia minarelli am6 mašino

Popravljeno . Popravil tomos racer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

supermoto ali enduro? ja tomos sm 125 alpa SE 50/125 ? ;) sicer jih ne delajo vec sam so najaci :) enduro je lah pa tud kksn atx :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Živjo!

Jaz bi pa vprašal če mi kdo zna svetovat ker motor bi kupu!

 

rabu bi 50ccm,supermoto/enduro,pa za 1000-2500 eur

 

odloču sm se da bom šel izpit delat in živim na v okolici grosupla zato rabim močan motor da bom lahko prišel domov.(5-8KS)

premočan pa ne sme bit (10KS)

 

neki sm že gledov in sicer:

-DERBI SENDA 50 X-RACE SM/X-X-TREME SMderbi-senda-xrace-03.jpg

-PA ŠE KŠNE OD DERBIJA

 

če kdo kaj ve kr na dan z besedo!!!!! :OK:

 

l.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj pa 50ccm? :?  Odločitev je seveda tvoja, ampak ne vem...če bi jaz kupoval kej v tem stilu bi raj kupu 125ccm, takoj ko bi meu možnost. Ker s tem je tko: izpit za AM (stari H) greš lahko delat pri 15-ih, za A1 pa že pr 16-ih letih, tko da to je sam eno leto razlike... Zdej ok, če si neučakan, in greš vseen delat(eno leto je le eno leto :rolleyes:) , ampak bi pa - to je spet pač moje mnenje - na tvojem mestu za ta čas raj vzel recimo kakšnga Tomosa al pa kej tazga... Ker tale Derbi s 5-8 KM gre skor sigurno več kot 45, ne? Sej sicer se ni problem vozt z močnejšim motorjem kot je po zakonu, če se vozš nekje, kjer veš da te policaji ne bojo dobil (ampak pol je spet vprašanje zakaj ne bi že kr 125ccm vzel) , sam če se pa mislš recimo v Lj. vozt s takim motorjem, je pa malo tvegano... Če te dobijo znaš met kr dost problemov, ker ni važna kubikaža, ampak sam končna hitrost. 

Tko da ne vem...premisl mal kaj hočeš in zakaj ga rabiš, drugač čist tehnično tale Derbi verjetn ni slab. Če pa že slučajno maš možnost it delat za A1 izpit, al pa ti ne manjka več dost, pa brezveze da sploh razmišlaš o 50ccm ker se ti enostavno ne splača... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj pa 50ccm? :?  Odločitev je seveda tvoja, ampak ne vem...če bi jaz kupoval kej v tem stilu bi raj kupu 125ccm, takoj ko bi meu možnost. Ker s tem je tko: izpit za AM (stari H) greš lahko delat pri 15-ih, za A1 pa že pr 16-ih letih, tko da to je sam eno leto razlike... Zdej ok, če si neučakan, in greš vseen delat(eno leto je le eno leto :rolleyes:) , ampak bi pa - to je spet pač moje mnenje - na tvojem mestu za ta čas raj vzel recimo kakšnga Tomosa al pa kej tazga... Ker tale Derbi s 5-8 KM gre skor sigurno več kot 45, ne? Sej sicer se ni problem vozt z močnejšim motorjem kot je po zakonu, če se vozš nekje, kjer veš da te policaji ne bojo dobil (ampak pol je spet vprašanje zakaj ne bi že kr 125ccm vzel) , sam če se pa mislš recimo v Lj. vozt s takim motorjem, je pa malo tvegano... Če te dobijo znaš met kr dost problemov, ker ni važna kubikaža, ampak sam končna hitrost. 

Tko da ne vem...premisl mal kaj hočeš in zakaj ga rabiš, drugač čist tehnično tale Derbi verjetn ni slab. Če pa že slučajno maš možnost it delat za A1 izpit, al pa ti ne manjka več dost, pa brezveze da sploh razmišlaš o 50ccm ker se ti enostavno ne splača... 

aha hvala za nasvet sam sm mislu da je ta forum za 50ccm ker gor piše.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta forum je za 50ccm, se nisi nič zmotil... :)

js sm pač hotu sam rečt, da ne vidim lih smisla v tem ,da kupuješ (tako) 50ccm zadevo. Je pa vse seveda odvisno od tega kaj pričakuješ od motorja/mopeda (kakorkol mu pač že rečeš). Če hočeš kdaj recimo tut kakšno dalšo turo nardit, o 50 ccm nima smisla razmišlat, če si pa kupuješ motor samo za prevoz, recimo do Lj. al pa kamorkol pač že, pa bi rad mel 50ccm, pa tut nima smisla kej tazga kupt, pol raj vzem skuterja al pa kakšnga Tomosa. Edini primer v katerem bi se men osebno zdel kej tazga smiselno kupit je, da bi se bolj za zabavo mal vozu okol doma, pa da bi se kot začetnik privadil na samo vožnjo motorja. Ampak za kej tazga je ta motor vsaj za moj okus mal predrag, pol je spet dost kakšn atx al pa ctx...

