Skoči na vsebino

Prenosnik HP...


Priporočene objave

Kako iz "stacionarnega" (?) računalnika skopirati 8 GB "mapo" s slikami, ker na moj USB ključ lahko shranim samo 500 MB podtkov ???

USB "podaljšek" (?), če ga sploh imam ... :hmm::?:hmm::?:hmm::?

ne vem, kaj ti pomeni 10€, spodaj sem prebral in sklepal, da nabavljaš nekaj novega.... mogoče pa 'malce' večji ključek odtehta težave z mrežnim prenosom?

http://www.mimovrste.com/katalog/342/usb-kljuci

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malce večji ključek je zame tudi neznanka, ker ne vem če sploh obstajajo, zato moram preveriti na mimovrste (zopet se bom rinil ... ;-) . ), ker bi bila to naaajboooljša rešitev zame ... HVAAALAAA ... :grupni:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta bi bilo kar dober, ker dobiš še KINGSTONe zraven ... ;-)

Prenosni USB disk Kingston DT111 32 GB

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se dobre hitrosti tiče bi ti iz prve roke priporočal tegale http://www.mimovrste.com/artikel/2020067724/prenosni-usb-disk-patriot-x-porter-xt-rage-16-gb

Sicer boš mogel pa najti kakšnega kolega - mojstra za računalnike, da ti pogleda kako bi lahko prenašal datoteke med računalniki. Vsekakor to da je en na kablu in drug na "anteni" - brezžičnem omrežju :) ni noben problem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hitrost zame res ni pomembna, ker ga bom uporabljal zelooo malo & malokrat ... :blush:

Danes sem se s kolesom odpravil "v mesto" in pri Almapek-u tudi dobil, kar mislim, da mi bo zadoščalo. Ker sem v Almapeku pozabil :blush: vprašati, moram vprašati sedaj !!!

Če v "stacionarni računalnik" vgradimo dodatni disk, ga je treba najprej formatirati (?) ???

Tudi "zapisljivi CD" (?) je "pred pisanjem" treba formatirati ???

Kako je "v tem pogledu" z USB ključem ????????????????????????????????????????????????????????? :blush::blush::blush:

Cena 12 €+ je približno taka, kot pri "Ajde.Rini.Se.Malo.Jače.com" :OK: , s poštnino vred ...

img3023.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

USB 2.0 ... USB 3.0 ... ?????????????????????????????????????????????? :blush::blush::blush:

2.0 je čist v redu, saj nimaš računalnika z USB 3.0 Robi.

A baterija dela, al je kaj narobe ?

Tole vzem Robi :

http://www.bolha.com/usb-kljuci-16gb/sandisk-usb-cruzer-blade-16-gb-oglas1282565891

Popravljeno . Popravil HD-Dyna
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko vtakneš ključek greš na "Moj računalnik" (na namizju ali v meniju start) desni klik na izbran pogon ključka (npr. "E:/") in v meniju boš našel opcijo "Formatiranje" - včasih je gor še kakšna navlaka iz fabrike itd. :)

Če bi hotel na ključek dajati datoteke večje od 4GB (npr. večji video) moraš formatirati z NTFS - ne FAT16 ali FAT32.

Sicer pa dober nakup, pa še komolcat se nisi rabil preko vrste! :D

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2.0 je čist v redu, saj nimaš računalnika z USB 3.0 Robi.

A baterija dela, al je kaj narobe ?

Tole vzem Robi :

http://www.bolha.com...oglas1282565891

Baterija ne dela, oziroma mora biti HP ves čas prikjučen na usmernik (?) ...

Sem že vzel in tudi prevzel osebno = 5 km v obe smeri z bajsiklom ... :OK:

Nov prenosnik bo doma, ko mi bo ZPIZ končno le kaj nakazal in takrat upam, da bo za daljše obdobje "mir pri hiši" ... :OK:

Zaradi USB 2.0 ali 3,0 pa sprašujem zato, ker ne vem kaj bo na "ta novem". Ali mislim prav, če mislim, da starejše izvedbe "pašejo tudi v novejše (2 > 3), v obratni smeri (3 > 2) pa no possible ???

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SLVR hvala za pohvalo in tudi sam sem se spomnil tega: klik na desno tipko na miški (seveda ob izbiri pravega pogona) in izbor ukaza (?) format ...

"Odmah sad" ... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi USB ključ foramtiral, bi naredil veliko napako, ker bi z njega tudi kaj zbrisal in moral potem iskati po netu, če bi mi to sploh uspelo najti. Hvala vindowsom, ker so pametnejši od mene = format - izgubili boste vse podatke ... :-(

Preden bom prenesel mojo mapo Roberto-multimedija, sem moral zanjo na prenosniku najprej narediti še potreben prostor = move "mapa" Filmi na USB key in sedaj se ta mapa že "move" v Moji Dokumneti na "ta velikem računalniku", oziroma je bila že prenešena in sedaj se na USB ključ kopira mapa Roberto-multimedia, ki jo bo treba potem še "move to" na prenosnik, kar bo za danes kar dovolj, included rally Idrija ... :blush:

img3026.jpg

Zakaj te datoteke, predvsem slike, prenašam na mobilni računalnik = zato, ker mi je delo na njem v polležečem položaju na kavču, precej bolj udobno, kakor v sedečem za mizo "na ta velikem" ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prenašenje vse množice datotek med obema računalnikoma mi je uspelo ... :OK: ... in USB ključ je že varno spravljen v denarnici, kjer bo delal družbo "službenem" ...

