Skoči na vsebino

Francoske alpe in Švica


Priporočene objave

Zdravo,

predvidoma (odvisno tudi od vremena) v prvi polovici julija načrtujem 5-6 dnevno pot do Monaca, nato Francoskih prelazov v Švico in povratek preko Stelvia. Bi še koga zanimalo?

Natančnejši plan poti še objavim.

Lp,

Andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

predvidoma (odvisno tudi od vremena) v prvi polovici julija načrtujem 5-6 dnevno pot do Monaca, nato Francoskih prelazov v Švico in povratek preko Stelvia. Bi še koga zanimalo?

Natančnejši plan poti še objavim.

Lp,

Andrej

Hoj

Ravnokar končal to turo z neskončnimi prelazi po Savoyih, kopanjem v Nici, girom po Monacu, ogledu Verdona in Provanse, nazaj pa nekaj malega tudi po Švici ter preko Stelvia v Lj. V 11 dneh se je nabralo 3.450 km in zgolj 1 dan počitka oz. lenarjenja na Lago Maggiore. Se bojim, da boš imel 5-6 dni premalo, ali pa boš uprizarjal SS vožnjo po dvatisočakih, ki so že skoraj tritisočaki. Če rabiš kakšno info, .....

Lp

Mac

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo,

bom vesel vsakega napotka, predvsem glede tega kateri prelazi so vredni obiska. Verdon in Provanso sem si že ogledal z avtom, tokrat so cilj le Alpe. Če bo možno bom tudi podaljšal.

Lp,

Andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bom vesel vsakega napotka, predvsem glede tega kateri prelazi so vredni obiska. Verdon in Provanso sem si že ogledal z avtom, tokrat so cilj le Alpe. Če bo možno bom tudi podaljšal.

lansko leto smo šli v drugi smeri pa vseeno:

tržič-st.moritz-Malojapass-Splugapass-San Bernardino-jezero sontga maria?-Disentis-Oberalppass-Andermat

Andermat-FurkaPass-Passo della Novena-St. Gothard-Andermatt-SustenPass-Grimselpass-Furka-Andermat

Andermat-SustenPass-Lauterbrunnen-Grindelwald-Adelboden-Gstaad-Martigny-San Bernardo

San Bernardo-Saas Fee- MattMark-Tasch-(lahko greš z vlakom v zermatt pa tam na ledenik)-Crans Montana-San Bernardo

San Bernardo-Aosta-Petit St. Bernard- Bourg Saint Maurice-Beaufort-Albertville-Bonneval-Notre dame du cruet-St. Colomban des villards-Allemond-le Bourg d'Oisans

le Bourg d'Oisans-col Lautaret-Briancon-Montgenevre-Sestriere-Pragelato-Pinerolo-Saluzo-col del Agnelo-col d'Izoard-Briancon-le Bourg d'Oisans

le Bourg d'Oisans-Alp d'Huez-col Lautaret-col du Galibier-Modane-col d I'Iseran-Val d'ISere-Tign-Petit St. Bernard

Petit St. Bernard-Milano-Bormio-Stelvio-Bolzano-Linz-Tržič

skupaj 3.640km/240km avtocest; dnarja: precej; spali: hotel, bungalov

kakšn pass al pa col sm zgrešu, je pa na opisani trasi; velikost dolin in pokritost s črpalkami zna bit kje problem - tankej prej kot običajno pri nas; v zakotnih dolinah so v glavnem bencinski avtomati na kartice; predvsem švica je za naše razmere draga...... proračun 500CHF/dan za 3odrasle in dva motorja sicer ni bil presežen je blo pa bliz..... (spanje z zajtrkom, večerja(brez preseravanja) v gostilni, kšn pir pa sendvič vmes....); francija nekaj cenejša, no, če si vozu čez provanso so cene tam nekje.....

Popravljeno . Popravil RSTDRIVER
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hoj

Ravnokar končal to turo z neskončnimi prelazi po Savoyih, kopanjem v Nici, girom po Monacu, ogledu Verdona in Provanse, nazaj pa nekaj malega tudi po Švici ter preko Stelvia v Lj. V 11 dneh se je nabralo 3.450 km in zgolj 1 dan počitka oz. lenarjenja na Lago Maggiore. Se bojim, da boš imel 5-6 dni premalo, ali pa boš uprizarjal SS vožnjo po dvatisočakih, ki so že skoraj tritisočaki. Če rabiš kakšno info, .....