Ampak še enkrat pravm: ti se morš odločit v kakšen namen boš motor uporabljal, potem je pa lažje naprej razpravljat.

 

SIcer pa, za 125ccm maš pa zlo velik modelov, tko da...je težko tko na splošno rečt. Mogoče neki podobnga temu Derbiju - supermoto torej, je že sam tak isti Derbi sam da 125 ccm, potem razni Tomos Supermoto, Yamaha, Aprilia, Husqvarna malo manj znan je MZ, itd. - sam je pa to res že pol za v kakšno drugo temo... 

Popravljeno . Popravil JureZ
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja sem se že odločil za 125ccm ker rabim iz ivančne do novega mesta

 

če mi nekaj modelov(slik) pokažeš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izbiro maš kot sem že rekel, kar veliko...če bi rad imel recimo 4-taktn supermoto potem so tukaj Yamaha WR, MZ SM125, Tomos Supermoto, Derbi (tak kot si ga gledal samo 125ccm) od dvotaktnih še Aprilia, Husqvarna itd.

 

Če boš motor uporabljal samo za prevoz iz ene točko v drugo bi čist dost bla tudi kakšna Yamaha YBR, ali Honda CBF...

 

Če si pripravljen dat mal več tudi Varadero (tak kot moj :D ) ni slaba izbira, z njem se ni problem tudi na kakšne dalše relacije vozt... 

 

Je pa drugač težko tok na kratko sicer naštet vse modele - mal si še poglej po netu, tut v temi 125ccm na tem forumu različne modele (kar nekaj tem je tudi že glede izbire odprtih), predvsem pa se morš najprej odločit kaj bi rad mel (supermoto, športnega, enduro, naked itd., 2-taktni, 4-taktni) potem je pa velik lažje tudi bolj natančno o določenem motorju kej rečt.

 

 

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jz bi mel 4 taktnega, supermoto/naked/enduro

 

če bi naked mora bit podobno supermototu al pa enduru

glede cene pa bi od 2.500 do 1000 (2.500 samo v primeru zelo dobrega)

 

moram pa povedat da sm en motor najdu ki me je zelo lep in prektičen in to je kymco pulsar!

ful si gas želim met če veš koliko približno stane

ker nisem našel cene.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uf, tega Kymcota sploh pa ne poznam(no do zdej ga nism)...tko da ne vem niti koliko stane.

Glede supermoto ti jih sicer znam naštet, sam kej dost več pa ne vem, ker nimam izkušenj iz prve roke z njimi, so pa kar jih poznam vsi večinoma zadovolni z njimi, ne glede na to katerega imajo...

Je pa edino glede teh kitajskih motorjev tako, da se jim nekateri raje izogibajo, ker...sej veš kakšno je splošno mnenje o kitajcih. Samo to je spet samo mnenje, najbolš je vprašat nekoga, ki ima dejansko izkušnje z določenim motorjem. 

Jaz ti edin za svojga(varadero 125) lahko povem, da sm z njim zelo zadovoljen, če ga imaš slučajno v ožjem izboru. :)

Drugač pa najbolš, da pod  "motocikli 125ccm" v eno temo glede izbire motorja(je že več odprtih) napišeš, kaj približno bi rad mel, ker tam je več obiska, pa bo sigurno še kdo drug kej napisu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja hvala za nasvet

 

neki bi te še vprašal koliko stane tvoj varadero 125 pa opiši mi ga ??

 

ker jaz bi kupoval do 3000 al pa mal več

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...
  • 1 leto pozneje...
  • 9 mesecev pozneje...

Tudi jaz ne vem ali bi kupila supermoto ali enduro, je možno voziti s supermoto po travi, mogoče malo po gozdu, če bi bilo kdaj treba? Ker te informacije nisem zasledila nikjer.

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!