Nekdo je omenil tudi hitrost prenosa in ker sem popldne za vse "vamo - tamo" porabil več kot dve uri, bi bila hitrost prenosa lahko vsaj 10X večja ... :yes:

POTATO = krumpir ??? .)

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za krompir drži! :OK: Ga imam v podpisu, da ga ne srečujem po cesti. :P

Sicer pa hitrost prenosa ni bistveno če ne boš veliko prenašal datoteke sem in tja ... če ti služi ključek večinoma kot arhiv je skoraj vsak dober, samo da je dovolj velik. :)

Sistem si narobe zastavil, prvo greš "vamo" in daš kopirat, si privoščiš kavo ... prideš "tamo", zopet daš kopirat in si greš po piškot ... ponavljaš, dokler ne zmanjka datotek!

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kava + piškot = maaax 10 minut, včerajšnje "vamo tamo" je pa trajalo celo popoldne in me čaka še enkrat, ko bo nov prenosnik, če mi bodo kdaj še kaj nakazali ... :blush:

Spomnim se, da je "na števcu", na začetku kopiranja pisalo "še 44 minut", toda "v praksi" je bilo malo manj ... mogoče 35 x 4 "vamo tamo" ... :blush:

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Baterija ne dela, oziroma mora biti HP ves čas prikjučen na usmernik (?) ...

Kako misliš, da baterija ne dela ????

Za prvo vemo, potem pa je prišla druga popolnoma nova, tudi ta ne dela ??????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preostane še 92 %, tako da res ne vem, kaj sem mislil, oziroma sem seveda pozabil, zakaj sem tako mislil ... :blush::blush::blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Med 1,5 h pavzo sem HP-ja ugasnil in ko sem ga hotel zopet vklopiti brez "220 V", se ni zgodilo nič = črn zaslon ... Priklopil sem ga nazaj "na 220 V" in vklopil se je brez kakršnihkoli težav, zato sem zopet odklopil "220 V" in ikona napajanja (?) je javila še 92 % ...

"Pa se daj, če se moreš" ... :blush::blush::blush::blush::blush::blush::blush:

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, sem videl tudi te baterije, mesto odpošiljanja Hong Kong. Pred časom sem naročil od tam baterijo za android, vendar nisem zadovoljen... Kljub temu, da je deklarirana mnogo večja kapaciteta, zdrži velikkooo manj, tako se izogibam robe pod roke s Kitajske, znajo biti tudi problemi na carini, če baterija nima vseh CE in sličnih oznak, lahko naletiš na kakšnega slabe volje in problem je tu...

Nemčija pa je v EU in ponavadi ( NE vedno ) iz Nemčije ne dobiš slabe robe. Kupoval sem že baterije za prenosnike in vse so bile super in za petino cene, ki jo zahtevajo naši trgovci za "originale".

Nategneš pa se lahko povsod, to mi je jasno. Tudi iz Hong Konga smo dobili dobre in poceni stvari, čeprav bolj poredko ;-)

Tudi meni je šla baterija že pred časom in bi potreboval nekaj takega:

http://www.ebay.co.uk/itm/6-Cell-Battery-for-HP-Compaq-6720s-6820s-HSTNN-I49C-HSTNN-I50C-B-HSTNN-LB51-UK-/290778246523?pt=UK_Computing_LaptopsAccessories_LaptopBatteries&hash=item43b3bbed7b#shId

glede na to, da je pri nas cena 4x višja za original, kaj lahko pričakujem od te z ebaya za toliko manjši denar? Ni neki denar, pa vendar le. 20 eur bi še vložil na ta jajca od HPja, 75 eur pa niti pod razno ne.

tnx

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

:worship::worship::worship:

Evo, računalo naročeno! Dobiš v kratkem, ko bodo nameščeni programi, s približno enakimi specifikacijami kot un prejšnjič, ki ga potem sploh ni bilo. Mislim, da bo prišel okoli 550€.

:grupni::grupni::grupni:

Prva "igrača" za Robertota, od 6.9.2009 naprej ... :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Santa Nicholas je kar nekaj dni prehitel, doda nova "baterija" mi bo vseeno "dobro prišla" ... :worship::010:grupni:

img3485.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj je Roberto danes žalosten ??? Včeraj sem iz HP-ja na Tosshibo pozabil skopirati program Calendar.exe, ki ga po računalnikih "selim" že od windows 3.0 (?) ali mogoče 3.1 in mi ves ta čas res zelooo pomaga pri izpolnjevanju pomembnih stvari, vezanih na določen datum, vendar v windows 7 ne dela več, ker ni v 64 "bitni tehniki", temveč v 32 bitni ... :blush: To "mi je javilo", ko sem ga hotel "zagnati" (?) na Toshibi ... :blush::blush::blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!