Lp

Mac

O super. Jaz in kolega se odpravljava to pot prihodnji teden. Bi bil zelo vesel kakšne informacije: načrt poti, kje ste spali (čim bolj konkretno), pa še kaj..., da nebi odkrival tople vode :) hvala

Popravljeno . Popravil Rogi1975
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Andrej zavidljiva trasa ni kaj. Bi se pridružil, a s Tenerejko ti ne bi mogel slediti.

Če si slučajno zgrešil najin potep iz leta 2009, ga prilagam kot zanimivo branje.

Zelo pripooročam Aguille du Midi.

http://www.motosvet.com/francoske-alpe-in-provansa.html

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uporabljam IGo. ampak se bom iz te fotografije potovanja in iz tvojega albuma znašel... Kje ste pa večinoma spali?

Hvala

Spala sva po hotelčkih, ki jih ob poti ni malo. Za postavljeno ceno se splača pogajat! Skoraj vedno se najde popust!

V prilogi je datoteka , ki jo shrani in potem preimenuj v xxyy.gpx. Dobljen fajl odpreš z Googe Zemlja.

Uporabi kar te zanima.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Andrej zavidljiva trasa ni kaj. Bi se pridružil, a s Tenerejko ti ne bi mogel slediti.

Če si slučajno zgrešil najin potep iz leta 2009, ga prilagam kot zanimivo branje.

Zelo pripooročam Aguille du Midi.

http://www.motosvet....n-provansa.html

Ni3ous, hvala za link. Nisem videl, ker sem bil od 2008 do 2011 brez motorja in nisem sledil forumu. Če pa te zanima izlet se vsekakor pridruži, s sledenjem ne boš imel problema s Tenerejko. Kako si pa z dopustom? Jaz bom v prihodnjih dneh točno vedel katere termine imam frej.

LP,

Andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če rabiš, ti lahko posodim knjigo o mototurah čez alpe - vsi prelazi.

Barth, če misliš na knjigo Motorcycle journeys through the Alps - sem si po tvojem nasvetu tudi jaz kupil izvod, in ga tudi nekam založil / posodil. Če ga ne najdem se vsekakor priporočam. Kako si pa ti kaj z moto plani za to poletje?

lp,

Andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hoj, od danes sem na dopustu, imam nekaj del po hiši, v torek pa na Lošinj za 10 dni, tako da bom doma šele 14 julija. Tudi meni je problem it s tenerejko na tako turo, ker bi bilo muka (razlika v potovalni hitrosti + večdnevno potovanje ne gre skupaj). Kolikor bom utegnil še te dni pred morjem, bom mogoče šel malo raziskovat Gorjance, če ne pa čez poletje. Če imaš še vedno željo okusit makedam s GSom, se lahko zmeniva, če ne pa kakšna dnevna tura po asfaltu (kot ponavadi).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hoj

Torej tale naša turca je temeljila na mojem planu še izpred nekaj let, da prečim Alpe od začetka do konca - od Schladminga do Monaca. Lansko leto me je slabo vreme v Aosti zaustavilo, tako da smo letos nadaljevali kar je ostalo nedokončano. Zaradi časovne stiske je bila prvi dan na žalost najtežja in najbolj zoprna tura italijanska avtocesta od Fernetičev do Aoste. Od tam naprej pa en sam užitek in nepopisni užitki. V Nici kopanje, na poti domov pa ponovno cel kup prelazov in povezovalnih dolin. Mislim, da smo prevozili vse 'glavne' prelaze, čeprav vem, da jih je še ogromno. Spanje smo imeli vnaprej rezervirano preko booking.com, cenovno dovolj ugodno, v Verdonu smo najeli v campu bungalove (16 eur/glavo), ostalo pa po hotelčkih oz. penzionih. Francija in Italija je cenovno nekaj bolj ugodna od Švice, katero smo prevozili - preskočili v enem dnevu. (vsa spanja so bila med 20 in 25 eur na glavo v štiriposteljni sobi, razen zadnjega večera). Bencin je najcenejši v Švici, najdražji v Italiji, vedno več je avtomatskih črpalk zgolj na kartice - nič gotovine in še tukaj se ti lahko pojavi problem, saj ponekod zahteva avtomat debetne, drugod pa kreditne kartice. Hrana: kolikor boš lačen in kolikor velike oči boš imel. Imajo pa povsod trgovine, z podobnimi cenami, kot v SLO. V večjih marketih imajo lepo pečene piščančke, perfektne francoske štručke in če zraven dodaš še kakšen paradajz ter zaliješ s pivom, si zmagal. Zvečer po potrebi pice, špageti med 7 in 12 eur, pivo med 6 in 8 eur, seveda pa dobiš še vse kaj drugega, precej dražje kot pri nas. Ampak ni panike. Na koncu ugotoviš, da sploh nisi tako lačen, kot zgleda na začetku.

Da ne bom preveč težil. Če te še kaj zanima, le vprašaj, lahko pa ti posredujem natančen itinerar (napiši email naslov), z kilometri med kraji, prelazi, naslovi in tel. št. naših spanj. Brez 'lokalnih' voženj okrog Verdona, kjer smo spali 3 noči in se po vsakodnevni furi vračali na kraj zločina, je bilo splaniranih 2.800 km, na koncu se je v Lj. števec ustavil na 3.450 km. Dovolj užitkov in vsega lepega ter zadnja guma na totalni nuli glede profila. Vkolikor pa ne boš imel dovolj prelazov iz letošnje fure pa ti jih lahko dodam še nekaj iz lanskoletne po Švici, da boš števec obrnil na 4.000 km.

Lp

Mac

Popravljeno . Popravil mac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vse, ki se odpravljate v Francoske Alpe: 12. in 13. julija sta tam etapi Tour de France.

In vozili se bodo po novo asfaltiranih cestah. Včeraj sem se vrnil iz ture, slike sledijo.

alpezemljevidblogshow.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

pozdravljeni.opazil sem da ste potovali čez alpe do monaka. zelo prav bi mi prišel kakšen napotek(kaj se splača kaj se ne splača)planiranih imava 10-14 dni dopusta s štartom 30.7. oz. s kakšnim dnem zamika če bo vremenska napoved za dolomite, kjer bi se rada ustavila za prva dva dni slaba.rada bi videla top prelaze z Stelviom, Bonette in Iseran na čelu se povzpela na Aiguille du midi nad chamonix-jem ter kakšen dan počila v Verdonu,prevozila in na hitro ogledala monako potem pa nazaj proti domu.To so okvirni cilji,katerim rada dodala še kaj zanimivega in kaj česar na poti ne smeva izpistiti. omejitve kilometrov ni pač pa je omejitev evrov.kje se da kaj prišparat,kje se da kampirat, kakšne so cene...s seboj bova vzela šotor in spalki ki pa bi jih rada uporabila le v nujnih primerih(ni proste sobe,predrago,...)okvirni routeplan je v izdelavi zato bi vsaka informacija,napotek in opozorilo prišli zelo prav.

hvala

lp,jln

Popravljeno . Popravil jln
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če rabiš, ti lahko posodim knjigo o mototurah čez alpe - vsi prelazi.

Barth, živijo

Prosim, sporoči mi naslov in kje jo je moč kupiti. Bi mi prišla prav. En teden pred dopustom (30.7.) še nisem odločen kam, ena od opcij so Alpe.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če rabiš, ti lahko posodim knjigo o mototurah čez alpe - vsi prelazi.

Barth, živijo

Prosim, sporoči mi naslov in kje jo je moč kupiti. Bi mi prišla prav. En teden pred dopustom (30.7.) še nisem odločen kam, ena od opcij so Alpe.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Barth, živijo

Prosim, sporoči mi naslov in kje jo je moč kupiti. Bi mi prišla prav. En teden pred dopustom (30.7.) še nisem odločen kam, ena od opcij so Alpe.

lp

Admin, prosim zbriši podvojen post. Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.amazon.co.uk/Motorcycle-Journeys-Through-Alps-More/dp/1884313701

pavle, pozdravljen,

zgoraj je link do novejše izdaje (2008), jaz imam pa še staro iz 2002. Če ne dobiš pravočasno, lahko posodim mojo. Sporoči pa kak dan prej, da prinesem v LJ, ko grem na šiht.

lp

marko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!